לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-12-2006, 17:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "מלחמת לבנון - מלחמה קונבנציונלית?"

המלחמה היא קונבנציונאלית. הלחימה היתה במאפיין גרילה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-12-2006, 17:55
צלמית המשתמש של Shavit69
  Shavit69 Shavit69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.06
שמע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "מלחמת לבנון - מלחמה קונבנציונלית?"

שמע, בתכל'ס המלחמה הייתה קונבנציונאלית (מכיוון שלא היה שימוש בנשק לא-קונבנציונאלי*), אך נראה לי שהמונח הנכון יותר הוא "מלחמה פוסט-מודרנית".
ואני חושב שבמידה ואיראן משיגה נשק גרעיני, זאת תיהייה המלחמה השכיחה ביותר במאה ה-21.
שחושבים על זה המלחמה נראת כאילו יצאה מסרט או משחק-מחשב כלשהוא:
ארגון טרור משתלט על חלק ממדינה ריבונית, פותח במלחמה כנגד מדינה שכנה תוך פרובוקציה כלשהיא (במקרה הזה חטיפה), יורה מתוך אוכלוסיה אוהדת על אזרחי האויב כדי להראות להם שאפילו צבאם לא יכול להגן עליהם, מנהיג איסלמי-קיצוני נותן נאומים על-פי הספר ופותח במלחמה פסיכולוגית חסרת-תקדים כנגד אוכלוסית-האויב ובכדי להשפיע על דעת-קהל עולמית (ונראה לי שהמלחמה האחרונה בהחלט המחישה את חשיבותם של אמצעי-התקשורת על עיצוב דעת-קהל ושימושם בלוחמה פסיכולוגית), משפיל כמעט טוטאלית את המעצמה מס' 1 באזור, יוצר חוסר-בטחון ודמורליזציה מוחלט בצד השני, תוך המחשת "ניצחונו" שלו, ותוך כדי-כך מעצים את עצמו כ-"ארגון הגרילה\טרור מספר 1 בעולם כולו", וכ-"ההתנגדות שהצליחה לנצח את הצבא הבלתי-מנוצח".
אני אתן לך דוגמא - קראתי פעם מאמר על כך שבסקר נשאלו אזרחים-בריטים מיהו האיש המסוכן ביותר בעולם:
(במקום השלישי או הרביעי הגיע בוש דרך-אגב), שני האופציות האחרות היו אחמדיניג'אד וחסן נסראללה. חסן נסראללה "גנב" את המקום הראשון מהאיש שעומד להיות האיש (השני) החזק ביותר במזרח-התיכון ובעל נשק-גרעיני.
המלחמה הפסיכולוגית שחיזבאללה הפעיל במלחמה האחרונה צריכה לימוד אינטנסיבי לא פחות מתורת-הנאום עפ"י היטלר או נאום רבשקה.

עכשיו, בדר"כ מלחמה "קונבנציונאלית" גובלת במוח עם המונחים מלחמה "רגילה" או "קלאסית" - זאת בהחלט לא מלחמה "קלאסית" של צבא מול צבא.
וצה"ל (בעיקרון) הוא צבא שעיקר דאגתו העיקרית היא צבאות אחרים ולא ארגוני-גרילה\טרור שאין להם שום איום קיומי על ישראל.
כך שאני באמת לא יודע אם המונח "מלחמה קונבנציונאלית" נכון בנוגע למלחמה האחרונה, אלא אם כן אתה מתכוון אשכרה לפירוש המדויק מן המילון.
כך שאני יותר אוהב לקרוא למלחמה האחרונה "מלחמה פוסט-מודרנית", למרות שאין לי הרבה מושג מה זה אומר =)

*היו הרבה שמועות לפצצות Bunker-Busters ניסיוניות עם אורניום בהן שישראל השתמשה בלבנון.
ואני לא הייתי שולל אפשרות כזאת, כי לי לפחות נראה הגיוני לגמרי לנסות נשק שישומש בצורה נרחבת מאוד באיראן בתנאי מלחמה אמיתיים.
היה גם שימוש ב-"עשן זרחני" או משהו כזה שמפוצץ ברימונים, מן זרחן כזה שנדלק ברגע שבא במגע עם אוויר וגורם לכוויות קשות. היו אנשים שרצו לקרוא לזה נשק-כימי אבל זה לבחירתך.
ישן 03-12-2006, 22:51
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אני לגמרי לא משוכנע ש'גרילה' היא המילה המתאימה."

אולי מלחמה מול אויב משהה תהיה הגדרה יותר טובה לטקטיקה בה החיזבאללה השתמש.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 04-12-2006, 23:17
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
מתוך ספר התו"ל
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "לפחות שאני למדתי את זה,"

קבל :

התקדמות ורדיפה - צורת קרב ניידת, מהירה ותוקפנית, שבה מתמיד הכוח בתנועתו קדימה לעבר יעדים או כוחות אוייבים, שתפיסתם, כיבושם או השמדתם יביאו להכרעת האויב ולשליטה בשטחים חיוניים. (זה ממשיך, אבל אין צורך לפרט).

נסיגה והשהייה - צורת קרב בה נמנעים מהכרעה תוך תנועה מבוקרת לאחור, שמירת מגע עם האויב תוך ויתור על שטח ורווח מכסימום זמן.

כעיקרון, ההגדרות ברורות, יש אפשרות לפצל את נושא ההשהיה והנסיגה אולם כעיקרון נסיגה בלבד הינה מסוכנת מאד כיוון שאתה מנתק מגע עם האויב, הנסיגה גורמת לפגיעה מורלית קשה מאד לכוח הלוחם ותבוצע כתו"ל רק במקרה של כוחות קטנים לדוג' בעת ביצוע פשיטה.

ישן 04-12-2006, 11:06
  toni2ton toni2ton אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.11.05
שטויות, שטויות

אני לא רוצה לפגוע במשתמשים אחרים פה,
אבל ההתלהמות של אנשים ממונחים בסיסיים - מתי בפעם האחרונה קראו פה את מילון אבן שושן? - מלחמה קונציונאלית - אין הגדרה - ההגדרה היא יותר הסכמה רחבה - כאשר אין שימוש בחומרים כימיים, ביולוגיים או גרעיניים או רדיואקטיבים...

לעמות זאת, מלחמת לבנון השניה, היתה למעין "עוף מוזר" - לא מלחמה רחבה, בכל החזיתות, כאשר הרסן מונף מעל הכוחות הלוחמים (בדומה להתקדמות הצבא הסורי אל תוך רמת הגולן ב-73) - פחדו לאבד את הרסן והשליטה על הכוחות המתקדמים, שיקדמו לאן? וגם לא היתה מלחמה "מוגבלת" - הרי ירו מכל הכלים, שילבו את כל הכוחות - והאם התוצאות נמדדו - פול גז בנויטרל.... זה נקרא.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:28

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר