לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-06-2008, 22:07
  Gilmaster Gilmaster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי VietcongISR שמתחילה ב "מתגייס ב7/8 למפקד כיתת טירונית-מספר שאלות"

חבר שלי סיים קורס מ"כים לאחרונה אז אני אנסה לעזור קצת
בעיקרון זה קורס שמשולב יחד עם טירונות 03, במשך כ-5 חודשים.
הרחבה על טירונות 03 אתה יכול לפי דעתי למצוא במאמרים בפורום.
הקורס מתקיים בבה"ד 12 בצריפין, יחידת מג"ל.
בקשר לקורס עצמו, אז במשך הקורס אתה לומד הרבה דברים שקשורים כמובן לפיקוד, אם זה אומר להעביר שיעורים, לעמוד מול חיילים, להתייחס לחיילים, ובגדול לנהל את מערכת היחסים של מפקד-חייל, וכמובן שיש עוד דברים שיש בטירונות רגילה שזה מטווחים,מסעות, שיעורים שמעבירים לכם קצינים, קורס קצר של עזרה ראשונה (שאחרי זה אני חושב שאתה מעביר לחיילים שלך) וגם אבט"שים אם צריך.
בסה"כ גם את אתה חושב שאתה לא מתאים בגלל שככה נראה לך האופי שלך, ועדיין התפקיד מעניין אותך, לך על זה בכל זאת. אתה תראה שבמשך הקורס דברים אצלך ישתנו לטובה ואין סיכוי שתסיים את הקורס ולא תוכל לתפקד טוב בתור מפקד.גם הניסיון שאתה רוכש אחרי זה כשאתה מקבל כמה מחזורים של גיוס זה דבר חשוב.
אני אתן לך דוגמא של חבר שלי, לפני הכניסה לקורס הוא היה הבנאדם הכי שקט ואדיש שקיים. עכשיו הוא קיבל מחזור חיילים ראשון והוא צובר הרבה הערכה מהאנשים שמוסכמים עליו.
לפי דעתי התפקיד מביא הרבה סיפוק לחייל ואתה עובר חוויות מיוחדות במשך התפקיד.

בקשר לשאלה עם הנשק, אז לא יוצאים עם נשק הביתה, אלא אם אתה קצין במג"ל.

מקווה שעזרתי, ותקנו אותי מי שמבין יותר ממני אם טעיתי במשהו.

לילה טוב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-06-2008, 16:34
  Awaking Awaking אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי VietcongISR שמתחילה ב "לא יודע מה לעשות חלק אומרים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי VietcongISR
לא יודע מה לעשות חלק אומרים שהתפקיד ממש טוב ולא להקשיב לאלה שמזיניים בשכל ואומרים שיהיה לי שם גיהנום
מצד שני יש חצי שאומר שיעשו לי את המוות שם,אבל זה תלוי על איזה טירונות אני יהיה,יש מצב אני יפקד על טירונות חיל האויר-חיל הים שאלה אנשים טובים ומוכשרים
בבקשה אני צריך עזרה
ושוב תודה לעוזרים!

בוא ונסגור את הנושא חד וחלק. אלא אם תפקד על טירונות של קורס חובלים צוללות או סטילי"ם\דבורים שזה הדבר הקרבי היחיד שעושה 02 (טירונות טייס אתה לא תפקד זה דרך מסלול אחר בחיל האוויר), אתה תפקד על טירונות ג'ובניקים, ובלי כל צל של ספק לא משנה החיל זה אנשים שלא ממש בא להם הצבא הזה בטוב (וזאת בלשון המעטה). כמו שאמרתי לך מקודם הקורס מכי"ם עצמו שאתה תעבור זה ממש לא קורס מכי"ם של חי"ר או משהו כזה אתה תעבור טירונות והכשרה לפיקוד שילמדו אותך איך להעביר במשך חודש פעם אחר פעם טירונות לחבר'ה שממש לא רוצים להיות במקום הזה.

תאכלס זה להיות מפקד, מצד שני אתה משחק בקקי של הטירונות הזאת כל הזמן אז תעשה חושבים.
ישן 19-06-2008, 18:02
  Gilmaster Gilmaster אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Awaking שמתחילה ב "[QUOTE=VietcongISR]לא יודע מה..."

שאלתי פעם את המדריך שלי לפולין "תגיד מה לא נמאס לך ככה כל כך הרבה פעמים בשנה לצאת למסע הזה ולעשות אותו דבר" אז הוא אמר לי "לא, כל מסע הוא מסע שונה כי אני רואה אותו דרך העיניים של האנשים שאני מדריך אותם, וכל פעם זאת חוויה שונה"
אותו דבר טירונות, כמה שזה יכול לעצבן כל הזמן לעשות אותו דבר, עדיין כל טירונות שאתה מעביר זאת טירונות שונה, אנשים שונים, תובנות חדשות ועוד ועוד ניסיון גם לתפקיד וגם לחיים.
שמע זה נכון לגבי האנשים של טירונות 02, יכול להיות לך טירונות של מלא ערסים, יכול גם להיות חג"ם בנות שזה כל מיני פרחות שאתה לא יודע מאיפה הביאו לך אבל יכול להיות גם עתודאים, שוחרים ומודיעין אם אני לא טועה,אבל מה זה משנה איזה אנשים? העוצמה שיש לך בידיים בתור מפקד לא משנה מול מי אתה עומד, ואנשים יותר קשים יכולים להוות בפניך אתגר יותר גדול. אתה מקבל עלייך אחריות להפוך אזרח לחייל וזאת אחריות לא פשוטה.
אני כל מה ששמעתי זה מחבר טוב שלי שסיים את הקורס הזה וכל שבוע היו לו חוויות חדשות והוא חוזר עם הרבה סיפוק הביתה.
תעשה את השיקולים שלך.בהצלחה חבר!

נערך לאחרונה ע"י Gilmaster בתאריך 19-06-2008 בשעה 18:06.
ישן 19-06-2008, 18:13
צלמית המשתמש של landa88
  משתמש זכר landa88 landa88 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.07
שלח הודעה דרך ICQ אל landa88
מה שאני לא מבין לפי תגובות או דברים שנאמרו כאן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי VietcongISR שמתחילה ב "מתגייס ב7/8 למפקד כיתת טירונית-מספר שאלות"

זה למה אתה חושב שיש פה בכלל אפשרות לא ללכת לתפקיד הזה הרי אם תבקש העברה הלשכת גיוס הרי לא שמים על מלש"בים חוץ ממקרים מיוחדים ומכיוון שזה היעד שיבוץ שלך האופציה היחידה בשבילך הוא לסרב פינוי ככה שבאמת אני לא מבין למה אתם אומרים לו לחשוב
נכון שהתפקיד נחשב די גרוע אבל כך רוב התפקידים בכלל צה"לי של ג'ובניקים וברגע שהצבא משבץ אותך צריך רק עזרה מהרמטכ"ל כדי לעבור.

הערה: גם את תגובותיי תקחו בערבון מוגבל משום שדברים אלה נכתבים מפיו של מלש"ב ממורמר.

ישן 03-08-2008, 16:59
  FalconKilla FalconKilla אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.08
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי landa88 שמתחילה ב "מה שאני לא מבין לפי תגובות או דברים שנאמרו כאן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי landa88
זה למה אתה חושב שיש פה בכלל אפשרות לא ללכת לתפקיד הזה הרי אם תבקש העברה הלשכת גיוס הרי לא שמים על מלש"בים חוץ ממקרים מיוחדים ומכיוון שזה היעד שיבוץ שלך האופציה היחידה בשבילך הוא לסרב פינוי ככה שבאמת אני לא מבין למה אתם אומרים לו לחשוב
נכון שהתפקיד נחשב די גרוע אבל כך רוב התפקידים בכלל צה"לי של ג'ובניקים וברגע שהצבא משבץ אותך צריך רק עזרה מהרמטכ"ל כדי לעבור.

הערה: גם את תגובותיי תקחו בערבון מוגבל משום שדברים אלה נכתבים מפיו של מלש"ב ממורמר.

לא חייב עזרה מהרמטכ"ל, סיפרו לי חברים שהיו בקורס, שבתחילת הקורס עפים הרבה, מסיבות שונות, אך בעיקר אנשים שממש לא רוצים להיות שם, ומראים את זה. וכמובן שיש את אפשרות סירוב פינוי, שעליה אני הולך.
ישן 02-08-2008, 14:45
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי FalconKilla שמתחילה ב "אכן, מבזק חדשות של ממש. מה..."

למה?

לג'ובניקים אין בעיות בבית? לא צריך לקפוץ לעמדה בלילה לראות שהם בסדר? לבדוק שגם השומרים אכלו? לטעון ולפרוק נשקים לפני ואחרי שמירה? לעשות ישיבות-לראות שהכל מתנהל בסדר, שעומדים בלו"ז, שאין בעיות מיוחדות, חיילים שצריכים טיפול מיוחד?

זה שהם ג'ובניקים וזה שהסגל מלווה אותם תקופה קצרה יחסית לא אומר שהם לא צריכים טיפול, להיפך.
בגלל שהגישה של רוב הסגל במג"ל דומה לשלך, הטירונות והחיילים נראים ככה.

אם מ"כ במג"ל היה משקיע ומשפיע כמו מ"כ במערך הלוחם, היה לנו צבא איכותי בהרבה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 02-08-2008, 21:40
  SyPhEx DesiGn SyPhEx DesiGn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.04

חברים, תפקיד המ"כ , עד כמה שהוא נראה חלבי ומעפן ו"להתעסק בקקי" כמו שאחד פייט כאן, זה תפקיד קשה, תובעני ועם הזמן קצת שוחק, אבל בצד שני, שאר התפקידים בצבא הם כאלה.

מגל אחראי על הכשרה של כ 10000 חיילים בשנה , בערך 70% מכלל הגיוסים השנתי, האחריות היא עצומה ולפי דעתי מי שלא רוצה לפקד- לא יפקד.זה לא תפקיד לאנשים שמחפשים את הסיפוק המיידי, אומר לך את זה דוגרי...

אני עברתי את הקורס הזה, לא קשה מידיי אבל מאד מפתח אותך בתור בן אדם, הייתי מ"כ במשך שנה והתעסקתי עם אינספור אוכלוסיות בכמה פלוגות ואפילו בכמה בסיסים (הייתי גם חלק מהזמן הזה מ"כ בגדוד הובלה והעברתי לנהגי הובלה טירונות 02) וכל מחזור שונה מהשני, וגם אחרי המחזור השביעי נניח עדיין לומדים דברים....

עכשיו כבר התקדמתי לתפקיד אחר במד"ריה (מש"ק קליעה) אבל זה תפקיד שנתן לי הרבה!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:36

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר