לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-02-2009, 16:24
  dkhyu dkhyu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.08
[שאלה] איך הולכים המיונים למודיעין ?

שלום לכולם...
יש לי סתם שאלה לידע כללי שמרגיזה אותי מאוד בקשר למודיעין ...אני לומד 5 מחשבים בבית ספר וקבלתי מיונים לגאמאמ ולא עברתי...
וחוץ מזה לא קבלתי עוד שום מיונים למודיעין ... אז שלחתי להם פקסים והם אמרו לי שנגמרו המיונים ושאלתי אותם מתי יש שוב מיונים והיא אמרה ביולי ואזשאלתי אותה אם אז אני אקבל זימונים והיא אמרה שאולי ( סתם מבלבלת במוח זה לא חח) , תלוי אם ימצא שאני מתאים...
עכשיו מה זה המתאים הזה ? איך הם בוחנים אם אני מתאים ? לפי מה ?
אני מכיר אנשים עם קבא 53 ודפר 60 שקיבלנו לשם זימונים ואני לא ...( ולי יש קבא 54+ - קצונה יעודיית) ...
אז למה הם כן ואני לא ? כאילו מה יכולה להיות הסיבה ? בגלל שיש לי פרופיל קרבי ( 72) ולהם לא ( 45) ?
תודה וסליחה על האורך חחח
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-02-2009, 18:19
  Egunit Egunit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.08
תשמע אחי קבל שיעור לצבא..
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי dkhyu שמתחילה ב "לא נראה לי"

דבר ראשון לפי מה שאני רואה האף שלך יותר מדי למעלה אז אני ממליץ לך בחום להוריד אותו כמה שיותר מהר !!.. לא בקטע רע פשוט אני בעל ניסיון אז כדאי לך להקשיב לי ולא לעשות טעויות כמוני..
קודם כל התפיסה שלך כמו של הרבה אחרים שהצבא מתחלק לפי קבא ומי שיש לו קבא גבוה אוטומטית "חוטפים" אותו לדברים הכי טובים לעומת קבאות נמוכות יותר ש"זורקים"אותם לדברים הפחות טובים זה בולשיט אחד גדול !! מניסיון ...
מחכות לך עוד הרבה הפתעות מהצבא גם לגביך וגם לגבי אנשים אחרים שאתה מכיר ..
בקשר למודיעין מה זה "הם לא יודעים לעשות מודיעין על אנשים בתוך המדינה " חחח למה נראה לך שמעניין אותם מי אתה ומה אתה ??
למודיעין יש זכות בחירה ראשונה ישר אחרי שאתה עושה צו ראשון בגלל זה כל מי שנמצא ב5 יחידות מחשבים ישר מקבל מיון לגאמא ומי ש5 באלק' מקבל מיון ליחידה אחרת ..
הם רוצים לראות מה אתה באמת יודע זה הכול לא הראית להם מה שהם רוצים וזהו אל תיקח את זה קשה תמשיך הלאה . ודרך אגב קצונה ייעודית זה ממש לא 54 ומעלה !!

ישן 25-02-2009, 11:52
  Egunit Egunit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.08
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי dkhyu שמתחילה ב "האף שלי לא למעלה..."

אחי אין לך מושג ואתה עוד בא להתווכח ..
בוא תקשיב למה שאומרים לך כי עוד שנה שנתיים אתה הרי תגיד לעצמך איך לא הקשבתי למה שאמרו לי הם צדקו ..
מודיעין זה מיועד לקבא גבוהה ביחד עם פרופיל נמוך לבנים !!..
קצונה ייעודית זה לא 54 + אז תצא מזה ..
אם קיבלת צוות אוויר אז זה אומר שיש לך 54 + אם לא תשכח מזה ואל תסיק מסקנות לא נכונות .
חבצלות זה קבא 56 וגם מי שיש לו אז הסיכויים להתקבל נמוכים אז בכלל תוריד תציפיות שלך .

לסיכום תדע שהצבא זה החברה הכי גדולה בישראל עם כוח אדם הכי גדול בישראל ויש להם טונות של אנשים לסנן אז ממש לא מעניין אותם איפה אתה רוצה להיות ,הם ישלחו אותך לאיפה שחסר אנשים .

ישן 24-02-2009, 21:30
  CoPilot CoPilot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dkhyu שמתחילה ב "[שאלה] איך הולכים המיונים למודיעין ?"

בלי לקרוא את מה שכתבו מעליי, אני רק אומר לך שאף אחד לא עושה לך דווקא.

כל עניין המיונים למודיעין הוא דיי מסובך ולא מובן למלש"בים. אני חושב שחיל המודיעין צריכים לשים על כך דגש.

אתה צריך להבין, שהמיונים למודיעין הולכים לפי שנתונים. עבור שנתון 91' המיונים כרגע בעיצומם. ישנם הרבה מסלולים שהמיונים היחידים אליהם לשנתון 91' לקחו חלק בתחילת שנת הלימודים, ולכן אם שלחת את הפקס בחודש האחרון פספסת אותם-ולכך נציגת השירות מתכוונת. המחזור הבא של אותם מיונים נפתח ככל הנראה ביולי, ואז ייתכן ויהיה מאוחר בשבילך ותצטרך לדחות את הגיוס על מנת להתמיין לאותם מסלולים (דבר שאני לא בטוח שהוא אפשרי ומותנה בלשכ"ג, ולא בחמ"ן).
עד כאן באופן כללי.
ספציפית, לא זכור לי שבנים בעלי פרופיל קרבי או כאלה שלא למדו ערבית מקבלים זימונים לפרוייקט אופק. עד עכשיו שמעתי רק על בנות שעברו את המיונים.
חבצלות ושחקים-המיונים הראשוניים עדיין מתקיימים (נכון לחודש האחרון) עבור אלו משנתון 91' אשר מפאת גילם עברו את הצו הראשון בזמן האחרון ומתגייסים במרץ 2010.

בעניין הקב"א-הדרישה לגאמא על פי כל הנתונים שאספתי והשוותי, היא קב"א 52. לעומת זאת, על פי אותה השוואה מי שקבוצת האיכות שלו היא מתחת ל54 לא מקבל אפשרות להתמיין לתכנית שחקים\פרוייקט חבצלות (המיונים הראשוניים מתבצעים ביחד).

נסה להמשיך להציק לחמ"ן. הדרך שלהם כפי שאתה כבר יודע היא ע"י שליחת קורות חיים ובחינת כל מקרה לגופו. לדעתי השיטה עובדת ואם אתה מתאים על פי הנתונים היבשים (קב"א, דפ"ר ושאר נתונים), והם מתרשמים לטובה מקורות החיים שלך, אין סיבה שלא תקבל מיון למסלול שתרצה (בתנאי שלא אחרת את המועד).

בהצלחה.
ישן 25-02-2009, 11:33
  Guy.P.A Guy.P.A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי CoPilot שמתחילה ב "בלי לקרוא את מה שכתבו מעליי,..."

קודם כל אתה חייב להבין כמה דברים, מערכת המיון בצה"ל, עם איתור חמ"ן בתוכה היא לא מושלמת, ולא מעט אנשים מצויינים וטובים ממני וממך נפלו בין הכסאות והגיעו למקומות לא מתאימים, שבחיל מודיעין היו יכולים להצליח הרבה יותר.

אבל זוהי מערכת גדולה ובירוקרטית שפועלת בסדר מסויים ולא לפי כל אדם ( פרט, וזה חשוב, לאיתור חמ"ן במקרים מסויימים, שכן יוצאים מהקופסא של הבירוקרטיה לעיתים. ככה אני למשל הגעתי לחיל. ).

המיונים לפרוייקט אופק לא נגמרו ( לפי מה שאני יודע מהשנתון שלי, עכשיו סה"כ סוף פברואר ), אבל זה כמובן תלוי בהרבה מאוד דברים, והסיכוי היחידי שלך זה לשלוח פקסים, ועוד פקסים, עם המלצות אולי והרבה סיבות טובות, עם דברים ספציפיים של מה אתה רוצה.

מיונים לאופק מקבלים בד"כ מקב"א 54+ מי שהיה לו ציון טוב בכמה מבחנים מסויימים בצו ראשון, בנים ובנות כאחד.
בסופו של דבר לאופק מתוך 5 מסלולים ל4 מגיעים גם בנות ולאחד רק בנים.

תציין את העובדה שהיית במיונים אחרים, ואם יהיה לך מזל, בשילוב עם נתונים טובים ומוטיבציה גבוהה, יש לך סיכוי לא רע לקבל עוד הזדמנות
ישן 25-02-2009, 15:14
  CoPilot CoPilot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.08
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "קודם כל אתה חייב להבין כמה..."

לא אמרתי שחמ"ן מושלמים, אמרתי שבכדי למנוע אי הבנות של שיטת המיון, הם צריכים לנסות לפנות אל המלש"בים ולהסביר יותר על המיונים-זאת הבעייה של כותב הדיון.

אני חושב שאתה מפספס את הנקודה, ייתכן ואפילו תוקף מתוך כעס ותסכול על חיל המודיעין ועל כך שפספסו אותך.
אני בניגוד אלייך לא מתיימר לדעת בדיוק מה הפוטנציאל שלי ושל כל אחד אחר בחיל המודיעין, את זה הם קובעים, ורק בעלי דרגות בכירות הקשורים למיונים-יודעים בדיוק מה מחפשים לכל תפקיד.

בנוגע להשפעת הפרופיל על המיון, אני באמת שלא יודע ואני לא חושב שאף מהפורום יודע אם זה נכנס בשקלול הסופי. מציע לך לא להיכנס לזה ולעשות את מיטב יכולתך בלי קשר לשאר הנתונים שלך.

אני מסכים עם גיא בדבר אחר, וזה להמשיך לשלוח פקסים עם המלצות וקו"ח ולא לוותר. לנג'ס להם.
ישן 26-02-2009, 09:46
  Guy.P.A Guy.P.A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי CoPilot שמתחילה ב "לא אמרתי שחמ"ן מושלמים, אמרתי..."

זה בדיוק מה שהבן אדם הממוצא חושב על כל הצבא, ומן הסתם בפרט על חיל המודיעין שאמור לבחור את האנשים הכי מתאימים.

בפועל, זה לחלוטין לא נכון.
אם תסמוך על צה"ל שייבחר את האנשים הטובים ורק את המתאימים, ושאם יצטרכו אותך יזמנו אותך, הסיכויים שלך לא מזהירים.

כולם בהתחלה חושבים שהמיונים למודיעין הם איזה משהו סודי ונוסחות סודיות של יחידת האיתור של אגף המודיעין ( שד"א ממש לא קשור למגמות הלימוד והקורסים שלאחר מכן ), אחרי שאתה מגיע לחיל, אתה מבין כמה זה לא נכון.

זה לא סוד שמודיעין לא מתחשב בפרופיל, זה גם לא נשמר ככזה.
בשלב הסופי במידה ויש שני מועמדים שמתאימים באותה המידה וצריך להחליט, זה יכול לשחק תפקיד, מכיוון שבכל קורס יש מספר מקומות מוגבל.
זה כאמור, נדיר.
לא חסרים במודיעין אנשים עם פרופיל 97 ו82.
אני עם 82 וזה מעולם לא שיחק תפקיד
ישן 27-02-2009, 15:53
  omry n omry n אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dkhyu שמתחילה ב "[שאלה] איך הולכים המיונים למודיעין ?"

דבר ראשון קצונה יעודית זה לא מקב"א 54
אף אחד לא חייב לך שום דבר, ואם אתה מרגיש גבר לקלל ולרדת על המערכת כל לא קיבלו אותך זה רק מראה כמה הם צדקו.

עכשיו בנוגע למיון. באיתור הראשוני מסתכלים על הנתונים מהצו ראשון, אם אתה מתאים, תקבל הודעה למילוי שאלון אינטרנטי. יכול להיות שהנתונים הראשוניים שלך מתאימים אבל ישנם די והותר אנשים שהחלו את ההתמיינות האינטרנטית למחזור, מכסה מלאה ואתה נותרת בחוץ. במצב כזה הדרך היחידה היא לפנות אליהם בבקשה לאיתור, ואם אומרים לך שהמיונים הראשוניים נגמרו, וסביר להניח שהם אכן נגמרו, הדרך היחידה שלך להתמיין היא לדחות את הגיוס.

לא פרופיל, לא שם משפחה ולא בטיח.

ויכול להיות שהנתונים שלך לא מספיק גבוהים בכלל
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:48

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר