לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-07-2007, 22:19
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
טוב אני אספר בקצרה:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "סוף טירונות נח"ל מרץ 07"

בא"ח נח"ל טוב-בסיס יחסית גדול הממוקם בסמוך לתל ערד (תגלו מה המקום כשתקבלו את התג חטיבה שלכם).
ישנים באוהלים עם מיטות ומזרונים(עצה שלי לפתוח את המיטה להפוך אותה ואח"כ למתוח שרכים).
מקלחות ושירותים ברמה סבירה מאוד,סביר להניח שתצבעו אותם בטרום מכל הכתובות שרשמנו.
לא היו השלמות ציוד בפלוגה שלי לפחות (931 ניסו להשלים השבוע ווסטים),תשמרו על הדברים שלכם.
מז"א לא נוח בעליל אתם הולכים להנות מהרבה חדלים במהלך התקופה הקרובה,כיוון שייקח זמן עד שתוכשרו 05.(כל זמן שאתה 03 כל דרגה של עומס חום שווה בטירונות כפליים כלומר עומס חום 3 יהיה בשבילכם 4).
עמדות שמירה אין מה לפרט יותר מדי חוץ מזה ששומרים במחסנית בהכנס.
שק"מ לא קיבלתי הרבה זמן בגלל שהשקמיסט בגימלים נקווה שעד שתתגייסו הוא כבר יחזור.
אוכל-בוקר:ביצה משומרת או ביצה עם קליפה שבושלה ערב לפני,גבינה לבנה ירקות,מיץ פטל ולחם.
צהריים-נקניקיות או אם יש לכם מזל אז עוף או שניצל,פסטה ורוטב עגבניות,סלטים,קרואסון,מיץ פטל.
ערב-כמו בבוקר רק שיש תוספת פחמימה חמה,פסטה או אורז.
שישי-ארוחות "חגיגיות",בורקס וקרואסון קינמון זה חגיגי,כנ"ל אורז צהוב משמן ועוף.
שבת בצהריים-חמין עם קליפות ביצים,אם תהיה מחלקת בינישים קחו להם מהחמין כי שלהם חלק ואין להם כל מיני קליפות.
שבת בערב-ארוחה בנוסח סודן,עודפים מוצאים לשולחנות ואתה משלים ארוחה מהחבילות של החבר'ה.

יציאות סה"כ לא משהו- 12-2 ולפעמים יותר,אתה לא גבעתי אז אל תצפה לראות יותר מדי בית גם בטירונות.

המלצות:
2 זוגות גרביים
נעליים שעולות עליכם בול לא מידה גדולה יותר
אקילן
מטען לMP 4
מנעולים
כפכפי קרוקס למקלחת
סדין וציפה,אפשר כרית
כרבולית פליז
אל תוש-יש מכה של יתושים וזבובים
כילה-אם אתה רוצה לסגור שבת ולישון בפנאן כשלא כל רגע זבובים מטרידים אותך
שמפו הרבל אסנס ריח שכיף לישון איתו
לדרמן
צ'וקלוקים
פותחן קופסאות

חם מאוד כל הזמן תקפידו לשתות,אם יש לכם כאבים שלא מאפשרים לכם להמשיך תראו חופ"ל.

קצת מושגים:
פינת סמל-הבית של הסמ"ח שלכם,תלמדו להעריך אותו מאוד.בפינה יש את הקודש של הסמל,הארגז המיוחד שלו שמכיל הרבה דברים כמו חוטרים פלנליות גומי הפעלה איזו חבלה וכל מה שליבו של טירון חושק בו.
ווסט חי"ר-זה מעכשיו התיק שלכם שילווה אתכם,קסדה 7 מחסניות מלאות ו2 מיומיות כשחוסר כלשהו יעלה לכם בהתחלה ב3 שעות ביציאה.
גג"ש-גג שינה,הזמן האחרון שבו הולכים לישון,בד"כ אחרי שיחה קצרה עם המפקד על היום שהיה.
סע"פש-סידורים,ענינים,פה ושם המונח הנחלאווי לשעת הת"ש בשאר המקומות,רשאים לדבר בטלפון לעשן ללכת לשק"ם להתקלח.
40 דקות זמן שק"ם-זמן הקודש המגיע בסוף השבוע ובו אתם נערכים לקראת השבת או הציאה שבבוקר אחרי בד"כ יבוא ביום חמישי.
רס"פיה-כל הציוד של הפלוגה מאוחסן באותו המבנה,מיטות ומזרונים,וסטים שק"שים ארגזים.
פינת סילור-המקום שבו תסלרו את הנשק שלכם מדי שבוע כדי לשמור עליו מפני חלודה.בגלל האבנית במים של ישראל אנחנו נאלצים לסלר ולא לשטוף במים כמו שנוהגים האמריקנים.
צולבת-המחסנית הכפולה המחוברת באותו מתאם ארור ותגרום לכם להסתובב איתה,תזכרו שתמיד עדיף כלבת.
אולם ספורט-במקום הזה תפגשו את בוז'ו או "פעל" מדריכי הקרב מגע שידגישו את מרכיב הכושר והמשמעת יותר מן המכות בשיעורים שלהם.
ח'-2 צלעות שוות ובסיס כשכולם בקו נעליים ישר וי בין הרגליים וידיים מאחורי הגב,אם תהיו עם נשק אז 5 אצבעות ידית אחיזה.
סמוך קום-מונח ופעולה ארורים שנועדו לגרום לכם סבל,יורדים לשכיבת סמיכה אחת עולים ומבצעים ברכיים לחזה ומחיאת כף.דוגמא:"יוסי,עוף מהח' 15 סמוך קום ותחזור"
מצב 2-אם תעצבנו את המפקדים תבלו במצב הזה הרבה ולא כדאי.
"פתח ח' לסמל"-אחד המושגים שפחות תרצו לשמוע כי תחזרו מאובקים ועם מרפקים מדממים אחרי המפגש הזה,עקב פעירות יתר.
"זכור את זה"-שעות ביציאה,שמקבלים בשיחת המחלקה עם המ"מ.
מצ"ל-אחד הדברים היותר ארורים שתעשו בטירונות, למי שתהה לגבי הרשת"ב -מצבת לוחמים.תאלצו לכתוב על דף את מס' חברי הכיתה ומי נוכח וחסר.מצ"ל לא תקין יביא למשפט הבא:"5 מצ"לים כל כיתה בזמן הבא,2 דקות בהצלחה".
ב',7,זוז-עוד אחד מהביטויים שפירושם הגעתם מהבית,זהו עולים על ב' פותחים פלוגה.
תורני מפל"ג-הם אלה שיגישו לכם את האוכל בחדר האוכל,ידאגו לנקיון השירותים ולריקון פחי הפלוגה.הרס"פ אוהב כבוד לכן תנו הקשב כמו שצריך.
אולם הדרכה-האולם שבו נערכות השיחות במבנה שמעל פלוגה,בד"כ עם רב הבא"ח או עם הסמג"ד.
אמ 16-הנשק שתקבלו בהתחלת הטירונות,אל תביאו קת סוללות מהבית וידית הסתערות,כי באמת שאף אחד לא צריך את זה בשלב בסיסי כ"כ.
"מח' X פתחו שעון,זמן הבא X בX זמן בהצלחה!"-לכל דבר בצבא יש זמן,גם להניד עפעפיים,
שנה או shne -מילה ארורה שפירושה לעשות את אותה משימה בפעם השניה.
דוגמא":זמן הבא נגעתם בעמוד וחזרתם 15 זוז!,עמדתם בזמן ?,לא!,שנה!."
"סתום תפה תעיף תידיים שלך תעמוד ישר-עוד אחד מהמשפטים שמבטאים כיצד יש לעמוד בח'.
"נוהל בנאדו"-צוואר זקוף ולהימתח זה פירוש הביטוי.
תעבדו מהר תעבדו חכם תעבדו יעיל-עוד משפט שתשמעו כדי לייעל את דרכי העבודה שלכם,לא תמיד זה יעזור.
הארכת זמן-עמידה בזמנים יותר חשובה מן המשימה,"אין הארכות לזמן"-אין הארכה ולכן סוף הזמן בח'.לעולם אל תסתמכו על הארכות כי פשוט לא תמיד יהיו.

שיהיה בהצלחה אם יש עוד שאלות יתקבלו בברכה!.

נערך לאחרונה ע"י agent_amos בתאריך 06-07-2007 בשעה 22:31.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-07-2007, 12:42
  מראדונה מראדונה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.06.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי rkorton שמתחילה ב "וואי יש לי כל כך הרבה שאלות!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rkorton
קודם כל מזל טוב
אני מתגייס ב26 לנח"ל ויש לי כמה שאלות (מה לעשות- צעיר):
1) אנחנו מתגייסים ביום חמישי, יש לך מושג אולי אם אנחנו נסגור שבת ראשונה?
2) האם השתתפת בגיבוש יחט"יות? קשה כמו שאומרים? ובגלל שאני נתקל בהרבה סתירות, עושים אותו עם נשק או בלי?
3) אני קראתי על הגדודים ואת האמת אין לי מושג איזה גדוד אני מעדיף, יכול להמליץ?
4) יוצאים עם נשק כבר בטירונות? M16 מקוצר?
5) עשית כבר מסע כומתה?
6) קראתי באיגרת ששלחו לי על הפלוגות בגדודים, מתי מתבצע המעבר לפלוגות והאם אתה בוחר? לדוג' למסייעת ולחוד.

תודה

1) אתם לא תסגרו
2)הגיבוש קשה וכמה שזה נשמע קלישאתי אחרי כמה זמן בטירונות אתה חושב על זה ומבין שזה לא כזה קשה..בתאכלס...כשאתה עושה אותו זה קשה אבל הגיבוש גם לא ארוך אז זה לא נורא..עושים אותו עם M-16 ארוך מעוקר לרוב
3) לא יודע מה להמליץ לך..
4)הפלוגה שלנו יצאה עם נשק פעמיים עד עכשיו (השבעה ועוד פעם אחת) אבל עכשיו אחרי שהוסמכנו 05 אז אנחנו מתחילים לצאת איתו.
5) מסע כומתה בנח"ל הוא לקראת סוף אימון מתקדם...שלנו יהיה עוד חודשיים-חודשיים וחצי ככה.
6) כשאתה עולה לגדוד אז מחלקים אותך לפלוגות...נראה לי שזה אחרי 10-11 חודשים תקנו אותי אם אני טועה....

אגב עמוס, אתה החייל ששיחק עם הנשק ופלט כדור בשמירה לפני שבועיים? כי אני יודע שהשם שלו התחיל בעמוס ונראה לי הוא היה ב 32
ישן 07-07-2007, 12:50
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
תשובות:
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי rkorton שמתחילה ב "וואי יש לי כל כך הרבה שאלות!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rkorton
קודם כל מזל טוב
אני מתגייס ב26 לנח"ל ויש לי כמה שאלות (מה לעשות- צעיר):
1) אנחנו מתגייסים ביום חמישי, יש לך מושג אולי אם אנחנו נסגור שבת ראשונה?
2) האם השתתפת בגיבוש יחט"יות? קשה כמו שאומרים? ובגלל שאני נתקל בהרבה סתירות, עושים אותו עם נשק או בלי?
3) אני קראתי על הגדודים ואת האמת אין לי מושג איזה גדוד אני מעדיף, יכול להמליץ?
4) יוצאים עם נשק כבר בטירונות? M16 מקוצר?
5) עשית כבר מסע כומתה?
6) קראתי באיגרת ששלחו לי על הפלוגות בגדודים, מתי מתבצע המעבר לפלוגות והאם אתה בוחר? לדוג' למסייעת ולחוד.

תודה

1.לא תסגור שבת ראשונה,תחזור הביתה.
2.אני אישית וויתרתי על הרעיון מההתחלה כי היה לי רצון לשרת בגדודים מלכתחילה.כעיקרון הגיבוש יש בו הרבה חבר'ה שהתקבלו על חשבון ויטמין P ולא ע"פ היכולות שלהם.הגיבוש נעשה עם נשק רוך ללא מכלול.
3.אישית אני בגדוד 932,לטעמי הגדוד הטוב ביותר מבין שלושת הגדודים מבחינת מורל ואנשים(תלוי במחזור גיוס שלך),יש לך סגל של מ"כים מעולה ב32 ואני מבטיח לך כי פגשתי חלק מהם בבסל"ח.
4.יוצאים עם נשק בטירונות,אמ 16 מנוסר,סה"כ הנשקים ברמה טובה,היציאות יהיו מההשבעה והלאה.
5.המסע כומתה שלי הוא עוד חודש וחצי-42+8 .
6.אתה לא בוחר לאן תלך,אצלנו המחלקת בינישים הולכת לפלחו"ד ושתי המחלקות האחרות באות למבצעית,אני הולך ללו"ז או לגרילה ויש סיכוי לצלפים.
המחזור שלך כנראה יעלה למסייעת ולפלחו"ד.

בהצלחה ואל תחשוב על הפלוגות המבצעיות כעיקרון זה עוד רחוק ממך וגם ממני,תחיה את ההווה תשתדל לעשות הכי טוב שאתה יכול.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:36

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר