לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-03-2008, 19:17
  eGod eGod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
סוחרים: הגדלת הרזרבות - סיפור כיסוי להתערבות בשוק המט"ח

"המהלך של רכישת דולרים בהיקף של 5 מיליארד דולר בשנים הקרובות על ידי בנק ישראל הינו התערבות דרמטית של הבנק המרכזי בשוק המט"ח. אני מתפלא שהדולר לא זינק גבוה יותר, לרמה של 3.80 שקלים. אנחנו שוקלים להחליף פוזיציות, ממכירות לקניות של דולרים" - כך אמר אתמול סוחר ותיק בשוק המט"ח הישראלי, בתגובה לתוכנית הרחבת יתרות המט"ח שעליה הודיע בנק ישראל ביום חמישי אחר הצהריים.

על פי הודעת בנק ישראל, ירכשו הבנק המרכזי בשנתיים הקרובות, מדי יום, סכום של 25 מיליון דולר במהלך המסחר - אשר יצטברו לאחר שנתיים לסך של 10 מיליארד דולר ויעלו את יתרות המטבע של המדינה לרמה של 40 מיליארד דולר.

אלא סוחרי המט"ח ופעילי חדרי העסקות העריכו כי ההודעה של בנק ישראל בדבר הצורך להגדיל את יתרות הרזרבות אינו אלא סיפור כיסוי על מנת להסיט את תשומת הלב מהמטרה האמיתית של המהלך - הרצון של בנק ישראל להמשיך להוריד את השקל מול הדולר ומול שאר המטבעות הזרים.

בין התגובות שנשמעו אתמול, אמר סוחר ש"למי אכפת מהיקף הרזרבות? את מי זה מעניין?". סוחר נוסף קבע כי "יש עשרות עבודות מחקר בנושא הרמה הנכונה ליתרות מט"ח של מדינה. בנק ישראל בחר כמה מחקרים שמתאימים לו לסיפור כיסוי, כדי לבצע סוג של התערבות בשוק לטובת הדולר". ואילו סוחר שלישי, הפועל בבנק זר הנמצא בחו"ל, הגיב בדרך המקורית ביותר: הוא פשוט התפקע מצחוק, ואמר כי "מעולם לא שמע על דבר כזה".

כל הסוחרים שאותם ראיינו אמש הסכימו כי זרם קבוע של רכישות מט"ח במסחר הפתוח, המסתכם ב-5 מיליארד דולר לשנה, במשך שנתיים, הינו גורם מאוד משמעותי אשר יקזז את כל עודף הדולרים בחשבון השוטף ויעבירו לחשבון של גרעון, שבו הביקוש השוטף למט"ח יגבר על ההיצע.

רוב הסוחרים הסכימו כי ההתערבות החדשה של הבנק המרכזי עשויה להטות את הכף בשוק המט"ח, ולגרום להחלפת המגמה הקבועה ממגמה של התחזקות השקל - למגמה של פיחות זוחל. "אני חושב שאנחנו צריכים להחליף את הפוזיציות שלנו", אמר אחד הסוחרים.

הסוחרים גם הביעו תמיהה על העיתוי המפתיע של מסירת ההודעה: כשעתיים לפני תום המסחר ביום חמישי, בדיוק בסוף שבו לא מתקיים מסחר בעולם לרגל חג הפורים בישראל וחג הפסחא בחו"ל. למעשה, נמסרה ההודעה של בנק ישראל ערב פגרה של ארבעה ימים בשווקים, עד יום שני בשבוע הבא.

הסוחרים הוסיפו כי למהלך של בנק ישראל עשויות להיות השלכות כלכליות דרמטיות נוספות, מעבר לשינוי במגמת שער החליפין. "בסביבה הנוכחית, עלייה של הדולר והזרמת הכסף, אפילו אם חלקה תקוזז על ידי הנפקות איגרות חוב קצרות, עשויים להביא להתפרצות אינפלציונית בישראל - ולעליית ריבית מהירה", אמר סוחר. "אני מניח שבנק ישראל יורדי החודש את הריבית כדי לקזז את פער הריביות שנפתח לאחר הורדת הריבית בת ה-0.75% בארצות הברית, אבל לאחר מכן סטנלי פישר יצטרך לעלות את הריבית במהירות. בתוך 5 עד 9 חודשים אני רואה את הריבית השקלית מגיעה לרמה של 5% ויותר".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:17

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר