לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום לימודים. אנו מאחלים לכל הגולשים שנת לימודים מוצלחת חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > לימודים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-01-2008, 14:15
  Anasurimbor Anasurimbor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי PL@yB0y שמתחילה ב "עזרה במודלים חישוביים"

עברו כמעט שנתיים אבל אני אנסה להזכר ולעזור לך
אני אעבור איתך על הפתרון מבחינה לוגית, ואח"כ תנסה ליישם את זה.

קודם כל ברור לך מהנתונים שחייבת להיות לפחות A אחת, לפחות B אחת (למעשה 3), C אחת ו D אחת. אז אתה מתחיל בזה שאתה עושה 5 מצבים, q0-q4 כאשר q4 הוא מצב מקבל. מעבר מ q0 ל q1 מתבצע בקלט A, מעבר מ q1 ל q2 מתבצע בקלט B וכו'. זה מכריח את התוכנה לקבל את כל האותיות פעם אחת לפחות בסדר המבוקש (ABCD). עכשיו אנחנו בוחנים שוב את הנתונים ורואים שA יכולה להופיעה מספר אינסופי של פעמים (לא תלויה בשום אות אחרת) לכן אפשר לעשות מעבר שיוצא מq1 אל עצמו עם A. בגלל שאנחנו רוצים לספור את ה A אז בכל מעבר עד עכשיו שקיבלנו A תדחוף למחסנית אות מסוימת (נגיד a קטנה או מה שתרצה אנערף). עכשיו שסיימנו עם A נעבור ל B, אפשר לראות ש B תלויה במספר ההופעות של A (בגלל M) אז במעבר מ q1 ל q2 (שקורה כשמקבלים B) נוציא a אחת מהמחסנית. נוסיף מצב q5 ונצייר מעבר מ q2 אליו (בגלל ש M+J+K חייב להיות זוגי, וזה במקרה מספר ההופעות של B) ככה אתה מבטיח שקיבלת מספר זוגי של B (המעבר מ q1 ל q2 ועוד המעבר מ q2 ל q5 מוציא מינימום 2 B) ומעבר חזרה מ q5 ל q2. מעבר לכאן אני מקווה שתסתדר, אם לא אני אהיה כאן לעזור ואם ממש ממש תצטרך אני גם אשרטט לך את האוטומט כולו (לא אחד מלא, בלי כל המצבי מלכודת וכו'). נסה להמשיך בדרך מחשבה שהראיתי כאן ושים לב כל הזמן לתנאים.

חזרה לפורום
ישן 22-01-2008, 09:33
צלמית המשתמש של PL@yB0y
  משתמש זכר PL@yB0y PL@yB0y אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.06.05
שלח הודעה דרך ICQ אל PL@yB0y
לא ממש הבנתי מה עשית אחי
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Anasurimbor שמתחילה ב "סבבה שמח לשמוע שהסתדרת......"

אבל ההגיון שבאוטומט שלי הוא כזה:
כל עוד נכנס לי a אני נשאר ב qo ועל כל a אני שם A במחסנית(שם S בתחילת המחסנית)...
איך שמגיע לי B אני עובר ל q1 ו-q2 ומתחיל לשלוף את ה-A עד שהמחסנית מתרוקנת ועז אני דוחף לה T ועל כל B שממשיך לבוא אני דוחף B.... (יש לי שתי מצבים ל-q2 כדי לוודא שהוא יהיה זוגי, אם אתה זוכר את הצורת משקפיים)....
כשבא לי c אני נכנס ל-q3 ועל כל c אני שולף B מהמחסנית...
עכשיו עם המחסנית נגמרת כלומר המילה לא מתקבלת כי לא הגיעה לי D עדיין, אז מ-q3 אני מוציא שתי מצבים.. אחד אם בא לי d ונשאר לי בראש המחסנית את ה-T שמסמנת לי את ההתחלה אני שולח למצב מקבל... ושני אם בא לי d ואני לא בראש המסחנית אינ מתחיל לקבל d עד שהמחסנית נגמרת ואז נכנס למצב מקבל.
מקווה שהבנת.. אם לא אני אעלה תאור סכימתי של האוטומט

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:29

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר