לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-01-2008, 16:42
  roe10 roe10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.01.04
ממש לא נכון !!
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא הבנת את הכוונה שלי. תאר..."

אין מה להשוות בין טירונות לוחמים לבין טירונות של כמה שבועות בודדים של ג'ובניקים...
לעומת זאת, יש מקום להשוואה בין להב למעוז בייחוד שמדובר במקצוע של קמ"ן\קשר"ג.

יש מספר הבדלים לדוגמא שבלהב האוכלוסייה היא לוחמים\קמ"נים גדודיים\קשר"גים , ובמעוז יש שלל תפקידים תומכי לחימה (גם קמנים וקשרגים),כאלה עורפיים יותר וכאלה פחות. (תחליט אתה מה יותר טוב לך)
יש עוד הבדלים בין המגמות, אבל מבחינת התכנים, הם די זהים מלבד מספר דברים שונים.למשל עוד תכניים קרביים מן הסתם ללהב..
סה"כ כל המגמות בבה"ד 1 בנויות על אותו בסיס כאשר לכל מגמה יש את התוספות הייחודיות שלה..

עמוס בקשר לשאלתך, לא יודע מה להמליץ לך אבל אני חושב שאתה צריך להיות בלהב..ואני גם ממש לא בטוח שאתה יכול לבחור.

שיהיה בהצלחה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-01-2008, 16:56
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי roe10 שמתחילה ב "ממש לא נכון !!"

אני מודה שלא יצא לי לחקור את מגמת מעוז (או נחשון לצורך העניין) אבל מכאן ועד להגיד שעוברים אותם תכנים יש כברת דרך...

(מה גם שלא מצאתי את עצמי עדיין יושב במעגל על הדשא אפילו פעם אחת בקורס, בעוד שבמעוז ונחשון זה הלהיט של החורף)

אני מבין שלאנשים קצת קשה לדמיין את ההשוואה שלי, אז אני פשוט אנסח מחדש:

-האוכלוסיה בלהב היא ברובה הגדול לוחמים או אקס לוחמים, שזה בסופו של דבר אנשים שעברו איזשהי הבשלה בצבא (קצת קשה לי לנסח את זה בלי להקים עליי את כל העולם) בקיצור-החבר'ה יותר....חבר'ה.

במשפט הבא אני אסתכן קצת, כי אני לא באמת יודע מה הולך בתוך מעוז ונחשון, אבל באיזשהו מקום אני מרגיש כאילו האנשיים שם קצת יותר...צבועים ו...מתאמצים להוכיח את עצמם. הרבה יותר מל"מניקים.

-בלהב יש הרבה הרבה פחות בנות. ותתפלא זה לא רק חסרון (יש כאלה שאפילו רואים בזה יתרון ולא, הם לא מפילים את הסבון במקלחת).

-בלהב מתעסקים בתכניים "קרביים" יותר ובכלל ההשוואות הן יותר מעשיות, כשאצלנו מדברים על איך מתמודדים עם חייל בבט"ש/קרב/פעילות מבצעית/טירונות, במגמות אחרים מדברים בעיקר על איך מסתדרים עם חייל במשרד (כמו הדוגמאות המעצבנות שיש במבד"קים),

-בכלל, בלהב יש הרגשה של צבא, בעוד שבמעוז ונחשון יש הרגשה של מחנה קיץ צופים.

-לא יודע כמה זה פקטור, אבל להב עושים פחות שמירות.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 20-01-2008, 10:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי pougachman שמתחילה ב "תגובה"

לדעתי חשוב מאוד שקצינים עוזרים ביחידות לוחמות יהיו בוגרי להב. קיים ניתוק נורא בהבנה של הצרכים והיכולות בין קצינים מקצועיים לבין היחידות הלוחמות, כאשר אצל הקמ"נים המצב פשוט קטסטרופלי (מרמת הגדוד ומעלה).

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 23-01-2008, 20:31
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "אבל אם יש אדם שבא מחי"ר"

אתה לומד בהשלמה דברים שקשורים למקצוע. ואין מה להשוות ראיה של חייל, במיוחד כשהוא לא עשה קמ"כ חי"ר לבין ראיה של קצין שעבר קורס קרבי (שלא לדבר על כך שהתכנים שאתה מקבל גם יותר רלוונטיים).

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:21

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר