לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-07-2009, 15:39
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
חלופה לנמל הצבאי בחיפה

בעקבות הסכם בין משרד הבטחון לעיריית חיפה, הוקמה "וועדת יערי", שהתבקשה להעריך את ישימות הקמת נמל צבאי במזרח מפרץ חיפה. להלן מסקנותיה.

סיון כהן

הוועדה הגיעה למסקנה כי הצעת העירייה ישימה וכי ישנה היתכנות לנמל דו שימושי, אזרחי וצבאי, בחלופה המזרחית. הקמת החלופה המזרחית באופן אשר יענה על הצרכים המבצעיים של צה"ל, תעניק מענה הולם גם לצרכי העיר והמטרופולין.
לאחר הקמת הנמל המזרחי והעתקת הנמל הצבאי, ישמש השטח אשר יתפנה לפיתוח חזית הים העירונית אשר תכלול מרינה ומתקני בילוי ונופש.

ראש העיר, מר יונה יהב, אמר כי המלצת הוועדה מתקנת עוול היסטורי שנגרם לעיר חיפה כאשר הוחלט על הקמת נמל בחזית העיר תוך פגיעה אנושה באפשרויות הפיתוח של העיר וברווחת תושביה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-07-2009, 16:54
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
תו מוזיקה "חיפה חיפה..תל אביב" :)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "חלופה לנמל הצבאי בחיפה"

מחירי הנדל"ן בעיר היפה הזאת נותרו ב"שיממונם".
אני תולה את הסיבה בבתי הזיקוק ומפעלי הכימיקלים למיניהם המהווים סכנה לתושבים, הן בעיתות שלום וקל וחומר בזמן מלחמה..
חיפה זקוקה ל"תכנית על" שתקיא מקירבה את מפעלי המפרץ. אם זה יקרה, השמיים יהיו הגבול.
להעתיק נמל ועוד נמל צבאי, עולה הרבה מאוד כסף. תמהני מי ישלם עבור התענוג?
אין ספק שמרינה, מתקני בילוי ונופש..וגם דיור נוסח המרינה בהרצליה..כנראה, יוסיפו הרבה לעיר שעד היום "די סובלת" מחוסר במקומות בילוי כיאה לעיר גדולה ומרכזית בישראל, שלא לדבר על תעסוקה בת שנים.
על איזה עוול היסטורי מדבר האדון יהב כאשר הוא מתכוון לנמל?
העוול ההיסטורי הוא אולי תחלואת התושבים בשל כמות הגופרית ושאר המרעין בישין באוויר החיפאי.

נערך לאחרונה ע"י looopy בתאריך 09-07-2009 בשעה 17:23.
ישן 09-07-2009, 19:28
  eGod eGod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
לחיפה יש כמה בעיות - אחת מהן היא הנמל, ובמיוחד בסיס חיל הים בנמל
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב ""חיפה חיפה..תל אביב" :)"

התוכנית שמוזכרת כאן, בניית "פולידרום" ממש מול המושבה הגרמנית היה פיל לבן ומכוער במקום שבו המושבה אמורה להתחבר למרינה וטיילת חדשה באיזור התיירותי של העיר. אני מקווה מאוד שהתכנית האווילית הזאת תבוטל, והנמל המערבי יוסב לשימושים תיירותיים.
לגבי בתי הזיקוק וקומץ המפעלים המזהמים והמסוכנים במפרץ חיפה - את חלקם צריך לסגור, ואת חלקם לאלץ להפחית את פליטות המזהמים(בתי הזיקוק השקיעו בזה הרבה כסף בשנים האחרונות, אבל זה לא מספיק) בצורה משמעותית. גם לממשלת ישראל יש אחריות בעניין - עד היום, למשל, לא הגיעה תשתית הגז הטבעי לחיפה והצפון, כרגע הצינור תקוע בגלל ויכוח על קרקעות עם דליית אל-כרמל, והתושבים נושמים את הזיהום מתחנת הכח הפחמית בחוף שמן.
לחיפה יש פוטנציאל אין סופי, אבל היא עיר שמנוהלת ע"י עירייה מושחתת שמונופולים ציבוריים - חברת חשמל, אגד, הנמל, בתי הזיקוק וכו' עושים בה כבתוך שלהם. במובן מסויים זאת עדיין "חיפה האדומה" ולכן הכל קורה רק באזור המרכז...
ישן 09-07-2009, 20:46
  Shpringa Shpringa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "חלופה לנמל הצבאי בחיפה"

נו באמת, פרויקט יקר כל כך כדי לבנות למסכנים של חיפה מרינה קרובה? מיותר לחלוטין, כמו גם ההתבכיינות של תושבי חיפה לאורך השנים. מצבה של חיפה מצויין ולאורך השנים היא זכתה להשקעות גדולות מהמדינה, לרעיה יש לה 2 אוניברסיטאות, כמה בתי חולים וגם יש תעסוקה (אלה שנוסעים כל בוקר לתל אביב עושים את זה כי שם משלמים יותר).
עכשיו ניקח לדוגמא עיר אחרת, לא קטנה, כמו חיפה יש לה בית זיקוק ואזור תעשייתי אבל בנוסף תחנת כוח. לעיר הזאת אין אוניברסיטה, בכל שנה מתים אנשים באמבולנסים בדרך לבית החולים (ביער אחרת), וכמובן שאין שום עבודה (הרבה יותר גרוע מחיפה), אני מדבר על אשדוד.
נשאלת השאלה מהו הגורם לאפלייה הזאת בין שתי הערים הדי מקבילות הללו, התשובה פשוטה ומתחלקת ל2 חלקים:
1. באשדוד גרים בעיקר עולים ותיקים (רוסים ומרוקו-צרפתים) ועל אלו אפשר לזרוק זין
2. אשדוד היא בדרום ולכן אפשר להזניח

במקרה אני גדלתי באשדוד ועכשיו לומד בחיפה כך שאני מכיר את שתי הערים, גם דיברתי כמה פעמים עם ראש עיריית אשדוד לשעבר והתעניינתי בנושא, הוא אמר לי דיי בפשטות שזה עניין של מדיניות ממשלתית (לא ניתן לבנות אגף מיוןלדוגמא ללא אישור ותקצוב ממשלתי).

אז תסלחו לי אם אני לא מתרגש יותר מידי מהבעיות של חיפה.

ובנוסף: המנהלים פתורים מהבאת מקור לידיעה?

נערך לאחרונה ע"י Shpringa בתאריך 09-07-2009 בשעה 21:04.
ישן 10-07-2009, 23:15
  Shpringa Shpringa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.08
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "אני מבינה שבמקום להעריך..."

לא היתה כוונה לפגוע בך או שמישהו אחר.
ההערה הראשונה התייחסה לכך שלרוב כאשר אנשים מביאים ידיעות ללא ציון מקור הם זוכים להערות מהמנהלים, לא ציינת שהידיעה ממקור חוץ אינטרנטי אז שאלתי על כך.
הפעם השנייה (דבקה) היתה הלצה במקרה הכי גרוע ולא משהו שנועד לפגוע.
ומטרת ההודאה האחרונה לקבל מידע נוסף לשם השוואה כשמטרת העל היא חקר האמת(כיוון שניתן להשוותמידע מכמה מקורות), ההתיחסות לאיינשטין (אינסופיות הטמטום האנושי) היתה לגבי ההחלטה התמוהה (לבנות ואז להרוס) כפי שהובאה ע"י ווינט ולא קשורה עלייך.

אני אומנם עשוי להיות ברוטלי בשפה שלי אבל הפעם כוונותיי היו נטולות כניסות, אם נפגעת צר לי על כך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:20

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר