לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-01-2008, 11:42
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Jazz Jackrabbit שמתחילה ב "פורטרט של גל - High Key"

נדמה לי שלא היית כאן כאשר היה גל של highkey לא highkey'יים, וזו הסיבה שאתה לא לחלוטין מבין את משמעות המושג (שהוסבר באותה התקופה פעמים רבות).
High Key (מלשון: מפתח גבוה) משמעותו בהירות רבה. כלומר, תמונה מאוד בהירה, אבל לא כזו שחשופה לא נכון ולכן היא בהירה, אלא תמונה שחלק מהקונספט והטכניקה שלה הם הבהירות הזו, שנוצרה בכוונה. עכשיו, גם כאן אנשים עדיין מתבלבלים, ולפעמים הם חושבים שאם הם יצלמו חבר בשמש ישירה וישרפו את הפנים שלו - זה יהיה אחלה HK, וגם זה לא נכון. הרעיון הוא להגיע לרמת חשיפה בהירה מאוד, ללא שריפה של האוביקט (שהיא דבר שכמעט לעולם לא ננסה להגיע אליו בכוונה תחילה. אולי במקרים ספציפיים מאוד). אם חלק מהרקע נשרף לך (או אפילו כולו), זה לא נורא. לדעתי זה אפילו יפה יותר לפעמים - לפעמים תעדיף לשרוף את הרקע כך שהבהירות-הלא-שרופה של המודלית תתבלט עליו. אבל מה שחשוב מאוד (בכל תמונה כדאי לשים לב לזה, אבל בHK זה הכרחי, לפחות לדעתי) זה לא לשרוף את האוביקט. פנים שרופות זה דבר לא נעים לעין, ואני עדיין לא מבינה איך צלמים מתחילים (ולפעמים גם שאינם מתחילים) לא קולטים את זה. זה פתאום מין בלוק ריק ולבן בתוך המבנה היפה הזה שנקרא "פנים", ועשוי מכל כך הרבה תלוליות ושיפועים. איך אפשר לקלקל כזה אוביקט יפה?
מעבר לזה, HK נעשה תמיד ברמת הצילום, והגימור ברמת העריכה (גם בד"כ HK נעים יותר בש/ל, כי חשיפה בהירה של בנאדם בצבעוני גורמת לו להיראות קצת חולני. אבל לא תמיד).
לסיכום: המדריך שהסתכלת בו הוא ממש על הפנים, ואת זה אני אומרת בכלל בלי לקרוא את שלבי העריכה. מה חבל. התוצאה שלו היא רוח רפאים עם צל מפחיד מתחת לאף ולצוואר, במקום תמונה רכה ובהירה.

התמונה שלך, לעומת זאת, היא אפילו לא לבנה ברמה שאפשר לטעות שהיא HK (כמו במדריך המוזר הזה). היא פשוט נורא קונטרסטית, ברמה שגרמה לשריפת חלקים מהפנים. אישית הייתי מגדירה אותה כLowKey שרוף. שזה עניין קצת מוזר...

לגבי התמונה עצמה: ההבעה שלה מקסימה והקומפוזיציה מאוד נעימה. שרשרת הפנינים וקצה הבגד מתחברים לקונספט של השקט היַשָן שהיא משדרת, וכמובן שהש/ל מתחבר היטב.
אם תשים פה את גירסת המקור אני אנסה לערוך לש/ל בצורה יותר מתאימה (ופחות שרופה...), ואראה אם אני יכולה לערוך אותה לHK.

ואגב, הנה גירסת HK של התמונה מהמדריך ההוא. היא עדיין לא טובה, כי התאורה לא מרוככת (וזה, כמובן, דבר מאוד חשוב בתמונת HK, שאמורה לשדר רוך, לעניות דעתי), אבל לפחות היא מבהירה מה זה HK. במסך שלי (שהוא מסך של מחשב נייד) היא נראית בהירה מאוד, אבל אני לא יודעת אם זה ככה גם אצלך. בכל מקרה, היא לא שרופה (היטיתי את המסך לצד של הכהים כדי לבדוק).
https://2008-uploaded.fresh.co.il/2...23/13590833.jpg
טיפ: ערוץ אדום מאוד טוב לעריכה לHK. לפעמים הוא שורף את האוביקט (אם צבע העור מכיל כמעט רק אדום, למשל), ולכן לפעמים כדאי לשלב אותו ב calculator עם ערוץ אפור או משהו.
בהצלחה!

נערך לאחרונה ע"י שחף דרור בתאריך 23-01-2008 בשעה 11:45.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-01-2008, 02:31
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Jazz Jackrabbit שמתחילה ב "תודה על העזרה :) באמת תודה,..."

תודה על הפרח . בחזרה.
טוב, התמונה לא מבוצעת טוב מבחינת התאורה (צללים מעצבנים סביב העיניים. חלקם אולי נובעים מהאיפור), ולכן היה קצת קשה לעבוד איתה, אבל השתדלתי. הגירסה הראשון היא חצי-היי-קי, כלומר - היא בהירה בפנים (אני לא יודעת עד כמה, כי במסך הLCD שלי זה נראה מאוד בהיר, אבל אצלך בטח פחות), אבל כמו שמתן אמר - הרקע כהה (רקע בהיר דווקא תורם בHK, וכמו שכתבתי - גם שרוף מתקבל), ובאופן כללי התמונה יותר נוטה לגוונים כהים (LK) מאשר לבהירים.
הגירסה השניה היא ש/ל שמושפע מהגירסה שלך (במיוחד מהקטע של החשכת צד ימין של התמונה), כי לדעתי זה הרבה יותר מתאים לתמונה. אולי הגירסה הזו כהה מדי, שוב - זה בגלל מסך הLCD שלי. גם יש משהו מוזר במעבר בגוונים הכהים, כי השתמשתי בcurves. אני צריכה ללמוד טוב יותר את הכלי הזה.
אגב, שמתי לב לעוד משהו: מאוד קשה להבהיר תמונה ש/ל בלי לגרום לשריפה. מעברי הגוונים פחות חדים, הכל יותר אחיד, וברגע שאתה מבהיר משהו אחד, אתה גורם למשהו אחר להישרף.
לגבי שלבי עשיית HK: תראה, אין לי הרבה מה להסביר על זה. בגירסה הראשונה (שיותר בהירה) ערכתי קודם את התמונה רגיל (מצורף כאן) ואז שילבתי בcalculator את הערוץ האדום על האפור, נדמה לי שבsoft light על 70% בערך. אח"כ שיחקתי עם דודג' וברן. חשוב לשים לב שתווי הפנים המרכזיים יראו היטב. למשל פה הכהיתי טיפה את השפתיים.
להבא נסה לצלם מראש HK, כך שהעריכה רק תדחוף עוד, ולא תעשה בעצמה את האפקט.
בהצלחה!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:57

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר