לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-07-2010, 11:25
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "הקישור לא עולה,אבל בישראל אני..."

פרט, נמק, והסבר...

(ובדרך זכור שבישראל יש בית משפט, שלמרות שאוהב ללהטט עם לשון החוק, אם הוא חד משמעי כמו בחוק הזה, יהיה להם מאוד קשה לעשות זאת...)

אתן לך מקרה לדוגמה כדי שתוכל להמחיש עליו:

1. הלכתי לחנות מחשבים שכונתית
2. קניתי עכבר יוקרתי ב 500 ש"ח
3. הגעתי הבייתה והתחרטתי עוד לפני שפתחתי את המוצר, או ראיתי את אותו עכבר ב 400 ש"ח בחנות אחרת
4. אני חוזר לחנות מ 1, ומבקש להחזיר ולקבל את ה 500 ש"ח חזרה לידי

מכאן שתי אפשרויות:
1. חנות שומרת חוק -> לוקחת את העכבר ומחזירה את הכסף
2. חנות לא שומרת חוק -> אני מגיש תביעה בבית משפט לתביעות קטנות, על הסכום, תוך שאני מציע לבית המשפט גם לקנוס אותו על כך שהוא מצפצף על החוק...

סעיף 2 מתחלק לשני חלקים:
1. בית משפט אומר שהוא לא מקבל את תביעתי (למה שהוא יעשה את זה? החוק ברור...)
2. בית משפט אומר לו לשלם לי (ואולי גם דואג שישלם קנס למדינה כדי להבהיר לו טוב טוב שלא כדאי לו לחזור על עבירה זו בשנית...)

סעיף 2 שוב מתחלק לשני חלקים:
1. או שהוא משלם
2. או שאני בא עם הוצל"פ ומתחיל להחרים לו ציוד מהחנות... ודואג כמובן לתמונות לעיתונות (מישהו עשה את זה לאחרונה עם בנק - החרים להם מסכים ופלזמות...) - אני לא חושב שבעל החנות ירצה להגיע לשלב זה אם בא לו לשמור על העסק שלו פתוח וזרימה של לקוחות...

איפה אתה רואה כשלון בתהליך?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-07-2010, 11:58
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "פרט, נמק, והסבר... (ובדרך..."

בתאוריה אתה צודק, אבל כמה בעיות.
א, תביט בסעיף הבא:
ציטוט:
פרק הזמן לביטול יעמוד על 14 ימים מיום העיסקה או קבלת המוצר, אולם במקרים מסוימים - דוגמת ביגוד והנעלה - נקבעה תקופת ביטול של יממה.

לא לכולם יש זמן להגיע לחנות ולבטל תוך יממה את העיסקה וכנראה יהיו עוד כמה מוצרים תחת הסעיף של יממה בלבד.

ב, חסרים בישראל אולמות בתי משפט ושופטים ולכן, עד שתראה את הכסף במידה ובעל עסק לא החזיר לך את הכסף, יעבור הרבה מאוד זמן. היום כבר יש עומס על בתי המשפט וזה רק יגדיל את העומס.
תראה כמה עיסקאות טיעון, יש בישראל מנהגים מסוכנים עד לאנסים ורוצחים במקום משפט בגלל עומס על המערכת.

ג, יש חברות כמו k.s.p, שאתה יודע מה הן עושות לאנשים ומה הן מוכרות להם ואז מנסות לזרוק את האשמה על הלקוח.
אתה באמת חושב, שהחוק הזה יתן ללקוח זכות לקבל מהם את כסף במידה והוא הבין מה מכרו לו בפרק זמן של 14 יום?
אחרי הכל במידה ומשהו יגיש נגד ksp תביעה, הם יכולים להציג את החוזה רכישה בו נאמר, שאין החזר כספי ובג"ץ יכול להצדיק אותם בזה לא? אחרי הכל זה חוזה, שאתה חותם עליו בעת הרכישה של המוצר, לפני שקיבלת אותו בכלל.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 07-07-2010, 14:19

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "בתאוריה אתה צודק, אבל כמה..."

א. אם זה החוק אז זה החוק. קצת יותר טוב מכלום, ואני משער שיש סיבה לזה שזה יממה (למשל היכולת להשתמש בלי שהמוכר יוכל לדעת [כי הם לא ב shrink wrap], בייחוד במוצרים שאין להם "נלווה" מחובר ומעצבן...)

ב. העניינים שציינת נידונים, למיטב ידיעתי, לא בבית משפט לתביעות קטנות. תביעות קטנות הן פרוצדורה מהירה למדי אאל"ט. אבל אתה מוזמן לשאול בפורום משפטים.

ג. חוזה לא יכול לכלול סעיף שהוא בניגוד לחוק (ואם חוזה כולל סעיף כזה, אזי הוא בטל וכך יתייחס אליו בית המשפט). ודאי שהיום אומרים ש"אין החזרה". זה בדיוק מה שהחוק הזה בא לשנות... אתן בכוונה דוגמה קיצונית יחסית: המתת חסד. שמישהו שחולה במחלה סופנית וסובל מבקש מקרוב משפחה שלו שימית אותו בהמתת חסד, הם בעצם כורתים חוזה שבו המבקש מסכים שיפסיקו את חייו. בבית המשפט, הקרוב שימית את הנ"ל, סביר להניח שלא יצא זכאי בדין... לא יודע אם יואשם ברצח, אבל בוודאי באחת העבירות הקלות יותר של הריגה. אם ישונה החוק בישראל ויתיר המתות חסד, אזי בית המשפט יראה את ההורג כזכאי (כל עוד שאף אחד לא ערער על העובדה שאכן היה מדובר בהמתת חסד, ולא באיזה יורש שמחפש מימוש של צוואה או משהו דומה...)

ישן 07-07-2010, 14:42
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "פרט, נמק, והסבר... (ובדרך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
1. הלכתי לחנות מחשבים שכונתית
2. קניתי עכבר יוקרתי ב 500 ש"ח
3. הגעתי הבייתה והתחרטתי עוד לפני שפתחתי את המוצר, או ראיתי את אותו עכבר ב 400 ש"ח בחנות אחרת
4. אני חוזר לחנות מ 1, ומבקש להחזיר ולקבל את ה 500 ש"ח חזרה לידי

אתה לא תקבל 500 חזרה, אתה תקבל 475 חזרה,
כי יש 100 ש"ח או 5% - הנמוך מבין השניים - דמי ביטול.

לכן אם תרצה לבטל קניה ב500 כדי לקנות ב-400 - נדפקת.
ציטוט:
ש: ביטלתי עיסקה. האם אני כצרכן מחויב בדמי ביטול?

כן. כל ביטול מחייב את הצרכן בדמי ביטול בסך חמישה אחוזים מסך המוצר או השירות, או 100 שקלים - הנמוך מבין השניים. ואולם, אם ביטלתי עיסקה לרכישת מוצר חשמלי שכבר פתחתי את אריזתו, בית העסק רשאי לגבות דמי ביטול בשיעור של 10 אחוזים מערך המוצר.

חוק כושל.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 07-07-2010 בשעה 22:35.
ישן 07-07-2010, 15:15

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=שימי] 1. הלכתי לחנות..."

הנקודה הזו הוצנעה בכל מה שקראתי עד עכשיו על החוק הזה, אז לא ידעתי... :\

כמובן ש 95% מוחזר עדיף מ 0% למוצר שאין מה לעשות איתו...

וזו בכלל שערוריה:

ציטוט:
אם יבחר הצרכן לקבל זיכוי במקום החזר כספי הוא לא ייקנס בדמי הביטול.

כאילו, זה טוב שזה קיים, אבל שוב זה מחזיר את העניין של "אם עשית מכר אז הכסף שלך שייך למוכר אפילו שהחזרת את המוצר בשוויו המלא". ולו משום שהרבה פעמים מחזירים מוצר כי החנות מתגלה כחנות שדופקת את הלקוח - ואני אהיה חייב להוציא את הכסף שלי במקום שאני יודע שסביר שידפוק אותי גם בקנייה האחרת. צריך גם נגד זה לעשות חוק :\

ישן 07-07-2010, 15:46

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "הנקודה הזו הוצנעה בכל מה..."

הח"כ שעבדו על החוק הזה מאז 2005 התכוונו לטוב, אבל sheep צודק, החוק לא יהיה כמו בארה"ב או באירופה ולכן אני מסכים איתו, שהחוק כושל ולא יעיל במקרים של מוצרים מסויימים כמו נעליים, מוצרי חשמל או משחקי מחשב.

בכל הנוגע לבגדים אולי החוק צודק בנושא, אבל בנוגע למוצרים האחרים, שרשמתי בפיסקה למעלה, הם צריכים להיות תחת החזר של מאה אחוז עד 14 יום. לא קרה שנעל, שרכשת לא הייתה נוחה בסופו של דבר? אופציה בנגן הדי וי די הייתה חסרה או באג אחר במוצר?

לשם הדוגמא רכשתי מרשת גלי, כפכף של חברה x, כי לא מצאתי של חברה y ובחנות, כאשר הלכתי איתו לנסות אותו היה נוח מאוד, אבל בבית גיליתי, שהוא לא נוח מחוץ לבית ודבר כזה לא היה אפשרי לדעת בחנות. הפסדתי 5% מהמחיר לא? ולכן החוק לא טוב.
אומנם זה שיפור במצב של היום לטובה, אבל זה עדיין לא, כפי שפורסם.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 07-07-2010, 16:00

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "ביגוד והנעלה אינם מהווים..."

יודע מה בו נאמר שאתה צודק מה עם משחקי מחשב?
אני אתן דוגמא ברשותך. יש למטריקס משחק לקונסוליה ולמחשב עם הבדל קטן חשוב, שלא רשמו משום מה.
יש כפתור בשלט של הקונסוליה, שלא תמצא לו כפתור זהה בגירסה של המחשב.
עכשיו בו נגיד אתה רוכש את הגירסה של המחשב לאחיין שלך (יש או אין לך אחיין זה לשם הדוגמא בלבד.) והוא מגלה, שהמשחק יותר קשה ופחות מהנה בגלל דבר, שהוסר מהגירסה המיועדת למחשב. לא מגיע לך החזר של 100% בגלל באג כזה רציני או באג אחר רציני במשחק?

אמור להיות מגיע לך החזר של מאה אחוז לדעתי במקרה כזה לדעתי.

ישן 07-07-2010, 16:22
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
אתה מפספס פה משהו
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "עוד נסיון מטופש ועלוב לאנוס את המציאות הישראלית"

לא סתם במדינה חובבת קפטיליזם כמו ארה"ב יש זכויות החזרה מפליגות למוצרים
ולמיטב ידיעתי, ללא התערבות המחוקק.

בסופו של דבר מדיניות החזרה גמישה פועלת לטובת המוכר
משום שלקוח שיודע שיוכל להחזיר את המוצר ולקבל את הכסף בחזרה
נוטה להוציא את הארנק ולרכוש את המוצר ללא התלבטויות רבות.

לאחר שהמוצר נרכש בדחף רגעי - פעולת ההחזרה היא כבר צעד מורכב יותר (למרות שאפשרי)
ונוטה להיות פחות אימופולסיבית.

כך שבסופו של יום, גם אחרי שמקזזים את הנוכלים, בעל העסק יצליח למכור יותר מוצרים שישארו בבית הלקוח.
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:57

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר