לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-12-2007, 18:35
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Wayne שמתחילה ב "כולם אומרים שלצבא יש כסף בלי..."

מי אלו הכולם האלו שאומרים?

תמיד יש מקום לשיפור ת"ש, אבל צריך להיות גם מציאותיים, אני לא מדינה עשירה ולא מדינה שכל הגבולות שלה הן גבולות שלום, אני לא חושב שאתה מבין את כמות הכסף שעוברת בצה"ל ומה המשמעות של מה שאתה מבקש

בוא נצא מנקודת הנחה שיש 100 אלף חיילים סדירים (אני סתם זרקתי מספר) נגיד שאתה מוסיף לכל חייל 100 שקל למשכורת, זה כבר 10,000,000 שקלים לחודש, תכפיל את זה ב12... תבין לבד כמה זה לשנה.

כמובן שהשינוי שאתה רוצה הוא לא 100 שקלים אלא שינוי משמעותי, שכל חייל יקבל לפחות 1000 שקל.

700 שקל זה הרבה פחות ממה שהצבא מוציא עלייך, הוא מספק לך גם אוכל, מקום שינה (ולפעמים הצבא משלם ארנונה גבוה מאוד), טיפולים רפואיים, הסעות (בעבודה אזרחית החוק מתיר להם לא לשלם את כל הסכום אלא עד 25 ש"ח ליום או משהו כזה), שלא נדבר על הכסף של התרגילים והאימונים וההכשרות. הכשרה של קצין תותחנים, לדוגמא, קרובה למיליון שקלים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-12-2007, 19:18
  MazRek MazRek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי High_Hopes שמתחילה ב "מי אלו הכולם האלו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
מי אלו הכולם האלו שאומרים?

תמיד יש מקום לשיפור ת"ש, אבל צריך להיות גם מציאותיים, אני לא מדינה עשירה ולא מדינה שכל הגבולות שלה הן גבולות שלום, אני לא חושב שאתה מבין את כמות הכסף שעוברת בצה"ל ומה המשמעות של מה שאתה מבקש

בוא נצא מנקודת הנחה שיש 100 אלף חיילים סדירים (אני סתם זרקתי מספר) נגיד שאתה מוסיף לכל חייל 100 שקל למשכורת, זה כבר 10,000,000 שקלים לחודש, תכפיל את זה ב12... תבין לבד כמה זה לשנה.

כמובן שהשינוי שאתה רוצה הוא לא 100 שקלים אלא שינוי משמעותי, שכל חייל יקבל לפחות 1000 שקל.

700 שקל זה הרבה פחות ממה שהצבא מוציא עלייך, הוא מספק לך גם אוכל, מקום שינה (ולפעמים הצבא משלם ארנונה גבוה מאוד), טיפולים רפואיים, הסעות (בעבודה אזרחית החוק מתיר להם לא לשלם את כל הסכום אלא עד 25 ש"ח ליום או משהו כזה), שלא נדבר על הכסף של התרגילים והאימונים וההכשרות. הכשרה של קצין תותחנים, לדוגמא, קרובה למיליון שקלים.

וכמה עולה הכשרה של טייס (אם יש לך מושג)?
דרך אגב למה ההכשרה עולה כול כך הרבה כסף? (אם אתה יכול להרחיב)
ישן 15-12-2007, 20:02
צלמית המשתמש של High_Hopes
  משתמש זכר High_Hopes High_Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי MazRek שמתחילה ב "[QUOTE=High_Hopes]מי אלו..."

מאוד פשוט, עושים את החישוב ביחד עם ההכשרה של בה"ד 1 (אני מאמין שהם אפילו מצרפים את הקורס מפקדים ואולי אפילו את הטירונות - זאת אומרת מיליון שקל מהרגע שהחייל מתגייס עד שהוא נהיה קצין) לוקחים את ההוצאות הכוללות של הקורס ומחלקים במספר החניכים.

כל צוער צריך לטווח פגזים (מה שנקרא בתקשורת "איפוס מטרות" מכוונים את הפגזים ככה שיפלו על המטרה) זאת אומרת שזה יום שלם שיורים בהם פגזים וצוערים צופים ומתקנים, בנוסף לזה יש אימון עם סוללה, כל ק"מ שהכלים האלו עושים צורך הרבה מאוד דלק, צריך להכפיל את זה בכמות הכלים שיוצאים לאימון ולהוסיף את העלויות של תיקוני הכלים מהשחיקה הברורה שיש להם בגלל האימונים. בנוסף לזה גם לצוערים יש כמה נגמ"שים, וניווטים שצריך להוציא גם רכבים.

יש גם מטווחים (כולל מקלעים), ותוסיף לזה את ההוצאות הרגילות על חיילים (אוכל, שינה, תרבות יום א', טיפולים רפואיים וכו...)

צריך גם לזכור שבאופן כללי שאימון של תותחנים/שיריון/ חיל האוויר וכו' יקר בהרבה מאימון חי"ר (יצא לי כמה פעמים לראות מספרים וזה מדהים שמבינים כמה זה יקר).

בקשר לטייס אין לי מושג אבל הרבה יותר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:35

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר