לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-06-2007, 00:32
  PsyEythan PsyEythan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.06
הרבה אפשרויות, לא יודע מה לעשות

קצת היה קשה לי למצוא כותרת עניינית וזה הכי טוב שיכולתי למצוא.
עכשיו, אני רק בן 16, אבל אני רוצה לדעת מה הסיכויים שלי להגיע לאן שאני רוצה כבר עכשיו.

מה שהייתי רוצה זה להגיע ליהל"ם, מקסימום לא לעבור גיבוש ו"ליפול" בגדודים. אני ישאל לגבי זה אחר כך אבל קודם אני רוצה לשאול לגבי דברים אחרים. בא לנו פה כל הזמן קצין שקשור לעתודה הזאת וכל הזמן מז** בשכל לגבי זה. יש פה מישהו שהיה בזה ומוכן להסביר לי איך התנאים שם? לפי ההתרשמות שלי אין מצב שאני הולך לזה כי עד שאני יצא מהצבא זה כבר גיל 30, לאנשים כבר יש משפחה בגיל הזה. אולי אפילו לא יתנו לי ללכת בזמן השירות חובה לאן שאני רוצה בגלל שזה לא עוסק במקצוע שאני ילמד(פיזיקה). אני צריך להחליט לגבי זה בשבוע הקרוב הייתי אומר, למה אני צריך לעשות מבחנים הקיץ בשביל זה.
אני גם מתנדב מד"א, איזה אפשרויות זה נותן לי בצבא? יש מצב שיקחו אותי למקצוע שקשור לזה במקום מה שאני מעדיף? או שאני יכול לעסוק בזה בנוסף כמו להיות חובש או משהו?

עכשיו בקשר ליהל"ם, הבנתי שהגיבוש הוא כחודש לאחר הגיוס... איך בוחרים את האנשים המתאימים לגיבוש? או שכל אחד יכול להשתתף? ואיך בוחרים לאיפה מכניסים את מי שעובר את הגיבוש(כלומר, ליעל או יחס"פ וכו')? לא ניראה לי שזה הולך לפי העדפה אישית כי לא כל כך יודעים מה הולך שם, אבל יש מצב זה ככה? או שזה לפי הצרכים של הצבא?
ושאלה אחרונה, למה אנשים לא רוצים "ליפול" באב"כ, זה לא אמור להיות שירות מעניין?

תודה מראש!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-06-2007, 00:48
  AcidicJimmy AcidicJimmy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי PsyEythan שמתחילה ב "הרבה אפשרויות, לא יודע מה לעשות"

אשכרה הרבה שאלות בנושאים שונים

1. עתודה זה לא לכל אחד את זה חוויתי על בשרי. יש אנשים שזה מתאים להם וכאלה שלא. כעיקרון יש מסלולים ארוכים יותר וארוכים פחות, יש גם כאלה שיש להם שיבוץ בטוח בצבא מבלי שתדאג שיתקעו אותך בתפקיד שלא באמת קשור למקצוע שלמדת. אני הייתי במסלול כזה ואם הייתי נשאר בו הייתי משתחרר בגיל 26 (לא גראטרי...).
2. ידע מוקדם יכול לעזור לך בקורס חובשים, אולי במיונים לפראמדיקים גם יהיה לך יתרון קל בגלל ההתנדבות שלך במד"א אבל אל תבנה על זה שזה מה שיקבע את התפקיד שלך בצבא. גם אני הייתי מתנדב במד"א ואף אחד לא ניגש אלי עם הזמנה למיונים כלשהם.
4. אנשים לא רוצים ליפול באב"כ בעיקר בגלל שהתפקיד העיקרי שלהם לא מתבטא כל שני וחמישי מה שהופך אותם לפחות או יותר גדוד בט"ש. יש גם כאלה שלא רוצים לשרת ביחידות מעורבות ובאב"כ משרתות בנות.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י AcidicJimmy בתאריך 21-06-2007 בשעה 00:54.
ישן 21-06-2007, 02:14
  AcidicJimmy AcidicJimmy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי PsyEythan שמתחילה ב "אפשר לשאול למה עזבת את המסלול..."

למה עזבתי? כי יש זמן לצבא ויש זמן לאוניברסיטה, חבל לערבב ובסוף למצוא את עצמך מפסיד את שתי החוויות. לפחות ככה אני הרגשתי. וחוץ מזה, לא היה לי כוח ללמוד אחרי 12 שנים בבצפר
וכן, אפשר לפרוש, אבל פשוט יותר לעשות את זה עוד בהתחלה כמוני.
תשמע, אם תסיים ללמוד בעתודה ישבצו אותך במקצוע שלך או בתפקיד דומה. אני לא יודע לאן אתה שואף להגיע, אבל אם אתה מחפש להיות לוחם עתודה תחסום אותך בהרבה מובנים (לא לגמרי אבל, לדוגמא אפילו אחרי הלימודים יש סיכוי לצאת למיונים של יחידות העילית. אבל אני מתאר לעצמי שגם כאן מדור עתודה יחפש להקשות עליך). ולא, התנדבות במד"א ממש לא אומרת שישבצו אותך בהכרח בתפקיד שקשור לרפואה...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:26

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר