לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-11-2008, 02:58
  איש-המרלבורו איש-המרלבורו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.11.08
מוד"שניקים וחי"רניקים - התלבטות עמוקה

מוד"שניקים וחי"רניקים,

אני מתגייס בקרוב לאחר חתימת הורים לשירות קרבי,

יש לי פרופיל 82, ואני מורעל על הפלוגה הייעודית של גדודניצן ועל גולני,

אני בכושר מעולה ואין יום שזה לא אוכל אותי, אני לא יודע מהאני רוצה יותר,

יותר בגלל העובדה, שאני לא יודע מה מצפה לי במוד"ש, לא יודעמה לצפות מהפלגה הייעודית,

שמעתי שיכולים לספח מוד"שניקים למגלן, אבל גם זאת רק שמועה, ויכול להיות,

שהמתח המבצעי והפעולות שאני כול כך מחכה להן לא יצאו לאור, הרבה מספרים,

שרוב השירות משביז, אנשים שמשרתים סיפרו לי שהרבה מעברלתצפיות בסיסיות אני לא אמצא

שם כלום, אז אני באמת מקווה שאתם יכולים לשפוך לי אור על כלהעניין.

מצד שני יש לי את האפשרות של גולני או גבעתי או כל מה ששייךלחיל הרגלים,

ההורים שלי ישנו פחות טוב בלילה בידיעה שוויתרתי על מוד"ש (לא יודע מה מרגיע במודש
בסופו של דבר זה לטייל בחצר האחורית של איסמעיל ענייה והחבר'ה)
אבל בכל זאת אני יתפוס קוים חמים, ישתתף במעצרים, מתח מבצעירב, אבל למרות זאת,

אני יכול לעבור 3 שנים בלי לסחוט את ההדק ובלי להיתקל, אנייכול להיות באזור פחות "חם",

או לעשות עבודה פחות מעניינת, ולהעביר שלוש שנים בתורנויותמטבח ומחסומים,

זה גם יכול לקרות, וזהו בעצם, זה כל ההתלבטות.

בסופו של דבר, אני לא יודע כלום, אני מדבר מתוך שמועותוהשערות,

אני מכבד את הפורום, קראתי בו המון לפני שנרשמתי, וכן בסוףאני אחליט לאן להתגייס,

אבל אני מאמין שאתם תוכלו להראות לי תמונה יותר ברורהונקייה של המצב,

ולגרום לי להתגייס בלב שלם אל המקום בו אהיה מיועד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-11-2008, 20:27
  hardcore631 hardcore631 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.08
חי"ר בלי ספק
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי איש-המרלבורו שמתחילה ב "הקפצה."

תבינו, כל מיני יחידות סיוע למיניהן (תותחנים, מוד"ש), או יחידות שיש להן יעוד ספציפי, שבדר"כ לא עושות דברים נוספים (שוב, תותחנים*, מוד"ש) מתרכזות בדר"כ באותו יעוד. אני ממליץ ללכת על חי"ר, בגלל שבדר"כ חי"ר נמצא בכל מקום, ויכול לעשות כל דבר, וזה יתרון עצום.
לדוגמא, למוד"ש לא יתנו לעשות מעצר (שזה תחום שחי"ר חזק בו), אבל לחי"ר יתנו גם יתנו לעשות תצפית (שזה כמובן תחום של מוד"ש).
עוד דבר שצריך להבין. הפלגות הייעודיות של הגדודים של מוד"ש הם לרוב ברמה של פלוגת חי"ר, מבחינת הפעילות. שאף אחד לא יחיה בסרט שהוא יכנס כל חודש למבצע חודר. אם יש מבצע שמצריך תצפית חודרת בדר"כ יחידות מיוחדות יעשו אותה, ולא הפלוגות היעודיות. תבדקו עם החבר'ה של הגדוד הדרומי של מוד"ש מה הם עשו בשנתיים האחרונות - רוב העבודה התרכזה במארבים אין סופיים בהר שגיא ולא במבצעים חודרים לעזה (בשביל ההגינות אני רוצה להדגיש שלפעמים הם מצטרפים לגדודים שנכנסים למבצעים התקפיים, אבל אף אחד לא יודע לעבוד איתם בצורה טובה) - את רוב הערכה חייב מוד"ש לתצפיתניות גבול שלו שעושות עבודה מדהימה.
מה שכן, אפשר להגיע ממוד"ש ליחידות אחרות ששמה עושים דברים מעניינים. אני לא מכיר את הצד הזה לעומק אבל אני מניח שהם עושים דברים יפים.

*נכון, לתותחנים נותנים לעשות קווי חי"ר באיו"ש, ואני מניח שהם עושים עבודה מעולה, אבל המרחק בינהם לחי"ר הוא גדול
ישן 03-11-2008, 12:56
  רעל חיובי רעל חיובי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.07
כדאי להבין קודם לפני שאתה נותן עצות
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי hardcore631 שמתחילה ב "חי"ר בלי ספק"

hardcore631
אתה נותן עצות ברמה של רב אלוף לפחות...מקריאה מדבריך ברור כי אין לך מושג מהי הפעילות של לוחמי האיסוף הרגליים בכלל ושל הפלוגות הייעודיות בפרט -וטוב שכך . אבל זה לא מונע ממך משום מה לחוות דעה על רמת הלוחמים אגב השוואה (שאין לה מקום כי הפעילות שונה והייעוד שונה)
אני יכול לומר כי הלוחמים בפלוגה הייעודית בגדוד המרכז עושים פעילות מאד מעניינת,אתגרית ,לעיתים בשיתוף יחידות מיוחדות, פעילותם מוערכת ונדרשת ע"י הפיקוד בגזרה.(ולא רק שם...)
אנחנו לא מבקשים קרדיט על הפעילות ואין אצלנו ווסאח , אבל לא נסבול חוות דעת מזלזלות המעידות על בורות לגבי אופי הפעילות ורמת הלוחמים.
לגבי היציאות זה משתנה בהתאם לדרישה 9/3 או דומה ,לעיתים חמשושים לעיתים יוצאים שבתות רצופות ולעיתים גם סוגרים.לא עושים מחסומים שמירות ומטבחים. הת"ש בסדר גמור והחבר'ה מעולים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 07-11-2008, 12:00
  RmSs RmSs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
משהו קצת לא מסתדר לי כאן.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי רעל חיובי שמתחילה ב "כדאי להבין קודם לפני שאתה נותן עצות"

ממממ... מדפדוף קל בהיסטוריה, גם אתה לא יודע דבר או חצי דבר על הפעילות במוד"ש. אתה אמור להיות מרץ 08' לפי ההודעות הקודמות שלך, משמע עוד לא סיימת אפילו הכשרה (אתה כרגע בשלב ב' בגדוד ניצן, תקן אותי אם אני טועה). כל מה שאתה יודע הוא מה שלמדת בהכשרה, הסיפורים ששמעת מהסגל שלך וחברים של חברים שסיפרו לך. בתא'כלס, זה לא מידע אמין או מדוייק יותר מזה של hardcore631.

שורה תחתונה חבר, גם לך אין מושג "מהי הפעילות של לוחמי האיסוף הרגליים בכלל ושל הפלוגות הייעודיות בפרט".

חלק מהדברים שאמר hardcore631 לא מופרכים כלל, ובאופן כללי, על אף שאני לא מסכים עם עדיפות שירות חי"ר על פני מוד"ש, דבריו בנוגע לפעילות באיו"ש, בדרום ולתצפיתניות לא רחוקים מהמציאות כלל, אפילו קרובים מאלו שאתה ("רעל חיובי") מתאר.

ותיקון קטן ל-hardcore631: עבודת הלוחמות בגדוד הדרום לא דומה לפעילות הלוחמים. פשוט עבודה וצורת עבודה שונים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:28

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר