לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-08-2008, 05:14
  Ashmedie Ashmedie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.08
הצעה נוספת ממני לצה"ל

או יותר נכון לתעשיות הצבאיות..
מקווה שלא מפריע למישהו שאני נותן הצעות בצרורות

בכל מקרה , אולי אני מקדים את זמני קצת (או אולי אני סתם דביל):

כחלופה למטוסי חיל האויר, אני מציע לבנות מל"ט סילוני שיכול לטוס בגבהים של נגיד 50,000 רגל במהירות של לפחות 5 מאך, אשר יגיע למהיריות והגבהים האלה מרגע ההמראה.
ישא איתו 8 טילי אויר אויר מונחי חום ואם אפשר גם מכ"ם, שיהיו בתוך גוף המל"ט.

ברגע שצה"ל יזהה המראה של מטוסי אויב, אם זה מסוריה, איראן או מי שלא יבוא, שיטוסו לכיוון ישראל, הוא ימריא אנכית ויוריד אותם תוך דקות ספורות, תוך כדי טיסה ישירה למיקומם, יסתובב וינחת בישראל, כל זה אמור לקחת פחות מ5 דקות..

יתרונות: חסכון בכסף הן מבחינת אימוני טייסים, תחזוקת מטוסים רבים, לא יהיה צורך בשדות תעופה גדולים ופגיעים, הסיכוי של המל"ט להיפגע ישאף לאפס הן בגלל שמטוסי אויב\טק"א לא יוכלו לפגוע במטרה מהירה והן בגלל זמן טיסה קצרצר.
היתרון הכי חשוב - טייסי האויב מהגל השני ישתינו במכנסיים כי הם לא ידעו מה פגע בגל הראשון..

אני לא חושב שפיתוח מערכת כזאת זה דבר שבשמיים.. מה חושבים ?
(אם מישהו מהתעשיה בסופו של דבר כן יפתח דבר כזה, שלא ישכח לשלוח לי שנקל על הרעיון)

נערך לאחרונה ע"י Ashmedie בתאריך 19-08-2008 בשעה 05:21.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-08-2008, 05:35
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
יש הבדל בין רעיון ליכולת פיתוח.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Ashmedie שמתחילה ב "הצעה נוספת ממני לצה"ל"

יש הבדל בין רעיון ליכולת פיתוח.

הנושא של מהירויות "מגח סילון" הוא לא חדש אבל מדובר בבעיות טכנולוגיות לא פשוטות כמו התמודדות עם החום הרב שנוצר כתוצאה מהחיכוך במהירויות אלו, חוזק מבני, שליטה על המטוס (ועוד מרחוק) ועוד.

עד כמה שידוע לא קיים כלי שיכול להמריא אנכית ולטוס במהירויות כאלו.
מדובר על פיתוח שאמור להיות יקר להחריד מה שאומר מספר קטן מאוד של כלים, בנוסף עלות האחזקה תהיה יקרה מאוד עקב צריכת דלק גדולה מאוד במהירויות כאלו ושימוש בסוגי דלק ונוזלי קירור יקרים מאוד לקניה ואחסנה בטמפ' נמוכות מאוד. מה שדי מבטל את סעיף החיסכון בכסף

בהצעה שלך יש מספר בעיות:

1. מהירות המטוס עולה על אלו של טילי אוויר אוויר ולכן הוא לא יוכל לשגרם, מה גם שככל שהמהירות גדולה יותר יכולת התמרון של המטוס נמוכה יותר ( בשביל לבצע פניה של 180 מעלות במהירות מאך 3, "הציפור השחורה" צריכה לעשות קשת באורך 120 ק"מ!!!)

2. דווקא בנושא של לוחמת אוויר אוויר עדיין אין תחליף ליכולות וישקול הדעת של הטייס.

3. חסר כל יתרון שמצדיק את ההשקעה בכל הקשור למרחקים הנדונים בקרבת הגבול למדינת ישראל.
בין השאר בגלל שלמטוסי קרב מודרניים יש יכולת לאתר ולפגוע במטוס עויין מטווח של עשרות ק"מ, הדבר נכון במיוחד לגבי ה F15.
גם כיום אם חה"א מזהה אפשרות לחדירה מהאוויר מכיון סוריה מטוסי קרב יכולים ליצור מגע תוך (הרבה) פחות מחמש דקות.

4. למרות שאני לא אוהב את הגישה המתנשאת והמזלזלת כלפי האויב אומר שטייסי אויב "ישתינו במכנסיים" בדיוק באותה מידה אם אתה תכשיר ותאמן טייסים מוכשרים עם יכולות גבוהות.

5. גם היום לחה"א יש יכולות לא מבוטלות להתמודדות עם איומי טק"א מבלי לךהגיע למאך 5 ב50,000 רגל וכנראה שבהשקעה נמוכה בהרבה.
אם תשייט במשך כמה שנים ב 50,000 רגל מאך 5 אני מבטיח לך שבוא יבוא הטיל שיתוכנן להוריד כזה מטוס-זו דרכו של עולם.

6.אתה מתכנן להפסיק את הכשרת טייסי הקרב לחלוטין אם תכניס מספר מטוסים כאלו? ומה עם הכשרת מפעילי מל"טים מסובכים כאלו?-בקיצור אין פה כל חיסכון.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 19-08-2008 בשעה 05:42.
ישן 19-08-2008, 05:44
  Ashmedie Ashmedie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.08
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "יש הבדל בין רעיון ליכולת פיתוח."

1. אני מניח שלא יהיה מסובך עד כדי כך ליצור "גלשונים" נגד מטוסים שיסתמכו על מהירות הכלי עצמו ויוכלו לטוס במהיריות גדולות, בכל זאת מדובר רק בשילדה חזקה של הטיל ואף שמבודד מחום, רש"ק יהיה היסטוריה.
בקשר לציפור השחורה, נניח שהכלי יטוס ב5 מאך, אז סיבוב שלו יהיה באזור ה300 ק"מ קשת, זה דבר רע? לא רואה שום נזק בזה.
2. מי אמר שלא יהיה מישהו על הקרקע שיטיס או לפחות יהיה זה שיורה בסופו של דבר ?
אחרי הכל לשגר כלי כזה כמו שאמרת , לא יהיה זול, אז אם כבר משגרים, כנראה שיש סיבה טובה מספיק שיגרום לשיקול הדעת של הטייס , כמו שאמרת, להיות לא רלוונטי.
3. אוקיי, ומה בקשר לטווחים יותר ארוכים ?
4. לא הבנתי מה כתבת, שפץ בבקשה.
5. זה נכון, אז אתה מציע להפסיק לייצר נשקים כי תמיד ימצאו להם פתרון ?
6. אי אפשר להשען על מערכת כזאת ולבטל את חיל האויר... לפחות לא בעשורים הקרובים.
ההשקעה הכספית בטייס היא עצומה... מעבר למשכורות, אוכל, מגורים וכל הלוגיסטיקה, שעות טיסה זה דבר יקר, וזה בלי לספור בלאי במטוסים....
אימון בנאדם לשבת בחדר ולשחק עם ג'וייסטיק נשמע לי הרבה יותר זול.

נערך לאחרונה ע"י Ashmedie בתאריך 19-08-2008 בשעה 05:51.
ישן 19-08-2008, 05:57
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Ashmedie שמתחילה ב "1. אני מניח שלא יהיה מסובך עד..."

1. גלשן זה לא מטוס קרב, המהירות שלו יורדת מהר מאוד ויכול התמרון שלו עקב היעדר מנוע כמעט ולא קיימת.

2.קרב אווירי זו סיטואציה קרובה בין המטוסים, בכל מקרה אין פה בדיוק מקום לקשת כזו. מה שווה המיירט ששלחת לכיוון מטוסי הקרב אם הוא לא מצליח להאט בזמן בשביל ליצור עם המטוס העוין מגע?

3. אתה מדבר על מיירטים כהגנה על שמי מדינת ישראל, באופן טבעי מדובר על מרחקי קצרים מהגבול, אם מטוס סורי ממריא מבסיס במזרח סוריה וטס מערבה זה לא אומר שהוא טס לישראל.

4. טייסי אוייב ירתעו מטייסים מוכשרים עם יכולות גבוהות יותר מאשר מטכנולוגיה חדשה שניתן להתמודד עמה ע"י טכנולוגיה אחרת.

5. לא, אבל היכולת הזו לא מקנה לך יכולת שלא קיימת לך כיום (יירוט מהיר או התמודדות עם טק"א) ולכן לא שווה את ההשקעה המרובה.

חבל על המילים, זה רעיון לא מעשי מבחינה כלכלית ואין לו ערך מוסף בהקשר של יירוט.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 19-08-2008, 05:49
  Tal53 Tal53 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
תרשה לי לשפץ טיפונת את הרעיון שלך, אם כבר אז למה לא.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Ashmedie שמתחילה ב "הצעה נוספת ממני לצה"ל"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Ashmedie
או יותר נכון לתעשיות הצבאיות..
מקווה שלא מפריע למישהו שאני נותן הצעות בצרורות

בכל מקרה , אולי אני מקדים את זמני קצת (או אולי אני סתם דביל):

כחלופה למטוסי חיל האויר, אני מציע לבנות מל"ט סילוני שיכול לטוס בגבהים של נגיד 50,00000000 רגל במהירות של לפחות 50000 מאך, אשר יגיע למהיריות והגבהים האלה מרגע ההמראה.
ישא איתו 8000000000 טילי אויר אויר מונחי חום ואם אפשר גם מכ"ם, שיהיו בתוך גוף המל"ט.

ברגע שצה"ל יזהה המראה של מטוסי אויב, אם זה מסוריה, איראן או מי שלא יבוא, שיטוסו לכיוון ישראל, הוא ימריא אנכית ויוריד אותם תוך דקות ספורות, תוך כדי טיסה ישירה למיקומם, יסתובב וינחת בישראל, כל זה אמור לקחת פחות מ 000.5 שניות.

יתרונות: חסכון בכסף הן מבחינת אימוני טייסים, תחזוקת מטוסים רבים, לא יהיה צורך בשדות תעופה גדולים ופגיעים, הסיכוי של המל"ט להיפגע ישאף לאפס הן בגלל שמטוסי אויב\טק"א לא יוכלו לפגוע במטרה מהירה והן בגלל זמן טיסה קצרצר.
היתרון הכי חשוב - טייסי האויב מהגל השני ישתינו במכנסיים כי הם לא ידעו מה פגע בגל הראשון..

אני לא חושב שפיתוח מערכת כזאת זה דבר שבשמיים.. מה חושבים ?
(אם מישהו מהתעשיה בסופו של דבר כן יפתח דבר כזה, שלא ישכח לשלוח לי שנקל על הרעיון)

יותר טוב, לא?

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:18

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר