לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-12-2012, 22:46
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "איראן מציגה מגוון מצלמות דיגיטליות בעלות רזולוציה גבוהה במיוחד"

תודה!
לשם שינוי, איני רואה סיבה לפקפק באמינות של הידיעה.
מצד שני, היום אפשר לקנות טלפון סלולארי עם מצלמה בת 40 מגה-פיקסל; מעבדה סבירה יכולה לקחת 4 מצלמות כאלו, למקם את הגלאים במישור הגלאי של אותה עדשה ולחבר למעגל קריאה שיתפור את התוצאות לתמונה אחת גדולה.

החוכמה היא במה שנעשה אח"כ: העיגון לנ.צ., הקריאה בקצב סביר, השידור/שמירה, איזון בין המצלמות השונות, האלגוריתמים לגילוי שינויים אטומטי וכו'.

השאלה המעניינת היא, האם זה מעיד על משהו מעבר לרצון להשוויץ.
המל"טים האיראניים נראים לי פרימיטיביים למדי, אין להם יכולת אמיתית להשיג עליונות אווירית, מה שמטיל ספק רב בתועלת של חיישנים כאלו, המיועדים למעקב אחר שטח רחב.

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 20-12-2012 בשעה 22:49.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-12-2012, 23:17
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי גראדיאנט שמתחילה ב "המערכת האופטית של העדשות היא..."

המקור הוא אתר בעל אמינות מפוקפקת (WOT ממש לא אוהב אותו) אז אין לי יכולת לקבל מידע נוסף לצערי - אם מישהו מכיר מקור אחר עם מידע טכני אשמח מאד.

גראדיאנט כמובן צודק - הרבה מגה פיקסל זה מאד נחמד אבל בלי האופטיקה הנכונה (וזה לא עניין של מה בכך) זה לא יועיל מאד. מצד שני האיכות האופטית של עדשות שניתן לרכוש היום בשוק החופשי היא מעולה ואני מניח שהם יכולים להשיג ללא קושי עדשות איכותיות מיצרנים גרמניים (צייס/שניידר ואחרים או יפניים). בכלל משהו שאני לא לגמרי יודע - האם יש על אירן אמברגו טכנולוגי כללי כלשהו (משהו שמתייחס נניח לטכנולוגיה שהיא dual use אבל לא דווקא לנשק בלתי קונבנציונאלי אלא גם לנשק רגיל)? נדמה לי שהתשובה שלילית כלומר אם אוניברסיטה באירן קונה עדשה איכותית לכאורה למטרת מחקר מדעי אין סיבה שמישהו ירים גבה במכס של גרמניה או יפן נכון?
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 22-12-2012, 18:29
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "המקור הוא אתר בעל אמינות..."

מחזק.

באמת קשה לתכנן אופטיקה מתאימה לגלאי דיגיטלי מסוים, בפרט אם נדרש שדה ראיה רחב יחסית.
אבל :
א. אפשר להתאים את התכנון המכני והאלקטרוני לעדשות שאפשר לייצר באירן (נאמר, מקבילה של עדשת צילום אווירי עתיקה: אורך מוקד ארוך יחסית, מידה מסוימת של עיוות גיאומטרי שיתוקן בתוכנה, #F קטן שימנע עבודה בשעות בין- הערביים, הימנעות ממיקרו-עדשות על הגלאי כדי לא להידרש לאופטיקה מורכבת עם זוית פגיעה צרה ו/או משתנה ע"פ הגלאי).
* במצלמה השניה נראה לי שיש רק עדשה אחת במסלול האופטי- תכנון פשוט לכל הדעות..
* במצלמה השלילשית דומני שמצויין "אורך מוקד 67 מ"מ"- ארוך למדי, ונותן (עם גודל גלאי סביר) שדה ראיה של 30 מעלות. ל- ARGUS-IS, למשל, יש שדה ראיה של 62 מעלות (אגב, קישור מעניין למי שבתחום).
ב. כפי שעידו ציין, אפשר לרכוש עדשות קיימות או אפילו להזמין פיתוח של עדשות מתאימות. שמעתי ממתכננים אופטיים וותיקים סיפורים על עדשות מצויינות של צילום אויר שנקנו בפרוטות מעודפי חהא"א; ברור שזה מחייב מטבע זר ושימוש בחב' קש (אפילו ה- EU אוסר מאז 2010 על מכירת טכנולוגיות לאירן), אבל אני בספק האם ארגוני הבין המערביים מגיעים לרזולוציה של פיקוח על עדשות.

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 22-12-2012 בשעה 18:45.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:32

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר