לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-01-2009, 23:23
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
כתבה יחידות החי"ר צויידו בעשרות עזרים ואמצעי לחימה חדשים

יחידות החי"ר שנכנסו לרצועת עזה הצטיידו קודם בעשרות עזרים ואמצעי לחימה חדשים
גילי כהן במחנה יום רביעי, י"א בטבת התשס"ט, 7 בינואר 2009, 20:35
כ-100 "מכפלים", המאפשרים הגדלת טווח הראייה של הלוחם פי שלושה, חולקו ללוחמי גדוד גבעתי טרם המהלך הקרקעי • כ-50 מקלעי "נגב קומנדו" הונפקו לגדודי חטיבות החי"ר • אמצעים ניסיוניים מתקדמים אף נתרמו ליחידות השונות במיוחד בשביל המבצע

מאות עזרים ואמצעי לחימה חדשים הונפקו ללוחמי החי"ר שנוטלים חלק במהלך הקרקעי ברצועת עזה. במסגרת ההערכות לכניסה לרצועה, חולקו לחיילי אחד מגדודי חטיבת גבעתי כ-100 "מכפלים", המאפשרים הגדלת טווח הראייה של הלוחם פי שלושה. האמצעי מותקן מאחורי כוונות הנשק האישי, ומאחר שניתן להרכיב את התוסף ולהסירו בקלות רבה - הלוחמים אינם מחויבים לנוע איתו במשך כל הפעילות.

בנוסף, כ-50 מקלעי "נגב קומנדו" נכנסו לגדודים של חטיבות החי"ר הפועלות ברצועת עזה. מקלע זה מותאם באופן טוב יותר ללחימה בשטח בנוי, בשל היותו קל, קצר ונוח יותר לתפעול ולשימוש בהשוואה לנגב הרגיל. "הרבה אמצעי לחימה שהיו ברשותנו וטרם הגיעו לשטח, הועברו כעת אל הלוחמים", ציין ראש תחום הקליעה בזרוע היבשה, סא"ל מייקי הרטמן. "הנגב שחולק לנו נוח ומתאים יותר ללחימה בגזרה הזו, ואני בטוח שהוא גם יספק תוצאות בשטח", הוסיף לוחם באחד מהגדודים.

בד בבד, החליטה חברת "ניו נוגה לייט" לתרום למספר יחידות הפועלות כעת בעזה אמצעים חדשניים לשימוש הצלפים, בהם מוצר דמוי קליפ-און המאפשר לצלף להמשיך להשתמש בכוונת היום ביעילות גם בשעות החושך. כלל האמצעים נמצאים כעת בתהליכי ניסוי ובדיקה, אך לאחר שגורמים מהיחידות פנו לחברה בבקשה לשלבם בפעילות, הוחלט לחלקם ללוחמים ללא תשלום. בחברה ציינו כי המוצרים הונפקו ליחידות הנמצאות עמה בקשר רציף גם בשגרה, והבהירו כי יספקו את המוצרים גם לכל יחידה אחרת שתפנה אליה.

בתוך כך, במהלך השבוע האחרון ביקרו את הכוחות בשטח מדריכי קליעה מבית-הספר לקליעה, לצליפה וללוחמה בטרור, וערכו הדרכות בנושא קליעה נכונה. כך למשל, ביצע צוות בראשות סא"ל הרטמן, הדרכות ואיפוס כוונות לכל לוחמי חטיבת גולני. לאור גיוס המילואים הנרחב, הוחלט בזרוע היבשה לרכז את פעילות כלל מדריכי ומדריכות הקליעה בקיום הכשרות למילואימניקים. "גיוס של חיילי חטיבות חי"ר במילואים מחייב אותנו להשבית עבודה בתחומים אחרים ולהתרכז אך ורק באימון אותם האנשים בחמישה מוקדים שונים ברחבי הארץ", סיפר סא"ל הרטמן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:21

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר