לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-08-2009, 09:13
  dimaa12 dimaa12 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.09
קיבלתי שיבוץ למשטרה צבאית. כמה שאלות

שלום לכולם.

אני מתגייס ב-11 החודש ואתמול הגיע אליי מכתב מהצבא ובו כתוב "צה"ל משבץ את המיועדים לגיוס טרם גיוסם. עם סיום השיבוץ אנו מעדכנים את המיועד לגיוס על השיבוץ אשר נקבע לו. הננו שמחים להודיעך כי הנך מיועד לשיבוץ בחיל המשטרה הצבאית."

אבהיר שלפני שקיבלתי את המכתב לא ביקשתי להיות במשטרה צבאית. רק שבמנילה עשיתי אותה בעדיפות רביעית מתוך 5. פשוט לא היו לי אפשרויות.

כמה שאלות:
  1. האם אני חייב לשרת עכשיו במשטרה צבאית או שאפשר לסרב ללא בעיות ולבקש שיבוץ אחר?
  2. האם משטרה צבאית נחשב לקרבי? כי אם כן, למרות שיש לי פרופיל 82 אני בן יחיד ואני רשאי לסרב. או שפשוט רק תפקיד המעברים קרבי וכל תפקיד אחר במ.צ נחשב לא קרבי ולשם יקחו אותי?
  3. האם הטירונות שהיא "02 מורחב" הנמשכת חודשיים קשה מבחינה פיזית (לא דווקא משמעת והתנהגות) יותר מטירונות 02 רגילה?
  4. האם בתום הטירונות אני בוחר את התפקיד (שיטור, כליאה, חקירות, מודיעין, הדרכה או מעברים) או שהצבא בוחר מה שלו נוח ויכול לשלוח אותי לקורס בניגוד לרצוני?
  5. האם בסיום הקורס, אני יכול לבחור את הבסיס בו אני רוצה לשרת? הבסיס הכי קרוב לבית כמובן.
תודה רבה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-08-2009, 10:04
  אור סדן אור סדן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dimaa12 שמתחילה ב "קיבלתי שיבוץ למשטרה צבאית. כמה שאלות"

1. תמיד אתה יכול לסרב פינוי בבקום לשבת יומיים שלושה במעצר ואז ישימו אותך במקום אחר, אין לך כלכך הרבה זמן להתחיל תהליכים של שינוי שיבוץ אבל זה שווה לנסות לפני שאתה מסרב פינוי בבקום
  2. אני לא יודע עד כמה הם נחשבים לקרבי אני מאמין שאם הם היו נחשבים לקרבי הם היו עושים טירונות קרבית שזה רובאי 3 ומאלה, במשטרה צבאית יש את יחידת המעברים אם אני לא טועה שהם בעצם עושים מחסומים כמו רוב החיילים הקרביים שנמצאים בקו ח"יר.
  3. לא מאמין שהיא קשה יותר מבחינה פיזית אחרי הכל זה כולה 02 מורחב, לא 05.
-אני לא מ.צ. ובחיים לא אהיה אז יכול להיות שאני קצת טועה בקשר לדברים שרשמתי.-

ישן 04-08-2009, 18:13
  LonelyHERO LonelyHERO אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dimaa12 שמתחילה ב "קיבלתי שיבוץ למשטרה צבאית. כמה שאלות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dimaa12
שלום לכולם.

אני מתגייס ב-11 החודש ואתמול הגיע אליי מכתב מהצבא ובו כתוב "צה"ל משבץ את המיועדים לגיוס טרם גיוסם. עם סיום השיבוץ אנו מעדכנים את המיועד לגיוס על השיבוץ אשר נקבע לו. הננו שמחים להודיעך כי הנך מיועד לשיבוץ בחיל המשטרה הצבאית."

אבהיר שלפני שקיבלתי את המכתב לא ביקשתי להיות במשטרה צבאית. רק שבמנילה עשיתי אותה בעדיפות רביעית מתוך 5. פשוט לא היו לי אפשרויות.

כמה שאלות:
  1. האם אני חייב לשרת עכשיו במשטרה צבאית או שאפשר לסרב ללא בעיות ולבקש שיבוץ אחר?
  2. האם משטרה צבאית נחשב לקרבי? כי אם כן, למרות שיש לי פרופיל 82 אני בן יחיד ואני רשאי לסרב. או שפשוט רק תפקיד המעברים קרבי וכל תפקיד אחר במ.צ נחשב לא קרבי ולשם יקחו אותי?
  3. האם הטירונות שהיא "02 מורחב" הנמשכת חודשיים קשה מבחינה פיזית (לא דווקא משמעת והתנהגות) יותר מטירונות 02 רגילה?
  4. האם בתום הטירונות אני בוחר את התפקיד (שיטור, כליאה, חקירות, מודיעין, הדרכה או מעברים) או שהצבא בוחר מה שלו נוח ויכול לשלוח אותי לקורס בניגוד לרצוני?
  5. האם בסיום הקורס, אני יכול לבחור את הבסיס בו אני רוצה לשרת? הבסיס הכי קרוב לבית כמובן.
תודה רבה.

כאחד שהיה במעברים ויצא,כרגע פקיד במ.צ אני יסביר לך קצת.

1.מאודד קשה לסרב לשרת במשטרה צבאית,שמעתי על מקרים שאנשים סירבו וישבו כמה ימים במעצר הלכו לטירונות כלל צהלית ואחרי זה קיבלו צו הצבה לבהד 13(בית ספר של משטרה צבאית) לקורסים שם.אבל אני מאוד ממליץ לך לעשות הכל כדי לא להגיע למ.צ.
2.מ.צ זה לא קרבי.מעברים זה גם לא קרבי,זה תומך לחימה.
אבל אם תהיה במעברים(שזה כנראה איפה שתהיה עם פרופיל 82) תרגיש כמו ג'ובניק נטחן שלא תורם בגרוש.
3.אצלי הטירונות הייתה שכונה..אבל כן,זה יותר מעייף מ02 רגיל.
4.לרוב הם בוחרים לאן לשבץ,וגם כ 80% הולכים למעברים.
אם יש לך קבא גבוה יש סיכוי שתגיע להיות בלש או חוקר.
וכן,הם בדר"כ שולחים אנשים לקרוסים בניגוד לרצונם.
5.אתה לא בוחר בסיס.

בקיצור,הצעה שלי אחי : אם יש לך את הכוח רצון והיכולת שב בכלא כמה שצריך רק אל תגיע למ.צ,זה השירות הכי גרוע שאתה יכול לבקש לעצמך...תעשה הכל רק כדי לא להגיע.מניסיון.
ישן 07-08-2009, 18:19
  m1b2 m1b2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.08

בתור אחד שהיה במשטרה צבאית ויצא לגמרי מהחיל(בעזרת קב"ן-משהו מאוד יוצא דופן כי הקב"ניות שם ממש רעות)כמה דברים..
1.אם אתה משובץ לשם אתה תהיה חייב להתגייס לשם..אבל זה לא אומר שתהיה חייב להישאר שם.
זה כמובן תלוי בכמה אתה לא רוצה להיות במ.צ ומה אתה תהיה מוכן לעשות..
2.משטרה צבאית ממש לא נחשב קרבי..גם לא המעברים.
3.מבחינת המשמעת שם מאוד קשה(אני לא עשיתי שם טירונות,אני מאלה שקיבלו שיבוץ אחרי כלל צהלי,אבל ממה שראיתי-גועל נפש.)וגם המשמעת בקורס קשה מאוד יחסית למקומות אחרים.פיזית..זה תלוי כמה פדלאה אתה..בטירונות לא יודע..אבל בקורס יש אג(אימון גופני) כל בוקר..
4.אתה ממש ממש ממש לא בוחר את הקורס שלך,וקח בחשבון שלא כל גיוס נפתחים מחזורים של קורסים..אני כבר יכול להגיד לך שבילוש,רכזי מודיעין ומשק"י הערכה לא יפתח באוגוסט וחוקרים ממש לא בטוח..כי זה קורסים שנפתחו ממש לפני כמה זמן ולא פותחים אותם כל הזמן.
ואלה שהולכים למעברים בדר"כ מודיעים להם מראש..אם לא אמרו לך משהו על זה אז רוב החיילים נופלים למד"כים(מדריכי כלואים)שזה חרא של תפקיד.ממש.שיטור אולי זה נורא מגעיל אבל לא לוקחים הרבה חיילים לזה וזה נחשב עוד סביר יחסית..למרות שכדאי שתהיה מוכן לזה..מ.צ עושים רק 11/3 ז"א 11 ימים בבסיס 3 ימים בבית-אלא אם כן אתה משובץ בתל השומר-שם כולם עושים יומיות או שאתה מד"כ ואז אתה עושה 2-2 יומיים בבית יומיים בבסיס-נשמע טוב אבל ממש לא.
5.תשכח מזה.
ישן 07-08-2009, 22:53
  ווטלמן ווטלמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.01.07

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dimaa12
  1. האם אני חייב לשרת עכשיו במשטרה צבאית או שאפשר לסרב ללא בעיות ולבקש שיבוץ אחר? אתה יכול לסרב אבל זה לא ילך ללא בעיות זה יהיה בעייתי, תקרא יש במאמרים על סירוב פינוי
  2. האם משטרה צבאית נחשב לקרבי? כי אם כן, למרות שיש לי פרופיל 82 אני בן יחיד ואני רשאי לסרב. או שפשוט רק תפקיד המעברים קרבי וכל תפקיד אחר במ.צ נחשב לא קרבי ולשם יקחו אותי? משטרה צבאית זה לא קרבי, גם לא מעברים שום דבר שם לא קרבי ואין קשר לחייל בודד
  3. האם הטירונות שהיא "02 מורחב" הנמשכת חודשיים קשה מבחינה פיזית (לא דווקא משמעת והתנהגות) יותר מטירונות 02 רגילה? לא היא סתם ארוכה יותר (בדרך כלל, מסתנה ממחזור למחזור באורך), לא יהיה לך שם שום אתגר מבחינה פיזית..
  4. האם בתום הטירונות אני בוחר את התפקיד (שיטור, כליאה, חקירות, מודיעין, הדרכה או מעברים) או שהצבא בוחר מה שלו נוח ויכול לשלוח אותי לקורס בניגוד לרצוני? כעקרון יהיה מיונים לבילוש/חקירות/מודיעין באמצע הטירונות לפי נתונים ולפי יום הערכה, אתה יכול לבחור את מה שאתה מעדיף אבל תכלס לא שמים על זה יותר מדי, אם התמיינת למגזרים שכתבתי אז התמיינת אליהם אם לא יחלקו אותכם בין שיטור מעברים וכליאה הרוב ילכו למעברים דיי הרבה לכליאה וקצת לשיטור אבל אם אתה רוצה להשאר בבה"ד להיות מ"כ טירונים לא אמורה להיות בעיה כי ממש חסר להם מ"כים והם ממש רוצים שאנשים יהיו מ"כים אם תגיד בטירונות למפקדים שלך שאתה רוצה להשאר מ"כ טירונים סיכוי גדול מאוד שזה מה שתהיה.
  5. האם בסיום הקורס, אני יכול לבחור את הבסיס בו אני רוצה לשרת? הבסיס הכי קרוב לבית כמובן.כן אתה יכול לבחור אבל לא בהכרח יתחשבו בזה...
תודה רבה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:21

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר