לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-07-2007, 21:18
  eGod eGod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
ראיון מביש של גאידמק ב"פגוש את העיתונות" בערוץ 2

איש העסקים הבינלאומי, ארקדי גאידמק, תקף בראיון לדנה וייס בתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2 את כל הגורמים אשר מטילים דופי במעשיו, וטוענים שכל מה שמעניין אותו זה ליצור כותרות בעיתונות.

"אני לא מנסה ליצור פופולריות בקרב האנשים, אלא עושה את מה שאני חושב לנכון. אני כאן למען העם היהודי; כל מה שמעניין אותי הוא העתיד של המדינה הזאת", אמר גאידמק.

למפקפקים במעשיו, כדוגמת ראש הממשלה אהוד אולמרט, הנשיא שמעון פרס ויו"ר הכנסת דליה איציק, השיב גאידמק: "מצבי מצוין, וכל מי שמסתייג מכך, פשוט לא מבין את כוונותיי ותוקע לי מקלות בגלגלים. מדובר באנשים שקרנים".

בנוסף, לא חסך גאידמק מילים קשות גם מן העיתונאים והאשים אותם בקנאה, בחוסר יושר ובהתנהגות לא מוסרית כלפיו.

במהלך הראיון תקף גאידמק את מתי גולן, בעל טור פרשנות בעיתון "גלובס", והטיח כלפיו: "אתה אפס, כל חייך אתה מתפרנס משקרים נבזים ומכך אתה מנסה לעצב את דעת הקהל ולבנות לעצמך פופולריות זולה. זאת לא הדרך הנכונה".

באשר לסאגה סביב עסקת טיב טעם, אשר גאידמק נסוג ממנה בסופו של דבר, הסביר גאידמק כי נעשתה אליו פנייה עם הצעה לרכישת טיב טעם. בהיותו אחד מיצרני המזון הגדולים ברוסיה, ובשל רצונו ליצור סינרגיה עם עסקיו בעולם ובארץ, הוא החליט להיכנס לעסקה זו.

לאחר בדיקה מדוקדקת, טוען גאידמק, הסיק כי עסקה זו אינה כדאית מבחינתו. לדבריו, ההחלטה לסגת מן העסקה היתה כלכלית גרידא, ולא הטיעונים הנלווים באשר לשיקולי כשרות, המגזר החרדי והמגזר הרוסי. אמנם חשוב לו שהעם היהודי לא יאכל חזיר, אך ישנם כנראה שיקולים נוספים עבורו.

גאידמק נשאל לגבי שווי הונו האמיתי. כאן הוא לא סיפק תשובה נחרצת, וציין כי "כל סכום שלא ינקבו לא יהיה מספיק. השווי שלי תלוי בשווי השוק של נכסי. כנראה שאני שווה כמה מיליארדי דולרים. כל הכסף שעשיתי נעשה בדרכים כשרות. אני לא סנדק אל קפונה, את הכסף שלי עשיתי מעסקי נדל"ן, מהבורסה הרוסית, מחקלאות וממזון".

לגבי האישומים החמורים כלפיו בצרפת בעניין סחר בנשק, הדף גאידמק את כל ההאשמות נגדו. עם זאת הוא הודה כי הורשע בשנת 1993 בעבירת מס בקשר לתשלומי מס בגין הכנסות. בגין עבירה זו, נגזר עליו מאסר על תנאי למשך 13 חודשים וכן קנס בגובה של 600 אלף יורו. זה אמנם נכון, אך האנשים בארץ אינם יודעים מה בדיוק מתרחש בצרפת, שם למחצית מהאוכלוסיה יש בעיות מסוג זה. אני לא רואה בכך ארוע חריג", הדגיש המיליארד.

עוד אמר גאידמק: "בכוונתי להגיע לצרפת במהלך השנה ולהוכיח לכולם שאני חף מפשע. כל מה שעשיתי נקי וטהור לחלוטין; מה גם שבשבוע הבא, הרשויות הצרפתיות צפויות לפתוח בהליכים משפטיים כנגד הנשיא לשעבר שיראק ונגדראש הממשלה לשעבר דה וילפן".

באשר לתכניותיו העתידיות לאחר השקת מפלגתו "צדק חברתי", טוען גאידמק כי אין בכוונתו להתמודד על ראשות הממשלה. גאידמק מציין כי הקמת המפלגה נועדה לשמש כתשתית, באמצעותה יוכל להשפיע על התנהלותם של המנהיגים הנוכחיים של המדינה, אשר לטענתו אינם מבצעים את עבודתם כהלכה.

עם זאת, הבחירות לראשות עיריית ירושלים בהחלט מעניינות את גאידמק. גאידמק הביע בקיאות בהיסטוריה ובהתרחשויות בעיר הבירה, וציין כי יעשה כל שביכולתו כדי להיבחר לראשות העיר ולעזור לתושביה ככל הניתן.

העיתונאי מתי גולן מסר כי לאחר סוף התוכנית ניגש אליו גאידמק והתנצל על הדברים.

------------------------------------------------
ראיתי את התוכנית - היה ראיון מביש, התקפה בלתי פוסקת על המרואיין בלי לאפשר לו להשיב, חילופי דברים מבישים בין מתי גולן לגאידמק. גם אם חושדים בגאידמק ובמניעיו אין סיבה לבזות אותו, אין סיבה לנהל חילופי דברים כ"כ לא מכובדים. אני מתפלא על מתי גולן, איש חכם ומנוסה, שנכנס לפינה אפילה כזאת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-07-2007, 00:57
  רמבו 6 רמבו 6 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.07
ראיתי הראיון במלואו, בניגוד להרבה אחרים, לדעתי גאידמאק יצא בסדר גמור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי eGod שמתחילה ב "ראיון מביש של גאידמק ב"פגוש את העיתונות" בערוץ 2"

אני התסכלתי על הראיון באופן ניטרלי לחלוטין ולא הייתי באף צד, גם לא של גאידמאק, אבל מצטער.
ברגע שיש עיתונאי מעצבן שיושב לך על הווריד כמו עלוקה וכל שנייה עוקץ אותך בכל דרך אפשרית, לא שואל שאלות, שואל עקיצות.. מה שפגוש את העיתונות עושים שנים, מה המטרה? לשכנע את גאדמאק לחשוב בראש שלך? תקבל אותו מי שהוא למה סתם לעקוץ אותו בכל דרך אפשרית עד לרמה כזו שהוא יצטרך לקרוא לך "אפס". מילא זה היה משפט שגאידמאק נתון כולו לחסדיך, אבל זה לא, זה ראיון.
לא מתפלא בכלל למה גאידמאק הגיב ככה, בין אם מישו שכר בנשק או לא, מיליארדר רוסי שכולם מקנאים בו, ברגע שמתנקלים אליך יום וליל בכל ערוצי התקשורת מין הסתם אתה תשנא את כל העיתונאים שדואגים לפתח את דעת הקהל השינאתית שלהם כלפיך, ה"אפס" הזה היה מוצדק.
הגיע הזמן שהתקשורת תבין שהיא לא יכולה לעצב את דעת הקהל לפי איך שהיא רוצה, לפי האג'נדה שלה, כי ככה הם רוצים.. מקווה שהכאפה שהביאו להם היום למדה אותם משו.
גאידמאק לא הגיע לראיון.. הגיע אך ורק למופע ביקורת, ראיון לא אמור להיות מופע ביקורת במסווה של שאלות. אם היה כך מוטב שמלכתחילה היו אומרים לגאידמאק שהוא מגיע למופע ביקורת מתוכנן מראש וכל הוויכוח שהיה היה נחסך.
מראיין אמור לשאול לשאלות, נקודה, את הביקורת הוא יכול למתוח כמה שרוצה רק אחרי הראיון בטורים שפרטים שלו, לא באמצע הראיון, זה ידוע שככה אמורים לנהוג ומשום מה העיתונאים מנסים לדחוק את הגבולות יותר ויותר עד שהמרואיין מתפוצץ ונאלץ לקרוא לפאפרצי הזה "אפס".

נערך לאחרונה ע"י רמבו 6 בתאריך 22-07-2007 בשעה 01:08.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:29

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר