לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-09-2008, 21:50
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "לא יאמן - חייל קיבל 21 יום מחבוש על העברת כוסות פלסטיק ממסוף כרם שלום לגדוד שלו"

לא עשר מדובר בעשרים ש"ח.
ואכן עונש הזוי.
רצו להוריד לחייל דרגה על מנת למנוע את קידמו והשתלבותו העתידית בקבע.
מדובר כנראה בחייל בדואי מגדוד הסיור המדברי ויש פה ריח של גזענות קלה.
אמנם גניבה היא עבירה, אבל חייבים להתחשב בנסיבות.
מה עוד שהחייל "גנב" את הכוסות לשימוש חבריו בגדוד.
אלא אם מדובר בתופעה, עם אזהרות, והתראות ומקרים קודמים וממש מצב שכל מי שגונב אפילו שקל יענש בחומרה אדירה אז אפשר להבין עונש חמור שכזה.
כאשר מזהירים ויודעים את הסכנות - אין מה להתפלא אחר כך.
אבל מקרה כזה כמקרה בודד לא צריך לקבל את מלוא החומרה ומלוא הדין, אלא יכול להתחשב.
החייל ואשתו מחכים להולדת בנם, יש עוד נסיבות שמאפשרות לתת עונש חמור אבל הגיוני ולא ללכת ממש עד הסוף. טוב שלא זרקו אותו מהצבא וזהו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-09-2008, 22:00
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "זהו שזאת לא ממש גניבה.."

לא הייתי הרבה שנים בכרם שלום, אבל ביליתי לא מעט במילואים שם עם חיילי הגדוד הבדואי.
אני לא אכנס לקלישאות של כולם נחמדים ומה רוצים מהם, אבל הגדוד הבדואי הוא גדוד מיוחד עם אנשים מיוחדים שמשרתים במקומות הזויים ושומרים על בטחון מדינת ישראל במצב על גבול האבסורד. חברי כנסת בדואים יכולים לתקוף בגלוי את המדינה, אבל חייל חוטף פטיש חמש טון על גניבת כוסות, לא מריח משהו.
המסוף הוא מסוף אזרחי והגדוד הוא גדוד צבאי. אם הוא לקח כוסות מהמסוף זו בגדר גניבה, על זה אין ויכוח. ומן הסתם לחיילים נגמרו הכוסות (אופייני במיוחד בגדודים כאלה, אני למדתי להכין צ'יפס ממרגרינה בגלל שלא היה שמן וזה היה בזמן ששהיתי עם גדוד חרב) והחייל רצה לדאוג להם. הוא אפילו לא גנב עוגיות ועוגות ועוד דברים טעימים ומענינים שתמיד קיימים במטבחי מסופים שכאלה, וזה כמובן מנסיון והכרות.
בקיצור, לא איתו צריך להחמיר, רק בתנאי שזה מקרה חד פעמי ולא תופעה שהוזהרו לא לעסוק בה.
ישן 25-09-2008, 01:37
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
הגיוני לגמרי. ידוע שכל גניבה של מיליארד החלה בשוד של כוסות חד פעמיות...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "[b]הכל מתחיל בקטן[/b] היום 10..."

חיילי הגדס"ר הם שק החבטות של צה" כבר הרבה זמן. כשחייל שלהם פעל בנחישות וירה באיזה תומך טרור
בריטי, המדינה רצה למצות עימו את הדין, בכדי למצוא חן בעיני תומכי הטרור. איש לא שאל עצמו מה
בעצם עושים בכלל פעילי ISM ברפיח, אלא רק איך למצוא שעיר לעזאזל, שירגיע את זעקות השבר של תומכי
הטרור בתקשורת האירופית.
כשחיילים שלהם נהרגים בפיגועים (אגב, חלקם כלל לא בדוים - בפיגוע במוצג JVT רוב ההרוגים היו ערבים
מסלמים מכפרים במשולש ובגליל) המדינה לא עושה מאמץ מינימלי להגן על משפחותיהם.
הגדוד הזה, שכוח האדם בו אינו בדיוק סיירת מטכ"ל, ישב במשך שנים בקו החם ביותר ברצועה (דרום
הרצועה-ציר פילדלפי) כששאר יחידות צה"ל סביבו מתחלפות כל כמה חודשים.

וכעת, מקרה מזעזע של גניבת כוסות נייר/פלסטיק ממסוף גבול, בגלל שהצבא החכם הצליח להשאיר יחידה
עם מצוקת כוסות...
ובכן, החייל הזה, שסייע ליחידתו במקום שבו כשל הצבא, אכן ביצע עבירה שטכנית ניתן להגדיר אותה
כגניבה. עם זאת, מותר לקצין השיפוט להפעיל מעט שיקול דעת ולהגיע למסקנה שמדובר כאן בעבירה שהיא
בגדר בדיחה. אם נורא חשוב לו "להרשיע" (ובדינים משמעתיים ההרשעה היא אוטומטית כמעט כמו בבית
דין לתעבורה...) אז שלפחות יפסוק לחייל נזיפה, ויסתפק בנאום תוכחה מרגש (כדאי גם שבאותה הזדמנות
ישאל את עצמו למה ביחידה שלו אין כוסות...).
ישן 25-09-2008, 07:05
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הגיוני לגמרי. ידוע שכל גניבה של מיליארד החלה בשוד של כוסות חד פעמיות..."

שק חבטות? מספר הפעמים שוויתרו על אכיפה כנגד הגדוד הזה על עבירות חמורות בגלל הרכבו, עולה בעשרות מונים על הפעמים בהן מוצה הדין כנגד המשרתים בו . מקרים של שימוש סמים בסד"כ רב-פלוגתי, חבלה מכוונת בכלי רק"מ, גניבת ציוד לחימה ואפסנאי, פתיחה באש בזדון ובניגוד לפקודות וכו', היו מובילים כל גדוד אחר לפירוק כליל ושליחה סיטונאית לכלא של הלוחמים. ההתעלמות וחוסר הדאגה שציינת נעים לשני הכיוונים ומובילים להזניית התקן הצבאי.

לא מדובר בהשלמת ציוד מהאפסנאות הגדודית או לקיחת כמה שקיות שוקו מהמטבח כפי שהוזכר באשכול - ציוד שבמילא מיועד לאותם חיילים ורק סדר העדיפות של חלוקתו תלוייה באיש מקצוע כזה או אחר (וגם אז יכול להיגמר בעונש משמעתי בהתאם לכמות).
מדובר בגניבה מגוף אזרחי. חייל שגונב שרוול כוסות ממוסד אזרחי צריך להענש בחומרה, בדיוק כפי שאדם שגונב כוסות מסופרמרקט היה צריך להענש.
משהו שיחידתו צריכה? תסלח לי מאד שאני לא חושב שכוסות הן ציוד לחימה קריטי או אספקת מזון מהותית כמו תחמושת או לחם. אפשר לתפקד בצורה זהה לחלוטין על בסיס כוסות פלסטיק ממטבח המחנה/מוצב, או לחכות עוד יום יומיים בלי הפסקת קפה. החיילים עשו מה שבדרך כלל הם עושים בתוך היחידה ומעלימים מהם עין על זה, רק שבטמטומו גנב מאזרחים. לא זכור לי אי-פעם שנתקלתי בחיילים מהיחידה שלי שגנבו כוסות מסופרמרקט כי זה משהו שיחידתם "באמת צריכה".

לגבי אחוזי ההרשעה ו"הערות מינסטריאליות", למקרה שלא הובן במדובר בבית-דין ולא בדין משמעתי.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 25-09-2008, 16:39
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "שק חבטות? מספר הפעמים שוויתרו..."

גנב מגוף אזרחי ועשה איתן מה? לקח אותן בשביל האורחים בחתונה של אח שלו, או חלילה כדי שהחיילים מהפלוגה ישתו
בהן, כי בפלוגה אין כוסות?
אם זו הפעם הראשונה שהחיילים לוקחים משהו מ"הגוף האזרחי" (גונבים, שיהיה), זה מגוחך להחריד. בתור אזרח הייתי
מתבייש להתלונן על חייל סדיר שלקח שרוול כוסות. באותה מידה היו יכולים להדביק לשרוול חותמת "מתנת הגוף האזרחי"
ולצאת לארג'ים.
מצד שני, אם תופעת הגניבות מאותו מקום היית גדולה בהרבה בהיקפה (לא מן הנמנע), העונש היה צריך להיות חמור
בהרבה ומופנה כלפי כל מי שאי פעם לקח בזה חלק, לא כלפי חייל שנתפס לוקח שרוול כוסות.
בכל מקרה העונש לא פרופורציונלי. הוא כבד מדי במידה וזה משהו חד פעמי ודבילי אם יש שם מקרים חוזרים.
ישן 25-09-2008, 18:53

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "אתה לא הבנת, זו גניבה כי זה..."

אם זה לא ברשות, זו גניבה - בצבא כמו באזרחות. ההבדל ביחס נובע מהסעיפים וההיכרות בדין המשמעתי, ושלרוב זה אכן נתפס "רק" כ"שונררות" ציוד שבמילא מיועד לחיילי היחידה ותלוי בגחמות כאלו או אחרות של איש התחזוקה (שלרוב מוצדקות).
אם לוחם בגדוד כלשהו היה מעלים שרוול כוסות לא מהמחסן היחידתי שלו, אלא ממקום כמו מפקדת חטיבה מרחבית או אוגדה, היה בטוח שיזכה ליחס קשה בהרבה ועונש כמעט זהה בחומרתו.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 25-09-2008, 18:49

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "גנב מגוף אזרחי ועשה איתן מה?..."

אז בקו המילואים הבא נדאג לגנוב שרוול כוסות מהסופרמרקט המקומי?
הרי למה שהבעלים יגיש תלונה? אנחנו על מדים, הוא צריך לדעת לוותר למען המולדת,למען אלו ששומרים עליו, וכמובן לקרוא מחשבות לדעת שהשרוול הולך לשמש לקפה הבוקר במוצב ולא לקפה של הבוקר בבית. למה סופרמרקט? אפשר גם להיכנס לבית של התושבים עצמם ולהצטייד בקצת תה,קפה וסוכר. אולי גם בטלוויזה וקצת ציוד גינון (וזו דוגמה אמיתית).
לא אתה ולא אני קראנו את תמליל המשפט. אך לי יש קצת יותר ניסיון בגזרה הזו, עם הגדוד הזה ובתוך הגדוד הזה. אם עובד רשות הנמלים פנה למשטרה בתלונה, כנראה שהייתה סיבה טובה מאד.
גם במלחמות הקשות ביותר, מפקדים ראויים שילמו או נתנו כתב התחייבות עבור הציוד שלקחו.
גזל זה גזל, ביזה זו ביזה.

John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 25-09-2008 בשעה 18:56.
ישן 25-09-2008, 19:32
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "אז בקו המילואים הבא נדאג..."

דווקא מתוך הכרותך עם הגדוד, וגם מתוך הכרותי, זה לא פייר להשתמש במילים גזל וביזה.
אם אתה מכיר את הגדוד, ומכיר את הגזרה, האם שרוול כוסות חד פעמיות הוא האוצר הגדול ביותר שניתן לקחת מהמסוף ?
האספקות בגדוד הזה אינן סדירות, החיילים חיים בתחושת קיפוח תמידית, גם כאשר אינה קיימת, אבל זה המצב.

טענת התביעה על כך שאזרחים ראו אותו וזה פוגע בשמו של צה"ל, מחזקים אולי את ההשערה שמדובר במקרה שחוזר על עצמו, ונמאס לעובדי המסוף מגניבות חוזרות ונשנות. אחרת הטענה מופרכת וטבולה בגזענות.

אני מסכים איתך שאסור לגנוב גם לא כפית חד פעמית ללא רשות, אבל יש לקחת דברים בפרופורציה, ולהתיחס לכל מקרה לגופו, ולא לצאת בקריאה גורפת שגזל זה גזל וביזה היא ביזה.

אם אתה מכיר את הגזרה, עד כמה זה ריאלי לבלות עוד משמרת לילה ללא קפה ?
הרי בקפה מדובר, ולא ברוגלך וערגליות לטבול בקפה שמצויים במסוף לשפע.
ישן 25-09-2008, 20:15

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מדובר ב"גניבת" כוסות חד פעמיות מ"גוף אזרחי"."

נעלמה לי תגובה שהתחלתי אז אקצר.
1. האפליה כלפי הגדוד היא בדיוק כמו זו שפועלת על הקבוצות שמרכיבות אותו - התעלמות גורפת כמעט טוטאלית מפשיעה והפרות חוק עד שקוטלות גם חברי קבוצות אחרות, במקביל להזנחה כלכלית,חברתית,תרבותית וחינוכית.

2. בניגוד למקרה של ג'יימס מילר, ממש לא הייתי ממהר להגן על הורגו של טום הורנדל. אני ממש לא מזיל דמעות על מותו של מי שבעיני השתייך לארגון תומך טרור, אבל לא היה שם ירי מוצדק - אפילו ביחס לתפיסתי המוסרית המקלה בהרבה מפקודות הפתיחה באש. גם אם יש צביעות וסימון אשמים מבחינה פוליטית, הרשעתו של תייסיר אל-היב לא בכדי.

3. כוסות ח"פ הם לא פריט חיוני, לא מתים מחוסר בהן, גם לא סובלים קשות בתפקוד המבצעי. בנוסף עקב פגיעה באיכות הסביבה אני בהחלט מצדיק את כוסות העבר ותקופת המסטינג. כוס טיטניום או אל-חלד צריכה ויכולה להיות חלק מציוד חייל כמו שהיא קיימת אצל מטיילים - עד אז אפשר לקחת כוס פלסטיק צבאית מהמטבח כל פעם ולשטוף - בין אם זה בעמדה, במוצב, או בסיור.

John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 25-09-2008 בשעה 20:22.
ישן 25-09-2008, 07:13
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
אני לא בטוח מה קרה שם בדיוק ומה המניעים לעונש הזה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "לא יאמן - חייל קיבל 21 יום מחבוש על העברת כוסות פלסטיק ממסוף כרם שלום לגדוד שלו"

ייתכן שבצבא חייבת להיות משמעת, וכשאין משמעת, זה עצמו דורש מחבוש, ללא קשר לשווי.

אבל, בקשר לגניבות, יש כלל מאוד מכוער אצלנו במדינה, הנה הכלל בקצרה:

מי שגונב המון, עד שזה מספיק להתחלק עם הרבה חברים, אז הוא נקי מעונש, בגלל שמדובר על איש טוב לב, שמתחלק עם כל החברים של הצמרת. אבל מי שהוא קמצן נבזה וגונב בסך הכול רק קצת מאוד שבקושי מספיק רק בשבילו, ולא מתחלק עם החברים, אז הוא חייב לשבת בכלא בגלל הקמצנות שלו.

אבל בתלמוד יש בזה דעה הפוכה לגמרי:
http://www.fresh.co.il/dcforum/Politics/4291.html#13
"רשעים הם העכברים שלא רק שהם גונבים אלא גם מביאים את חבריהם לגנוב".
http://www.chabad.org.il/Forum/Forum.asp?CategoryID=569
ציטוט:

מקור בתוספות ל"עכברים רשעים"
ב"מ דף מ. תוד"ה "וכי".

http://www.hebrewbooks.org/pdfpager...pgnum=80&hilite=

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 25-09-2008 בשעה 07:37.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:33

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר