לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום עיצוב גרפי! וזה וזה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > גרפיקה, ציור ותלת-מימד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-10-2008, 00:24
  אנוביס אנוביס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אופיר ראובן שמתחילה ב "כרטיס ביקור שלי"

אני אהבתי במיוחד את "כל הזכויות שמורות" וכו'.

אופיר, למה אתה חושב שמישהו ירצה לגנוב כרטיס ביקור עם השם שלך?

לגבי העיצובים, ראינו אותם כבר בהודעה הקודמת. בשביל מה עוד הודעה?

אני רוצה להתייחס רק לכרטיס מס' 3, שהוא, לדעתי המוצלח יותר. אבל כמה הערות:
אמרת ששמת לב לפונטים וכל השאר.
שים לב למירווחים בין המילים GRAPHIC ו- DESIGNER, לבין השם שלך. נראה לך בסדר?
בכל זאת, אין התאמה בין הפונטים. שים לב לפונטים של שם והמקצוע, לבין הפונט של הפרטים.
דבר נוסף - הקומפוזיציה. סגרת את הכרטיס משלושה צדדים, וזה גרם ליצירת חלל במרכז, שנראה כאילו חסר שם משהו. תנסה לפתור את הבעיה הזו.
תראה, אני לא רוצה לפגוע, אבל מה מלמדים אותכם שם, בספיר?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-10-2008, 07:53
  אופיר ראובן אופיר ראובן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.08
היי אנוביס
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי אנוביס שמתחילה ב "אני אהבתי במיוחד את "כל..."

בנושאים אלה אני לא מסכים איתך. אני כן מסכים לגבי הריווחים, וכמובן שאתקן זאת, אבל זו רק דעתי.
אני חושב שהפונטים השונים שעשיתי כן משלימים אחד את השני. להסביר טיפוגרפיה זה לא קל, אז רק אקצר ואומר שאחרי שניסיתי לתאם המון פונטים אחרים, מצאתי את אלה כמתאימים ביותר מבחינת סדר וקישוריות בין האחד לשני.
הקומפוזיציה עצמה לדעתי דווקא כן יצאה מוצלחת. צריך אומץ כדי לעשות קומפזיציה כזאת, ולדעתי, מה שאין כלום במרכז הכרטיס, משלימה העין בעזרת הקומפוזיציה.

לגבי "כל הזכויות שמורות" - סתם התלוצצתי. פרסמתי את הכרטיסים בפייסבוק בשביל חברים שלי.
לגבי פתיחת הודעה חדשה - ראיתי שלא מגיבים להודעה שפרסמתי, אז חשבתי שאף אחד לא יכנס לראות את הודעות ישנות. אני מתנצל אם גרמתי לא סדר, זה לא יחזור על עצמו.

בקשר למכללת ספיר-לעצם שאלתך: עיקר הלמידה מתבססת על תוכנות אינטרנט, קוד, טיפוגרפיה, עיצוב, תוכנות עריכה גרפיות, פרימייר, פלאש, תקשורת חזותית, וצבע.
ועוד משהו: סוף שנה א, אל תשכח. טיפוגרפיה מאוד קשה ללמוד ולהטמיע. אני מרוצה מהדרך שאני עושה, גם אם יש לי טעויות בסיסיות של התחלה. יש מעצבים שלוקח להם זמן להתבסס בטיפוגרפיה, ובשביל זה יש ביקורת. לפי התגובות שלך, אני משער שלמדת תקשורת חזותית, אז אתה בטח מבין שמניסיונות רק מתחזקים. וד"א, סליחה שאני אומר את זה ישירות, זה כן פוגע השאלה הזאת.

משהו אישי ממני אלייך - אנוביס, אחינו, הפנייה אליך נעשית ברוח טובה בהבנה. אני חושב שגם חברי הפורום יסכימו איתי. אז תיקח את זה כביקורת בונה.

אני מעריך מאוד את העזרה שלך והביקורת (ואני יודע שהיא מגיעה בצורה זו או אחרת, כדי להעלות את הרמה של המעצבים באתר) , אפילו יותר מכמה אנשים פה, כי אני מגיע מלימודי עיצוב, ששם קוטלים עד בכי, אבל אתה חייב להבין (גם המרצה שלי הבין זאת בסוף סמסטר א) - יש גם דברים חיוביים בעיצוב, גם כשהמעצב הוא לא אוונגרד או מישהו מפורסם.
אתה לא שם לב אולי, אבל אתה בד"כ מאוד שלילי. אני משתדל לעבור דרך כל ההודעות של הפורום באותו יום, ואני פשוט רואה שהתגובות שלך, יחד אם זה שהם נכונות, הם גם מאוד שליליות ולעתים אף עוקצניות. אני לא ילד שיביא לך ציטוטים מתגובות, אני מקווה שאתה מבין את כוונתי, ושתבין שאני לא בא להעליב או לבכות על ביקורות רעות.

ישן 21-10-2008, 08:47
  אנוביס אנוביס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי אופיר ראובן שמתחילה ב "היי אנוביס"

אופיר, לא נעלבתי.
אני אסביר משהו לגבי הביקורות שלי. אני אגב, חושב שהן בונות, וצר לי אם מישהו נפגע. בכל אופן, העיצוב הטוב מבחינתי - זה מה שצריך להיות. לכן אני מעלה רק את הנקודות השליליות, או הטעויות, כפי שאני רואה אותן. המטרה היא כמובן - כדי שיתוקנו, ולא כדי ללעוג למישהו.
כמו שאתה יודע, הביקורות בתחום הזה הן קטלניות. אני משתדל לציין את הטעויות בצורה עניינית ככל האפשר, מאחר ואני מודע לרגישות של המעצב, ולא לקטול סתם. אם עברת על ההודעות שלי (שרובן לאחרונה באמת היו מופנות אליך, מאחר והעלית כמה הודעות לאחרונה), אתה יכול להבחין שתמיד הסברתי את כוונתי, ולא פסלתי סתם, כמו שכמה אחרים נוהגים כאן, לטוב ולרע.
בנוסף, מאחר ואתה גם לומד עיצוב, קיים הבדל בינך לבין כאלה שרק משתעשעים עם זה. אני מניח שאתה מעוניין בביקורות. אם לא - אתה מוזמן להגיד, ולא תשמע ממני יותר שום ביקורת.

ספציפית לגבי הכרטיס - אני לא אתווכח איתך לגבי הקומפוזיציה, אבל אשמח אם תסביר איך לדעתך הפונטים מתאימים, כאשר גם הגודל, גם העובי וגם המבנה שונים. שונים, אבל לא מנוגדים, כמו בדוגמה שהעליתי בהודעה הקודמת (פונט מודרני לעומת כתב יד). אני רואה כאן חוסר התאמה, ואשמח לשמוע את דעתך על הנושא.

ישן 21-10-2008, 12:18

אנוביס, אני מזמין אותך לכוס מים..חחח..עלי..חח
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי אנוביס שמתחילה ב "אופיר, לא נעלבתי. אני אסביר..."

בעיניין הביקורת, אני כמובן מעוניין בביקורת בונה.
קראתי מה שכתבת,ושמח ששני הצדדים הבינו את מה שנאמר.

אוקיי, עכשיו לגבי שאלתך על הפונטים. לפני שאתחיל, הקונספט של הכרטיס אמור להראות יוקרה מצד אחד, ומשחק טיפוגרפי מצד שני.
אכן יש ניגוד ושוני בכרטיס הביקור שלי, אבל הם מתאימים את עצמם מבחינת גודל וקומפוזיציה על גבי הכרטיס. בטיפוגרפיה לומדים שיש פונט מסויים (עגול לדוג'),אז או שמנסים לשבור אותו בעזרת פונט שישלים אותו, או בעזרת פונט עגול אחר שיתאים עצמו לשאר הכרטיס. לאחר חיפוש במגירת הפונטים שלי, מצאתי לנכון כי הפונט הנכון מבחינתי שישבור את העיגול, ויתן נפח יוקרתי יותר הם הפונט AirCut ו-LilyUPC.
אבל, כמו שציינתי קודם, התחשבתי בהכל שבחרתי את הפונטים.
וויתרתי על הרעיון של עיצוב אילוסטרטיבי או עיצוב ממוחשב. אני יוצא לשוק שבו אני יחפש גם לעבוד בחברות הייטק (הלואי אלוהים, הלוואי...הלוואי, הלוואי....), או בחברות פירסום או כעצמאי. אני צריך שהכרטיס ישרת את שני הצדדים. לא מצאתי דרך אחרת לעיצוב כרטיס שישרת את שני הצדדים יותר טוב ממה שעשיתי. עשיתי כמובן חקר בנושא, ושתדע, יש הרבה מה לראות ולקרוא. ומבחינתי העיצוב שעשיתי הוא הכי קולע לקו העיצובי שלי (שאותו אני מתחיל לקבע בראש רק עכשיו. גם שנה ב' אמרו לי שהקו העיצובי מגיע עם הזמן). על קוים עיצוביים אני יעלה שאלה באתר. יכול להיות נחמד לשאול שאלה כזאת ולראות תגובות גם של חבר'ה שלא למדו או חובבנים.

ישן 22-10-2008, 06:33

חברי הפורום, תגיבו גם אתם. אם יש הארות או הערות..
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי אנוביס שמתחילה ב "אופיר, אני רואה שאתה נחוש..."

אנוביס, יש לנו הרבה פאבים בבאר שבע, אז נפנק את הצב ונזמין אותך לכוס מיץ (סינגל קטן עליך..חח)חח..
כשאני בטוח בדרך שלי, אז נכון, אני די עקשן, אבל אני גם יכול לשמוע רעיונות. זה שהתעקשתי עכשיו, זה רק כי לא שאלתי מעצבים אחרים. וגם אחרי ששאלתי וקבלתי תשובות, קבלתי פידבקים די חיוביים.
שאלתי דעות של אחרים, חברים למקצוע, ולפי תגובות שלהם, הכרטיס מעולה, חוץ משני דברים:
1) אולי לשנות את הרקע האפור, למרות שאם הוא ישאר זה לא יזיק.
2) לדעתם, צדקת בקשר לקומפוזיציה. אולי להניח את הנייד והאתר אחד מעל השני ולמשוך אותם בין מרכז הכרטיס לחלקו התחתון, או פשוט למשוך אותם שמאלה. חשבתי על למרכז אותם, אבל זה נראה לי הורס את העיצוב שמלכתחילה רציתי לעשות..
לגבי המירכוז אשמח לשמוע דעה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:45

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר