לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-03-2005, 12:03
צלמית המשתמש של White Lion
  White Lion White Lion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.04
שלח הודעה דרך ICQ אל White Lion שלח הודעה דרך AIM אל White Lion שלח הודעה דרך MSN אל White Lion
אנטישמיות בריטית: הסרת כיפות ועלוני הסתה

נחמד לחיות בבריטניה...

http://news.nana.co.il/Article/?ArticleID=176739&sid=16

הקמפוסים הבריטיים רוחשים מאבקי כוח בין קבוצות סטודנטים מוסלמיים ויהודיים. עד לאיפה זה יגיע? בינתיים, יש כבר עלוני הסתה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images.nana.co.il//Upload/32005/Article/Article_Title_754932.jpg]

"השעה האחרונה לא תגיע עד שהמוסלמים יהרגו את היהודים": כרזות בנוסח זה ודומות להן מופצות בימים אלה באוניברסיטאות המרכזיות בבריטניה על ידי סטודנטים מוסלמים. באוניברסיטת מנצ'סטר, למשל, הופץ השלט "מדינה פשיסטית" על רקע של מגן דוד משולב בצלב קרס. כרוזים אחרים, המופצים על ידי אל-מוהג'ירון, משבחים את פיגוע ה-11 בספטמבר בארצות הברית. אך אין בכל זה דבר כדי להפתיע: גילויי האנטישמיות בבריטניה הפסיקו להיות בגדר תופעה שולית.

האנטישמיות והגזענות בקמפוסים הבריטיים מופנית בעיקר נגד סטודנטים ישראלים, וזאת בשל מעורבותם נגד קריאות להחרמת סחורה ישראלית. בין התקריות האנטישמיות שנרשמו לאחרונה ברחבי הקמפוסים נכללו הסרת כיפות בכפייה מראשם של סטודנטים, פריצה לתיבות המכתבים, איומי סכין, כרזות גרפיטי אנטישמיות, אלימות מילולית ומעקב אחרי סטודנטים ישראלים.

גורם בארגון הסי.אס.טי, ארגון לבטחון הקהילה היהודית בלונדון, מאשר את המקרים נגד סטודנטים ישראלים שמתנגדים להחרמת סחורות ישראליות. "אחד המקרים המאפיינים היה בשנה שעברה כאשר סטודנטים ישראלים הקימו דוכן בפורום של הארגון האירופאי. פלסטינים ומוסלמים מארגונים איסלמיים הרסו את הדוכן. במקרה אחר סטודנטים באוניברסיטת ליברפול קראו לישראלים יהודים נאצים", מוסר הגורם. לדבריו, ב-מהלך שנת 2004 דווח על 21 מקרים של אנטישמיות נגד סטודנטים ונגד מרצים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images.nana.co.il//Upload/32005/Article/Article_Paragraph_754942.jpg]

"להרוג את היהודים@פאקי.קום"
המסרים האנטישמיים מופצים גם דרך האינטרנט, ולעיתים – דרך אתרי האוניברסיטאות עצמם. באוניברסיטת ססקס, למשל, אפשר למצוא את האתר של חברי הקהילה האיסלמית. כמו כן, באוניברסיטה פועל ארגון איסלמי בשם "צה-ליילה", שקורא להתארגנות איסלמית בקמפוס. על פי טקסט שפירסמו פעילי "צה ליילה", הם שואבים את כוחם מהמאבק הפלסטיני. יחד עם זאת, באתר של אוניברסיטאות ברמינגהם ולנקסטר, מופיעים איומי מוות ליהודים ואף מופיעות כתובות האימייל "להרוג את היהודים@פאקי.קום".

"אנטישמיות בבריטניה מהווה איום ממשי וגובר", אומר דני סטון, נציג ארגון הסטודנטים היהודים בבריטניה. לדבריו, "רואים כיצד המתחים הנובעים מהסכסוך במזרח התיכון הופכים לאנטישמיות בקמפוסים. יתרה מזאת, אנטישמיות מתגלה במלוא כיעורה באולמות ההרצאות מפיהם של אקדמאים".

בחודשים האחרונה גובר החשש בבריטניה מפני התקפת טרור על ידי טרוריסטים בריטים. המפקח הראשי של משטרת בריטניה, ג'ון סטיבנס, הזהיר בסוף השבוע כי ברחבי בריטניה מסתובבים כ-200 טרוריסטים שאומנו על מנהיג אל-קאעידה, אוסאמה בן-לאדן. חרף אזהרתו החמורה, הצביע היום (שלישי) בית הלורדים נגד הצעתו של ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, ליישם את חוקי הטרור החדשים.

נאסרה התאגדות סביב מטרות ציוניות
עד לשנה האחרונה אסור היה לסטודנטים הישראלים להתאגד בקמפוסים סביב כל אינטרס ציוני. למעשה, איגוד הסטודנטים הבריטי התנגד להתארגנות כזו במדיניותו הרשמית, לפיה יש לבטל את הציונות, את הכיבוש הזר, את הקולוניאליזם וכל גילוי של אפליה על רקע גזעני כדי לשמור על שלום. הגזירה נגד התארגנות הישראלית שונתה, בסופו של דבר, לאחר מאבק ארוך שניהלו הסטודנטים הישראלים. ועדיין –חופש הביטוי שלהם רחוק מלהיות ממומש, והם נאלצים להיאבק על זכותם לערוך אירועים הקשורים לישראל.

המחשה נוספת של אווירת האנטישמיות בקמפוסים אירעה השבוע, כשכנס הענקת תואר כבוד בבית הספר ללימודים אוריינטלים וללימודי אפריקה של אוניברסיטת לונדון, הפך לדיון סוער ומתלהם, במהלכו קראו סטודנטים מוסלמים – יחד עם סטודנטים הנמנים עם השמאל הקיצוני – קריאות אנטישמיות נגד היהודים ובגנות ישראל.

עם סיום הטקס, הוחלט להעניק את התואר לראש עיריית לונדון, קן ליוינגסטון, זאת למרות התנגדותם הנחרצת של הסטודנטים הישראלים, שזעמו על התבטאויותיו הקשות של ליוינגסטון בחודשים האחרונים, בהם אמר דברים נגד ישראל ונגד ראש ממשלת ישראל, אריאל שרון, אותו כינה 'פושע מלחמה'. מנגד, הביע ליוינגסטון את תמיכתו הבלתי מתפשרת בקיצוניים מוסלמים.

בעבר הלא רחוק עורר ליוינגסטון את זעם הציבור הבריטי כשהזמין ללונדון, מספר פעמים, את מטיף הדת הקיצוני מקטר שייח יוסוף קאראדוואי. קאראדוואי מטיף לפיגועים נגד אזרחים ישראלים, כשהוא מבטיח גן עדן לשאהידים. הוא משמש כסמכות דתית לקבוצה המוסלמית הקיצונית 'האחים המוסלמים' ומכהן כיו"ר של רשת העומדת מאחורי מימון ארגון החמאס. בנובמבר 1999 נאסרה כניסתו לארצות הברית בשל תמיכתו בטרור.
מתאבדי מייק'ס פלייס יצאו מבריטניה
ההסתה נגד ישראל בלונדון ובערים אחרות בבריטניה כבר גרמה למותם של ישראלים. בחודש אפריל 2003 פוצצו את עצמם שני מחבלים מתאבדים בריטים בפאב מייק'ס פלייס בתל-אביב, והרגו שלושה בני אדם. שני המתאבדים, אסיף האניף ועומר שריף, היו אזרחים בריטים שהשתתפו באירועים של קבוצות מוסלמיות קיצוניות באנגליה.

השניים אף השתתפו בכנסים של הקבוצה הקיצונית אל-מוהג'ירון. יחד עם קבוצת היזב-א-טהריר עומדות שתי הקבוצות כתאים המוסלמיים הקיצוניים ביותר בבריטניה כיום, הנאמנות לשייח עומר בקרי מוחמד, שקורא בגלוי לביצוע פעולות טרור נגד ישראל.

הפיגוע בתל - אביב משמש גם היום את הקבוצה לצורך גיוס מוסלמים נוספים ל"ג'יהאד נגד הכופרים." תמונת שני המחבלים, שצולמה לפני שיצאו לפיגוע ההתאבדות, על רקע דגל הזרוע הצבאית של החמאס כשהם נושאים נשק, מופצת היום על ידי אל מוהג'ירון באוניברסיטאות מרכזיות בבריטניה.

אמנם, פעילי אל-מוהג'ירון נחקרו במשטרת בריטניה ופעילותם הגלויה הופסקה, אך הם עדיין ממשיכים לפעול ברחבי אנגליה. כיום הם פעילים בעיקר במנצ'סטר, נוטינגהם ולונדון. היזב-א-טהריר מפיצים חומר הסתה באוניברסיטאות רבות ביניהן: אוניברסיטת קינגסטון, האוניברסיטה של מרכז אנגליה בברמינגהם, ובית הספר המלכה מרי השייך לאוניברסיטת לונדון.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-03-2005, 02:12
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
מעניין (או שלא)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי White Lion שמתחילה ב "אנטישמיות בריטית: הסרת כיפות ועלוני הסתה"

למה יש לי נטיה להעדיף לחיות עם אטישמים שאינם יהודים מאשר עם אנטישמים יהודים?
(אם אין ברירה כמובן, עדיף בלי אנטישמים)

מי המציא את הסיסמא 'בלי חרדים' ?

ועכשיו מתוך אשכול בתפוז

השוואות לשואה

טומי לפיד, לאחר שראה בטלויזיה תמונה של אשה ערביה בוכה ליד הריסת ביתה, בית של מחבלים ערבים: "היא מזכירה לי את סבתא שלי בשנות ה30". במלים אחרות, לפיד משווה את חיילינו היקרים לנאצים.

"חיילי צה"ל הם יודו-נאצים" - פרופ' ישעיהו ליבוביץ.

"ילדי חברון הם "היטלר-יוגנד""פרופ' משה צימרמן מהאוניברסיטה העברית

"התנהגותם של אלה המכונים נוער הגבעות מקרב המתנחלים מזכירה את זו של גלוחי הראש באירופה ובארה"ב" - עוזי בנזימן (הארץ).

"ראשי החרדים הם אויביה של הדמוקרטיה לא פחות מהחולצות השחורות או מראשי מפלגת הפועלים הסוציאל-סוציאליסטית של גרמניה (שמה המלא של המפלגה הנאצית)" מכאל הרסגור (הארץ).

"אלי ישי פועל לפי חוקי נירנברג (בהיותו שר הפנים)...הסרט (הסברה של ש"ס) הזכיר לי סרט תעמולה נאצי" שולמית אלוני (מעריב).

"עורכי דר-שטורמר (בטאון המפלגה הנאצית) היו נהנים לקרא את הכותרות הללו (של תעמולת הליכוד)." (הארץ).

"אזרח, הדת היא אויבתך, חובה על כל אזרח ישראלי להילחם בה...כשבוחר אדם להאמין לשקרים האלה, הוא משליך לפח האשפה את מהות האדם...יבואו אחרים ויגידו זה עושה טוב...גם מצטרפים רבים לתנועה הנאצית הרגישו התרוממות רוח ושמחה." (בטאון אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל-אביב).

"החיילים הדתיים מזכירים לי את הנאצים." שלמה גזית (ידיעות אחרונות)

"ניתן להכליל אמירה על המתנחלים האידיאולוגים שהם גרועים הרבה יותר מכל ניאו-נאצי באוסטריה." (קדמה)

יגאל תומרקין - "כשאני רואה חרדים, אני מבין את הנאצים" או "אני מזהה דתיים לפי הריח שלהם". ב1998 הוא זכה בפרס זוסמן מטעם יד ושם (!) על עבודותיו בנוגע לשואה, אך מתן הפרס בוטל בשל המחאה נגדו. למרות כל התבטאויותיו האנטישמיות, קבל תומרקין לא מזמן את פרס ישראל לפיסול, מידי שרת החינוך לימור לבנת.

והעולם שתק...

הסתות לרצח

"אנחנו רוצים מדינה שהיא דמוקרטית ובית לעם היהודי – לכן אגיד את זה במילים ברורות: בחיי כל מדינה או אומה יש יותר מאלטלנה אחת. מנהיגות מדינית במדינת ישראל כבר קיבלה החלטות קשות כשהיה ברור מהי האלטרנטיבה, ואחרת תצטרך לקבל החלטות גם בעתיד כשברור מהי האלטרנטיבה." - עמי איילון.

"ישראל החילונית היא השטחים הכבושים של שוטרי המפלגות הדתיות. אם החילונים רוצים לחיות פה, אין להם ברירה אלא לפתוח באינטיפאדה. כן, אני מוכן לזרוק את האבן הראשונה." - יהונתן גפן.
וגם
"אני כעסתי וכתבתי שהיה לי חלום רטוב שאני יורה פעמיים בביב נתניהו. לא פירסמו לי את זה..ולמה את זה מותר לפרסם ואת החלום הרטוב שלי על מחיקת ביבי נתניהו פוסלים לי שוב ושוב?" יהונתן גפן

"בוש טיפל באל-קאעידה, אחר כך בסאדם חוסיין ואחריהם יבואו מועצת יש"ע וההתנחלויות." - אמנון אברמוביץ' (ערוץ 1)

"אלה לא האחים שלי...מלחמת אחים תהיה המלחמה...אני ארוץ לשם...ואדוש את בשרם במכות נאמנות להניס אותם...אצא אל היריב כדי להלחם פעם אחת במלחמה צודקת...יירד הרבה דם." - מאמר ב"הקיבוץ"

"אין ספק בדבר לגיטימיות ההתנגדות המזוינת בשטחים עצמם. אילו היתה בפלשתינאים מעט תבונה, הם היו מרכזים את מאבקם נגד ההתנחלויות...[...]כן היו נמנעים מהנחת מטענים בצדו המערבי של הקו הירוק..." - זאב שטרנהל (הארץ)

"המתנחלים הם אנשים סהרוריים, אני כועס כשאני רק שומע עליהם.. אני לא יכול לסבול ילדים קטנים עם פיאות, שיש להם מורי והוא מלמד אותם להיות תימנים ולא ישראלים. רציתי לתפוס את המורי שלהם ולשבור לו את העצמות." שייקה לוי (ידיעות תקשורת)

"הקמנו סיירות אנטי-חרדיות שיורידו לחרדים את הראש." מיכאל רועה

"הגיעה השעה לקבור אותם." אורי אבנרי (העולם הזה)

"שלא יפחידו אומה – שרבבות מבניה נהרגו במלחמות להבטחת עצם קיומה – בשפך דם למען השלום." יואל מרקוס (הארץ)

"אם חס וחלילה יכריחו אותנו, נאלץ לפתוח באש" [נגד המתנחלים].... "צריך יהיה לסחוט את ההדק, לאט, באחריות, בקור רוח ובשכל." ח"כ אבו וילן (הארץ)

http://sf.tapuz.co.il/shirshur.asp?...&msgid=46691164

באשכול יש עוד "פנינים".

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:19

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר