לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-08-2009, 22:47
צלמית המשתמש של LetterToElise
  משתמשת נקבה LetterToElise LetterToElise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.01.07
על גג העולם

הבדידות מעולם לא הייתה זרה לי.
למעשה, היא הייתה לי החברה הקרובה ביותר מאז ומתמיד.
סלחו לי אם אני נשמע מיוסר, או שוקע ברחמים עצמיים. באמת שאין בכוונתי להישמע כילד מיילל או כנערה מתבגרת.

אני נמצא כרגע בין ארבע קירות המשמשים לי כחדר, מסתכל על מה שאני כעת, היום, ותוהה.

יום הולדת שלושים.
האם..... האם בעוד עשרים שנה אתעורר והדברים עוד יראו כך....?

האם צידה השני של המיטה תמיד יהיה ריק?
האם רשימת החברים בנייד שלי עדיין תהיה מצבור של שמות סתמיים, מצבור שבתוכו אין אף שם אחד, אותו ארצה לשתף בהגיגיי..? שם אחד שאדע שלבטח ירצה להקשיב.....?

אל תבינו אותי לא נכון, חלילה, אני שוב מציין שאין ברצוני להצטייר כדרמטי, אני מדבר ברצינות גמורה.

אני לא יכול לומר שמעולם לא היה לי חבר, שמעולם לא ניהלתי שיחה קולחת ומעולם לא חייכתי.
ודאי שעשיתי את כל אלו, ודאי וודאי.
אולם..........

הו כן, היה לי חבר אחד. חבר קרוב וטוב במיוחד.
....ואיה הוא עכשיו?
האנשים שהכרתי, האנשים אותם כיניתי חברים.. הם כמו נרות בעיניי.
כל נר... דולק במידה כזו או אחרת... לזמן כזה או אחר... ובסופו של דבר הוא כבה.
כולם כבים לי.
כך לי הם החברים. באים והולכים.. דולקים וכבים...

כמובן, תמיד יש הבטחות-
"אולי נוכל עוד לדבר" – כמובן.
"אולי אפילו עוד יצא להיפגש" – ודאי.

מצטער, אני מגיב בציניות להערות לא מציאותיות שכאלו.
כי אני.. אני אמיתי, תמיד הייתי, ואני יודע טוב מאוד שהמרחק, כמו גם הזמן, עושה את שלו.
חבר יקר הוא היה... אולם גם הוא ידעך לי.
ילך לו למקום החדש, יכיר חברה חדשה עם אנשים חדשים...
ולאט, לאט, אנשים אחרים יתפסו בליבו את המקום שהיה שייך פעם לי.
כמה כואב להודות בזה... אני כבר לא אהיה יקר לו, כמו שהוא יקר לי.
אני כואב. כואב לי.

אני כמה לקשרים אמיתיים.
אני מוצא את עצמי עורג לידידות, לחברות, ליחסים אכפתיים והדדיים בין אנשים.
אני רוצה לדעת שיש מישהו שאכפת לו ממני, ושלא פחות לי יהיה אכפת ממנו.

אני חושב.... לדעתי, אלו דברים שמבטאים חברות.
כשאתה שמח, תרצה את אותו אדם כדי לצחוק איתך, כדי שישמח בשמחתך.
כשתהיה עצוב, תרצה את אותו אדם כדי להעניק לך משענת, לתמוך בך.
כיף לשמוח ביחד. טוב לכאוב ביחד. וקל יותר לפחד ביחד.

........

ניסיתי לתרץ זאת בעבר. שכנעתי את עצמי... "לי לא מגיע".
זה מה שאמרתי. שהכנסתי לי לראש. אם אין דווקא לי, אז ככל הנראה לא מגיע לי. אולי אני לא ראוי, אולי אני שונה... אולי אני... רע?

אני יודע שלא. אני לא אומר זאת יותר. זה היה פעם. היה ונגמר.
יש בי אהבה לתת – הרבה אהבה לתת! – למה שלא אקבל?

אינני אדם רע, באמת שלא.
ברור לגמרי, לכולנו יש רגעים יפים יותר ויפים פחות, אבל אל לכם לצייר אותי כמפלצת.
מעולם לא צחקתי למראה סבלם של אחרים, לא. זה תמיד כאב לי.
מעולם לא התעללתי בחיה, להיפך. לא הפניתי מבט למראה כלב עזוב, לחתול פצוע, ליונה שבורת כנף....
עד היום, עודני מגדל מאין "חברים שכאלה". בדירתי.
כן, הם ממלאים אותי שמחה וסיפוק במקום מסוים בליבי...

אבל הם לא בני אדם.
אני אוהב אותם מאוד, אל תפקפקו בכך לרגע, הם בהחלט בני בית לכל דבר בשבילי.
אבל אין ביכולתו של כלב למלא בי מקום של חבר. ולבטח אין ביכולתו של חתול למלא בי מקום של בת זוג.

.......
אני מסתכל על עצמי במראה ואומר כעת שכן מגיע. אני רוצה, ולי מגיע.

אני יושב כרגע על גג הדירה הקטנה שלי, החתול פה מתהלך מדי פעם מסביבי.

אני מסתכל על הנוף שנשקף לי מסביב, ואני מדמיין, שאין אני יושב כרגע על גג ביתי, אני יושב כרגע על גג העולם.
אני מסתכל על האנשים המתהלכים ואומר... בין כל ההמון הזה, חייב להיות, לפחות מישהו אחד, מישהו בשבילי.
בין עם ידיד, בין עם חבר קרוב.. בין אם ידידה, בין אם חברה קרובה, בין אם בת זוג...
בתוך כל ההמון הזה ודאי יש מישהו – מישהו, כלשהו! – בשבילי.

אני רק... אני רק מקווה שאמצא...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img.photobucket.com/albums/v310/shir_bm/MyPics/botan4.gif]
תודה פום (:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 01-09-2009, 01:45
  משתמש זכר Mnemosyne Mnemosyne אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי LetterToElise שמתחילה ב "על גג העולם"

ברוכה הבאה \ שבה לפורום כתיבה וספרות.

אכן קטע די ארוך ומסורבל קצת,אפשר להגיד(לא שהוא לא מבן חס וחלילה,אבל מצד של סידור לוגי הוא לא מתחבר לי טוב.)

לכן לדעתי צריך לערוך את הטקסט ולסדר אותו מחדש.
גם כן טיפ חשוב: לעולם לא להפוך סיפור\טקסט לשורות כמדומה לשיר, זה פשוט גורע מאיכות הקריאה.

משהו שרציתי לציין, זה ה"גוף" שבו דיברת, ככול הנראה את בת (מהאייקון ליד השם..) אבל את דיברת בגוף זכר ואיפלו ציינת בת זוג ולא בן זוג.

אם זה נובע מכך שאת רוצה לתרגל איך להיות "בנעלים של דמות אחרת" אז סבבה, אבל לדעתי כאן הדמות בין אם היא זכר או נקבה לא מביעים שוני במצב שקיים (למשל שהדמות לא מוצאת בן זוג \אין חברים....) זה לא משנה מה המין שלהם).
לכן ממולץ תמיד במקרה שלך שהוא סיפור בגוף ראשון וסיפור על חוויה ורגשות, ממולץ לספר אותו בגוף שלך (נקבה).

במהלך ה"קטע" ראיתי הרבה שגיאות נופצות, וכאלה שנובעות משימוש יתר במסנג'ר אבל אני חושב שאם תערכי את הטקסט או תקראי אותו עוד פעם תבחיני בזה.

עד לכאן הדברים התכנים ב"קטע".

עכשיו איגש לתוכן.

כמו שאני תמיד אומר (והקרדניל קצת חולק על דעתי) יותר ויותר תיאורים !! מה שכתבת נחמד טעון בקצת דרמטיות, למה לא לשלב עם זה דימוים+ תיאורים, זה יעזור בכמה דברים:
*להעשיר את הטקסט (ואני לא מתכוון לכמות).
*לתת יופי וחן מיוחד לסיפור.
*את כיולה להסביר את עצמך\ דמות בצורה פחות ישירה, במקום לומר שהחתול הוא כבן משפחה אפשר לציין זאת בדימוי יותר עדיין ויפה.

הסיפור מתגלגל במקום וזמן לא יודעים, זה סבבה בהתחלה, אפשר די להתחבר לקטע, אבל כאשר בסוף את מציינת שהדמות עולה לגג, מתישבת, הדירה ועוד ועד... חוסר הידע של המקום די מבלבל את הקורא.
לכן אני ממליץ להגדיר מקום, עכשיו את בטח קוראת את זה ואמרת : אבל זה בלתי אפשרי לציין מקום (אני בחדר שלי חושב בלה בלה בלה...), וכאן אני עונה לך: תשתמשי בתיאורים ומטאפורות.

דבר אחרון ודי (כי עוד מעט אכתוב מגילה פה XD)
החזרות, למשל:
אני....
אני....
אני...
(בפיסקה מסוימת)

או כשאת אומרת .... כבן דודה,כחברה,כידידה.... (זה מובן מאילו ולדעתי אין צורך להרחיב מילים בדבר ידוע \בינאלי).

--------

לסוף כמה מילים מעודדות- קטע נחמד דרמטי בקצה (אבל לא מספיק) אני אוהב דרמה לפחות .
הקטע די מסביר נער מתבגר עם פחד מהעתיד (את בגיל 16-17) אפשר לנחש.
נחמד אבל יש מקום לשיפור.

אשמח לקרוא עוד מהיצירות שלך.

וסליחה אם הפחדתי אותך בתגובה הארוכה שלי אבל ככה זה אני יורד לפרטי פרטים.

שיהי לך יום טוב, והצלחה בלימודים ?
חזרה לפורום
ישן 01-09-2009, 14:31
צלמית המשתמש של LetterToElise
  משתמשת נקבה LetterToElise LetterToElise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.01.07
הו, מפתיע, האמת שהיו לי ספקות אם יהיו תגובות :)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי LetterToElise שמתחילה ב "על גג העולם"

אז רגע, דבר דבר.
אני אתחיל מאמיל - קודם כל היי, אני שיר, אני בת 20 (אפשר לעגל עכשיו במקום ינואר ל21? ) נייס טו מיט.
התיאור נחשב בלשון זכר כי הוא לא מתאר את הרגשות שלי דווקא. לא מכחישה חלילה,
יש בו חלקים ממני. אבל הוא מתאר הרבה רגשות של חברה אחרים, שחלקו איתי דברים שהם חושבים או מודאגים לגביהם.
ולי כשאני קוראת אותו, הוא מעלה בראש כמה פרצופים מסויימים.

לגבי תיאור המקום, שבהתחלה זה לא ברור ואח"כ הוא עולה לגג, צודק- גם אני חשבתי שזה מבלבל קצת את הקורא. אז טוב שהערת על זה, למרות שאני לא בטוחה אם זה חלק שאני רוצה להוריד..

לגבי השורות הקצרות- זה היה כדי ליצור זמן בין מחשבה למחשבה. כי, שלא כמו סיפור כתוב שהכל מתוכנן מראש, מחשבות באות לפעמים אחת אחרי השניה, ולפעמים עובר זמן ויש קצת שקט בראש בין לבין.
מקווה שזה לא נשמע מוזר והצלחתי להסיבר את עצמי..(:

לגבי הדרמטיות, מאוד רציתי שזו לא תהיה התבכיינות רגילה ולא אובר-דרמטית, אבל אני מניחה שאם מדברים על בדידות והדברים הנלווים אליה כנראה קשה להמנע מזה.

לגבי החזרות "אני, אני" - מודעת לזה, אבל מה שמוצג כאן זה לא סיפור. זה קטע הרהורי, זה הגיגים של מישהו. לכן עלו בי החזרות האלו.
טוב נו, וכמו שהעדתי על עצמי בפורום אחר, אני חובבת סיפורים שכתובים בגוף ראשון, ואולי גם זה שקראתי 6 ספרים ברצף של רובין הוב שיבשו לי מעט את קו המחשבה

ולקרדינל - קודם כל תודה רבה! שמחה לשמוע שזה כך בעיניך, לא רציתי שזה יהיה קטע בדידות רגיל והשתדלתי לעשות בעניין כמיטב יכולתי.
עם זאת, אחשוב גם על מה שאמיל אמר ואנסה ללטש את העניינים. אגב, מה הייתה ההערה על המסנג'ר? את זה לא כ"כ הבנתי...
בכל מקרה, יצירות נוספות אין לי, לפחות לא כרגע, זו פעם ראשונה שאני כותבת קטע. אם כי אני משערת שאשמח לשתף במידה ואוציא לנייר עוד כמה עבודות.

ובכן, תודה רבה רבה לשניכם, שמחתי לראות את התגובות, החיזוקים וההערות!

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img.photobucket.com/albums/v310/shir_bm/MyPics/botan4.gif]
תודה פום (:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י LetterToElise בתאריך 01-09-2009 בשעה 14:38.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:33

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר