לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-02-2010, 16:54
  משתמש זכר eXtruct eXtruct אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי fcf שמתחילה ב "שאלה על טעינת קבצים ומהירות טעינה"

המשתמש לא יראה את העמוד כל עוד אתה לא תשלח אותו (echo, printf, ob_end_flush וכו')
מן הסתם מהירות ביצוע סקריפט ה PHP תלויה בסקריפט עצמו, ולכן אם בזמן ריצת הסקריפט יש חלק שמכביד את ביצוע הסקריפט עוד לפני ששלחת OUTPUT כלשהוא למשתמש, אז זה יכביד את טעינת העמוד.

עכשיו לשאלה שלך האם טעינה של קבוץ שמכיל מערך גדול משפיע, אני לא יכול לומר, אני רק יודע ש ה PHPBB2 היה להם קובץ שפה אחד שהשתמש במערך ענקי של K=>V עבור השפות (זה מה שגם עשיתי במערכת הראשונה שלי), וב PHPBB3 הם עברו לשפה PER עמוד (זה מה שאני גם עושה במערכת הנכוחית שלי). אני מאמין שזה כן ישפיע על טעינת העמוד, אבל ללא בנצ'מרקים אין באפשרותי לעטון זאת, ההיגיון אומר לי שזה ישפיע.

just my 2 cent
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-02-2010, 17:25
  Dark Knight Dark Knight אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Dark Knight
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי eXtruct שמתחילה ב "המשתמש לא יראה את העמוד כל..."

המ.. השאלה היא כמה הקובץ גדול.
בעקרון גישה לדיסק היא אחת הפעולות היקרות ביותר שיש במחשב: אם גישה לזיכרון לוקחת כ-2 סדרי גודל יותר זמן מפעימת מעבד, אז גישה לדיסק לוקחת כ-6 סדרי גודל יותר (פי מליון). [זמן מעבד נמדד בעשיריות ננו שניות, זמן דיסק במילי שניות]

בעקרון גישות לדיסק מבוצעות ביחידות של דף (page) כאשר ברב המקרים הגודל הזה מוגדר ל-4kb (זה לא גודל אבסולוטי, אבל ברב מערכות המחשב זה הגודל, לא יכול לטעון לגבי חומרה יעודית של שרתים...)
וגישה לקובץ שנכתב באופן רציף על הדיסק מהירה בהרבה מקובץ מקוטע או מידע שמחולק למספר קבצים.

קובץ שמעובד ע"י תוכנה מועלה בד"כ לזיכרון - כולו או חלק ממנו בגודל של מספר דפים - ומעובד משם.
מהבחינה הזו, אם קובץ השפה שלך תופס פחות מ-4kb אין לך בכלל מה לחשוב על זה וכדאי לך לעבוד עם קובץ בודד.
אם הקובץ בן מספר דפים, אז פה יש כבר עניין של האם הקובץ רשום על הדיסק באופן סדרתי או שאולי הוא נקטע למספר בלוקים (בלוק בדיסק הוא בגודל דף, בד"כ). כעקרון קובץ רציף בגודל 8kb יהיה יעיל יותר לקריאה מ-2 קבצים בגודל 4kb או פחות כל אחד.

כעקרון, יש סבירות גבוהה ששבירת הקובץ למספר קבצים, מה שיגדיל את כמות הגישות לדיסק, יפגע לך קשות בביצועים (כאמור, גישה לדיסק היא פעולה מ-א-ד כבדה).

עכשיו, אם הקובץ שלך הוא באמת מאד גדול (מעל ל-100kb למשל) ייתכן שחלוקה טובה שלו למספר קבצים ישפר בצורה ניכרת את הביצועים (בטח אם המערך שלך הוא כ"כ גדול שהבניה שלו בזיכרון היא כבדה בפני עצמה). אם הקובץ שלך הוא בסה"כ כמה קילובייתים, או אפילו כמה עשרות בודדות של קילובייטים, סביר להניח שחלוקה רק תפגע לך בביצועים...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:21

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר