לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-09-2006, 21:26
  roe10 roe10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.01.04
טירונות חורף בשיבטה

תראו, אני מתלבט כרגע אם להקדים את הגיוס שלי ממחזור מרץ 07 למחזור נוב' 06.
קודם כל, אני מודע לכך שלא בטוח שיאשרו לי את הקדמת הגיוס במידה ואני אחליט להגיש בקשה כזו.
השיקול היחיד שלי כרגע הוא הנושא של טירונות חורף והאימון המתקדם או בתותחנים שלשם אני כנראה אתגייס ששם זה נקרא "מחזורית" אם אני לא טועה.
אני מניח שאני אלך לתותחנים, כי במנילה סימנתי את זה ב5 ואח"כ לוחם איסוף 3 ואז נ"מ 1. יש לי פרופיל 72.

השאלה שלי מופנית בעיקר לעידו, או לאנשים אחרים שעברו את 8 החודשים הראשונים בתותחנים.
באחד האשכולות שדיברו על טירונות חורף, ביטיס אמר שעדיף טירונות חורף ואז אימון מתקדם באביב מאשר אימון מתקדם בחורף. השאלה היא האם ה"מחזורית" בתותחנים היא קשה יותר פיזית מהטירונות בתותחנים ?הכוונה היא האם עדיף להתגייס בנוב' ואז את המחזורית לעשות בתחילת האביב, או להתגייס במרץ ואז את המחזורית לעשות בקיץ-סתיו?

בשורה התחתונה השאלה היא , האם כדאי להקדים או להישאר עם מרץ ולעשות את הטירונות באביב?

תודה,
רועי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-09-2006, 11:52
  M i c h a e l S c M i c h a e l S c אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי roe10 שמתחילה ב "אני אגיד לך מה אחי,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי roe10
ברור לי שמבחינת מזג אוויר אין יותר טוב ממרץ, הבעיה היא שמרץ זה ממש רחוק, ואני לא מת על הרעיון שאני מתגייס בין האחרונים...אז מול מזג האוויר עומד השיקול הזה, רציתי לקבל חוות דעת מכאלה שבתותחנים בעיקר, האם השיקול של מזג האוויר גובר על השיקול השני שהצגתי..?

אגב, שיהיה גם לך בהצלחה גבר! ! !

אני ממרץ 01, תותחנים. טירונים תותחנים בשבטה בחורף זה ממש לא דבר נעים ולא מומלץ.
בשבטה אתה נמצא באוהלים עם חימום תנורי נפט, זה לא הפינוק בבא"ח צנחנים.
שאתה עושה את הטירונות באביב זה הכי טוב, בהתחלה קצת קריר, ואפילו בסוף הטירונות אולי יהיה לך קצת חם, אבל זה לא חום אוגוסט הלוהט של שבטה, ולא דצמבר-ינואר-פברואר עם הלילות הקרים בשבטה.
זה שאתה מתגייס אחרון זה דווקא יקנה יתרון במובן מסוים, תוכל ללמוד מניסיונם של חברייך, לקבל מהם טיפים וכד'. מצד שני, הם יצטרכו לחכות לך עד שתשתחרר בעוד 3 שנים לפני שהם אורזים את התיקים וטסים לחו"ל :-)
לאחר הטירונות וקורס מקצועי שגם הוא בשבטה אכן יש את המחזורית, זה במידה ותשובץ בגדודים בתור תותחן או מ"ט.
4 החודשים במחזורית מורכבת מ-2 חלקים עיקריים, בשלב הראשון עושים אימון הקמה של כחודש שבו מכשירים את החיילים שזה עתה סיימו טירונות להיות לוחמים בסוללה מבצעית. זה מתחילים באימוני צוותים (=כיתה), לאחר מכן פלגה (=מחלקה), אח"כ אימון סוללתי (=פלוגה) ובסוף אימון של 24 שעות רצופות שנקרא תרגיל סוללה (תרסו"ל). בסיומו הסוללה מוכשרת להיות סוללה מבצעית במקרה של מלחמה וכל פעם שהסוללה תרצה גם לצאת הביתה (מרמת הגולן) היא תצטרך לקבל אישור מטכ"לי.. אחרי החודש היחסית קשה הזה, הסוללה מתפנה למשימותיה הבאות שהן פחות אינטיסיביות - בדר"כ בשטחים, לפעמים בקו לכיוון לבנון, או כוננות ברמת הגולן עד סיום המחזורית. בסיום המחזורית חלק מסוים מן החיילים הולכים לקורס מפקדים, חלק יוצאים לקורסים מקצועיים שונים (קורס חימוש, קורס חובשים וכד') והשאר נשארים לוחמים בגדודים ומפוזרים בין הסוללות הותיקות (יש 2 כאלו).
לעשות מחזורית בקיץ זה עדיף לפי דעתי מאשר לעשות בחורף, כן מזיעים הרבה, אבל אין חוויה פחות נעימה מאשר להקים אוהלים ב-12 בלילה בשיא הקור ברמת הגולן עם גשם לאחר יום פעילות ארוך ומתיש של 18 שעות רצופות..
לפי דעתי, לך על מרץ, זה ראש טוב. חוץ מזה, אני בכלל לא בטוח שיאשרו לך הקדמת גיוס בהתראה קצרה כל כך! גיוס נובמבר הוא עוד בערך חודשיים וזה ממש על הגבול..
שיהיה המון בהצלחה.
ישן 24-09-2006, 21:49
  M i c h a e l S c M i c h a e l S c אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.09.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "זוכר את קורס מפקדים שלנו? גם הוא היה בחורף... נוב' 2001"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו403
סאדיזם לשמו.
זוכר את המד"סים בשטח? 5 בבוקר, כשכל פיקוד דרום נמצא בעוצר אימונים עקב עומס קור... חוץ מאיתנו.
זוכר את התרסו"ל הביזיוני שהיה לנו בקורס? זה שהופסק עקב תנאי מזג האויר ועקב האמר שהתהפך.

שיבטה בחורף זה סיוט לשמו.

אבל... שיבטה של סוף 2006 היא לא שיבטה של סוף 2000 (הטירונות שלי) או סוף 2001 (קורס המפקדים שלנו).
הטירונים בהכש"ל ישנים במגורים !!! יש מיזוג וחימום בקראוונים !!!
אתה יודע מה? אני צריך לדבר בהזדמנות עם דובר צה"ל, אולי לארגן איזה סיור מצולם בהכש"ל.

מיזוג חימום בקראוונים וגם אין גלילים?? מה רוצים לעשות שם חיילי שוקולד??
ישן 10-09-2006, 17:43
  Kochini Kochini אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.06
גם אני שוקל לדחות למרץ :|
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי roe10 שמתחילה ב "טירונות חורף בשיבטה"

בגלל שיש לי שברי מאמץ ואני רוצה להתגייס לצבא כמה שיותר בריא+בכושר הכי טוב
ואם אני אתגייס עוד חודשיים אני גם יפגע בבריאות שלי עוד יותר וגם אני לא אוכל לחזור לכושר המירבי שלי בזמן לגיוס.

מבחינת מזג אוויר זה נשמע אידיאלי
מרץ טועמים טיפה מהקור של החורף וישר מגיע האביב, טמפ' אידיאלית לקריעת תחת
הבעיה היחידה היא שאני אהיה כמעט לבד בזמן שהפז''מ של החברים שלי כבר דופק חזק

גם אני בהתלבטות אדירה אם לדחות בגלל השיקולים האלה.
צריך למצוא עוד דברים חיוביים במרץ .

ישן 13-09-2006, 00:48
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
מזל שהקפצת את האשכול (ברצינות)
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי roe10 שמתחילה ב "מקפיץ - עידו, אם תוכל לתת את חות דעתך אני אשמח"

מיום שישי האחרון ועד היום בצהריים לא היתי מול מחשב עקב מחלה.
את השבת ביליתי בחדר המיון בבית החולים בנהריה עם כל מיני מחטים תקועות לי בזרוע (בשני מקומות !!!). ביומיים האחרונים עוד ראיתי מטושטש ולכן לא יכולתי לשבת מול מחשב.

את האמת? כמה ששיבטה מקום מגעיל בחורף, אני ממליץ על טירונות בחורף.
התנאים של היום הם לא אותם תנאים שהיו לי בטירונות לפני כמעט שש שנים (פאק, אני כבר בן 24 ). יש מגורים, יש תנאים טובים בלילה, לא יהיו דליפות מתקרת האוהל או רוח פרצים באמצע הלילה.
טירונות בנובמבר היא באמצע מחזור הגיוס- לא מוקדם מדי (אוגוסט) ולא מאוחר מדי (מרץ), אמצע כזה.

מבחינת מזג האויר, מרץ הוא הזמן הכי טוב לטירונות- אביב, פסח, יום העצמאות, מסיימים ממש לפני השרב האדיר באזור.

תעשה את השיקולים שלך...
טירונות חורף זה לא כיף אבל זה מחשל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:19

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר