לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-11-2007, 01:32
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "כמה שאלות על קורס מכי"ם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי stinger360
אני יודע שאני די רחוק מכל הסיפור הזה אבל סתם מעניינת אותי השאלה.
1)אני יכול לבקש לצאת למכי"ם אחרי מסלול ולא מכי"ם מוקדם?כן או אם אי אפשר לבקש, אני יכול לסרב לצאת למכי"ם מוקדם? כן. אם הייתה אומר לצאת למ"כ מוקדם. וביקשת לצאת אחר כך. אין בעיה לעשות זאת, אך זה תלוי בנתונים שלך והתנהגות והביקורות של המפקדים הישירים שלך.
2)אפשרי לסרב להישאר להדרכה אחרי קורס מכי"ם? לא. או לקבל את התפקיד או לא להיות מפקד. אם אדם הגיע להדרכה זה בעקבות המצלות המדריכים שלו בקורס. יכול להיות שמפקד כזה הוא יותר טוב בלעמוד מול כיתה ולהדריך מאשר לעמוד מול כיתה ולהסתער איתה. יש אנשים שהם בעלי אופי חזק ויותר קל להם לעבוד עם לוחמים אז הם הולכים לגדודים ויש כאלה שעדין לא הכי בשלים והם נשארים להשתפשף טיפה בבא"ח.
3)האם אלו שנשארו להדרכה יחזרו מתישהו לחטיבות או שהם נשארים להדרכה עד סוף השירות? יש כאלה ויש כאלה. תלוי בהמצלות מפקדים שלך. אם תלך על שלך בסוף תשיג את המטרה.

הנושא הוא כללי מידי. אך שוב ה"שפיצים" או יותר נכון האיכותיים הולכים לגדודים. כאלה שהם קצת "חסרי ביטחון" או קשה לסמוך עליהם האם נשארים בתפקידים שהם לא "ליבה". (ליבה כינוי לתפקיד עם פקודים תחתיו)

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-11-2007, 06:48
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "[QUOTE=stinger360]אני יודע..."

ממבה אחי, בד"כ אני אוהב את התשובות שלך, אבל תרשה לי לתקן אותך:

-אם הסגל שלך רוצה להוציא אותך מ"כים מוקדם, אתה תצא מ"כים מוקדם, נכון שיש מקרים נדירים שבהם החיילים מצליחים איכשהו לשכנע, אבל לפעמים הם גם לא יצאו בכלל.

-אין שום הבדל באופי של האנשים או בכמה שהם שפיצים/בעלי בטחון מבחינת מי לבא"ח ומי לגדוד, זה קשור בהרבה דברים אחרים אבל לא בזה.

-מבחינת להישאר מודרך: זה נורא תלוי מה הנוהל בחטיבה/גדוד שלך-הצנחנים נותנים למכור את החיילים שלהם ולזרוק אותם לכלבים, בגולני משתדלים לעשות רוטציה ככה שכל מי שעוד רוצה לחזור לגדוד יעשה את זה אחרי 2 מחזורים כמודרך.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 04-11-2007, 09:27
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "ממבה אחי, בד"כ אני אוהב את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
ממבה אחי, בד"כ אני אוהב את התשובות שלך, אבל תרשה לי לתקן אותך: אני תמיד שמח לקבל ביקורת בונה.

-אם הסגל שלך רוצה להוציא אותך מ"כים מוקדם, אתה תצא מ"כים מוקדם, נכון שיש מקרים נדירים שבהם החיילים מצליחים איכשהו לשכנע, אבל לפעמים הם גם לא יצאו בכלל. סבבה, יש כאלה ויש כאלה. אבל אם רוצים שתצא מ"כ מוקדם זה כבר תלוי בדרגים הגבוהים ולא מפקדים הישירים.

-אין שום הבדל באופי של האנשים או בכמה שהם שפיצים/בעלי בטחון מבחינת מי לבא"ח ומי לגדוד, זה קשור בהרבה דברים אחרים אבל לא בזה.אתה מסכים איתי שכן יש הבדל בין אופי האנשים הולכים לגדודים ולבין האנשים נשארים להדריך ?. הרי אם האדם איכותי המג"ד ירצה אותו אצלו. דעתי על איכות המפקדים נשלחים לבט"R או להדרכה. אני אשאיר איתי (זתא אני מבסס על המ"כ של חה"ן)

-מבחינת להישאר מודרך: זה נורא תלוי מה הנוהל בחטיבה/גדוד שלך-הצנחנים נותנים למכור את החיילים שלהם ולזרוק אותם לכלבים, בגולני משתדלים לעשות רוטציה ככה שכל מי שעוד רוצה לחזור לגדוד יעשה את זה אחרי 2 מחזורים כמודרך.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 04-11-2007, 09:37
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]ממבה אחי,..."

-מי שיוצא למ"כים מוקדם נקבע בד"כ ע"י מג"ד הבא"ח והממ"ח בתיאום מול המ"פ, ככה שלחפ"ש אין יותר מדי מה להגיד בנושא, רק אם יש לו מפקדים שמסוגלים לקחת יוזמה (שעד כמה שזה נשמע פשוט, זה די נדיר) ולהלחם בשבילו ורק בתנאי שיש מי שמתאים להחליף אותו בהקצאה הוא יוכל אולי להמנע מזה, אבל שוב, זה נדיר.

-שוב, זה נורא תלוי בכמה המג"ד מוכן להלחם עלייך.
ברוב המקרים, ביסל"ח מגישים רשימה למג"ד של מי נשאר והוא פשוט חותם, לעיתים רחוקות הוא מתווכח או נלחם על מישהו.
אני כן מסכים שרוב החבר'ה שנשארים בביסל"ח הם חסרי בטחון עצמי וכושר מנהיגות ות'כלס, לא צריכים להיות בכלל מפקדים (בדגש על רוב, לא כולם)
אבל ההבדל שצריך לעשות הוא בין מי שהולך לגדוד לבין הבא"ח ולא להדרכה ופה אין שוני.
ראיתי שפיצים עולמיים שהולכים לבא"ח וסמרטוטים שאני מתבייש בהם הולכים לגדוד ולהיפך, אין פה תבנית מסוימת.
מה שכן צריך לזכור שלכל חטיבה יש את המנהג שלה, יש חטיבות שבהם מוציאים מישהו מוקדם והוא ישר חוזר להיות מ"כ בותיקה, במקרים כאלה צריך אולי אנשים חזקים יותר, אצלנו, גם מי שיצא מ"כים סוף ואפילו ותיקה, חוזר לפלוגה כחפ"ש (בהנחה שהוא לא הולך לבא"ח/מודרך/מז"י) ממשיך לטחון ורק אח"כ מקבל תפקיד.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:28

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר