לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-10-2007, 18:59
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.07
סמוך עלי, אל תתלהם, הייתי בבית חולים כמה פעמים באשפוז
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי בז 69 שמתחילה ב "למה לשבות? להכניס את האח..."

ראיתי את הרופאים מזלזלים בהרבה חולים, כולל הרופאים שלי מכרורגיה מסוימת שאני צריך אפילו לריב איתם כמעט כל חודש כדי שידווחו לי מה המצב שלי ואיך מתקדמים אפילו כדי להוציא מהם מילה אחת צריך להתווכח איתם ואתה לא יודע למה הם עושים לך את זה דווקא כשאתה החולה ולא הם, ואני ממש לא גס רוח כלפיהם אלא נותן להם את מקסימום הכבוד, והשוויתי את היחס שלהם למטופלים אחרים וגיליתי שהמצב לא שונה ביחס הזלזול שלהם, אם הם לא אוהבים את העבודה שלהם, שיעזבו.
כולל אחיות מסויימות (צעירות, לא מתפלא) שחושבים שעבודה בבית חולים דומה לעבודה במוסך, התייחסו אל הרבה חולים כמו אוויר כשהם שותים קפה או מריצות צחוקים עם עצמם כשחולים זקוקים להם כולל אני, ברגע שהייתי צריך אותם.
והחולה שלידי לא הפסיק לבכות על הגיהנום שהוא צריך לעבור בעקבות הרשלנות הרפואית שעבר וכמעט גרמה לו למוות (סיפור שלם, שאפשר לעשות ממנו 3 תכניות בכלבוטק).
לא סתם דירגו בזמן האחרון אזרחי ישראל את בתי החולים כמקומות עם חרא של שירות.
אני לא מצדיק את האח, אבל בהחלט יכול להבין אותו, ותאמת ראיתי כבר חולים שרצו לנהוג כמוהו בעת אשפוזם, וגם אותם אפשר להבין.

נערך לאחרונה ע"י רמבו 6 בתאריך 03-10-2007 בשעה 19:03.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-10-2007, 19:39
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
כשאתה אחרי תורנות של 36 שעות, בהן פגשת חולים רבים
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי רמבו 6 שמתחילה ב "סמוך עלי, אל תתלהם, הייתי בבית חולים כמה פעמים באשפוז"

לרבות מר ישראל ישראלי, הבהמה גסת הרוח שאפשר לראות הרבה בבתי החולים בארץ, לא פעם ולא פעמיים, במשך שנים רבות, זאת כאשר לאחר שנים בהן אתה לומד, עובד, לומד לעוד התמחות, עובד, לומד להתמחות כפולה עובד ועובד ובכל זאת שכרך לא שווה אפילו לחצי מהסכום שמרוויח עובד הייטק שסיים תואר ראשון, ובעל ותק של שנתיים [כשאתה צברת כבר ותק בגודל של 15 שנים], וכשכל מטופל ישראלי מנדנד לך - אתה תתייחס לחולים כאל אובייקטים וזה ברור לכל. המערכת הציבורית בארץ לא שונה ממערכות ציבוריות אחרות בעולם.

הרופאים לא צריכים לפגוש אותך בחיוכים, ובהערות חמודות על התספורת היפה שלך, ועל השילוב המדהים שבין הסגול של החולצה שלך, לבז' של הנעליים שלך. הם בני אדם, שכורעים תחת מעמסה רבה, והם מנתחים את הבעיות שלך בקורקטיות האפשרית, ובאם אתה מרגיש שקיבלת טיפול לא ראוי - תתלונן ותתבע. אבל בינתיים, אל תוציא דיבתם של כלל הרופאים ואל תשתמש בתרגילים מילוליים זולים כגון:"אני לא מצדיק את התנהגותו האלימה ובהמית של Y, אבל אני בהחלט יכול להבין אותו", מפני שבאותו אופן אפשר להצדיק כל התנהגות אלימה - כולל זו של מחבלים.

נערך לאחרונה ע"י Bimler בתאריך 03-10-2007 בשעה 19:44. סיבה: תיקון ניסוח
ישן 03-10-2007, 20:23
צלמית המשתמש של GARFILD
  GARFILD GARFILD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.06
כללי אני לא מצדיק את האלימות.....חלילה!
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "כשאתה אחרי תורנות של 36 שעות, בהן פגשת חולים רבים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Bimler
אחר שנים בהן אתה לומד, עובד, לומד לעוד התמחות, עובד, לומד להתמחות כפולה עובד ועובד ובכל זאת שכרך לא שווה אפילו לחצי מהסכום שמרוויח עובד הייטק שסיים תואר ראשון, ובעל ותק של שנתיים [כשאתה צברת כבר ותק בגודל של 15 שנים], וכשכל מטופל ישראלי מנדנד לך -
.

אבל,הרופאים\אחים.....ידעו בדיוק לאיזה תחום הם נכנסים וגם את זה שהציבור הישראלי הוא לא

בדיוק

בעל אופי "אירופאי",וכן!,כמו שאני מצפה לקבל משוטר\פקח\מאבטח בסופר......לדבר בגובה העיניים

ובכבוד מינימלי,למרות שהתעמרו בו עשרות אנשים,אז בטח ובטח שאני מצפה להתייחסות בכבוד

מצד הצוות הרפואי!,הריי בשביל רובנו בסה"כ....בית חולים זהו לא מקום שאנו מבלים בו רבות.

ואם הם ממורמרים\מתוסכלים\.....אז.....שיילכו להיי-טק!

ישן 04-10-2007, 04:26
צלמית המשתמש של The_Merlin
  משתמש זכר The_Merlin The_Merlin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.02
Follow me...
זהו - שהם כן חייבים
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "כשאתה אחרי תורנות של 36 שעות, בהן פגשת חולים רבים"

את הלקוח לא מעניין ענייני תנאי העבודה של הסגל הרפואי. הלקוח בטיפול הרפואי אינו שק אברים עם מספר תעודת זהות אלא אדם כואב שבא לקבל סיוע ומזור לכאביו. הרופא כנותן שירות חייב על פי כל דין לתת לחולה לפני כל טיפול ועשייה את מלא תשומת הלב, את כל ההסברים הנדרשים ורצוי לעשות את זה עם פנים מעוררות אימון ולא פרצוף של רוטווילר דורסני.

בהרבה בתי חולים ובעיקר בדרום, חלק ניכר מהצוות הרפואי מגיע ממדינות שתודעת השירות בהן נותרה בשנות הארבעים ותפיסת עולמם בעניין "זכות החולה לדעת" מתבססות על תפיסת העולם ש"חובת החולה לא לדעת". הללו אינם מוכנים לשתף את החולה בתהליך ומתייחסים אליו כאל מכונית מורמת על ליפט ושאין לה כל חלק בתהליך הריפוי.
בית חולים ברזילי כשלעצמו הוא מוסד שנוי במחלוקת. תשאל כל אשקלוני - אשדודי או תושב אחר של האזור ויגידו לך שאם אין מדובר בסיטואציה של חירום אמיתי - מוטב לחפש טיפול כל מוסד אחר ולא לבקש טיפול במוסד הזה.

מה גם שאני לא מעורה בסיפור ומגנה אלימות מכל סוג שהוא כמענה לסכסוך, הרי שהתנהגות גסת רוח של רופאים בבית החולים הזה (שבה נתקלתי בעצמי) יכולה לגרום לאדם לכעוס מאוד. בעת שיקירו המאושפז של אדם שוכב במקום והרופא מתייחס אליו כאל ערימת בשר על שולחן האטליז, מתעלם משאלות, עונה עליהן בגסות ואף צועק על בני משפחה - מכאן ועד לאירוע אגרסיבי קצר המרחק.
בשטרה התחתונה אני יכול לומר לך שמהיכרות עם המוסד המפואר הזה, לא הייתי נחפז לקבל את גרסתו כאמינה.
ישן 04-10-2007, 12:55
  Bimler Bimler אינו מחובר  

אתה מתבלבל בין השירות הציבורי, לשירות הפרטי
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי The_Merlin שמתחילה ב "זהו - שהם כן חייבים"

בבתי החולים הפרטיים הרופאים הינם נותני שירות ותו לא, והיחס אל המטופלים אינו בבחינת "לקוחות", כי הם לא משלמים בעבור הטיפול. המדינה משלמת.

עם כל הכבוד לדוגמאותיך מרנינות הנפש על לקוחות שאינם אלא שקי איברים, יחס מסביר פנים אינו כלול במסגרת תפקידו של רופא. בסופו של דבר הרופא עורך אבחנה בהסתמך על מגוון הסימפטומים של החולה, ועל פי נסיונו הרפואי, כמו גם ידיעתו את המקצוע ושיטות הטיפול האופיניות, הוא מטפל בחולה. שום רופא , היא הנותנת במסגרת בית חולים ציבורי, לא צריך לברך אותך בטפיחה על השכם ובחיוך מלא שיניים. בבתי החולים הציבוריים, הרופאים מקבלים משכורות מעליבות ללא כל קשר למספר החולים המגיעים אליהם למען קבלת טיפול רפואי, כך שאין לרופאים כל אינטרס להחזיק אותך כפציינט הבא אליהם לקבלת טיפול.

כולנו חולמים על חברה בה גם נותני שירות ציבורי יפנו אליך בחיוך, ובזמן שהם מטפלים בתביעותיך הם אף יגשו למטבח להכין לך כוס תה ולשאול אותך מהם תכנוניך להמשך היום. אך לא כך הדבר, וגם לא יהיה כך הדבר. המצב בישראל אינו שונה מבשאר העולם - גם במדינות עולם שלישי כמו קנדה וארה"ב. אתה מחפש רופאים שישתפו אותך בתהליך הרפואי העובר עליך? נסה לשער, כמה חולים בדיוק אמור רופא אחד לפגוש ביום [עשרות], ושוב אדגיש, במסגרת בתי חולים ציבוריים, שם לא משלמים לו על שעות עבודה נוספות, וכמה זמן כל תדריך מעין זה של החולה אמור לקחת? מדובר במעל 40 דקות הסבר מונחים מורכבים יותר ומורכבים פחות ברפואה, בעבור אדם עם בעיה לא חמורה במיוחד. מה לגבי חולי דיאליזה קשים? אתה יודע כמה זמן יאלץ רופא להסביר לחולה ולבני משפחתו את התהליכים שהוא ניצב בפניהם? מדובר ביותר משעה שלמה [על כן על כל רופא לעבוד עשרות שעות ביום?].

אתה מחפש תודעת שירות? שלם עליה במיטב כספך, או קרא ספרות מקצועית בנושא עליו אתה מבקש מידע. לצערנו, המערכת לא בנויה באופן בו נותני השירות מדורבנים לתת לך את המקסימום האפשרי.

בוא נודה בכך, אנחנו בעיצומו של דיון באינטרנט, בו שנינו אנשים עלומים ואין לי ברירה אלא לקחת את ביקורתך על בית החולים דנן, בערבון מוגבל. אך למען הדיון, בהנחה ואתה אכן צודק, אז אין בהתנהגות הרופאים להצדיק אלימות כלשהי, בדיוק כפי שאין בשכר הנמוך הניתן לרופאים להצדיק טיפול לקוי. ניתן לתבוע כיום כל רופא, באם קיים חשש שהטיפול אשר הוא נתן, היה לקוי. משום מה, רוב המשתתפים בדיון הזה העדיפו להצדיק בחצי פה התנהגות אלימה כלפי רופאים במקום לחשוב על אלטרנטיבות.
ישן 04-10-2007, 19:40
צלמית המשתמש של The_Merlin
  משתמש זכר The_Merlin The_Merlin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.02
Follow me...
אין שום הצדקה לאלימות
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "אתה מתבלבל בין השירות הציבורי, לשירות הפרטי"

לא בפה ולא בחצי פה. מעבר לזה - אזרחי מדינת ישראל משלמים במטב כספם עבור השירות הרפואי שהם מקבלים והמדינה ממנת את השירות הזה מכספי האזרח. משמעות הדבר הוא שהרופא הוא "נותן שירות" גם אם משכורתו משולמת על ידי הממשלה. וכן - גם אם הדבר יגזול מהרופא את כל יומו - הוא יסביר כל מה שהחולה ידרוש לדעת על פי חוק.
תפיסת העולם שלך היא המובילה לכניעת האזרח לפקידים ופקידונים גם אם שמם הטכני הוא רופא או אחות. התמורה לכספי אמורה להנתן בשירות נאות שגם אם אינו כולל הכנת תה, הוא אינו זעוף, אגרסיבי ווגס רוח כמו בבתי חולים בברה"מ לשעבר. ואגב - תאמין לי שלו הלכתי לרפואה פרטית בתשלום הייתי דורש מהרופא בתמורה לכספי הרבה יותר מכוס תה.

בכל אופן, תשובותיך מעידות על "בטן מלאה" ולכן עמדתך אינה נראית לי אובייקטיבית דיה.
ישן 04-10-2007, 20:14
  Bimler Bimler אינו מחובר  

העובדה כי אתה דורש תמורה רבה לכספך מעידה על תפיסת
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי The_Merlin שמתחילה ב "אין שום הצדקה לאלימות"

צריכה נבונה שנדיר לראות בארץ, אך קל לבדל אותה משאר זועקי ה"מגיע לי" הנפוצים אצלנו בשפע.

בנושא דנן, אין דיעה אובייקטיבית כשזה נוגע לדיון ביני לבינך. הרי אתה בעצמך העדת על היכרותך עם המערכת הרפואית בארץ לרבות ביה"ח הספציפי הזה. כך שמי מאיתנו אובייקטיבי, האם יש בכלל לאובייקטיביות מקום בדיון מעין זה, והאם בר פלוגתא אובייקטיבי - דווקא הוא קורץ לך לצורך הוויכוח?

דעתי אינה אובייקטיבית מפני שהורי רופאים, ולפני כשנתיים, כשהתחלתי את י"ב, שקלתי ברצינות אם לנסות באמת להגיע לעתודה הרפואית ולהמשיך את הורי [לאחר מכן השאיפה שונתה לעתודה המשפטית; לא הסתדר] וכמובן שחקרתי את הנושא טרם קיבלתי החלטה בעניין. מכאן שאני בהחלט בקיא בשעובר על בעלי המקצוע, לרבות קשייהם והתסכולים המאפיינים מקצוע בלתי רווחי זה בישראל של היום. האם אתה חפץ להסבר רפואי מפורט שאותו לא תבין, אלא אם כן רכשת השכלה פורמלית במקצוע, או למדת זאת בעצמך, האורך גם שעות רבות, ייתכן ותיאלץ לקבוע תור לרופא אף אוזן גרון שיקבע חודשיים מיום בו הוזמן [כולי תקווה שלא תיתקל בהצטננות שתיארך חודשיים], הניתוחים שכיום עליך לחכות בתור במשך חודשים יהפכו לעניין שזמנו אורך שנים וכך זה יימשך. זאת מפני שיהיה על הרופאים לסכם למטופליהם את כלל הטיפול הרפואי המוענק להם. זה לא הגיוני.

על הרופא לא להשאיר את מטופליו באפילה, אך אין זה אומר שעליו להשקיע שעות על גבי שעות בסיכום מונחים רפואיים ושיטות טיפול לחולים ומשפחותיהם.
ישן 04-10-2007, 13:22
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
הבנו נכון זה את זה :) בסה"כ אנו מסכימים וכואבים את אותה בעיה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Bimler שמתחילה ב "צר לי אם הבנת מדברי שהצעתי להשבית את המערכת הרפואית"

השכר בשרות הצבורי אינו הולם. עובדה זו אינה מצדיקה יוהרה או זלזול במטופלים/לקוחות ויוהרה וזלזול זה [כאשר הם קיימים] אינם מצדיקים אלימות כלפי עובדי הצבור.

כמובן שבד"כ לא תמיד הזעם הוא בגין הסיבות הנכונות והאלימות מכוונת כלפי אנשי צוות שכלל לא היו קשורים למקרה אלא חלפו בסביבה רגע לאחר שהשסתום נפרץ.

רופא יספוג לרוב ג'אנאנה מפני שמחיר החניה בבי"ח גבוה מדי למטופל או מאחר והקב"ט ביקש לא לדבר בפלאפון במיון ולא בשל טעות באבחנה או עכוב בטפול דחוף. סנגור צבורי יספוג את הלאסטרה של העבריין מפני שהשופט סרב לשחררו ממעצר וכן הלאה.

דווקא האזרחים התמימים שנפגעים מבוטות של עובדי ציבור יבלעו עלבונם בשקט או יכתבו מכתב שאיש לא יקרא ודווקא היהירים והשחצנים שבין נותני השרות הרשלנים - ידעו לחמוק ממתקפות הזעם...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:35

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר