לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-09-2006, 23:17
  נוער חלוצי לוחם נוער חלוצי לוחם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.06
שבוע M-16 בסיסי + שבוע שדאות נח"ל

היום חזרתי משבועיים שאומרים שהכי קשים בטירונות עם שבת ביניהם... ראיתי שלא כתוב פה כלום על השבועות האלה בנח"ל אז החלטתי לכתוב קצת

קודם כל שבוע אמ-16 בסיסי... שבוע שכולו לירת ולתרגל יבשים כל היום... לומדים עוד 2 מצבים חוץ ממצב שכיבה... עמידה וכריעה... מצבים פחות נוחים שילמדו אותכם להעריך מצב שכיבה בהתחלה נראה קשה...

מלא מקצים מעניינים.. מטרות ראש מטרות כתף ומטרות גוף.. רקע מגיב לא מגיב כל השילובים האפשריים..

לומדים על כמה סוגי מעצורם ולתפעל אותם תוך כדי מעבר בין המצבים אם נדרש...

מקצי ירי לילה וירי דמדומים ירי ל25 50 ו-100 מטר... כל השילובים האפשריים...

ירי לאחר מאמץ שזה 200 מטר ריצה שמתוכן 10 זחילה ואז ירי מ40 מטר ובשלב מתקדם יותר ל100 מטר...

בוחן וינגיט שזה 400 מטר ריצה שמתוכן 10 זה זחילה ואז ירי ל40 מטר נדמה לי... שכלזהב2:45 נדמה לי

בסוף לקחו אותי ועוד איזה 11 מהמחלקה לעשות בוחן קלעים כצ'ופר שזה 10 כדורים ל2 מטרות איפוס(5 ו-5) שבין כל ייה עושים סמוך קום... מקצים חמודים...

כל השבוע ישנים בשטח מול המטווחים... למרות שמותר פלאפונים ואוכלם אוכל מהחדר אוכל... וגם באמצע השבוע ביום שלישי בלילה עולים לבא"ח לזמן שק"ם ומקלחת... סה"כ שבוע באמת מעניין... אולי ממש טיפה שוחק כי יורים כל היום...

יום ראשון שאחרי יוצאי לשבוע שדאות... לי יש מזל שסגרנו את השבת לפני כי היה לי זמן לארגן ולשפצר הכל...

טוב יוצאים מהבא"ח על הבוקר עוברים את המטווחים ויורדים במרחק של איזה 2 3 ק"מ מהבא"ח להליכה קצרה של איזה 20 דקות ככה בשביל להרגיש את המשל של התדלים והווסטים עלינו...

הגענו ובנינו 3 מאהלים ... כל מחלקה באיזור משלה... וגם באיזור נינו מאהליםלפי כיתות ב3 ערוצים... המטרה כמוב ןהכל יהיה מוסווה... עברנו הרבה שיעורים ביום ראשון שיער קרית"ש.. איך מנתחים שטח ואיך בוחרים נתיבי תקדמות ממקום למקום דברים מעניינים סה"כ...זחלנו טיפה... היינו כל היום עם הוסוטים עלינו... כל השבוע בעצם... שכחתי לצין שיש דגש חזק על זוגות ברזל... כל השבוע חייב להיות בכל מקום עם הזוג ברזל... לאכול לישון לשמור לחרבן...

כמובן גם יש דבר שנקרא נוהל קרב יום.. מרחנו על עצמנו בוץ כל בוקר בביל להסתוות טוב בשטח...

לילה ראשון הייתה לנו הקפצה אחת שהתפרשנו כל כיתה במצב שכיבה לכיוון שונה.. "חיפינו"... זהו חזרנו לישון קמנו ליום השני שלדעתי היה הכי קשה בשדאות... חצי כיתה בערך התייבשה... היה לנו דבר שנקרא מלך ההר... שצריך להגיע מנקודה מסויימת לראש גבעה ששם עומד המ"מ בלי שהוא ישים לב... איכשהו הצלחתי... אבל כל זה זה איזה היכה של חצי שעה בשמש ועוד בעלייה ועם משקל עלינו... לא נעים...

חזרנו למאהל למלא תיזוזים זחילות ריצות הליכות מבצעיות שלמדנו... באמצע הלילה השני הקפצה... המ"מ הביא לנו איזה חירטוט של חולייה של עצירים בטחוניים שברחו ונמצאים כרגע באיזור אז צריך לקפל את כל המאהל וללכת... היה לנו איזה דקה לעשות את זה זה אז לקחנו הכל ממש עלינו... בלי להכניס כלום לתד"ל כי לא היה זמן... יצאנו למסע פילים... למה פילים תנחשו לבד... הליכה של איזה 2-3 ק"מ שבסופה כוב חזרנו לאותו המקום בדיוק אחרי...כמובן שחצי מהאנשים בערך איבדו ציוד אז הסמל הזחיל אתנו בכל השטח איזה שעה בשביל "למצוא את זה"... לא משהו פרקטי... בסופו של דבר הלכנו לישון איכשהו...

יום שלישי גם היה יום מן המניין... היכון קרב יום... עוד הליכות מבצעיות... עוד זחילות... ותרגולים של בוחן כיתה שהיה יום אחרי... סה"כ יום טיפה יותר רגוע...

יום שלישי ב5 לפנות בוקר עוד הקפצה... תצבעו את עצמכם הולכים לבוחן כיתה... הבוחן מתחיל בריצה... אחרי זה סחיבת פצוע... אחרי זה אלונקה... אחי זה פירוק נשק והכבה... אחרי זה זחילות... ואחרי זה עוד ריצה... אחרי הקטע הפיזי יש קטע עיוני.. של שאלות על השדאות ועל החומר שנלמד לפני...

הכיתה שלי לקחה את הבוחן בגלל זה אני בבית ד"א!

יום רביעי סה"כ נחנו בגלל מה שהיה צפוי לנו באותו ערב מ-ס-ע ס-מ-ל...
הרבה אגדות יש על המסע הזה... רובן זה שטויות... המסע כמובן עם ווסט ותד"ל עלינו... שזה יוצא משהוו כמו 20 קילו... תשפצרו את הכותפות של התד"ל טוב טוב עם גרביים מסביב ואיזולירבנד... זה באמת עוזר...

טוב אז ככה יוצאים... לטיפוס של איזה 3 ק"מ לערד... טיפוס באמת שואה שיצר רווחים של איזה 200 מטר במחלקה... דבר שחייב את האחרונים לרוץ... כל הזין... הסמל סה"כהלך בקצב די מהיר אבל לא רץ בניגוד למה שמספרים...הריצות הן בגלל פערים מטורפים שנפתחו... טוב אחרי ערד זה בעיקר ירידות... די פנאן... מגיעים לבסיס הסמל שואל איך היה... אזה מישו זורק שהיה קל משום מה... הסמל התעצבן פתח לנו שעון... 2 דקות עליתם על ציוד... לקח אותנו לעוד איזה טיולון של 3 ק"מ ליד הבא"ח... לאיזה עלייה שוחקת... הגענו הסמל שואל עוד פעם איך היה וכמובן שכולם ענו שהיה קשה... לו זה לא שינה ית מדי ואמר לנו עוד פעם לעלות ע ציוד (תדמיינו את הסיטואציה) רבע מהאנשים עד אז התייבשו או פרשו... זוג ברזל שלי היה בהיפותרמיה כי הוא התייבש... משהו מטורף... טוב בכל מקרה מי שעמד עמד... היינו מוכנים להליכה ואז הסמל אמר לנו לרדת מציוד... קצת מתיחות וזהו נגמר המסע... סה"כ מסע שלי אישית לא היה קשה מדי... המסע 4 נגיד היה לי הרבה יותר קשה...

בקשר לאוכל לא ציינתי... אוכלים כמובן כל השבוע מנות קרב... המנות קרב החדשות באמת טעימות... תירס טונה סרדינים חמוצים ממרח צמחי... סה"כ סבבה... בתחילה השבוע קיבלנו 10 דקות לאכול ולאט לאט זה צמח ליותר...

בכל מקרה שבוע באמת נורא מעניין... ובאמת אפשרי ולא קשה יותר מדי...

נערך לאחרונה ע"י נוער חלוצי לוחם בתאריך 21-09-2006 בשעה 23:21.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-09-2006, 23:44
  zion 18 zion 18 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נוער חלוצי לוחם שמתחילה ב "שבוע M-16 בסיסי + שבוע שדאות נח"ל"

מצטרף ואומר חמשוש..חמשוש.

עכשיו ברצינות השבוע לא קל אבל לדעתי זה שבוע שכל חי"רניק לעתיד צריך לעשות (בלי בתים או התחפשנויות).
בקשר למסע סמל אחח מה עוד אפשר להגיד...מסע קשה אבל סביר להניח שכל מי שעשה אותו יגיד שהוא קשה עד דמעות.. שזה סתם חראת. משהו פשוט מאוד, מי שרוצה יסיים.
כדי שיותר תבינו למה השבוע נחשב לקשה זה בגלל שילוב של סיבות: מנת קרב אחת בכל ארוחה לכל כיתה (אצלנו 15), חום, עייפות, הקפצות, הרבה זחילות וסחיבות פצוע .

עכשיו קצת לדברים המהנים בשבוע לדעתי שהם:
הסתוואות ביום, התגנבות בלילה להגיע לסטיקלייט (עוד 10 דקות אני ומי שהיה איתי היינו גונבים אותו), התצוגת אש של המאג, נגב והמקל"ר, הבוחן כיתה..כל הראבק של השבוע הזה יוצא בבוחן הזה, וההליכה במבצעית (לא זוכר את השם המדויק) שזה אומר שלומדים איך ללכת בשטח בטור אחד או 2 טורים להעביר סימנים של עצירה,סכנה, ניתוק של מישהו וכ"ו (שמעו זה אחד הדברים).
אבל...הדבר הכי מהנה זה הסיום מסע (היינו המחלקה היחידה בפלוגה שלא התפרקה מהשתי טורים בסוף).

אבל בתכלס מה שלוקחים מהקושי זה התמונות שנשארות בראש, אצלי לפחות זה התמונה בבוחן כיתה שהמפקד לקח עליו מישהו בסחיבות פצוע וכולם אחריו בראבק צועקים באטרף.

נ.ב
גם לומדים איך לזהות את הצפון ביום לפי השמש ובלילה לפי הכוכבים.

נ.ב נוסף
לפותח האשכול סיירת 6 במטבח חח .

נערך לאחרונה ע"י zion 18 בתאריך 21-09-2006 בשעה 23:49.
ישן 22-09-2006, 04:05
  The_Israeli The_Israeli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
איזה סמל חמוד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נוער חלוצי לוחם שמתחילה ב "שבוע M-16 בסיסי + שבוע שדאות נח"ל"

הסמל שלנו רץ. סיימנו את המסע בערך ב40 דקות, ואז הסמל החליט להמשיך את זה לשעה ו40 דקות. זוועה. השעה תוספת היתה סיבובים של עליות וירידות בגבעות שבין המטווחים. 70 מעלות, 10-15 מטר, עליה וירידה. תענוג. הערכתי שאם היינו ממשיכים עוד 20 דקות ככה סביר להניח שהייתי מתעלף... :-X זה היה ממש לפני שסיפחתי את עצמי לצריפין בגלל האלרגיה לאבק שהתפרצה לי, ובמסע הזה כבר ממש לא יכולתי לנשום. זה לא ממש עניין אף אחד כמובן. הבנאדם שיצא אצלנו הכי שפיץ היה זה שסחב שם את הפק"ל מים. יא אללה כמה אני מחזיק ממנו. עשה את זה עם בעיות ברגליים. ממש בכה תוך כדי המסע. חבל לי שבטוח זה ידפוק אותו בעתיד הלא רחוק, כי אין מצב שהוא לא דפק לעצמו את הגוף.
ישן 22-09-2006, 12:29
  LP. LP. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל LP. שלח הודעה דרך MSN אל LP.

932 התפנקו ליד נח"ל טוב הא? אנחנו "ארזי הלבנון" (931) עשינו שדאות בשטחי האש של בא"ח קריות (בסיס האימון מתקדם של הנח"ל מי שלא יודע), אותו עיקרון כמו שאמרו פה רק שלנו גם היה קפיצה על "סירה קוצנית" שזה הצמח היחיד שהיה באיזור וכן הוא עשוי אך ורק מקוצים.... אחר כך גם זחלנו עליהם, כיף לא נורמאלי לזחול על קוצים בכל הרבאק.

לנו המסע סמל היה מהשטחי אש של קריות עד נח"ל טוב, כנ"ל גם אצלנו כולם הגיעו חזרה לבא"ח... הסמל אומר שנראה שהיה קל לחלק מאיתנו לכן 40 שניות באוויר וחוזר חלילה.... עוד 3 ק"מ נוספים
בנינו עמדות תצפית ואש כאשר אני וחבר שלי ישבנו בעמדת האש עד שפתאום מפקד אימון היסוד החליט לבוא לבקר אותנו והיינו צריכים להסביר לו על העמדה הייתה לנו גם סופת חול נוראית בקטע הפיזי של הבוחן כיתה והיא נמשכה כל הלילה, לא כיף להקים אוהל תוך כדי סופת חול...
בעיקרון מה שקשה בשדאות זה נושא האוכל, כולם עובדים ורצים ביום הראשון אבל לאחר היום השני כבר לכולם אין כוח והם מזדחלים בגלל האוכל, ההקצבה הייתה משהו כמ 3 פרוסות לחם לבן אדם עם התוספות שיש במנת הקרב...

כל הכבוד על החמשוש, אם קיבלתם כנראה שמגיע לכם. שבוע הבא m-16 בסיסי
ישן 22-09-2006, 13:32
  נוער חלוצי לוחם נוער חלוצי לוחם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.06
תשמע לא באמת התפנקנו
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי LP. שמתחילה ב "932 התפנקו ליד נח"ל טוב הא?..."

אתם זחלתם על קוצים אנחנו על אבנים....
אולי נשמע שהיה שבוע קל... פשוט כי אני לקחתי אותוככה... לא ציינתי שאנחנו 18 בכיתה... ל אציינתי שהתייבשתי פעמיים השבוע.. ועוד כמה אנשים מהפלוגה שיצאו הביתה מכל מיני סיבות לא נעימות

בקשר לשלאלות שלכם
כעיקרון כן אפשר לפרוש בטירונות זה לא בלתי אפשרי... אבל זה קשה מאוד... בגלל החברה שלא יתנו לך בגלל הסגל שלא יתן לך... אבל אם אתה באמת רוצה...
אם פרשת אחרי שהוכשרת 02 אז תקבל קצין מיון והוא ישבץ אותך... אם לא אז נראה לי שתצטרך להשלים ואז תקבל קצין מיון

המסע לא היה מסע סמל חי"ר... אלא מסע של הסמל שלנו... ה"סגן של המ"מ" "... קיבלנו עליו כיסוי דיסקית... גם מי שלא עשה

השייטת עושים איתנו טירונות ולא אנחנו איתם... יש לי 4 בכיתה

עשיתי יחטיות ונפצעתי ביום השני.... לא מתחרט ולא מתכוון לצאת לגיבוש נוסף

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:45

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר