לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-02-2007, 14:53
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
קצת רקע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צביליך שמתחילה ב "חרטרטמן: אני מתחילה להבין את עופר שהתאבד"

מתוך ויקיפדיה: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90...5%D7%A4% D7%A8
ציטוט:
אברהם עופר (1922 - 3 בינואר 1977), שר וחבר כנסת מטעם סיעת המערך.

אברהם עופר נולד בחורסטקוב שבפולין בשם אברהם הירש, ועלה לישראל בשנת 1933. למד בבית-הספר התיכון בבית הכרם ובאוניברסיטה העברית. בשנת 1937 הצטרף ל"הגנה" ושרת בחיל הנוטרים. במלחמת העצמאות שרת בחיל הים בדרגת סגן-אלוף, ושימש כמפקד הראשון של בסיס חיל-הים באילת.

במסגרת פעילותו הציבורית היה עופר פעיל בתנועת הנוער המחנות העולים. הוא היה ממייסדי קיבוץ חמדיה ב-1942. ב-1944 היה בין מקימי המשמרת הצעירה של מפא"י. כמו כן היה ממקימי הכפר הירוק ומנהלו הראשון.

ב-1952 נבחר למזכיר מפא"י במחוז תל אביב. ב-1958 הצטרף למשרד החקלאות. עבד במרכז "תנובה" והקים את מועצת הלול. היה סגן מנהל כללי לענייני כלכלה. ב-1964 השתתף כחבר במשלחת שניהלה את המשא-ומתן עם השוק האירופי המשותף. בסוף 1964 נתמנה למנהל כללי של "חברת אשדוד". בשנת 1965 נבחר למועצת עיריית תל אביב, וכיהן בתפקיד סגן ראש העיר בשנים 1965 - 1967. ב-1967 נתמנה כמנהל כללי של "שיכון עובדים".

בשנת 1969 נבחר לכנסת השביעית מטעם מפלגת העבודה. עיקר פרסומו כחבר כנסת היה החוק לשינוי שיטת חלוקת עודפי הקולות בבחירות לכנסת, אותו יזם יחד עם יוחנן בדר מגח"ל. החוק המיטיב עם המפלגות הגדולות, שנקרא על שם יוזמיו חוק בדר עופר, הינו בעצם תיקון מס' 5 לחוק הבחירות לכנסת [נוסח משולב], ה'תשכ"ט - 1969, אשר התקבל בכנסת ב-4 באפריל 1973 והופעל לראשונה בבחירות לכנסת השמינית.

ב-3 ביוני 1974 נתמנה כשר השיכון בממשלתו הראשונה של יצחק רבין, לאחר ששימש תקופה קצרה כיו"ר מועצת המנהלים של חברת עמידר.

בשנת 1976, עת כיהן עופר כשר השיכון בממשלתו של יצחק רבין, הועלו כנגדו חשדות לפיהם היה שותף למעשי שחיתות בחברת "שיכון עובדים". פנייתו ליועץ המשפטי לממשלה, אהרן ברק, שיורה על הפסקת החקירה בעניינו, נענתה בשלילה. ב-3 בינואר 1977 נמצאה גופתו במכוניתו, לאחר שהתאבד ביריה. הוא הותיר אחריו מכתב ובו כתב: "זה שבועות וחודשים שמענים אותי, שופכים את דמי, מעלילים עלי עלילות ומתעללים בי. אין לי ספק שהאמת תצא לאור, שלא מעלתי ולא גנבתי, ושהכל הן עלילות שווא, אך אין לי כוח לשאת זאת יותר".

לאחר התאבדותו נגנז התיק שנפתח כנגדו, והחשדות מעולם לא הוכחו בבית המשפט.

התאבדותו של עופר הביאה להרגשה ציבורית של קבס ומיאוס מן השחיתות השלטונית. על אף שההתאבדות נתפסה כטרגדיה אישית, והזעם הציבורי לא הופנה כלפי עופר שנתפס כקורבן, הצטרפה פרשייה זו לפרשיית אשר ידלין, ולפרשיית "חשבון הדולרים" של לאה רבין וגרמה לתחושה ציבורית לפיה שלטונה של מפלגת העבודה הינו מושחת, ויש להחליפה במפלגה אחרת, וזאת לאחר שבמשך עשרים ותשע השנים מקום מדינת ישראל ועד לבחירות של שנת 1977 שלטה מפלגה זו בישראל ללא עוררין. בבחירות, שנערכו ב־17 במאי 1977, ניצח בפעם הראשונה הליכוד בראשותו של מנחם בגין.

שמו של עופר זכה לרהביליטציה, וכיום נקראים ברחבי הארץ שכונות ורחובות על שמו
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-03-2007, 08:39
  sason_g sason_g אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.11.02
יחי ההבדל הקטן
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי illi שמתחילה ב "מה שמעניין ...."

תמיד היו שחיתויות בין עובדי ציבור, אבל הם היו מעט יבלית בגינה ונעקרו מהר, היום הגינה רובה יבלית.
אינני יודע כמה מהגולשים הם בגילי וזוכרים את אותה התקופה והיו מקורבים כמוני לעניינים אבל להלן העובדות:
אשר ידלין, היה מועומד לנגיד בנק ישראל כשנחקר על שוחד כתרומה למפלגה על סך מאה אלף לירות שהיו כארבעים וחמישה אלף דולר, נישלח לחמש שנים בכלא ואף מנהיג לא התגייס לעזרתו.
צבי צור, מנכ"ל משרד המסחר והתעשיה קיבל מעט שוחד על כל רשיון יבוא ונדון גם לחמש שנים.
אברהם לוינסון, מנהל בנק הפועלים ביצע פעולות בלתי חוקיות למען הבנק וכשהתברר לו כי לא יעזרו לו התאבד, הוא לא לקח פרוטה לכיסו והיה עד יומו האחרון חבר קיבוץ צרעה.
דוד פלד, מנהל המכס והבלו שבמקרה שלו הייתי מעורב כשכעובד "זניט טלויזיות" קיבלתי הוראה אחרי תערוכה להעביר לביתו מוצרי אלקטרוניקה שהוצגו בה והיו צריכים לחזור לאמריקה כי לא שולמו עליהם מיסים, כמוני היו עוד שניים ופלד נאסר חשלוש שנים.
אברהם עופר, גם במקרה הזה הייתי מעודכן מאחר ושני קצינים של זיגל שעסקו בזה היו ידידי האישיים, כשהתפזר העשן של השערוריה הגדולה התברר שהרוב היה רק עשן והחקירה היחידה נגד עופר היתה על הנחה חריגה שסידר לבנו בקנית דירה מ"שיכון ופיתוח" כאשר סרבו לעזור לו בהשתקה התאבד.
המשותף לכל המיקרים אז הוא כי דובר בסכומים קטנים, המפלגה התנערה מהנאשמים והם שילמו את המחיר, אף אחד לא רכש קירות ולא בילה עם ההון הגדול ודאג לו, ספיר של אז גר כל ימיו בבית קטן שבנה בכפר סבא בשנות השלושים כשזה היה סוף העולם ולא השאיר הון ליורשיו.
ישן 02-03-2007, 09:18
  illi illi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.03
מסכים איתך...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי sason_g שמתחילה ב "יחי ההבדל הקטן"

אהלן

ראשית , נראה לי שבאמת השנים גרמו לך לקצת קשיים בקריאה/ ראייה .

שנית ולעניין, זו בדיוק הייתה כוונתי . היום "עשייה למשפחתי" או רמאויות ונוכלות כבר מזמן הפכו לנורמה בקרב בעלי הפטור מהחוק וההגינות הציבורית .

בזמנו אף מפלגה לא הייתה מגבה מעידה של חבר בה , היום "שמור לי ואשמור לך" חוגגים .

ולראייה , הגנתו של ליברמן את על אסטרינה , הגנתם של חברי קדימה , מבלי להכנס לשמות, על ראש הממשלה , ועוד כהנה וכהנה . השאלה היא מתוך מה באה ההגנה הזו ?
ושאלת השאלות, למה חברי מפלגה ולא חשובה מי מהן, לא מנסים לחסוך מהם את ההגנה הזו מראש ?
למה אותם חברי מפלגה לא חושבים שכל מעידה של אחד מחבריהם מטילה קלון על כל המפלגה?
כנראה שנציגינו שכחו מהעניין של כבוד והנורמות כבר השתנו מזמן .

בברכה

illi
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:51

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר