לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-12-2006, 22:00
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
מידע תל-אביבים יידו קוביות קרח על מפגינים פעילי שמאל קיצוני

אני רוצה לקרוא מעל במה זו לשלום בין העמים, השמאל והעם היושב בתל-אביב. מי יתן ולא ישא עוד יהודי אל יהודי קוביית קרח, ולא ילמדו עוד מלחמה.

ציטוט:
----------------------------------------------------------------------------

מאות פעילי שמאל צעדו ברחובות העיר ודרשו, בין היתר, להרחיב את הפסקת האש גם לגדה. ח"כ ברכה: "מה זאת אומרת 'יצאנו מעזה'? הסוהר יצא מאמצע מהכלא, אבל הוא עדיין מקיף אותו מבחוץ". התושבים לא מיהרו להצטרף להפגנה, וחלקם אף השליכו קוביות קרח על הצועדים
יעל ברנובסקי פורסם: 02.12.06, 22:17

כמה מאות מפגיני שמאל צעדו הערב (שבת) מרחבת הסינמטק לרחוב אבן גבירול בתל אביב במחאה על פעולות צה"ל ברצועה וקראו להפסיק את "המצור על עזה". פעילי השמאל שארגנו את ההפגנה סיפרו כי הרעיון לצעדה עלה עוד לפני שהוכרז על הפסקת אש, אך הם סבורים כי הנושא ממשיך להיות רלוונטי.

רוב המשתתפים בהפגנה הם חברים בארגונים חברתיים שונים, בהם "נשים לשלום", חד"ש, "רבנים לזכויות האדם" וארגונים נוספים. המפגינים הניפו דגלים אדומים, החזיקו בשלטים המתנגדים ל"מצור", ניגנו בתופים וקראו סיסמאות בעברית, באנגלית ובערבית. עוברים ושבים שהבחינו בהפגנה לא מיהרו להצטרף לצעדה, וכמה מהתושבים אף זרקו קוביות קרח על המפגינים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/20122005/954612/DSC_5289_wa.jpg]

תושבים השליכו קוביות קרח על המפגינים (צילום: ניב קלדרון)

המפגינים ככל הנראה לא הסתפקו בנאומו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בטקס האזכרה לדוד בן-גוריון שנערך ביום שני, שבו הכריז שישראל מוכנה לוותר על שטחים רבים עבור הפלסטינים במסגרת משא ומתן ולאחר הפסקת הטרור. דוברת קואליציית "נשים לשלום", עדי דגן, אמרה כי "אולמרט יוצא בהצהרות על רצון לשלום ובאותה העת נקלעת ממשלתו למשברים פוליטיים. אנו קוראים לממשלה להרחיב את הפסקת האש בגדה ולהסיר את המצור הכלכלי מעל הרשות".

ח"כ מוחמד ברכה (חד"ש) אמר ל-ynet כי "מאז שפירקו את ההתנחלויות ברצועת עזה לא היה יום אחד ללא מצור. כשאומרים 'מה רוצים הפלסטינים? אנחנו יצאנו מעזה', מה זאת אומרת 'יצאנו מעזה'? אז הסוהר יצא מאמצע מהכלא, אבל הוא עדיין מקיף אותו מבחוץ.

"אולמרט אינו חותר לשלום באמת. הוא דיבר על חילופי שבויים, וזה אכן חשוב. אולם ההצהרות שלו לא חדשות ומזכירות את תוכנית ההתכנסות. אין אצלו מקום לשותף פלסטיני. אם הוא חושב שהוא יכול לעשות שלום עם עצמו, אז יכול להיות שהוא יישן בשקט לבד, אבל הוא יוביל את שני העמים לאסון. היום דרושה החלטה אמיצה של שינוי כיוון, כן ללכת לשלום ישראלי-פלסטיני הכולל שתי מדינות לשתי עמים", אמר ברכה.

"הציבור בשדרות מתוסכל"

בין המשתתפים בהפגנה ניתן היה להבחין גם בכמה תושבי שדרות. נעמיקה ציון, שהגיעה לרחבת הסינמטק בתל אביב הישר, נשאה נאום ובו סיפרה בהתרגשות: "השבוע פתחתי לרווחה את חלון הברזל של חדר הביטחון שלי, שהיה סגור מזה חודשים רבים. חדר ביטחון, שהוא גם חדר העבודה שלי וגם המרחב המוגן שלי, התמלא באחת אור שמש. חשתי הקלה עצומה".

ציון סיפרה כי היא נחרדת לשמוע קריאות חוזרות ונישנות מצד שכניה ל"החרבת בית חנון" ו-"גילוח עזה". "מחריד אותי לשמוע את האמירות האלו מפיו של ציבור מתוסכל. האמירות האלו מזעזעות אותי הרבה יותר כשהן נשמעות מפיהם של אנשי ציבור, שרים, עיתונאים שמגלים אמפתיה. יש קריאות שאסור לגלות כלפיהן אמפתיה. בכל פעם שהשתרר קצת שקט בשנים האחרונות או הושגו הבנות הגיח החיסול הממוקד הבא של מבוקש בכיר או זוטר ושדרות נכנסה לכוננות ספיגה".

הסופרת רלה מזלי, שהשתתפה אף היא בהפגנה בתל אביב פנתה לאולמרט, לשר הביטחון, עמיר פרץ, ולרמטכ"ל, רא"ל דן חלוץ, וקראה: "המצור על עזה הוא פשע. תפסיקו עכשיו"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3335209,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-12-2006, 14:10
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
אתה גם קורא או רק עושה PASTE מהארסנל שלך ?
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא יעזור לך כלום, הויכוח היה תמיכתך הכרונית בסתימת פיות - ובלבד שיהיה מדובר בימין..."

מדובר פה בשני נושאים שונים לגמרי.
הראשון הזכות להפגין איפה ומתי ובחסות החוק - לא רלבנטי לדיון הנוכחי.
השני - קריאתו של דב לשבור עצמות למפגינים בהפגנה חוקית - ומזה אתה מתעלם מאחר ואין לך יכולת
להשמיע גינוי לדברים בלי לצרף איזה אבל.
אלו היו הקריאות לגזענות במגרשים שסיננת איזה גינוי חלוש והמשכת עם אבל והדבקת איזו הודעה.
אלו היו הקריאות לאלימות קיצונית של החרדים, שכמעט תמכת בהם על עקרון השוויון.
יש עוד דוגמאות אבל העקרון מובן.
העמדה שלך ומיקומך על המפה ברור עד ברור כשמש, אינך יכול לגלות אוביקטיביות מאחר ואתה לא.
בדרך כלל זה לא מפריע לך בשיקול הדעת, או יותר נכון, לפעמים זה לא מפריע לך בשיקול הדעת, במקרה הזה זה הפריע לך. נדלקו אצלך הנורות: הפגנה, ערבים, אלימות, וההקשר שלך רץ להפגנת הימין על הר הבית, הקשר שגוי שמעיד על מחשבה שבלונית ולא גמישה.

"אל תקרא לאלימות" היה מכבד אותך יותר מלהגרר שוב ושוב לויכוחים עקרים
ישן 03-12-2006, 14:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
לא, הנושא הוא אחד - גישתך ליחס להפגנות חוקיות עפ"י זהות המפגין...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה גם קורא או רק עושה PASTE מהארסנל שלך ?"

בניגוד אליך, אני הצלחתי להביע התנגדות לאלימות כלפי מפגינים (מה שאצלך הוא בלתי אפשרי
לחלוטין, עם אבל או בלי אבל...), חרף היות מפגינים אלה תומכי טרור מובהקים שבמובהקים.

אתה התנגדת להפגנת ימין מחשש לאלימות ערבית, אבל קראת לכסח את החרדים כדי לאפשר
הפגנה של עמיתיך לרעיון, מהבית הפתוח. אתה אמנם חושב ששמאלן לא יכול להיות פאשיסט, אבל
אין הבדל מעשי בין הבולשביזם שלך לבין פאשיזם טהור: "מי שחושב כמוני, אחלה - מי שחושב
אחרת, יאללה מכות"...

אין ספק שמחשבתך גמישה עד מאוד, אבל רק בתחום של לפייס את האוייב. כשזה נוגע לעם
שלך, אתה בעל גמישות של מוט פלדה...
ישן 03-12-2006, 14:47
  מצפון מצפון אינו מחובר  

אתה ממשיך לדבר לא לענין אבל זה לא משהו חדש, זו המנטרה שלך
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא, הנושא הוא אחד - גישתך ליחס להפגנות חוקיות עפ"י זהות המפגין..."

אני לא קראתי לכסח את החרדים, זו לשון שאתה משתמש בה ואני נמנע ממנה. חינוך שכזה.
אולי התכוונת שעל המשטרה לדאוג שמצעד הגאווה יצעוד ולנטרל
את האיומים וההפרעות של החרדים בניגוד לחוק בכל האמצעים. כל האמצעים לפעמים כוללים אלימות כנגד אלימות.

את האמצעים יקבע המתפרע במקרה שהוא יהודי, ככל שיסלים יוסלמו האמצעים נגדו
אבל החוק יקבע את האמצעים במקרה של הפגנות שמאל שמשתתתפים בהם גם אזרחי ישראל
הערבים קרי, מגיעים ישר עם התותחים הכבדים ושוברים עצמות.

זו נוסחה שנקבעת פה השכם והערב על ידי חברי פורום ימניים, ואני לא מוצא דוגמאות הפוכות.

את התופעה הזו אינך מסוגל לגנות אתה כנראה תומך בה.

סתימת פיות כלל לא רלבנטית לדיון הזה לכן לא אתייחס כרגע
ישן 03-12-2006, 15:16
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

את הלשון הנקייה שלך ושל עמיתיך ל"ניו-ספיק", העולם כבר למד להכיר במשך 70 שנה...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה ממשיך לדבר לא לענין אבל זה לא משהו חדש, זו המנטרה שלך"

אין ספק שעברת חינוך - למעשה גיבוריך אפילו יצרו מחנות לחינוך מחדש (חלקם עדיין מקשטים את
נופיה של סין האדומה...).
ה"לנטרל" שלך לא ישכנע איש - וזה שתצבע בוורוד את קריאותיך לכסח, לא ממש ישנה את
המציאות.

סתימת פיות היא לב-לבו של הדיון הזה, ולא מפתיע שאתה נמנע מלהתייחס אליה - אחרי הכל,
השלומיזם שלך מחייב תמיכה בה...

אגב, מנטרות זה מינוח שמתאים רק לשלומיסטים, והוא מציין מונחים שאתם מדקלמים כאוטומטים.
אצלי לפחות יש הקשר למונחים. אצלך הם יבואו בשליפה כאיתות מצוקה של "אין לי מה לומר, אז
אחזור על בליל הקלישאות שחינכו אותי להגיד"...
ישן 03-12-2006, 18:23
  מצפון מצפון אינו מחובר  

אנחנו מתקרבים לאותו מבוי סתום שמראש הלכנו אליו, רק תרשה לי לחלץ הודאה לפני
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "את הלשון הנקייה שלך ושל עמיתיך ל"ניו-ספיק", העולם כבר למד להכיר במשך 70 שנה..."

בא אחזיר אותך להתבטאות בעייתית בעיני:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ArmouredDov_D9
חבל שלא שברו להם את העצמות. .

וכאן מדובר על הפגנה חוקית שבחוקיות, ללא פרובוקציות מעבר לאישור
ללא התפרעות הבערת צמיגים פחים עיקום תמרורים רמזורים וכל מה שבא ליד
חבורת אנשים נחמדים, שבמקרה השקפתם משויכת לשמאל, ביקשו אישור יפה
קיבלו אותו, יצאו להפגין

ומר ArmouredDov_D9 שעצם שמו קשור בכח והרס, קורא פה לאלימות נטו !!!
של המשטרה, של העוברים והשבים, של כל מי שיכול להרים לום ולשבור

אתה במקום להגיד שפה זה לא המקום לקרוא לאלימות, בוחר להתעלם
ולהכנס איתי לויכוח.

תחבר את ההודעות האחרונות באשכול זה, לאשכול שדיברת עם רועי
לגבי סמכות אחריות סתימת פיות וחופש הביטוי. בדיוק על דוגמה כזו הוא דיבר
ואתה באופיניות נפנפת אותו על מזבח השיווין.
תעשה חושבים, ואני מאד מקווה שתתקן את דרכיך.

נ.ב. לגבי קריאה לכסח את החרדים.
לא תמצא אותי קורא קריאות כגון כזה, החינוך שלי (שכמובן לך יש דעה נחרצת גם לגביו)
לימד אותי לשמור על ויכוח שפוי ולא להגרר לקריאות אלימות.
לא להשתמש בפעלים חזקים כגון לכסח לשבור עצמות וכו'
אם בפועל ישברו עצמות או יכוסחו אנשים - זה כי הם הפרו את החוק והחוק היה צריך לרסנם
בכל האמצעים העומדים לרשותו.
במידה ואם יאושר אי פעם מצעד של יהודים בהר הבית, החוק יחייב את שומרי החוק להפעיל כל
אמצעי על מנת לרסן מתפרעים אפשריים. אבל אין פה קריאה לכסח את הערבים.

את שפת מגרשי הכדורגל אני משאיר לאנשים שוקראים לעצמם D9.
ככה המצפון שלי ממשיך להשאר שקט.
ישן 03-12-2006, 20:52
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אם כל מה שנדרש כדי להשקיט את מצפונך זה "שפה נקייה" כדי לתאר כסח, יש לך בעייה קשה...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אנחנו מתקרבים לאותו מבוי סתום שמראש הלכנו אליו, רק תרשה לי לחלץ הודאה לפני"

אין שום סיבה לכסח ת'צורה למפגינים בהפגנה חוקית - וגם בהפגנה בלתי חוקית לא צריך לרוץ
לכסח (כן, אני יודע שאתה נגד המילה הזה - אם כי לא נגד הוצאתה לפעול, ובלבד שהשימוש בה
יוגבל לכאלה שחושבים אחרת ממך...) - אבל זה לא הדיון פה. הדיון הוא סביב העובדה שאתה מאוד
עדין כלפי אנשים החושבים איקס, ומאוד מיליטנטי (כן כן, תוך שימוש בניו ספיק - אני ממליץ לך על
השימוש בשם הפועל "לקשט" בבואך לקרוא לפיצוץ פניו של מפגין ימין כלשהו - זה יעיד על חינוכך
הנאות...)...

ה"במידה ואי פעם" לגבי הצעידה בהר הבית, ביטאה בדיוק את צביעותך. אתה הרי יודע שאין סיבה
בעולם למנוע מצעד שם, כשהנימוק לכך הוא החשש לאלימות ערבית - אחרי שאישרו מצעד של הבית
הפתוח, חרף החשש מאלימות חרדית - ובכל זאת, אתה תומך בקישוט פני חרדים, ומתנגד לקישוט
פני ערבים (למעשה, אתה בעד מניעת המצעד הימני מלכתחילה, מחשש שהערבים ירצו לערוך
קישוטים משל עצמם...).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:30

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר