לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-10-2007, 00:15
  ComandorM@n ComandorM@n אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.12.05
שאלה-תלפיות, לחבר'ה המתמצאים באמת

השאלה שלי היא כזאת, לאחר סיום המסלול של התלפיונים שאורך כ-3 שנים שבסופו מקבלים החניכים תואר ראשון מורחב, האם הצבא ממשיך להשקיע בהם לתואר שני וכן הלאה? או שמא, כאשר בסיום ההכשרה(3 שנים) הם ישר מתמיינים למערך המו"פ(מחקר ופיתוח) בצה"ל מבלי שהצבא יקדם אותם בהשכלה הגבוה.

באותו העניין פחות או יותר, אני יודע של'קצין קרבי' ניתנת הזכות לנסות קורס טייס. האם גם לקצין תלפיות שמסיים את מסלולו כקצין בדרגת 'סרן'(שד"א עבר הכשרת רובאי 04 קורס צניחה וסדרות חי"ר) ניתנת האפשרות לנסות את קורס הטייס?(ואם כן, לפני או אחרי שירות הקבע 4.5 שנים כתלפיותניק?).

תודה מראש
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://yehida.co.il/modules/Forums/images/smiles/icon_smile.gif]
שבוע טוב לכולם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-10-2007, 12:01

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי רועי999 שמתחילה ב "קודם כל נראה לי שתלפיות..."

ראשית, תודה על התשובה.
לאחר המסלול הם נשארים עוד 5.5 שנים, שנה אחת נוספת כסדירה ו4.5 שנים בתנאי קבע.

בקשר לתואר השני, קיימת האפשרות אני מבין, אך בצורה שאתה מציג אותה- עושה לי הרושם שלא כל אחד יכול, במידה ואתה יודע בעניין, האם תוכל לפרט לי?(מה הקריטריונים,המגבלות,הזמן שבו נעשה התואר ה-2,התנאים וכ'ו). חשבתי שבחניכי תלפיות ממשיכים להשקיע בתחום האקדמאי, לאכזבתי אני מבין שלא כל כך, מעבר לתואר ראשון.

קודם כל, אני שמח לשמוע שחניכי תלפיות יכולים לגשת לקורס טייס. האם מישהו יודע, האם ניתן לגשת לקורס הטייס ישר לאחר סיום קורס תלפיות (גיל 21) או לפחות לאחר זמן מצומצם בשירות המ"ופ (מחקר ופיתוח) שלא כמו הנדרש 5.5 שנים, מפאת הגבלת הגיל לקורס הטייס העומד על 24 עפ'י הבנתי מאתר חיל הים(בשאלות נפוצות).
ישן 17-10-2007, 14:28

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Benyo שמתחילה ב "תלפיות חותמים 6 שנים קבע,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benyo
תלפיות חותמים 6 שנים קבע

כאשר שנה אחת אינה נחשבת לקבע אלה תוספת לשירות הסדיר.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benyo
יכולים ללמוד לתואר שני תוך כדי הקבע ויכולים לצאת לקורס טייס מיד בסיום ההכשרה

עושה לי הרושם שאתה בחור שמבין על מה הוא מדבר. אז מכאן אני מבין שחניך תלפיות בסיום ההכשרה שלו יכול להתחיל ישר את קורס הטייס, מה בנוגע לאותם השנים שהיה אמור לשרת במו"פ, האם יצטרך להשלימם לאחר שירותו כטיס? או שמא, אותן השנים נספרות בזמן שהותו כטייס.
מעבר לכך, מסקרן אותי לדעת האם יוכל החניך ללמוד לתואר שני במסגרת קורס הטייס? מאחר ותואר ראשון כבר יש לו. מלבד זאת, האם אותו חניך יוכל לשרת במו"פ בכל עת שירצה? והצבא יקח אותו בזרועות פתוחות.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי Benyo
( הם גם לא רובאי 04 ולא יוצאים מהמסלול בדרגת סרן)

החניכים עוברים טירונות קרבית 04.
בסיום הקורס החניכים יוצאים בדרגת 'סגן'. אני מודע לטעות שלי, לא היה באפשרותי לערוך.

תודה =]
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:31

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר