לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-04-2008, 13:33
  מנגינת החליל מנגינת החליל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.07
השמאל משכיח ומעמעם את הסיבות והרקע ההיסטורי לסיכסוך

האמת הנשכחת על מהות הסכסוך

לא במקרה משקיעה שרת החינוך יולי תמיר מאמצים בהטמעת לימודי ה"נכבה". לימוד הרקע האמיתי לסכסוך הישראלי-ערבי יביא לפיכחון העם מסם השלום המשיחי
מאת: שוקי בלס

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/Thumbs/200/NEW-742901027202607.jpg]
רשימות קודמות
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/img/squreColored.gif]
האם ידינו לא שפכו את הדם?
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/img/squreColored.gif]
הודאה בכישלון הקונספציה
טומי לפיד כחרדי עם פיאות
המכלילים - על ספרו של גדי טאוב "ערבים, עמדו כאיש אחד והילחמו על זכויותיכם הקדושות. הרגו את היהודים באשר תמצאו אותם. בזה רוצה אללה, ההיסטוריה והדת". את הדברים האלו אמר המופתי, חאג` אמין אל חוסייני, מחולל הלאומיות הפלשתינית.

בשיטוט פשוט במנועי החיפוש ניתן למצוא אלפי מאמרים, תמונות ומסמכים המגוללים את סיפור הקשרים בין המופתי ואנשיו לבין המשטר הנאצי. הארכיונים מלאים במסמכים המתעדים את ההתכתבויות בין אל-חוסייני לבין הימלר, היטלר ופון ריבנטרופ. עיתוני העולם וארץ ישראל, בשנים שלאחר מלחמת העולם השנייה, התמלאו באופן הדרגתי בחשיפות על פועלו של חוסייני וחלקו בהשמדת יהודי הבלקן ובמניעת הצלתם של יהודי הונגריה וסלובקיה.

חרף האמור לעיל, נחשפתי יותר מדי פעמים לכך שהנושא ההיסטורי הכה חשוב אינו ידוע לרבים. גם בקרב סטודנטים באוניברסיטה יש רבים שכלל אינם מודעים לכך שאי פעם היה קשר של ממש בין "אבי הרעיון הפלשתיני" ובין האידיאולוגיה הנאצית. קשה להאמין שיד המקרה בעניין ונראה יותר שההשכחה היא מכוונת.

משמעות הקשר בין הלאומיות הפלשתינית והנאציזם היא שהסכסוך המכונה הישראלי-ערבי אינו כזה, אלא יהודי-אנטישמי. פעולותיו של חוסייני להשמדת יהודי אירופה אינן מעידות על כוונות רק בהקשר הישראלי אלא על אנטישמיות נאצית. דבריו ב"רדיו ברלין", בו שידר בזמן המלחמה תעמולה נאצית לארצות ערב, מעידים על תפיסת עולם שאינה ברת-פשרה. וכאן, בתפיסת העולם השוללת את הקיום היהודי באשר הוא, נעוצה סיבת ההשכחה. לא לחינם אמר הנשיא פרס שלא צריך ללמוד היסטוריה. מי שלומד היסטוריה יודע שהסכסוך לא נובע משטחי איו"ש, לא מבעיית הפליטים ולא ממאחזים.

אל-חוסייני כמנהיג המיתולוגי של הפלשתינים, פעל להשמדת יהודי אירופה לפני ה"נכבה", את הטבח ("הפרהוד") ביהודי בגדד ארגן 7 שנים לפני קום המדינה ואת פרעות תרפ"ט 20 שנה לפני בעיית הפליטים. כפי שלא ניתן היה לנהל מו"מ עם גרמניה כל עוד דגלה באידיאולוגיה נאצית, כך אין אפשרות (גם אם מאוד רוצים) לנהל מו"מ עם קבוצה לאומית שדוגלת בהשמדת ישראל.

כפי שבעלות הברית עשו אבחנה בין גרמנים "טובים" וגרמנים "רעים", בעקבות "המלחמה הקרה" והצורך בגרמניה המערבית כבעלת ברית, כך נעשתה אבחנה מלאכותית כזו על-ידי ישראל. אולם, בעוד הגרמנים זנחו את האידיאולוגיה הנאצית ופעלו בניסיון לכפר על פשעיהם, המופתי מעולם לא הועמד לדין. ההסתה בכלי התקשורת הפלשתינים אינה שונה בהרבה מזו שנעשתה לפני 65 שנה והמסמכים המכוננים של הפתח ושל החמאס קוראים להשמדת ישראל.

קוהלת אמר "יוסיף דעת יוסיף מכאוב". הבנת הסכסוך וההבנה שהוא נסוב על מהותנו כיהודים ועל שנאה שאינה ניתנת לפשרה אכן כואבת. אולם, הניסיון להקל על המכאוב הקולקטיבי בעזרת סם הבורות לא ישנה את העובדות, אלא רק יקהה את חושי ההישרדות הטבעיים של העם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-04-2008, 19:19
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
על השמאלני
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "השמאל והעובדות אף פעם לא הלכו יד ביד..."

אמת ויציב.
מכאן הגעתי למסקנה, שמהות השמאל שונה ממהות הימין. בנוסח "גברים ממאדים ונשים מנגה".
השמאלני לא מחפש פתרון, או תשובה לשאלה או היגיון כלשהו במשהו. זה בכלל לא מעניין אותו.

השמאלני מחפש דימוי עצמי חיובי.
* השמאלני רוצה להיות "הומניטרי" בזה שהוא מגנה "גזענות" מצד החברה שלו ומתעלם מפעולותיהם של עמים הנחשבים נחותים בעיניו, ביניהם ערבים. כן, אני אומר שהשמאלן הוא גזען מפני שהוא לא שופט ערבים לפי אותו מוסר שהוא שופט אחרים. ערבי מיואש הורג, אבל יהודי מיואש?

* השמאלני חושב עצמו לחכם, כשהוא ביקורתי ואנטי ממסדי. סיסמאות בימינו מחליפות שנים של קריאת ספרים, הרצאות ומחשבה מדעית על נושאים מוסיימים.
כמו כן, ביקורת ואפילו השמצות, מוציאות אותו מהכלל שמכניסה אותו, שוב בעיני עצמו, למין איזה "חיל חלוץ", כמורם מעם, מיוחד.

* ויש את השמאלנים המקצוענים, לרוב אקדמאים ואנשי תקשורת המשכירים את שירותיהם לאנטישמים באירופה תמורת כסף וכבוד. בעידן התקינות הפוליטית, נדרשים ישראלים שונאים עצמם לשמש פה וחותמת כשרות לכל עלילת דם או השמצה גזענית אנטישמית.

* מושג הקיפוח החברתי כגרום לטרור וכלכלי הוא מושג שמקורו בקומוניזם. הקומוניסטים מאמינים שרק הקומוניזם היא שיטה צודקת חברתית, ומקור כל הפשיעה והטרור הוא בחלוקה לא צודקת של הההון, או בקאפיטליזם. בגלל שיטת השוק החופשי יש עוני ויש פשע.

לכן עובדות אינן משחקות שום תפקיד בניסוח הטיעון של השמאלני. גם לא אסטרטגיה ארוכת טווח או תכנון לעתיד. גם אין סיבה לדבר איתם על עובדות, כי כל מה שהוא מחפש זה רושם.
הדרך לדבר עם שמאלני היא ברגשות. בנקודות התורפה שלו: * סיסמאות לא הופכות אותך לחכם רגיש או יפה יותר. * מוסר כפול אינו מוסר אמיתי, אלא מסווה לגיזענות. * שיח זכויות: גם ליהודים יש זכות להגנה עצמית והגדרה עצמית ושילטון עצמי * אין תחליף לשוק חופשי. עוני לא בהכרח גורם לפשע. קפיטליסטים מחלקים את הההון שלהם באמצעות ייצור זול וטכנולוגיה מתקדמת שמימנה מרווחים העניים הכי הרבה.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 02-04-2008 בשעה 19:22.
ישן 02-04-2008, 20:14
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
שמאלני, כמו "מקדוניה", זה שם של שתי תופעות שונות
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "על השמאלני"

ואפילו אי אפשר להגיד ששניהם נמצאות "שמאלה" אלי כמשהו משותף...

ישנם אנשים שניתן להגדיר כ"שמאלנים" עקב שלל סיבות שהבולטת ביניהן הנה נכונות להתפשרות על עניינים שכן חשובים להם מתוך הבנה שבטווח הארוך לכולם ייטב, או שבמילים אחרות: בחישוב ארוך טווח דווקא יצא מזה טוב. אלה אנשים שתפישת עולמם דומה מאוד לאלה שלא יגדירו עצמם "שמאלנים":

נקודת המוצא שלהם היא מי אנחנו בעיני עצמינו

המתינות חשובה, אולם מעמדת כוח

מבט שני על התפישה והפקת לקחים אינם מונחים מגונים.

הסוג השני, שגם הוא מכונה "שמאלני" אלו אותם אנשים נטולי כל מוסר ממשי (אבל יש להם הרבה מאוד מוסר מאוויר) שלמרות איך שגילגמש מגדיר אותם, אני הייתי בעקרון אומר שנקודת המוצא שלהם היא "איפה אני מתעלה אל מעל לרפש המדיאוקי הזה שמאיים להפוך אותי לעוד אחד מן הסוג שלו". זוהי למעשה ההגדרה הקלאסית של איש המדעים ההומאניים (ולכן תפוצתו הרבה בקרב מדעים אלה גם 2500 שנה אחרי שנכתבה ההגדרה...). השמאלני מן הסוג הזה רואה כאוייב את האנשים מן הסוג שלו, בעיקר משום שמתוכם צמח ולתוכם הוא מפחד פחד מוות לחזור. הגדרת ה"אני" שלו קשורה קשר ישיר ליכולת שלו להפריד עצמו מבני מינו.

האחרים, ויהיו שונים ממנו ככל שיהיו, מלכתחילה לא מאיימים עליו (בנארטיב שלו...) משום שבעולם הדמיוני שלו הסכנות היחידות הן להפול לאדם "שגרתי", וערבי שגרתי הוא הרי לא יכול להיות... רק "יהודי שגרתי".

בעבר שונאי עצמם מן הסיבות הנ"ל נידונו לחיי מרירות, פריעת חוק והחל מן המאה ה-19 - חיים של חרחור מהפכות.

החל מן הרגע שהמרחקים הצתמצמו, פיסית ותקשורתית, השמאלני הנ"ל לא צריך עוד להסתכן בנידוי חברתי משום פועלו כנגד הקבוצה שלו: ההתחברות למי שהוא האוייב של "בני מיני המידיאוקים" (=בינוניים) טומעת בחובה אפשרויות עצומות של מראית עין של הכרה וחברות. כל יכול הבחור להשתין עלינו - האנשים שבוחרים לחיות את המציאות חיים של ממש ולא כאיזה טרק או מסע רוחני - מלמעלה בלי שינודה מכל כוון. האוייבים שלנו תמיד יחבקו אותו. חלקם בלי אפילו מראית עין של הערכה אליו (בסך הכל אף אחד לא אוהב משת"פים) וחלקם תוך הרעפת מחמאות נבובות על "האומץ" שלו להלחם בבני מינו הרעים...

ישן 02-04-2008, 20:38
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "שמאלני, כמו "מקדוניה", זה שם של שתי תופעות שונות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי g.l.s.h
ישנם אנשים שניתן להגדיר כ"שמאלנים" עקב שלל סיבות שהבולטת ביניהן הנה נכונות להתפשרות על עניינים שכן חשובים להם מתוך הבנה שבטווח הארוך לכולם ייטב, או שבמילים אחרות: בחישוב ארוך טווח דווקא יצא מזה טוב. אלה אנשים שתפישת עולמם דומה מאוד לאלה שלא יגדירו עצמם "שמאלנים":

נקודת המוצא שלהם היא מי אנחנו בעיני עצמינו

המתינות חשובה, אולם מעמדת כוח

מבט שני על התפישה והפקת לקחים אינם מונחים מגונים.

אתה צודק. אכן, יש שמאלנים מהסוג הזה, נקרא להם השמאל הציוני, או השמאל הדואלי.
בדומה לפלמ"ח, יש להם שתי אידאולוגיות סותרות באותו הזמן. כל עוד הם מדחיקים את הסתירה, הם מתפקדים מצויין. למסגרת הזו שייכים אנשים כמו אהוד ברק, אמנון רובינשטיין, בן דרור ימיני (שאותו אני מאוד אוהב לקרוא), עירית לינור (שעשתה גלים רבים כאשר ביטלה את המנוי להארץ האנטי ציוני).

רבים מהשמאל הזה, התפכחו ומכירים בכך שתהליך אוסלו הוביל לאסון, ושאנחנו למעשה במלחמה.
שמאלנים אלו מכירים ומקבלים את העקרונות היסודיים של הציונות, קיום לאום יהודי, הזכות העקרונית על הארץ ליהודים והזכות להגנה עצמית ושילטון עצמי ליהודים.
אולם בנכונות שלהם להתפשר על עקרונות האלו בשם "אידאולוגית השלום" או "הפחד הדמוגרפי" הם סותרים במעשה את עקרונותיהם. כלומר, יש להם עקרונות ציוניים אבל הם לא מוכנים להילחם עבורם.
בזה הם דומים מאוד לחרדים הקיצוניים.

שמאלנים אלו עדיין רואים בסיכסוך היהודי ערבי בעיה טריטוריאלית דמוגרפית, ולא בעיה ג'יהדיסטית או גזענית ערבית. כלומר, הם חושבים שכפי שהיגענו להסדר עם מצריים וירדן, אפשר יהיה להגיע להסדר עם ה"פלשתינאים". אלא שהם לא מתעכבים לברר מה הערבים עצמם חושבים על כך, שזה כשלעצמו התנשאות בעלת שורשים גזעניים מובהקים. לכן, הפתרון ארוך הטווח שלהם מבוסס על נתונים שגויים. (הסיבה לדבקות בנתונים שגויים היא: פוליטית בידול מהימין, התכחשות למציאות, תסביך פוסט טראומטי דמוי שטקהולם וכד'... ).

המשמעות של הסכיזופרניה הזו, היא התנגדות למהלכים ארוכי טווח או אסטרטגיים.
יורים, אבל רק כדי לאותת. הורגים אבל לא בכירים ממש. נלחמים אבל מפסיקים מייד. מבליגים אבל מאיימים. בקיצור: הולכים במעגלים, מתוך אמונה ש"אין הכרעה" ו"מלחמה היא המשך הדיפלומטיה בכלים אחרים" אף אחד לא מזכיר להם שיש הכרעה, והדיפלומטיה עובדת רק כאשר ההכרעה הופכת לאיום אמיתי על האויב.

שיא השיאים: היו שני נסיונות לחסל את רנטיסי באמצעות טילים לפני שלבסוף הצליחו. התברר מהעיתונות שהסיבה לכישלון הוא שימוש בטיל נ"ט מופחת חנ"מ. כולמר יורים טיל אבל מקווים שלא יגרום נזק. התוצאה היא שטיל כזה גורם לנזק מינימלי בטווחים קצרים מהפגיעה. ברגע שרנטיסי יצא מהאוטו הוא ניצל.

מחבל אחר, ראעד כארמי, חוסל עם שבעה טילים (כנראה עם ראש נפץ מוחלש). איפה ההיגיון?

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 02-04-2008 בשעה 20:55.
ישן 02-04-2008, 21:46
  Yaniv.B Yaniv.B אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי vlad_k שמתחילה ב "כן ובגלל העודף הומניות הזאת..."

אני מגדיר את עצמי כמו מה שאתם הגדרתם "שמלאני ציוני" בערך

אבל למען האמת אני לא מגדיר את עצמי כמו שמאלני או ימני אני פועל איך שטוב למדינה שלי וכשצריך לתקוף אז תוקפים וכשצריך לוותר אז מוותרים
אני ממש לא אוהב ערבים,אפשר להגיד שאני שונא חלק גדול מהם,אבל המשפט שלך הוא אידיוטי ואבילי
איך אתה יכול להכליל בכלל?הכללה זה אמצעי של פשיסטים ושל טיפשים,ואם אני אגיד לך שאני לומד בכפר סבא בבצפר שנחשב בין הטובים בארץ ואיתי לומדים שני ערבים שהם הרבה יותר נחמדים,אנשי שיחה ואנטלגנטים מהרבה יהודים אחרים

נכון שרוב הערבים שונאים אותנו וכמו שאפילו אתה המרת זה בגלל הסטה,זה אומר שהם לא רעים מטבעם
בשני הצדדים יש אנשים קיצונים,ובאוכלוסייה נחותה ובמשבר האנשים הקיצוניים נוטים להשתלט,אבל יש גם
אנשים בעלי היגיון בריא

ואתה מדבר איתי על רוסיה?כשיהיה לך מספיק משאבים לזרוק זין על העולם ולעשות מה שבא לך כמו שיש לרוסיה אז נדבר

"לא ינום ולא ישן שומר ישראל" ספר תהילים-מזמור קכ"א

ישן 02-04-2008, 22:05
  משתמש זכר vlad_k vlad_k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Yaniv.B שמתחילה ב "אני מגדיר את עצמי כמו מה שאתם..."

גם עניין ההסברה
ושנים של "צבא השלום" גרמו למה שקרה בלבנון ב2006........אחריי הכל היה לנו אור ירוק לעשות מה שבא לנו..לרסק את החיזבאללה חופשי ומה שקרה זה ש....
"אנחנו לא מפציצים את הכפר בגלל שיש בו אזרחים"
וכמובן חיזבאללה ניצל את זה....שבצה"ל מפגרים
ולא קולטים שאזרח המגן בגופו על לוחם או מחבל או כל מה שזה לא יהיה... נחשב גם ללוחם לכן יש להורגו אתה יכול בעצמך לראות את באמנת ג'נבה שמפורסמת באינטרנט..אם לא הייתי צריך לקום מחר בבוקר מוקדם לבי"ס הייתי מחפש...

אחריי הכל מה ההגיון לירות על שטחים ריקים טילי MLRS רק בשביל להרגיש "הנה החזרנו להם" במקום לבזבז אותם על אדמה ריקה אפשר היה לירות אותם על הכפרים שבהם מתבצרים מחבלי החיזבאללה יחד עם סיוע של תומת"ים M109 ותותחי שדה M107 ועוד...כמובן עם סיוע של חי"ר אבל במציאות רק החי"ר עבד וגם זה בקושי....ברגע שמישהו נפגע ישר קרב חילוץ וזין על המשימה..שוב מנטליות של שטחים ועודף הומניות..אני מאוד מקווה שככה לא יהיה במלחמה עם סוריה או עם מצרים אם חס וחלילה יעלו הקיצונים של האחים המוסלמים
כי אז באמת יהיה "שמח"
כי כידוע מצרים חמושה במיטב החימושי המערבי+חימוש מזרחי שהיא רוכשת מבלי שארה"ב תאמר לה דבר
ישן 03-04-2008, 10:10

הכללה הנה אמצעי אמצעי יעיל לשיפור ודחיפה קדימה של דיון מסודר
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Yaniv.B שמתחילה ב "אני מגדיר את עצמי כמו מה שאתם..."

תנסה לכתוב ללא הכללות, ותראה שאנשים מולך ירדמו. ובכלל: השימוש הקליל במילה "פאשיזם" מרדים גם הוא. אל תרבה להשתמש בביטוי הזה, משום שהוא הפך לחבוט ושימוש בו נושא מאפיינים של היסטריה מצד המשתמש. לדוגמא: בבית הספר שלך לומדים שני ערבים (ויש לי הרגשה שאלה לא שניים שנבחרו אקראית ברחוב בטירה והגיעו במקרה ללמוד בכ"ס) ואתה כבר מסיק מזה משהו... עליהם ועוד על היהודים. אפרופו הכללות.

ואגב: לא אמרנו בשום מקום שלערבים יש קרניים ושהם נושכים יהודים. אני לא מכיר את השניים האלה, אבל גם בלי הפרטים שאתה מספר אני לא ממש חושד שהם יתקעו לי סכים בגב. אפשר להמשיך, לכן, ולדון בענייני מהות.

ישן 03-04-2008, 10:01

אחת הטעויות הבסיסיות ביותר הנה התלות באישים כמייצגים רעיון
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "[QUOTE=g.l.s.h]ישנם אנשים..."

רוב אלה שציינת הם פוליטיקאים/עיתונאים/סלבס ולכן קשה מאוד לדעת מה הם חושבים באמת. הדעות שלהם מושפעות לא מעט מהדימוי הנגזר, ולכן בפועל רחוקות ממה שהיו חושבים לו אנשים מן היישוב. יוצא מן הכלל, אני מניח, אמנון רובינשטיין שלא נראה שמעניינים אותו טוקבקים, כמה מנדטים יהיו לו וכו'.

אני אישית לא מסתכל על התמונה דרך "שמאל ציוני" או "ימין ציוני". שיטה טובה להוציא את הרוח מהמפרשים של כל מיני סהרוריים (וכמובן תוך שמירת הכלל שמדברים רק אמת) היא כאשר כבר התחילת וויכוח אני מוצא את הרגע הנכון להגיד שאני בכלל לא ציוני... יש רגע של הלם בצד השני, ואז אני מוסיף "הציונות מתה - תחי מדינת ישראל!". זה מוציא משימוש את המאנטרה הנפוצה של סהרורי השמאל לפיה מדינת ישראל הנה שם כיסוי לאיזו כת ולפיכך לא לגיטימית. האמת היא שאני באמת משתמש במונח "ציוני" רק משום שאי שימוש בו מצידי, יגרור מסקנות שגויות מן הצד השני.

כל אדם הנמצא באור הזרקורים אין לו ברירה (לצערי) אלא לעשות התאמות ל"דעות" שלו, או לפחות לאיך שהן נשמעות מבחינה רטורית. תראה מה עשו לבני בגין: אני זוכר ספציפית את עירית לינור, אם כבר הזכרנו אותה, מבטלת אותו בליגלוג. השורש של תופעת ה"שמאל הציוני" בגירסא המעודכנת שלה, נעוץ גם הוא בהגדרת ה"אני". מנסיוני "שמאלני ציוני" נמצא, מבחינת המשקל הנקי של רעיונותיו, בערך איפה שאני, או אפילו ימינה ממני! ההבדל ביננו הוא שאני לא מוצא פסול בלהיות מזוהה עם הדוסים, החרדים, המתלהמים מהצ'כונות... אני גם לא רואה איזו התעלות בלהיות מזוהה עם "יפי הבלורית והתואר", ולכן אני משוחרר מהקונפליקט הפנימי הזה של "איך אני ישראלי לאומי אבל לא נראה ליכודניק". הסטיגמה של "ליכודניק" עדיין צופנת בחובה כתם שרבים חוששים ממנו. הם מעדיפים ליישר קו עם האידאולוגיה האחרונה של מפלגת העבודה (או בכלל להמנע מאידאולוגיה ולהצביע קדימה/גמלאים/שינוי) ורק חו"ח לא לקום בבוקר ולגלות שהרעיונות שלהם הם בעצם ליכוד...

היום יותר פשוט להיות מ"יפי הבלורית" ולהתבטא כמו עוזי לנדאו, אבל אני זוכר שעד שנת 2000 הייתה נחשב למשוגע אם היית חילוני-אשכנזי-אקדמאי-מסודר כלכלית-נראה בסדר-רהוט וכו' ועדיין לא מיישר קו עם המערך ושמאלה. ההתייחסות לפן הפוליטי שלך הייתה כאילו שזה איזה שגעון או סטיה - לא משהו שכולאים בגללו, אלא יותר כאילו שאתה איש משפחה מכובד שפעם בחודש הולך לדאנג'ן...

כאשר מנטרלים את הפן הישראלוצנטרי - ואצלי זה טבעי משום שלמזלי הערבים - המקומיים והאזוריים - עושים לי חיים קלים מאוד בהורדת המחיצה המלאכותית בין הבעיה עם הערבים בא"י ובין האיום הערבי/מוסלמי על כלל העולם המערבי - מקבלים מצב שבו ליוצא הקיבוץ הרבה יותר קל להשתחרר מהמועקה שבהגדרת עצמו כ"שמאלני" רק במטרה שלא להתדמות למי שהוא רואה כסטריאוטיפ של ה"ימני". אם נעבור לשימוש במונח "לאומי" תראה שפתאום מספר ה"ימנים" יגדל פלאים!

בסופו של יום מי ששולט בטרמינולוגיה שולט בנשק רב עוצמה. עצוב אבל נכון.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:49

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר