לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-02-2009, 23:49
  Galahad Galahad אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.02.05
תשובה ל- ori
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Galahad שמתחילה ב "פרוטוקול הדיון של ועדת החוקה של הכנסת"

מתוך הפרוטוקול:

"מובן שיגידו לי, שאפשר להקים בריתות טקטיות ולהתפרק אחרי הבחירות. זאת אופציה, אני לא שולל את האופציה הזאת, אבל מי שמתחיל מריצה יחד בבחירות בברית טקטית, יש סיכוי שיגיע לקרבה יותר גדולה, ויש אפילו סיכוי שיתאחד, והניסיון מלמד אותנו שהדברים האלה קיימים. זה יוצר תמריצים לכיוון של התגבשות."
ד"ר גדעון רהט

"הנקודה האחרונה שאני מבקש להעלות היא אותו חשש שעלה, והוא מוצדק, של התכנסות לגושים לצורך ריצה בבחירות ואחר כך פיצול. זו תופעה שנצפתה בכנסות הקודמות. בכנסת השלוש-עשרה, ב-‎1992, עשר רשימות נבחרות, והכנסת התפזרה עם ‎16 סיעות וארבעה חברי כנסת יחידים. זה היה אחרי ההעלאה הראשונה של אחוז החסימה. זו תופעה שנכון להתמודד איתה, והדרך להתמודד איתה היא בעיקר מינהלית וחוקית תקנונית. זאת אומרת, אפשר לתת יותר סמכויות לוועדת הכנסת לאשר פיצול סיעות, אפשר לבנות מנגנונים שנותנים תמריצי נגד כלכליים לא להתפצל, אפשר, אם צריך, במובן של חוק מימון מפלגות, לתת הוראות משלימות, אבל זו בהחלט סוגיה, שלצד העלאת אחוז החסימה, יש לתת את הדעת עליה, כדי שלא תיווצר אותה תופעה של פיצול ואחר כך חלוקה."
עו"ד מוטי קריסטל

נערך לאחרונה ע"י Galahad בתאריך 05-02-2009 בשעה 00:00.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:23

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר