לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-11-2009, 22:29
  popo3 popo3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.09
נ"מ-סטינגר

שלום
לאחרונה העלו לי את הפרופיל ל 82 עכשיו נפתחו לי כמה אופציות בינהם הסטינגר(כמו שמצוין אתר) עכשיו גם נפתחו לי חטיובות כמו גולני וגם צנחנים
עכשיו סטינגר נשמע לי מעניין כי כמו שהבנתי יש להם אופי חירניקי כיאלו שהם כמו כל החטיבות ועוברים הכשרה אומנם 03 אבל תכנים של 05 ו 07?
מה בדיוק הם עושים בסדיר?
אני אחד שמפחש גם את התחכום וגם את האקשן בצבא ולכן העלתי את הפרופיל על מנת שאוכל להגיע לחיל רגלי אבל למשל צנחנים אני יודע שמשתתפים במבצעים וגם גולני נלחמים ותמיד יודעים שאם יש מבצעים או מלחמות הם יצאו עכשיו מה עם סטינגרים הבנתי שהם גם משתתפים במלחמות אבל יש להם גם אופי חירניקי ? זה יתאים לבן אדם כמוני?
אפשר לומר שהקושי שם מספק? (חח כן אני מחפש גם מקום שיהיה קשה ומאתגר) ושוב מה הם בדיוק עושים בסדיר?
תודה מראש
סליחה על החפירה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-11-2009, 19:55
צלמית המשתמש של opie
  opie opie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי popo3 שמתחילה ב "נ"מ-סטינגר"

אני משרת בסטינגר. בסופו של דבר הטירונות היא 03, פחות או יותר כמו ההכשרה הבסיסית של שריון ותותחנים. אחרי הטירונות אתה מגיע לגדוד ומשובץ לסוללה, ומתחיל מסלול של 8 חודשים (אורך מסלול של חירניקים) בו אתה בעצם ממשיך לעבור תכנים שונים, כגון מד"סים, מסעות, שיעורים, אימונים וכה', כשאין לך הרבה זמן פשוט לשבת ולהתחפשן כי יש גם תורנויות מטבח ושמירות.
לי היה במסלול מפקד מאוד מקצועי שמאוד הקפיד על זה שנעבור הרבה תכנים, שהמסעות יהיו מטורפים וסה"כ זיין אותנו, אני לא חושב שהרמת חיילות שלנו נמוכה יותר משל חירניקים, ואני די בטוח שחירניקים לא עולים את החרמון עם פקלים של מעל 40 קילו על הגב. באחד המסעות שלנו בחרמון דיברנו עם לוחם גבעתי שסיפרנו לו מה עשינו עד עכשיו, והוא היה בשוק שאנחנו עושים את זה.
אבל תכלס אני לא אשקר, לא כולם ככה. הכול תלוי במפקד. יש גם חברה מהמחזור שלי שלא עשו כלום כל המסלול, ורק בודדים מהם מצליחים לעבור עכשיו בר אור ובוחן מסלול, וגם הם בתוצאה גרועה.

אני לא אפרט מה בדיוק הסטינגריסטים עושים בזמן מלחמה, אבל בוא נגיד שלא תשב רגל על רגל בעורף אלא תהיה חלק מהלחימה.

יש כמה יתרונות להיות סטינגריסט:
- לא משנה מה, ערסים לא מתגייסים לנ"מ, ככה שהחברה שיהיו איתך יהיו בדר"כ בחורים איכותיים.
- בניגוד ליחידות לוחמות אחרות, בסטינגר אין פלוגה מבצעית, מסייעת, ותיקה וכה', ככה שברגע שתסיים את השנה של המסלול, לא תעשה יותר תורנויות מטבח, וכמעט ולא תעשה גם שמירות. ככה שהשירות שלך יתחלק פחות או יותר ל-שנה טחינה ושנתיים התחפשנות.
- השירות בסטינגר מאוד מגוון, אתה תזכה להנות מנופי ארץ ישראל מכל הסוגים, ותבצע מספר גדול ומגוון של משימות. ככה שלא תתייבש כל השירות שלך במקום אחד.
בטירונות תהיה בביסנ"מ שזה סוג של מדבר, וסביר להניח שתחזור לשם (קורס מפקדים, קצינים, סיוע קורס קצינים), בסדיר תעשה קו שטחים בגוש עציון, תסתובב בכפרים של פלסטינאים ויהיו לך משימות די מעניינות - מעצרים, סיורים, פטרולים, מחסומים וכה'. תהיה גם בצפון רמת הגולן ותתפוס שם קווי חיר וקווי נ"מ. יש גם אימון סוללתי כשעושים סיוע קורס קצינים של 4 חודש, וזה ממש אחלה. אנחנו כבר מתחילת יולי באימון שייגמר רק באמצע דצמבר, לפחות 7 שעות שינה בלילה (נדיר לחייל במסלול), יוצא חמשושים וסוגר שבת אולי פעם בחודש (יציאות נדירות ללוחם).

נערך לאחרונה ע"י opie בתאריך 05-11-2009 בשעה 20:02.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:38

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר