לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-07-2007, 23:20
צלמית המשתמש של levikon
  levikon levikon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.07.06
שלח הודעה דרך ICQ אל levikon שלח הודעה דרך MSN אל levikon
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי T a u r u s שמתחילה ב "תלוי מתי יתחיל הייצור של..."

על מה אתם מדברים?!

מהשיחה נוצרת ההרגשה שזה משלוח של טלויזיות מדבקה סיניות.

מגיע סוחר למפעל של לוקהיד מרטין, פונה לאיש הקשר שלו ואומר: "תארגן לי שלוש מכולות של F-22"
איש הקשר: "אין בעיה אדוני, למתי אתה צריך אותם?"
סוחר: "עוד שלושה שבועות הם צריכים להיות בנמל בולטימור, צים אסיה מפליגה בערב ה-23 לחודש"
איש קשר: "בסדר גמור"
סוחר: "אז מה, זרוק לי איזה זוג F-16 ככה, מה אתה אומר....? שניים הלכו טוטאל לוסט במהלך השנה האחרונה"
איש קשר: "תראה... זה בעייתי. יש עכשיו הזמנה של אינדונזיה... אפשר להתחיל להכין אותם רק בעוד מס' ימים"
סוחר: "נעשה את זה ככה - אתה מארגן לי את ה-F-16 עד ה-23 ואני מבטיח שאני אפילו לא אקרא את ההצעות של מקדונלד-דאגלס. מה אתה אומר?"
אישר קשר: "סבבה. הולך."

רמת האמינות של השיחה הזאת דומה למה שנכתב הן בוואלה והן בטרד הזה..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-07-2007, 23:59
צלמית המשתמש של PD1
  PD1 PD1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.05
שלח הודעה דרך ICQ אל PD1 שלח הודעה דרך MSN אל PD1
מזה נראה לך? גבינת עמק?
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי T a u r u s שמתחילה ב "תלוי מתי יתחיל הייצור של..."

זה לא עמק או קבנוס, קניית נשק וודאי לא הולכת כמו שאתם חושבים.
אני מחזק את דברי levikon רמת השיחה כאן באמת ירודה והיה עדיף שתשמרו את התגובות האלו לעצמכם.

לפי הכתבה של ערוץ 10, אפשר להבין שבגלל העסקה ההיא עם סעודיה אנחנו מרגישים מקופחים.
הם קיבלו נשק מתוחכם ואנחנו נשארנו בצד.
קשה לי להאמין שארה"ב תמכור לנו את המטוס, אם כן אז לדעתי (ועם כל הכבוד ואהבת הארץ ) היא תעשה טעות בזה.
כמובן שהוא יכול לתרום, אבל המטוס רק נכנס לשירות בארה"ב, למה שהיא תמכור אותו למדינה שעושה עסקאות חשודות עם הודו וסין?
לבעלת ברית טובה כמו יפן היא מסרבת, למה שאנחנו נקבל?

עוד דבר, לפי הכתבה בתוכנית יש כמה נקודות:
קנייה של מספר הרקולסים חדשים (מסוג J?)
קניית ספינות מלחמה (LCS???)
נגמ"שים חדשים לצה"ל (נמ"רים?)
מטוסי F-35
ומטוסי F-22

בנוסף למטעמים האלו, מר שר הביטחון החדש רוצה להקים עוד שני אוגדות שריון (לפי איך שאני הבנתי מהחדשות).

אני שואל, מאיפה לעזאזל הכסף???
למה חיל האוויר צריך לקבל ולקבל כל פעם תקציבים ענקיים!
בתקציבים האלה אפשר להקים את צה"ל על רגליו ואת יחידות המילואים!
לעשות לנו צבא יבשה לתפארת, מצוייד, מזויין ומודרני.

כמובן שחיל האוויר צריך, הוא תמיד צריך דברים חדשים, אבל יש גבול, צריך ליצור סוג של איזון בין החילות.
ישן 30-07-2007, 18:48
צלמית המשתמש של levikon
  levikon levikon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.07.06
שלח הודעה דרך ICQ אל levikon שלח הודעה דרך MSN אל levikon
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי idan057777 שמתחילה ב "מחזק את הדברים שאמרו פה לפני,..."

במשך שלושים שנה ובמהלך התקופות הכי קשות והמלחמות הכי מכריעות של המדינה, חיל האוויר החזיק מטוסים ברמה שהיא שווה (ולעיתים אף פחותה) מהמטוסים של חילות ערב, והכמויות היחסיות של המטוסים גם לא היו לטובתנו (בלשון המעטה). ועדיין, חיל האוויר תמיד הצליח להוכיח את עצמו ולהכות את היריב כראוי. היום, עם חיל אוויר מפואר, בעל מטוסים מהשורה הראשונה בעולם ועם טייסים וצוותי קרקע מעולים ומיומנים, אנו מפחדים מכמה מטוסים חדישים שאולי ואולי לא ימכרו למדינה שמתגאה בהגדלת כמות הזנבות על המטוסים שלה?!

חבר'ה, תתעוררו. תרגעו. מענין מה היה הולך בפורום אם הוא היה קיים בימי העסקה הצ'כסלובקית-מצרית.....

ישן 30-07-2007, 20:07
  SnoWolf2 SnoWolf2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי levikon שמתחילה ב "במשך שלושים שנה ובמהלך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי levikon
במשך שלושים שנה ובמהלך התקופות הכי קשות והמלחמות הכי מכריעות של
אזהמדינה, חיל האוויר החזיק מטוסים ברמה שהיא שווה (ולעיתים אף פחותה) מהמטוסים של חילות ערב, והכמויות היחסיות של המטוסים גם לא היו לטובתנו (בלשון המעטה). ועדיין, חיל האוויר תמיד הצליח להוכיח את עצמו ולהכות את היריב כראוי. היום, עם חיל אוויר מפואר, בעל מטוסים מהשורה הראשונה בעולם ועם טייסים וצוותי קרקע מעולים ומיומנים, אנו מפחדים מכמה מטוסים חדישים שאולי ואולי לא ימכרו למדינה שמתגאה בהגדלת כמות הזנבות על המטוסים שלה?!

חבר'ה, תתעוררו. תרגעו. מענין מה היה הולך בפורום אם הוא היה קיים בימי העסקה הצ'כסלובקית-מצרית.....

מטוסים שווים על הניר אולי :/
ההבדל הוא שכיום אין יותר את המלחמה הקרה, הידע של המעצמות התערבב, ולמעשה גם רוסיה וגם ארה"ב למעשה בעלי הידע הטכנולוגי שהיה לשנייה,
אז היה להם מטוס סובייטי מצוין , ולנו היה מטוסים אמריקאים (שגם שוכללו במערכיות ישראליות)אז נכון, שאם תסתכל אולי על המפרט שלהם, תראה מטוסים באותה רמה או אפילו ייתרון לסוביטים, אבל המטוסים היו שונים בהרבה.
ישן 01-08-2007, 06:45
  moshayov moshayov אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.11.06
נכון אבל...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "יש לנו עלינות אווירית על אירן גם בלי הF22"

נכון שיש לנו עליונות אווירית על אירן גם בלי הF-22 . אבל יכולת חמקנות עוד אין לחיל האוויר. ויכולת כזו יכולה מאוד מאוד לעזור ולפשט כול מבצע של חיל האוויר מעל אירן או מדינה אחרת.
ותחשבו על זה המטוס יכול לטוס מעל איזה מדינות שהוא רוצה בלי שיהיה להן מושג שטיסת ישראלית עברה מעלהם. להגיע לכול מקום באירן ועד שהפצצות לא פגעו המטרות לא יהיה לאירנים מושג שמשהוא בא לתקוף אותם. גם אם הם יקנו את מערכת טילי הנ"מ המשכללת ביותר בעולם הם לא יוכולו לפגוע במטוסים. גם אם F-14 אירני יהיה באוויר באותו זמן המכ"ם שלו לא יזהה את המטוסים ואים הוא ירצה להפיל אותו הוא יצתרך לבוא מאחורה כמו פעם ולירות בתותחים.
אז נכון חיל האוויר היום יותר טוב מהאירנים ומהסורים והכי טוב המזרח התיכון אבל אני בהחלט בעד רכישות שיבטיחו עליונות אווירית ל 40 שנה הקרובות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:47

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר