לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
צפה בתוצאות הסקר: האם זה נכון לאשפר למרקל לנאום מעל לדוכן הכנסת בגרמנית?
כן, קודמיה כבר נאמו, וכעת המדינות ביחסים טובים 25 60.98%
לא, גרמני לעולם לא צריך לנאום מעל בימת הכנסת היהודית 11 26.83%
לא נראה לי קריטי 5 12.20%
מצביעים: 41. אינך רשאי להצביע בסקר זה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-03-2008, 01:34
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
חח, למרות שאני כותב שלא התייחסתי לזה כך - אתה ממשיך לטעוןן שאני כן :)
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לקבל מהם כסף ששייך לנו, זה לא לקחת מהם"

שמע, עם זה באמת קשה לי להתווכח

זה מצחיק שאנחנו מדברים על דור שכל כך לא קשור לדברים האלה אלא להיפך. בגרמניה החוקים נגד שואה אפילו גרועים יותר מפה והם מאוד רגישים לעניין. יש שם אפילו אנשים ממשפחות נאציות שלא מוכנים להביא לעולם ילד כי הם לא רוצים להעביר לעולם את הדם הנאצי הזה - עד כדי כך.

אבל אתה מתייחסים לנושא כאילו הנאצים עצמם עדיין בגרמניה והם אלה שנואמים בכנסת.

ועוד משהו - אף אחד לא באמת מכריח את גרמניה לתת את הפיצויים האלה. יש כספים שכן, אבל הפיצויים שהוסכמו עליהם בין ממשלת ישראל לגרמניה לא היו חובה לגרמניה. היא לא בהכרח הייתה חייבת להית כה נדיבה. אפילו בתקופה האחרונה עלה לכותרות נושא תשלום הפיצויים ואולי הגדלתו - גרמניה התנגדה והכל נשאר בעינו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-03-2008, 02:02
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אתה כתבת: "אז אין לך בעיה לקחת כסף (אפילו כסף דמים אני אגדיר אותו?)"
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "חח, למרות שאני כותב שלא התייחסתי לזה כך - אתה ממשיך לטעוןן שאני כן :)"

די קשה לערער על העובדה שכתבת ש"לקחנו" מהם כסף...
ובכן, זה כל הדיון, לא לקחנו כלום, אלא גבינו חלק קטנטן מחוב שלעולם לא ניתן יהיה לגבות את כולו.
יש בגרמניה צדיקים גמורים, ואיש לא הטיל בכך ספק - ואני מבטיח לך שדווקא אותם צדיקים יהיו אלה
שיבינו יותר מכל את אלה מניצולי השואה שלא רוצים לשמוע את צלילי השפה הזו בבית המחוקקים שלהם.

באשר לכך שהגרמנים "לא היו חייבים" לחתום בשעתו על הסכם השילומים. צר לי לבשר לך אבל מבחינת
ממשלת אדנהאור, חתימה על הסכם השילומים הייתה צעד בלתי נתפס בחשיבותו בכל הנוגע לכניסתה
מחדש למשפחת המדינות המערביות. ארה"ב מ-א-ו-ד לחצה עליה, והחתימה הזו סייעה לכניסתה של
מערב גרמניה לנאט"ו. חשוב לציין שחובת השילומים של מערב גרמניה הייתה אילוץ שנכפה עליה עוד
לפני שקמה בפועל, שכן ממשלת ישראל החלה בשיחות עם מעצמות המערב ששלטו במה שבהמשך
היה למערב גרמניה, על גביית פיצויים מגרמניה. מערב גרמניה העצמאית השלימה את השיחות, אבל
האמת היא שהחשיבות שלהן עבורה הייתה קריטית כמעט כמו עבור ישראל.

העובדה שכעת לא הייתה הסכמה גרמנית על פתיחת ההסכמים לשילומים אישיים (עליך להבין את ההבדל
בין השילומים למדינה, לבין הרנטות שניצולים קיבלו כיחידים), לא מלמדת על מצבה של גרמניה בשנות
החמישים - החתימה על השילומים, הייתה קריטית מבחינתה אז.
ישן 18-03-2008, 20:48
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
חוץ מלכתוב כל פעם "אתה ילדותי", ההודעות שלך לא שוות כלום
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ichpatli שמתחילה ב "אתה ממש ילדותי!"

עדיין לא נתת טיעון אחד הגיוני למדוע לא לאפשר לאחת מידידות האמת של ישראל לנאום
בשפתה. גם ערבים נאמו בכנסת, ושפה זו רק שפה, ועם כל הכבוד לזכר השואה ואני
מאמין שיש אנשים שזה פוגע בהם, אבל זה חוסר רצינות.

היא סך הכל תנאם על השלום, על ביטחון ישראל, על המשך הקשרים בין המדינות, ועל
הלחימה בטרור ובגרעין האיראני - אז קיבינימאט, מה זה משנה אם זה בגרמנית אוהדת
או באנגלית רעועה?

אתה הלא בוגר בכל הסיפור הזה. זה שיש אנשים כמוך, וגם כמו אורי, שלא קונים מוצרים
תוצרת גרמניה ולא נוסעים לגרמניה, זה עדיין לא משנה את העובדה שהדור הגרמני הזה
מוקיע את השואה, הוא לא אחראי אליה, ויש במדינה שם עונשים חמורים נגד נאציזם, אפילו
יותר מבישראל. ופה יש עוד כנופיות ניו-נאציות חופשיות - במדינת היהודים.

אתם לא רציניים, פשוט נראה לי שמשעמם לכם.

ישן 18-03-2008, 09:44
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הכסף שנלקח בכוח מבני משפחתי, והכסף שלא שולם להם על עבודת פרך של 4 שנים
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "זה לא רלוונטי לטענה שלי"

הוא לא כסף של הגרמנים, הוא הכסף של בני משפחתי.

מכיוון שסבא וסבתא שלי לא לקחו את הכסף (מדינת ישראל קיבלה בשמם את כספי הרנטות על עבודות הכפיה ואת הפיצוי החד פעמי עבור שני משפחה שנרצחו הם סירבו לקבל), אני בוודאי לא אקח אותו, אבל מכאן ועד הגדרתו ככספי דמים - רחוקה הדרך.

גם אני לא הצבעתי משום שסקר לא יכול לשקף דעה בנושא כזה: כאן לא כוכב נולד.

דעתי לגבי גרמניה הנה שרצוי (לישראל/ישראלים) להיות חברים שלהם מרחוק. לא איכפת לי אם יאהבו אותי או ישרנאו אותי ובלבד שלא יוכלו לתרץ את זה בכל שאנחנו ("שוב") מחזיקים נציגות בישבן שלהם. אני לא מעוניין לקבל מהם "מתנות" בטחוניות, לא מבין למה ישראלים משתקעים שם (בסדר לרדת מהארץ, אבל למה לגרמניה?) ולא רוצה לעודד תיירות שלהם לארץ על בסיס של רגשי אשם/יענו ציונות או משהו דומה.

מי שרוצה לבוא כצליין/כי אוהב את השמש באילת: יבורך
מי שמוכר לישראל מוצרים במחיר השוק ועל בסיס עיסקי: שיהיה
ישראלי שמבקר בגרמינה כתייר ובמחיר השוק: שיהיה לו לבריאות
פוליטיקאי ישראלי/איש תרבות ישראלי שמככב בגרמניה על בסיס סיבות עינייניות ואקטואליות: שיהיה לו בהצלחה

לא לבוא לביתם לשם התביכיינות או שנור של כסף, ולא לשכנע אותם לבוא לכאן מאותן סיבות.

בקיצור: ראוי שמנהיגה גרמנית תבוא לישראל מן הסיבות האקטואליות אולם ראוי שיובהר לה בשושו (אם לא הבינה לבד) שגרמניה לא תוכל בדורינו להחשב "עוד מדינה" בישראל, בדיוק כפי שדברים אחרים, למרות אפליה מתקנת או מסעות יחצנות, לא משתנים בליבות האנשים מהר. גרמנית - גם לבני הדור השני - עדיין מזוהה לא מעט עם הזמנים ההם. אחרי כל הביקורים בארצות דוברות גרמנית, בשבילי גרמני צועק בקול רם ובטון ניהולי עדיין נשמע מייד כמו "סדרן" ברציף הרכבת בזמן אקציה, שלט אזהרת בטיחות ובו כתוב בגדול "אכטונג" מתחבר אצלי מייד אתם יודעים למה והנספח הצבאי הגרמני שבא לטכסים צבאיים בארץ, עם הצלב השחור שסוגר לו את הצווארון, לא מייצג עבורי מסורת צבאית פרוסית ארוכת שנים, אלא רק את איש הצבא הגרמני של 1939-1945.

בשורה התחתונה: ראוי היה שמישהו יזכיר לחדלי האישים ששולטים במדינה הזאת, שראוי שיזכירו לגברת מרקל שנאום בגרמנית לא יתפס בעיני כמה אנשים כמה שהיא חושבת "שחר של יום חדש". לא כל בעיה אפשר לפתור במאפיינים של סולחה.

ישן 18-03-2008, 10:22
  murphy murphy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.07.03
לא ! רק שתלך לשדרות לחלק יורו לעניים שהכיתוב עליהם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "האם זה נכון לאפשר לקנצלרית גרמניה לנאום בגרמנית מעל לדוכן הכנסת?"

לא בגרמנית !
ושישנו את שמות המכוניות שהם מוכרים לישראלים לשמות אמריקאים. ושחברת bosch המוכרת פה במליונים תשנה שמה ל bush כי אנחנו מתים על האמריקאים, עד שהדולר התחיל לרדת.
עכשיו כשהדולר לא שווה, אולי במחשבה שניה, נרשה לה לקשקש באידיש ושלא תשכח לחלק יורו לילדי שדרות!
לשאלה: "אז מי ברא את העולם ?" ששואלים אותי כשאני אומר שאין אלוהים, אני עונה: "מי שברא את אלוהים". וכשאומרים לי ש "אלוהים תמיד היה קיים והוא ברא את העולם" אני עונה: "העולם תמיד היה קיים והוא ברא את אלוהים".

וכשמתלהטות הרוחות אני מביא הצעת פשרה: יש אלוהים אבל הוא לא ברא את העולם".

ישן 18-03-2008, 22:44
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "האם זה נכון לאפשר לקנצלרית גרמניה לנאום בגרמנית מעל לדוכן הכנסת?"

לאחר שראיתי ידיעה על ח"כית ניצולת שואה שאין לה בעיה עם נאום הקנצלרית בגרמנית, אני בדעה שאין לנו מה לצעוק על הנושא.
את דעתי על הגרמנים ויחסי ישראל גרמניה כבר גיבשתי, בהתבסס על למידת ההסטוריה, שמיעת עדויות ניצולים והתחככות בגרמנים של היום בארצם. עוד נאום ופחות נאום לא מעלים לי ולא מורידים לי.

ל-G.L.S.H- אני מכבד את דעתך ותומך ברוב מה שהצגת, בהבדל אחד מינורי- אני אשמח להשתמש בכל דבר משלהם שיביא תועלת לביצור תקומת ישראל. אולי נשמע פומפוזי, אבל אם הם מוכנים לספק לי צוללות שטובות לי ורצויות לי במחיר טוב, מנועים לטנקים, ממסרות ובלמים, רכבים ממוגנים, רשת בטחון בהצבעות באו"ם ועוד דברים שיש בהם תועלת, אני אשמח לקבל.
יש להם חוב גדול וכבד כלפינו, ואני מאמין שמותר וטוב לנו להפיק תועלת מהחזרת החוב הזה.
באותה נשימה- אינני מוכן לקבל גישה מצידנו של "שנור" או תחנונים בסגנון בכייני של "מגיע לי, תביא לי".

לכן כן הייתי תומך, לו הייתי באותה תקופה, בהסכם השילומים שעשה שה"ח משה שרת תחת רה"מ דויד בן גוריון.
אני דווקא גאה בעובדה שהיהודים בונים עצמם מחדש (ואם אפשר, אז עדיף לתפארת) ואם מחריבינו מסייעים לנו כעת במעשה ובמשאביהם להיבנות להשתקם ולהתעצם, מה יותר טוב?

כך יצא שהם עוזרים בידנו לקיים את שכתוב בבראשית יג-
" יד וַיהוָה אָמַר אֶל אַבְרָם אַחֲרֵי הִפָּרֶד לוֹט מֵעִמּוֹ שָׂא נָא עֵינֶיךָ וּרְאֵה מִן הַמָּקוֹם אֲשֶׁר אַתָּה שָׁם צָפֹנָה וָנֶגְבָּה וָקֵדְמָה וָיָמָּה. טו כִּי אֶת כָּל הָאָרֶץ אֲשֶׁר אַתָּה רֹאֶה לְךָ אֶתְּנֶנָּה וּלְזַרְעֲךָ עַד עוֹלָם. טז וְשַׂמְתִּי אֶת זַרְעֲךָ כַּעֲפַר הָאָרֶץ אֲשֶׁר אִם יוּכַל אִישׁ לִמְנוֹת אֶת עֲפַר הָאָרֶץ גַּם זַרְעֲךָ יִמָּנֶה. יז קוּם הִתְהַלֵּךְ בָּאָרֶץ לְאָרְכָּהּ וּלְרָחְבָּהּ כִּי לְךָ אֶתְּנֶנָּה..."

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 18-03-2008, 23:08
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני תומך גדול של אופורטוניזם, ובמיוחד עבור מערכות מורכבות
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "לאחר שראיתי ידיעה על ח"כית..."

הבעיה, של כל תומכי האופורטוניזם, היא שתמיד בשלב מסויים מאבדים צד/צדדים מאוד חשובים של הנושא ומתמקדים רק באחרים, כך שלכאורה "לקחו הכל בחשבון" קר ומחושב.

ואם להיות יותר ברור: עם כל הצורך החמור של ישראל בנשק מתוחכם (ויש לי השגות על ההתמכרות לתחושה הזאת, אבל אני מכיר בכך שכחי"רניק קטן יש הרבה מקום לטעות), אני חושב ששכחנו קצת את מה שלא ריאתי ששכחו גדולי הליברלים (מלבד השרוטים) באוניברסיטאות המערב: את הערכים.

השואה אינה עבורי מיתוס מכונן מצד אחד ואינה "בושה" מצד שני: השואה היא צל שחור ועצום שיעבור רק כשיעברו מן העולם בני הדור השני. השואה היא גם תנ"ך שלם - כן, כן תנ"ך של הלכות, לקחים ומצוות שיהודי בן זמנינו אמור, בתאוריה, להכיר. מכיוון שמה שנראה כאופורטוניזם בריא, ממעיט, מדחיק ומקצץ את זכר השואה (האמיתי, לא זה שעל לוח השנה), הוא גם מחליש את כל עולם הערכים הישראלי, ולכן מחליש אותנו.

פעם לא האמנתי שנוכל אי פעם ליפול כמו דרום אפריקה הלבנה (בלי להכנס לשאלות מוסר, רק במבחן התוצאה), או רודזיה, כפי שמסופר בהרחבה בפורום שכן, כי "בניגוד להם" אנחנו היינו אומה חיה ונושמת, ולא אוויר מכרות יהלומים, אלא מרמת פועל הזבל ועד למנהל הבנק. היום כשאני רואה באיזו קלות מטיפים להתפשרות על ערכים - ואני בכלל לא נכנס לשאלות של אדמה, אלא על ערכים לא חומריים - אני מבין שעם כל הנשק והצוללות, אנחנו קרובים מאוד (מבחינת יכולתינו לשמר מצב, בהחלט לא משוםפ בחינה אחרת) להיות אותו ענק שרירי אכול מבפנים, שהייתה דרום אפריקה ב 1991.

ישן 19-03-2008, 06:38
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "אני תומך גדול של אופורטוניזם, ובמיוחד עבור מערכות מורכבות"

זו אזהרה נכונה ואני בדעתך, ולא סתם אני שואב ציטוטים מן המקורות שלנו, אלא משום שאני משתדל תמיד לוודא כיוון עם המצפן לאורך נתיב ההתקדמות שלי.
אינני חושב עצמי לאחד מחסידי הטכנולוגיה המסונוורים. אני דווקא משוכנע שהנשק רב העוצמה ביותר שלנו הוא חינוך ערכי (לא השכלה ותארים, אלא חינוך של בני אדם). למרות כל זאת, לא תמיד חייבים לצאת לקרב כשרק כדים ולפידים בידינו, מעשה מעשה גדעון בן-יואש כשנלחם במדינים.

באשר לאבחנתך בנוגע לתחילת הדרדרות ערכית או ריקבון ערכי, אין לנסח זאת טוב יותר.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:17

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 13 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר