לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-07-2007, 05:53
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
עיתון הארץ מתעלה על עצמו: מפרסם טור של בכיר בממשל החמא"סי.

"הארץ" מפרסם היום בבוקר טור פובליציסטי שכתב הד"ר אחמד יוסף, בכיר בחמא"ס המשמש
כיועצו המדיני של הנייה.
בטור זה מתייחס אחמד יוסף לעובדות שקשה לערער עליהן (חמא"ס ניצח בבחירות, ובהחלט ניסה
במשך יותר משנה מלהגיע לעימות כרולל עם פת"ח). כותרת הטור מלמדת המון "עזה איננה
אלג'יריה", כאשר הכוונה לנצחון "חזית ההצלה האסלאמית" על מפלגת השלטון "חזית השחרור
הלאומית" (FLN) ב1992, שבעקבותיו, ביצע הצבא, שהנהגתו הורכבה מתומכי FLN, הפיכה צבאית,
שהביאה למלחמת אזרחים ארוכה.

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/879593.html

--------------------------------------------------------------------------------------

עיתון "הארץ" עשה צעד סופר-חשוב בפרסום טור זה (הגם שלחמא"ס יש אינטרס מובהק בהופעה
מתונה כרגע, כגורם מייצב), שכן חשוב להזכיר לאנשים פה, שכל ההילולה סביב "חיזוק אבו מאזן"
היא ספין קטן ושקרי. אבו מאזן החזיק בעמדות כוח, ואיבד אותן אך ורק בגלל שארגונו רקוב
ומסואב עד כדי כך, שקשה לראות איך ישתקם אי-פעם. נצחונו של חמא"ס היה מהיר בהרבה
מכפי שמישהו יכול היה לדמיין - והדבר לא קרה בגלל "מיומנות צבאית מזהירה" של אחמד ג'עברי,
אחמד ע'נדור ויוסף אל-זהאר. הדבר קרה בגלל התפוררות ורקבון בארגונים של דחלאן, אבו שבאכ
ולפניהם, בימי מוסא עראפת המנוח...
אחמד יוסף אינו צדיק ולישראל ודאי שאין סיבה לבטוח בו - אבל כדאי להסתכל עליו, ולהקשיב לו
ברצינות: זה האיש שהציבור הפלסטיני רצה. זה האיש שהסיבה היחידה לכך שארגונו לא שולט
גם באיו"ש, היא "המשך הכיבוש" של צה"ל שם. חמא"ס ניצח בעזה מסיבה טובה מאוד: כנופיות
פת"ח מפוררות ועסוקות יותר בלדאוג כל אחת לביזנס שלה (ושל החמולה שלה), מאשר לעסוק
במשהו גדול יותר. לדבר על "חיזוק פת"ח", באמצעות שחרור של 250 בנדיטים כאלה או אחרים,
לתוך איו"ש, זו אפילו לא בדיחה. שלטון הפת"ח באיו"ש לא יהיה יציב יותר או פחות, אם כנופיות
התנט'ים יתוגברו בכמה מחבלים משוחררים. מה שקובע את יציבות שלטון פת"ח, זה נוכחות
הצבא הציוני בסמוך לערים, וביניהן. זה אירוני להחריד מבחינת ארגוני האולטרה-שמאל שזועקים
מרהכ כנגד "המחסומים" - אבל הסיבה היחידה לכך שבעזה יש את "המנגון הביצוע", ובאיו"ש הוא
לא קיים, זו ישיבת ישראל בין הערים, והידיעה הברורה שכוח כזה לעולם לא יקבל רשות להיפרס
בשטח שלישראל יש נוכחות צבאית בתוכו.

הארץ עשה מעשה עיתונאי ראוי בכך שפרסם מאמר שגם אם לא התכוון לכך - מעיד על ההונאה
שמאחורי הרעיונות שב"חיזוק אבו מאזן".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-07-2007, 09:23
  הנביא עמוס הנביא עמוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.06.06
כמה הערות ושאלה:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "עיתון הארץ מתעלה על עצמו: מפרסם טור של בכיר בממשל החמא"סי."

להלן ציטטה מהמאמר ב"הארץ":
השילוב של חרם כלכלי והתחמשות צבאית של פתח אילץ את חמאס לנקוט צעדי מנע כדי לשמור על שלמותה של הדמוקרטיה הפלשתינית הצעירה.
משפט כזה הוא סיבה מספקת לזרוק את המאמר כולו לפח. הרי עיתון הארץ מעולם לא היה נותן הכשר לתנועת כהנא להשתתף בבחירות, אפילו אם היו לה תומכים רבים, אבל כנופיית טרור כמו החמאס
היא כשרה בשם הדמוקרטיה??? זו איולת פושעת.
התעמולה המוסלמית בכלל והערבית בכלל ניזונה מהבלוף הגדול הזה: שימוש בערכי המערב נגד המערב. שימוש בשפה "קורקטית" כדי לרמות פתאים, העוברים לדום כשהם שומעים
מילות מפתח כמו זכויות הפרט ודמוקרטיה שמשמיעים להם נציגי המרצחים במתק שפתיים.
אין שעטנז (או אוקסימורון בלע"ז) גדול יותר מחבורת המזוקנים הקנאים (הרוצים להשליט את חוק האיסלם הפונדמנטליסטי בעולם) ודמוקרטיה. כל תמיכה בהם, במישרין או בעקיפין, כל לגיטימציה
שלהם בשם "השלום" הפיקטיבי, ה"דמוקרטיה" או כל אשליה אחרת, היא משת"פיות עם אוייב.
אלה ההערות.
השאלה שלי היא: האם נסיונות ההרדמה הללו, שעיתון הארץ מסייע להם, הם חלק מתכנית
מלחמה קרובה?
ישן 09-07-2007, 16:17

אני מבין את ההגיון שלך, אבל לא בטוח שזו תהיה ההבנה של הקוראים.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כל מה שכתבת מדוייק - אבל בוא נזכור מיהו ומהו "הארץ", ואת מה/מי הוא מייצג."

נכון שהחמאס נבחר בגלל שהפתח היה כל כך רקוב ומושחת.
נכון גם שהפתח הוא משענת קנה רצוץ מבחינתנו, עוד פטה מורגנה אה לה ערפאת המטונף.
אבל אני חושש שמה שיובן ממעשה הארץ (ומן הסתם מה שהם באמת רצו), זה שיש לגיטימציה לחמאס, בגלל שיורשי היטלר הנ"ל נבחרו באופן דמוקרטי.
אני רואה כאן תהליך דומה למה שנעשה בזמנו עם ערפאת. הכשרת השרץ.
נכון שיש מוצר לואי (השחרת פני הפתח) אבל לא מרפאים סרטן עם איידס.
אם לענות על שאלתי בתגובתי הקודמת:
כן, אני חושב שיש כאן נסיון הרדמה בטרם התקפה, ולכן אני גם סבור שמי שמקדם את הטקטיקה
הזו, משתף פעולה עם מזימות האוייב, גם בלי דעת.
ישן 09-07-2007, 16:21
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני לא חושב לרגע שהארץ הפך פרו-ציוני.
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי הנביא עמוס שמתחילה ב "אני מבין את ההגיון שלך, אבל לא בטוח שזו תהיה ההבנה של הקוראים."

מה שאני כן חושב, זה שטוב מאוד שישנה חשיפה ישירה לעובדה שפת"ח הוא לא פקטור אמיתי בכל
המשחק הזה שנקרא בשם "הדיאלוג הישראלי-פלסטיני". פת"ח אמנם יודע לדבר על שלום ואחווה
בין פיגוע לפיגוע, אבל טוב שמזכירים לנו שהגוף הזה הוא בסה"כ איחוד רופף של כנופיות ששורד
באיו"ש תודות לנוכחות צה"ל שם, ולא בגלל לוחמיו המזהירים של התנט'ים...
ראוי לזכור שחמא"ס לא ניצח במלחמת אזרחים, אלא פשוט טאטא את פת"ח, באירוע עם מעט מאוד
שפיכות דמים, יחסית (מה שמלמד עוד יותר על התפוררות פת"ח, שלא הצליח להעמיד התנגדות
רצינית באף נקודה). גם אם בהארץ חושבים שפרסום הטור מציג את אחמד יוסף כמתון וכפרטנר,
אני מעדיף את זה על פני הסתרתו, רק בכדי שיגלו לנו אותו מחדש אחרי עוד נסיגת-ענק של צה"ל
שתיתן לנו את יוסף כיועץ מדיני של טריטוריה גדולה פי עשרים. עדיף להסתכל במציאות, וחמא"ס הוא
המציאות, שכן הוא דבק באמת שלו גם בגלוי, בעוד שפת"ח הבין שפה אוהבים לשמוע שקרים
באנגלית...
ישן 10-07-2007, 05:44

אני לא רואה שום נסיגה באופק.
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני לא חושב לרגע שהארץ הפך פרו-ציוני."

אולמרט נאבק על חייו הפוליטיים, ומנסה להיבנות על "שלום" עם אסד, שכמובן לא יבגוד בבוס האיראני שלו. יש כאן עוד תרמית, כשכל מיני גופים משתתפים בה מחישובים שונים.
אני לא סבור שכדאי לשלם מחיר כה גבוה (לגיטימציה של חמאס) רק בשביל לפסול את פתח,
שהינו כדבריך אוסף של ראשי כנופיות. הסיפור של אוסלו לא יחזור כאן, וגם לא גוש קטיף.
את חמאס צריך להוקיע כארגון טרור ואסור לתת יד לבלוף הזה שחייבים לקבל אותו בגלל שהוא
"נבחר דמוקרטית". חמאס מתכנן את השמדת מדינת ישראל, בתיאום עם סוריה ואיראן וגרורותיהם.
ציפי ציפלונה, שהשתן השלטוני עלה לה לראש (ולא פלא אם היא מסתכלת סביבה ומגיעה למסקנה שאם האפסים הללו יכולים, אז למה לא היא), מבינה שהיא תוכל להיבנות רק על פיוס (מול ברק וביבי)
ולא פלא שעיתון שמאלני כ- LA TIMES פתאום החל לפאר ולרומם את הפקידה הדלה הזו.
ישן 10-07-2007, 06:18
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני רואה ניסיון לספין - שנסיגה בהחלט להיות השיא שלו.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי הנביא עמוס שמתחילה ב "אני לא רואה שום נסיגה באופק."

נסיגה לצורך השרדות פוליטית, היא טריק אט"די ותיק. גם אם העסק הסורי לא יילך - אט"ד בהחלט
מוביל תהליך שמטרתו ניפוח הבלון מכחיש נהשואה ששמו אבו מאזן. מסיבה זו, חשוב כ"כ לזכור
שאבו מאזן החזיק בידיו כוחו צבאי, אלפי חמושים, ומנגנונים ותיקים - וכל זה התפוגג בתוך ימים,
כאשר חמא"ס החליט לפוגג את זה. ת\כורת קבועה לציבור פה, שאבו מאזן, אפילו היה אותו
למ"ד ו"וניק, כפי שדוברי אט"ד מנסים לציירו - עדיין אינו יותר מאשר בלופון קטן וחסר ערך שכל קיומו
תלוי במחסומים הנפשעים של הכיבוש הציוני המרושע. זה מה שמשיג פרסום טור של אחמד יוסף.

ייתכן שהכל מקרי בעולם, אבל יום אחורי שפרשת כרמיה עולה לכותרות, שוב הנדל"ניסט מדבר על
מו"מ עם הסורים - ברשת ערבית.
ישן 10-07-2007, 08:16
  relove relove אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.02
נראה לי שמשהו השתנה אחרי עזה.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני רואה ניסיון לספין - שנסיגה בהחלט להיות השיא שלו."

גם ארה"ב, ואפילו אירופה , ארצות ערב המתונות והרשות הפלסטינית של הפתח( אם כי לא בקול רם) כולם מבינים שנסיגה ישראלית מהגדה תביא לשם את החמאס ואל קעידה, ואף אחד מכל דורשי הויתורים לא מייחל למצב כזה.
באופן פרדוכסלי, הנסיגה מעזה ותוצאותיה חיזקו את ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, וברוח המשפט שאחינו מהיהדות הדתית לאומית אוהבים לצטט "הכל לטובה".

איך אני יודע שאין לחצים בינלאומיים בנושא של נסיגה מהגדה?
בין היתר : במכתב של 10 שרי חוץ אירופאיים (אירופאים!) לטוני בלייר השגריר החדש של הקוורטט, הם דורשים כמובן (איך לא?) שלל ויתורים מישראל "על מנת לחזק את אבו מאזן" ולצאת מהסטאטוס קוו.
הויתורים כוללים שחרור של אלפי מחבלים אסירים ושחרור מיידי של כספי המכס המוקפאים בישראל.
אף מילה על נסיגות נוספות!

http://www.jpost.com/servlet/Satell...icle%2FShowFull

ואל ייקל הדבר בעיניך. פעם נסיגות ישראליות משטחים היה משפט הפתיחה בויתורים שנדרשה ישראל להעניק לפלסטינאים.

חמישה חברי כנסת מושחתים מצטופפים בחיפושית:
שניים מקדימה. שלושה מאחורה - גם מקדימה .

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:28

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר