לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-11-2009, 13:07
  ItaiLabban ItaiLabban אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.09
כפיר , עוקץ ולוט''ר

שלום רב ,
יש לי כמה שאלות על היחידות השונות , אשמח שרק אנשים שבאמת מבינים עניין יענו לי וישתפו אותי מהידע שלהם.

בעוד כ-22 ימים אני מתגייס ליחידת כפיר ומשמה יוצא לגיבוש עוקץ / לוט''ר , ברצוני לשאול : אם אני נשאר בכפיר ( אני בוחר חרוב ) אילו תפקידים אני אוכל להיות : נגביסט , קלע וזהו אני לא מכיר עוד כל כך תפקידים , אשמח שמישהו יוכל לתת לי את כל התפקידים שאני אוכל להיות עם פירוט קטן של שורה מה כל אחד עושה ( כמו שקלע זה אחד שמצויין במטווחי ירי ) , כמו כן עוד שאלה שקשורה לכפיר אם אני יוצא לקורס מכ''ים ואחר כך לקצונה בבה''ד 1 אני חוזר לפקד על טירונים ביחידה או יכולים לספח אותי לכל מקום ( אני שואל כי בסדרה בה''ד 1 שלחו אנשים ליחידות שונות שהם בחיים לא היו... ) , בשביל קצונה חייב להיות קודם מ''כ לא ?

עכשיו בקשר ליחידת לוט''ר : למה אומרים שהתפקיד הזה הוא דומה לגובניק ? אני שמעתי שזה תפקיד שנחשב מאוד יוקרתי אבל כולם אומרים שאתה לא עושה בכלל פעילות אז אתה נחשב גובניק ואין לך '' אקשן '' אז רציתי שמי שיודע שיגיד לי האם שווה להתחיל קורס לוט''ר ( במידה ואני אמצא מתאים כמובן ) או לא ?

בקשר ליחידת עוקץ , יש כלבים ממין נקבה גם או כולם זכרים ? אמרו לי שמי שיוצא למ''כ / קצונה לא באמת יהיה ביחידה אם כלב , אשמח לפירוט על המסלול

סליחה על החפירה פשוט זה ממש חשוב לי ( לא הצלחתי למצוא מידע לגבי מה שרציתי מחיפוש בפורום ) , אשמח שמי שבאמת מבין יענה לי אני באמת יודה לו מקרב לב , תודה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-11-2009, 18:31
  alpha_leader alpha_leader אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.09.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ItaiLabban שמתחילה ב "כפיר , עוקץ ולוט''ר"

טוב אני אענה לך על השאלות,
לגבי ה"תפקידים" שהם בעצם פק"לים שמחלקים לטירונים אחרי חודש וקצת בטירונות.
אתה לא בוחר מה תהיה, אלא המפקדים שלך בוחרים בשבילך, לפי מה מתאים לך.
אם אתה יורה טוב ותעבור בוחן קלעים תהיה קלע, אם אתה בחור חזק אתה תהיה מאגיסט או נגביסט, מטוליסט זה בעיקר לחיילים שהם מפקדי חוליות , אלו שמיועדים למסלולי פיקוד.

כדי להיות קצין חי"ר אתה חייב לעשות קודם קורס מ"כים ולהיות בתפקיד מ"כ.
לגבי השיבוץ, זה אכן כמו בסדרה בה"ד 1, אתה לא יכול לדעת לאן תגיע, יכולים להוציא אותך גם מהחטיבה ולשלוח אותך ליחידות אחרות, הכל תלוי בציונים שלך ואיזה תפקידים חסר להם ממלא מקום.

על הלוט"ר אומרים שהם ג'ובניקים כי הם לא באמת עושים פעילויות מבצעיות, הם עוברים מסלול קשה, וטירונות חי"ר 05, אבל אחרי שהם מסימים מסלול הם לא עושים פעילות מבצעית , אולי נותנים להם כדי לראות איך זה במציאות מדי פעם, אבל הם ביום יום מדריכים יחידות שונות בבסיס שלהם ומעבירים את הקורס לוט"ר כל הזמן. ככה שהם מש"קים פשוט עם יוקרה של לוחמים, והם אכן עושים פעילות מדי פעם, לא המון אבל עושים.

אם אתה מתקבל ללוט"ר אז תלך לשם. המסלול קשה יותר מגדודי כפיר, אבל כשהוא נגמר יש ביחידה שלהם ת"ש שלא מבייש כל יחידה צה"לית.

לגבי עוקץ, יש גם זכרים וגם נקבות, מניסיון שראיתי כלבנים שהצטרפו אלינו לפעילות עם כלבות וכלבים.
ויש גם כלבניות לא רק כלבנים, גם בנות יכולות להיות לוחמות בעוקץ, אבל לא באותו מסלול של הבנים.

אם יש לך עוד שאלות , תשאל.
בהצלחה.

אני ממליץ לך להגיע לעוקץ מבחינת ת"ש זה גם מעולה, וגם עושים פעילות כל הזמן.

ואם יצא שלא התקבלת לא לעוקץ ולא ללוט"ר לא נורא, הגדודים של כפיר עושים עבודה מבצעית כל הזמן והמון ככה שלא תתאכזב כל כך מהר.
ישן 02-11-2009, 19:20
  ItaiLabban ItaiLabban אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.09

תודה על תשובתך ידידי ,
כמה שאלות נוספות יש לי : לגבי קלע , אם אתה טוב במטווחים , לקוחים אותך לבוחן קלעים , בוחן שלפי מה שנדמה לי לא כולם עושים אותו ? במידה ועברת אתה קלע , מדוייק ?
בקשר למפקד חוליה או מטוליסט , הקב''א שלי לצערי 51 בשל זלזול בצו הראשון , לפני שהמקפדים נותנים לך את הפק''ל שהם חושבים לנכון הם מדברים איתך ? שואלים אם אתה רוצה מסלול פיקודי וכו' ? כי לפי הקב''א שלי אני לא מיועד למסלול פיקודי ככל הנראה ככה שביי ביי מטוליסט/מפקד חוליה ? איך זה עובד ?

לגבי מכ''ים וקצונה , מ''כ זה תמיד בתוך החטיבה שלך ? אבל קצין אתה יכול ליפול בכל מקום ? אז לא כל כך שווה לצאת לקצונה... למרות ששמעתי שאם במידה ואני אתקבל לעוקץ אז עוקץ יש להם מסלול מיוחד והם שולחים מטעמם קצינים שחוזרים 100% ליחידה , למרות שלפי מה שהבנתי קצין בעוקץ לא באמת ישרת עם הכלב שלו מטעמי אורך מסלול וכו'... טועה ?

לגבי לוט''ר אכן תפקיד יוקרתי והכל , אבל שמעתי שגם חותמים על מסמך שעד 10% נכות אתה לא תובע את הצבא , גם אין אקשן וכל היום רק מדריכים אנשים וגם שמעתי שזה מסלול ממש קשה לסיים אותו / כל היום חוטפים מכות , אך לפחות אתה יודע שבכל זמן נתון אתה יכול ליפול לגדודים של כפיר ככה שזה בסדר לא ?

תודה רבה לך על תשובתך המפורטת , אשמח שתענה לי על כל השאלות הקטנות הנ''ל ששאלתי , אני מתגייס עוד 22 ימים ואצא לגיבוש , בע''ה עוקץ אך אני כלל וכלל לא אהיה מאוכזב בכפיר , שבוע טוב!
ישן 02-11-2009, 19:34
  משתמש זכר שפני שפני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.09
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ItaiLabban שמתחילה ב "תודה על תשובתך ידידי , כמה..."

ציטוט:
כמה שאלות נוספות יש לי : לגבי קלע , אם אתה טוב במטווחים , לקוחים אותך לבוחן קלעים , בוחן שלפי מה שנדמה לי לא כולם עושים אותו ? במידה ועברת אתה קלע , מדוייק ?
לוקחים מי שקולע טוב.

ציטוט:
כי לפי הקב''א שלי אני לא מיועד למסלול פיקודי ככל הנראה ככה שביי ביי מטוליסט
לא נכון, נותנים מטול גם לאלו שלא מיועדים למ"כים.
(לגבי מפקד חולייה\סמ"כ - די נכון)

ציטוט:
לגבי מכ''ים וקצונה, מ''כ זה תמיד בתוך החטיבה שלך ?
הרוב חוזרים לחטיבה או נשארים להדרכה בביסל"ח - תהיה טוב והגדוד שלך ילחם עלייך.

ציטוט:
אבל קצין אתה יכול ליפול בכל מקום ?
בגדול כן, אין לדעת איך ואיפה תיפול וזה גם יכול להשתנות במהלך השירות כקצין.
ישן 06-11-2009, 13:14
צלמית המשתמש של nivlevy89
  nivlevy89 nivlevy89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.03.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ItaiLabban שמתחילה ב "תודה על תשובתך ידידי , כמה..."

"אבל שמעתי שגם חותמים על מסמך שעד 10% נכות אתה לא תובע את הצבא"
זה הנפצה ממש גדולה.. כאילו לא שמעתי על דבר כזה... לגבי כותב האשכול.. תבחר מה שטוב לך... עוקץ- זה שירות שרובו אתה עם כלבים.. רוב הפעילות שלך זה פעילות שאתה בעצם חובר ליחידות באופן פרטני..זאת אומרת שאתה לא עושה פעילות עם הצוות שלך במסלול.. שזה יכול להיות חסרון ויתרון...לגבי מקצועיות ולחימה- זה יהיה מאוד גס עם אני יגיד שהם לא יודעים לחימה כי בכל זאת הייתי בעזה עם לוחמים מעוקץ שהיו ממש טובים אבל המגמה ביחידה הזאת היא שככל המחזורים הולכים ובאים- רמת כוח האדם יורדת.. וזה עובדה אין לי ניסוין לפגוע או להעליב... סך הכל עוקץ יחידה טובה עם המון ניסיון מבצעי יותר מהלוט"ר בהרבה ...לגבי לוט"ר- השירות עצמו הוא הדרכה .. וכן זה מסלול מאוד מקצועי ומגוון ואתה לומד להיות לוחם ברמה גבוהה מאוד ... אתה עוסק בלימוד ובפיתוח של טכניקות ליחידות מיוחדות ועובד עם יחידות מחוץ לארץ שזה דבר שלא קורה הרבה בשאר המקומות...תבחר מה שבא לך.. אל תקשיב לאף אחד.... alpha leader- אני מכיר אותך כבר הרבה מאוד זמן מן הראוי שלא תתעצבן מדברים של אנשים...

ישן 05-11-2009, 21:12
  gza gza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Dmith שמתחילה ב "קודם כל בוא נרגע, אני ממליץ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Dmith
קודם כל בוא נרגע, אני ממליץ לכולם שלוק מים ופילאטיס..

לא היה בכוונה שלי להעליב אף אחד, לא ציינתי שמות ולא פניתי לאף אחד באופן ישיר ופגעתי בכבודו.

אין לי שום כוח או רצון לרוץ אחרי כל ילד (וכן אתה ילד, ידידי) ולתקן את השטויות שהוא כותב בין אם בנוגע ללוט"ר או יחידות אחרות. אינני חושב שאמינות דברי בנושא הזה ניתנת בספק. מי שרוצה לבדוק את רקע דברי יכול לעשות זאת לבד,עם עצמו, ואז אם יש בעיות - תבוא.

לפותח האשכול - העצה היא עצה ידידותית ביותר: אל תתן לכל אחד להתערב לך בשיקולים בביטחון מלא.

דווקא ממך ציפיתי לתשובה אובייקטיבית ככל שאפשר אבל כנראה שטעיתי.

לפותח האשכול:
כל הגדודים בכפיר הם על הכיפאק , עכשיו שמשון וחרוב חזק באיוש והם עושים אחלה של מעצרים.

לוטר : אין ספק שהיחידה הזו מקצועית בירי מכל הסוגים ובכל סוגי הנשק.(נקודה)

עוקץ : אין שום חובה שתאהב כלבים , הרוב שביחידה בכלל לא הגיעו בגלל הכלבים.
השירות הוא שירות אדיר ומגוון , יוצא לך לעבוד עם כל אבל כל היחידות בצהל..חוויה ממש טובה וגם אנשים אדירים..

קיצר לך לגיבוש ושיהיה בהצלחה.

ישן 06-11-2009, 01:34
  Dmith Dmith אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי gza שמתחילה ב "[QUOTE=Dmith]קודם כל בוא..."

אני לא יודע אם שמת לב, אבל כל מהות התגובה שלי היתה - "תבחר מה טוב לך".
דעתי האישית שבין אם הבחירה תהיה עוקץ, בין אם לוט"ר - זה טוב יותר מלהשאר בגדוד בין אם מבחינת מימוש עצמי או גיוון מבצעי או ת"ש או כל דבר אחר שיעלה על הדעת.
יחד עם זאת דברים שהועלו פה על היחידות הנ"ל לא קשורים למציאות. לכן המלצה שלי - ללכת ולבחון את הדברים לעומק (ויש מספיק מידע ברשת) ואז להחליט עם עצמך מה יותר מדבר אליך. ולאחר מכן נשאר רק לשאוף ולנסות להגיע.
צריך לקחת את הדברים שאומרים כאן בזהירות רבה! כל ילד במסלול של כפיר חושב שמכיר את כל העיניינים מבפנים ולעומק ונותן עצות של זקני הדור. צניעות חברים....

ישן 06-11-2009, 16:50
  -=Ohad=- -=Ohad=- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.06

חחחח טוב, לראשונה באשכול תשובה אובייקטיבית,
אחד החברים הכי טובים שלי משרת בעוקץ,
ואני עצמי הייתי 3 חודשים בקורס בלוט"ר.
לגבי כפיר אין לי מושג.

עוקץ
יתרונות:
- מקצועיות גבוהה מאוד בכל סוגי הלחימה (לא ברמה של הלוט"ר, אבל עדיין)
- המון פעילות מבצעית
- יחידה חבירה, מה שאומר שאתה מכיר את כל טכניקות הלחימה והעבודה של היחידות המיוחדות ברמה מספיק גבוהה כדי להשתתף במבצעים עם כח שאתה לא אורגני איתו.
לצורך העניין, נוהגים טובים יוצאים לפעילויות עם השייטת ועם מטכ"ל, אפילו למבצעים הכי חמים.
- מכירים המון אנשים בשירות
- ת"ש גבוה בלוחמים
- עבודה צמודה עם הכלבים - למי שאוהב
- בדר"כ תהיה בחוד של הכח, והאקשן בהתאם

חסרונות:
- אחוות לוחמים ברמה הכי גבוהה לא תמצא פה, כי אתה לא יוצא לפעילויות עם חברייך ליחידה.
- "נודדים" בין בסיסים ומוצבים

לוט"ר

יתרונות:
- מסלול קצר יותר
- ההכשרה הכי מקצועית שאפשר לקבל בצבא על רוב כלי הנשק בצבא וכל טכניקות הלחימה הקרביות.
- הסמכות המקצועית בכל הקשור לסריקה מאובטחת, התערבות, השתלטות, עימות מוגבל.
- קמ"ג ברמה גבוהה מאוד
- המון ירי בשירות למי שאוהב
- סמכויות שלא נופלות מקצין חי"ר בוגר בה"ד 1
- הרבה אחראיות
- ת"ש שאין כמוהוו
- יכולות הדרכה גבוהות והרבה סיכויים שיהיו דרישות להכשרות שעשית בשירות גם באזרחות
*בגדול הפלוס העיקרי זה להיות הכי מקצועי בצבא בלחימת פרט, יותר מכל מקום שאני מכיר שהוא ת.פ צה"ל

חסרונות:
- פעילויות מבצעיות ספורות בשירות (בעיקר במבצעים גדולים)
- לעיתים השירות משעמם - כל פעם אותו חומר פשוט ליחידה אחרת ועל כלי נשק אחרים, לפעמים יש צ'ופרים ליחידה - כמו עבודה עם יחידות זרות, כל היחידה יוצאת ל"תגלית" ועוד.
*בגדול החיסרון הגדול הוא שפחות כיף להדריך כשאין ניסיון מבצעי מוכח ורב שעליו מתבססת ההדרכה, בגדול את התו"ל הם יודעים מא' עד ת' וזה מה שצריך, העובדה הזאת בנוסף לעובדה שהעבודה עם כל היחידות המיוחדות מבוססת על קאדרים מגוונים, יוצאת מציאות קצת לא נעימה בין הלוט"ר לשאר היחידות שעושות קורס טרור.

נראה לי שכיסיתי הכל, אתם מוזמנים להעיר ולהוסיף.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:50

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר