לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-01-2010, 08:16
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
המשטרה מתעלמת מאישור לשימוש בקנאביס רפואי או ששוב פעם עיתון הארץ מעוות כותרות?

משטרת ישראל מעלמת מאישור רפאוי לשימוש בקנביס שקיבל צעיר ממשרד הבריאות

מאת ליאל קייזר

צעיר הסובל מפוסט-טראומה נעצר בגין שימוש בסמים למרות אישור מש' הבריאות.
שמונה שנים עברו מאז האירוע ששינה את חייו של איתן, בן ה-25, עת חדר מחבל לישיבה התיכונית שבה למד ורצח את חבריו הטובים. מאז האירוע סובל איתן מתסמונת פוסט-טראומתית. לאחרונה קיבל איתן אישור ממשרד הבריאות לצרוך קנביס רפואי כחלק מהטיפול בו, ואולם מתברר כי משטרת ישראל לא מכירה באישור זה. בשבוע שעבר עצרה המשטרה את איתן, עיכבה אותו לחקירה, לקחה דגימת שתן, שללה את רישיונו לחודש ונתנה לו זימון לבית המשפט בגין נהיגה בהשפעת סמים. כל זאת אף על פי שהציג בפני השוטרים את האישור הרפואי המאשר לו להשתמש בקנביס.

למרות השנים שעברו, איתן בן ה-25 "חוזר" מדי יום לאירוע הטרור שאירע כשהיה תלמיד הישיבה התיכונית באיתמר. במהלך האירוע, שזעזע את המדינה, חדר מחבל לישיבה והחל לירות בתלמידים שנקרו בדרכו. איתן, ששכב מתחת למיטה בחדרו בפנימייה, אמנם ניצל ללא פגע אך שלושה מחבריו הטובים נרצחו.

מאז סובל איתן מתסמונת פוסט-טראומתית. הוא התגייס לצבא והמטווחים והשהות סמוך לנשק הובילו להתפרצות התסמונת. הוא שוחרר, ועבר מאז שלל טיפולים נפשיים במטרה לשפר את מצבו.

השוטרים לא האמינו לאישור של הצעיר
"עברתי הרבה טיפולים והייתי אצל הרבה פסיכולוגים ופסיכיאטרים וזה לא הועיל עד שהגעתי לטיפול בקנביס, זה הדבר היחיד שבאמת עוזר לי. זה מדחיק את הזיכרון הטראומתי, את הצרחות של החבר שלי שנרצח שאני עדיין שומע", הוא מספר.

על פי נוהלי משרד הבריאות, לחולה שקיבל אישור להשתמש בקנביס רפואי אסור לנהוג במהלך השבועיים הראשונים לטיפול. לאחר מכן הוא רשאי לנהוג כרגיל לפי תחושותיו כמו כל אדם הצורך תרופות חזקות. אולם החוק, כך מתברר, טרם שונה בהתאם לכך והמשטרה לא מכירה בנהלים הללו.

בעת בדיקה שגרתית שערכו השוטרים במכוניתו בשבוע שעבר, הבחינו בשקית קנביס רפואי שהיתה ברשותו. אף על פי שהציג איתן את אישור משרד הבריאות החליטו השוטרים לעכב אותו לחקירה. "הראיתי להם את האישור והם פשוט לא האמינו. הם לא הבינו מה הם רואים - זה פשוט מזכיר מדינת עולם שלישי", מספר איתן.

בתחנת המשטרה אולץ איתן לתת דגימת שתן, ובסופו של דבר נשלל רישיונו לחודש ונמסר לו זימון לבית משפט בגין נהיגה בהשפעת סמים. "אחרי שעשו לי בדיקת שתן הם אמרו שהשתן שלי מלוכלך - בטח שהשתן שלי מלוכלך, יש לי אישור. אני לא לוקח קנביס סתם, אני לוקח את זה כי אני חולה, לא עשיתי שום דבר שבגללו אני צריך להיכנס לניידת משטרה", אומר איתן.

ממשטרת מחוז המרכז נמסר: "בחיפוש ברכב נמצא חומר החשוד כסם. במהלך תחקור, הנהג התוודה בפני השוטרים כי נטל סם זמן קצר לפני הנהיגה, בניגוד להתניה של משרד הבריאות הקובעת כי הוא רשאי להשתמש בסם אך לא לנהוג בהשפעתו".

מקור: http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1144920.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:40

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר