לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-01-2007, 13:10
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
רגרסיה פולינומיאלית למערכת כאוטית

רבותי, אם התאוריה שלי נכונה, יש הרבה כסף בסיפור הזה, מספיק לכולם פה למשכורת שניה מכובדת (למרות שיהיה קשה להתעשר מהפטנט הזה), אז לתשומת לבכם:

מצב פתיחה:
  1. יש לי מערך נתונים מדידים (מדובר למעשה בארבע מערכי נתונים, תלויים האחד בשני, לכל נקודת זמן) שהוא רציף, ומתנהג (בטווח הקצר) בצורה כאוטית.
  2. קיימות הרבה שיטות להתחקות אחרי תנודת הנתונים, הנפוצות מבינהם:
    • הגדרת 2 סטים של ממוצעים נעים וניתוח היחס בינהם (לדוג' אחד מחשב 9 נתונים אחורה, שני מחשב רק 5, או לחליפין אחד ממוצע רגיל והשני לוגריתמי או אקספוננציאלי - כשהם חוצים האחד את השני הניחוש המלומד יסיק שיש שינוי מגמה בתבנית הנתונים).
    • חישוב סטיות תקן מסביב לממוצע כזה או אחר (ברגע שהנתונים יוצאים מחוץ לסטיות התקן הניחוש המלומד מסיק שיש שינוי שמגמה).
  3. כמעט ולא הצלחתי למצוא שיטות פופולריות לשימוש באקסטרפולציה על מסד הנתונים ע"מ "לחזות" שינויי מגמה, והשיטה היחידה הנפוצה (שיטת הרסט) שכן מצאתי מבצעת רגרסיה ליניארית בלבד (וברוב הגרסאות שלה גם לא את זה).
מסקנה שלי: או שאני הראשון שחושב על אקסטרפולציה של הנתונים (ואין סיכוי שבעולם שזה נכון, כל אחד שבא מרקע של מדעים מדוייקים יחשוב על זה מהר מאוד) או שפשוט כל השיטות שכן עושות את זה מרוויחות ולכן הן מוגדרות כסוד מסחרי.

האופציה היחידה האחרת היא שאף שיטה כזו לא הוכחה כיעילה ונזנחה ע"י השוק כ"כ מזמן שרוב האנשים לא מכירים אותה... ובזה קשה לי להאמין.
שיטת הרסט עצמה מתייחסת בחישוב שלה למימד הפרקטאלי של תנועת הנתונים, תאורית הפרקטלים לא קיימת מספיק זמן כדי שהתאוריה הזו תבדק ותשכח.

מה שצריך לעשות בשורה התחתונה זה ליצור רגרסיה פולינומיאלית כדי לנבא את תנודת הנתונים. הבעיה היא שהידע שלי בתכנות זעום. אני לא יודע איך להפוך את התאוריה למעשה ולבדוק אותה.
יש מישהו שמוכן להרים את הכפפה?
יש לי את התאוריה של הרסט וקוד מקור* לתוכנה שעובדת על פיו, כדי שתוכלו לראות על מה אני מדבר, העיה היא שה"לב" של התוכנה הזה בנוי על רגרסיה ליניארית. צריך להחליף אותו.
יש לי קוד, ואת התאוריה מאחוריו, שנועד לחישוב המבנה הפרקטלי של גלים (הם השתמשו בין היתר בתבניות של ירידת גשם, מערכת כאוטית לחלוטין) שיכול לדעתי להוות את ה"לב" ולתת רגרסיה יותר יעילה.
ככה שאני צריך מתכנת שיכול להתמודד עם המתמטיקה של של תורת הפרקטלים. מה דעתכם?

* התוכנה כתובה שפת תכנות ייחודית מבוססת C+ אבל לא זהה, עיקר הבעיה היא שהתוכנה צריכה להיות מתורגמת לשפה אחרת, מבוססת C++. אני יודע, מסובך, אבל בתחום הזה כל חברה יוצרת ווריאציה של השפה כדי שהמשתמשים לא יוכלו להעביר כלים מתוכנה מסחרית אחת לשניה, למרות שהתוכנות הסחריות זהות בתפקודן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:44

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר