לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-05-2009, 21:54
  end__game end__game אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "איזה הליך בדיוק? האזרחים..."

משום מה יש תחושה שבן אדם רגיל ללא תמיכה של ארגונים כלכלים או פולטים לא יקבל שם צדק.
אטמנם פה אין דו"ח על השופטים אבל יש על הירוקטיה מסביב.http://www.themarker.com/tmc/articl...0090524_1087585
והמסקנה שם שמאוד קשה למצוא שם צדק ללא מאכר(עורך דין) שמכיר טוב את הבירוקטיה.

לגבי בג"ץ לא סתם לא אוהבים פה את המוסד הזה.
יש תחושה שהוא מוריד את המורל לחייל.
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/...oc=107&tmp=8622
לכן הרגשה או האמת היא בית המשפט לא מייצגים את רוב הרצון של העם.
לגבי הפרדת רשיוות.
המבצעת ומחוקקת אחת הם.
העם בחר ימין אם כול המשתמע מכך. אבל בג"ץ והתקשרת ינסו למוסס את הבחירה.
מה יהיה?
נ.ב מפליא שצריך חוק כזה.
זה נראה לי הדבר הכי טבעי לא להיות באבל בגלל משהו שהערבים חושבים שקרה להם אסון.
אבל אם חוק אז חוק. ואסורא לבטל אותו.

נערך לאחרונה ע"י end__game בתאריך 24-05-2009 בשעה 22:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-05-2009, 21:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
כמו בארה"ב - הממשלה ממליצה, ואז השופטים עוברים שימוע בפני וועדה רלוונטית בכנסת
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי alonmore28 שמתחילה ב "איזה הליך בדיוק? האזרחים..."

השימוע מתקיים בפורום פתוח, מול מצלמות ומשודר לעם ישראל דרך ערוץ הכנסת.
כל מי שיש לו דיעה לגבי המועדים רשאי לבוא ולהעיד בפני הוועדה. בסיום גביית העדויות מצביעה
הוועדה האם להעביר את אישור המועמד למליאת הכנסת, שם מתקיימת הצבעה, ואם זכה המועמד
ברוב קולות - הוא מושבע כשופט ביה"מ העליון.

הדבר מבטיח מינוי שקוף לגמרי, וגם אם לשופט יש דעות פוליטיות (ואכן יהיו לו) - לפחות הכל מונח על
השולחן בצורה נקייה וגלוייה, בדיוק כמו בארה"ב. אחרי מינויו, השופט עצמאי ולא מחוייב לאיש מאלה
שמינו אותו. זו הפרדת רשויות אמיתית.

בשיטה שלנו כיום השופטים כולם פוליטיים עד לשד עצמותיהם, ודרך המינוי שלהם אפלולית ונראית כמו מועדון חברים: יש וועדה למינוי שופטים, המונה תשעה חברים, ודיוניה, בניגוד לכל כללי המינהל
התקין, מתקיימים בדלתיים סגורות ו-ל-ל-א פ-ר-ו-ט-ו-ק-ו-ל. עכשיו נעבור להרכב הוועדה:
1. שלושה מהחברים הם שופטי העליון, והם (בניגוד לכל מינהל תקין) מתכנסים מראש ומחליטים יחדיו
למי יצביעו, וכך יש בעצם שלושה קולות למועמד שהם רוצים.
2. שני חברים הם נציגי לשכת עורכי הדין, שאחד מהם, מסורתית, מצביע כמו אוטומט עם שופטי העליון.
4. שני חברים הם שרים בממשלה, שאחד מהם הוא שר המשפטים (המשמש גם כיו"ר הוועדה).
5. שני חברים הם ח"כים - אחד הוא נציג הקואליציה ואחד הוא נציג האופוזיציה.

מה יש לנו כאן? יש לנו שלושה שופטים, נציג לשכת עורכי דין, ולפחות עוד ח"כ שתמיד יצביעו יחדיו
למען המועמד שהשופטים ירצו - ויהיה מישהו שמאמין בדיוק באותה אג'נדה פוליטית/מדינית/כלכלית/חברתית.
החוק, שתוקן לאחרונה, מחייב רוב של 7 עבור כל מועמד, כך שלשופטי העליון יש וטו אוטומטי על
של 3 מ9 כל מי שירצו, ורוב התחלתי אוטומטי של לפחות 5 מתוך 9, עבור כל מועמד שירצו (במידה
והשמאל באופוזיציה יש להם רק 5 - במידה והשמאל בשלטון, הרוב שלהם יכול להגיע ל7, עוד לפני
התחלת הסחר-מכר שמאפיין את כל דינוייה נטולי-הפרוטוקול של הוועדה הזו.

הרעיון ששופטים ימנו את עצמם ואת חבריהם, הוא רקוב לגמרי, ולצד הכוח הבלתי-מרוסן שבג"ץ נטל
לעצמו, נוצר כאן חוסר איזון משווע ביחסי שלוש הרשויות, כאשר הרשות היחידה שחבריה א-י-נ-ם
נבחרים, היא החזקה ביותר. כאשר רשות זו מזוהה פוליטית באופן עקבי עם מיעוט בציבור, נוצר שבר
באמון שחש הציבור כלפי המערכת, וזה מסוכן לדמוקרטיה הרבה יותר מכל רפורמה בשיטת המשפט.
ישן 24-05-2009, 22:01
  Shpringa Shpringa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.08

אין צורך להתערב בתהליך בחירת השופטים, כרגע (לפחות על הנייר) הוא טוב הבעיה זה האקטיביזם השיפוטי - צריך לקבוע מחדש את תפקידיו של בית המשפט ומהם הנושאים בהם הוא רשאי לדון, כמו כן צריך לקדם בכנסת חוקה אמיתית שלא יהיה מצב שבו בהעדר חוק ברור בייניש וחבר מרעיה פוסקים משהו ובן לילה הוא הופך לחוק בלתי ניתן לערעור, כאשר החוקה תהווה את רוח הדברים כפי שהם צריכים להיות גם כאשר אין חוק ברור. (כן אני יודע מה זה תקדים משפטי ותפקידו של בית המשפט העליון בישראל)
את את הצעד הראשון ניתן להשיג בקלות יחסית אם במשרד במשפטים ישב האדם הנכון (אההמ פרידמן) ויקבל תמיכה מראש הממשלה.
השני יותר מסובך אבל מדובר על ממשלה יציבה בינתיים (וכנראה שביא תישאר יצבה כל עוד אין "הסכמים" באופק) עם הרבה שרים וחלקם אפילו מוכשרים.
ישן 25-05-2009, 14:16
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
טעות! טעות! טעות!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "ועדת השרים קבעה: לא ליום הנכבה."

התסמונת הרגילה (והלא ישראלית באופן בלעדי) של מתן פרסום יתר למי שפרסום זה בדיוק מה שהוא צריך!

אני לא חסיד של חופש הביטוי כערך אבסולוטי, ובטח לא חופש הביטוי הוא שעומד לנגד עיני, אלא חישוב פשוט של רווח והפסד.

עכשיו לא יהיו רק ערבים וקומץ יהודים, אלא עשרות אלפי יהודים מה"מאותגרים" שלנו שחודש מראש כבר יתארגנו להפנינג "לא לליברמן, כן לחופש ודמוקרטיה. שבת (יום העצמאות) נפגשים כולם ליד חורבות הכפר איסדוד". לא מספיק שבגוגל-ארץ יש יותר הפניות לענייני נקבה/ערבים מסכנים מאשר כל דבר אחר, עכשיו גם היהודים מן הזרם הקרוב למרכז ידונו בעניין.

כל עוד אין את האטמוספירה המתאימה לטפל ביד ברזל בלאומנות האיסאמו-פאשיסטית (ולתת לרוב התושבים הערבים, הא-פוליטיים בעקרון, פנאי לחיות ולעשות לעצמם במקום לחיות במעגל הדמים שכופה עליהם הלאומנות הלא מתפשרת שלהם), אין מניעה אלא לנהוג בשכל. איסורים כאלה זה בדיוק מה שאנו לא צריכים.

ישן 25-05-2009, 15:08
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אני דווקא תומך בחוק הזה, מכיוון שבסופו של דבר צריך להתחיל מאיפשהו - וההצהרה הזו חשובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "ועדת השרים קבעה: לא ליום הנכבה."

החוק הזה אכן מקומם - את מי שיש להם בעייה עם יום העצמאות. לעניות דעתי, טוב מאוד שהחוק הזה
מקומם אותם, והגיע הזמן לעימות הרעיוני הגדול, שהמשכו הראוי יהיה באכיפה.
אי אפשר להתחיל באכיפה של חוקים קיימים כאשר אפילו עצמאות ישראל היא נושא שעומד לדיון בעיני
אותם מפרי חוק.

אני רוצה שהחוק יעבור, רוצה שיגיע לדיון בבג"ץ, ייפסל שם - וישים על השולחן את הסוגייה כבדת-המשקל
של בית משפט שגאה לתמוך בהפיכת יום החג האלומי, ליום אבל בעיני חלק עצום מהציבור.
חוק הנכבה הוא בעצם היפוכו המשלים של החוקים המסדירים את עניין ימי הזכרון לשואה ולגבורה, וחללי
מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. חוקים אלה מחייבים כיבוד ימי אבל לאומיים אלה - וחוק זה מיועד
לכבד יום חג לאומי.

אני לא מצפה לאכיפה ספציפית של החוק, אלא למערכה החוקתית שתתעורר בין הפוסט-ציונות לבין
הציונות, בעקבות עתירה מיידית לבג"ץ, שתוגש אם יתקבל החוק.
כל הדיבורים על אכיפת חוק בקרב ערביי הביטוח הלאומי הם הזייה, בטרם הושמו סייגים לכוחו של
ביה"מ העליון, שמשמש כיום כמשענתם החוקית של כל הגורמים הפוסט ציוניים במדינה. כיום הרכבה
של הכנסת הוא אידיאלי להעברת חוקי היסוד שיקבעו מיהו ומהו ביה"מ העליון, ואם לא יווצר עימות
רעיוני חזיתי, סביב שאלות יסוד כמו זהותה הציונית של המדינה - ביה"מ העליון יוכל להמשיך לכרסם
בסמכויות הגורמים הנבחרים, וכל הדיונים הארוכים לגבי העדר האכיפה במגזר הערבי, יימשכו עד
אין קץ.

מי שרוצה אכיפה - צריך לתמוך ברפורמה שיפוטית. רפורמה שיפוטית תגיע רק כאשר ביה"מ העליון
יעשה צעד שיעמיד עצמו בעימות חזיתי עם רוב מוצק בבית המחוקקים. החוק הזה יכול בקלות להשיג
רוב גדול (חלק גדול מהאט"דניקים יתמוך בו), ואז יהיה מצב שהכנסת תאולץ, לעשות מה שהתחמקה
ממנו במשך עשור וחצי, לעמוד מול בג"ץ ולתבוע זכויותיה בתור הריבון הנבחר.
ישן 26-05-2009, 00:31
צלמית המשתמש של נוסטור
  משתמש זכר נוסטור נוסטור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "ברור לא?.."

בלי קשר הזכרת לי בדיחה:

אחד נוסע בכביש איילון מגיע לגשר, רואה פקק רציני כל הרכבים עומדים כבר הרבה זמן. הוא מבחין בשוטר שעובר בין הרכבים. כשהשוטר מגיע אליו הוא שואל אותו לפשר הפקק, עונה לו השוטר: "יש חרדי אחד שהעמיד משאית פול טריילר לרוחב הכביש והודיע שבבחירות הקרובות הוא רוצה להיכנס לרשימה של ש"ס ובשביל זה הוא צריך לאסוף 3 מיליון שקל ואם עד סוף היום הוא לא יאסוף הוא ישפוך על עצמו בנזין וישרוף את עצמו. אז אני עובר עכשיו רכב רכב ואוסף". "כמה אספת עד עכשיו?" שאל האיש. ענה לו השוטר: "6 ליטר בנזין..."

ישן 25-05-2009, 15:38
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
מאחר והקבוצה הרעיונית, שבג"צ הוא הזרוע הביצועית שלה
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני דווקא תומך בחוק הזה, מכיוון שבסופו של דבר צריך להתחיל מאיפשהו - וההצהרה הזו חשובה"

מנהלת את מדינת ישראל לפי "מדריך הפעלה" שהושאל ממקומות, ואקלים שונה לחלוטין, אין טעם להמשיך ולקוות לישועה, גם אם בדרך ההיפוך, מהמוסד הזה.

הדמוקרטיה האבסולוטית, או יותר נכון החתירה לדמוקרטיה כזאת (משום שה"חתירה" לאנשהוא היא היא הכוח האמיתי בדמוקרטיות, שעושה רושם שעילית אזרחיהן בזה לכל מצב קיים, טוב ככל שיהיה, ותמידית מצוייה בהליך שינוי כלשהו), פשטה את הרגל לא רק בישראל, אלא גם בעוד כמה מדינות. ב"פשטה את הרגל" אני מתכוון להגיד שאפילו כשהיא נשפטת לפי רמת הרווחה שהיא מביאה לפרט אלמוני, הדמוקרטיה המוחלטת כבר אינה הפתרון הטוב ביותר, בשום טווח של זמן. במצב כזה לא נותר לנו אלא לרקוד בין הטיפות עד שתגיע "בשורה" מן הגויים, שאנו רואים כאור משום מה, בדבר ההפנמה כי יש לעבור למשטר דמוקרטי למחצה, עם כל הסיכונים שבדבר. רק במצב כזה ניתן יהיה לקיים יציבות של חברה, ללא המערבולת שבה אנו נמצאים - כאשר לא החוק ולא רצון הרוב, כל אחד בנפרד או יחד, אינם מסוגלים לקיים סדר בר קיימא, כל עוד ישנה קבוצת אזרחים ששמה לה למטרה לעשות ניצול ציני של הדמוקרטיה.

מכיוון שאין יכולת, כל שכן טעם, בחזרה לדגם "ממשל צבאי" אשר ירסן את הפאשיזם העולה מהלאומיות הערבית, חקיקת חוקים, כמו גם צורה הצהרתית אחרת, מיותרת היכן שאין בכך "צורך מבצעי". בחברות מערביות לעילא, ובעלות עבר ממושך כזה, ישנו הצורך האובססיבי של האזרח שיוגדר לו בכתב איפה, מי ומה הוא. המציאות לפיה ישנם דברים המצויים בתחום האפור מטילה אימה על אלה שחונכו על ברכי הליברליזם היודאו-נוצרי. העניין הוא שישראל, עם כל הכבוד לכמות העיניים התכולות והחילוניות שבה, אינה חברה מערבית, ולכן יש לחזק את ולשאוף לניהול עניינים בתחום האפור, ולא ע"י ספר חוקים היכן שאלה אינם מצויים עוד. בג"צ, שאתה רואה בו בר פלוגתא המשחק לפי חוקים, ולכן מן הסתם יודה בתבוסה אם יובס, אינו כזה בעיני: מדובר על גוף העושה שימוש ציני בחוק הכתוב, שלא לאמר שימוש סלקטיבי. כמה וכמה מגדולי ההוגים בשמאל הפוסט ציוני כבר נתפסו מספר פעמים עם המכנסיים למטה בכל הנוגע לשיפוט לא מוטה, ואין לי ספק כי כך יהיה גם לו יעבור החוק הזה את משוכת בית המחוקקים, היישר למגרש שלהם.

או במילים פשוטות: אתה חושב שהפוסט ציוניים קבעו מערכת חוקים, ושבחישוב "אסטרטגי" אתה תביס אותם לפי אותם חוקים. אני אומר שהם לא כפופים לשום חוקים, ולכן אסור לנו לשחק מולם בחוקים. אני לא בטוח שננצח ללא חוקים, אבל אני בטוח שנפסיד את ננסה לשנות המציאות ע"י חקיקת חוקים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:23

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר