לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-07-2006, 21:58
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
יסלחו לי כל אלה שמעוניינים להתחיל בויכוח פוליטי,אבל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "מאסר לקצין במילואים שסירב להשתתף בלחימה בצפון"

נראה לי סביר מאוד שהבחור פשוט פוחד! ככה זה, בסדיר מספיק שאתה לבנבן או צפוני, או בכלל בחור רגיש ומנומס, ולוחצים עליך לצאת לקצונה. לא מעט אנשים לא ראויים לפיקוד מגיעים כך להיות מפקדים ואיך שהוא מחליקים את השירות.

בין אם זה נכון ובין אם לא, הבחור כבר התבגר (עדיין סטודנט, אבל בכל זאת התבגר) ואווירת הניתוק במדשאות האוניברסיטה עם כל הכוסיות ששורצות מסביב לפסל מול הפקולטה לאומנות ומדברות גבוהה על עניינים שברומו של עולם, גרמו לו לראות את העולם אחרת. לבנון זה לא משחק כמו מילואים בשטחים, ומשם לא כולם חוזרים, ויותר מכך - זו מלחמה אמיתית למי שברמת המחלקה נכנס למארב או מיודע על כך שהוא עומד לכבוש יעד. בדרום לבנון מצד שני, חיילי רגלים עוד לא נדרשו להלחם בין אוכלוסיה אזרחית... אני מהמר על כך, ולאור ההתלבטויות ושינויי הדעה התכופים שלו, שהוא פשוט בוחר במוצא הקל של להפוך מסתם שמאלן (שזה בסדר גמור) לסרבן (שכולם יודעים שבבועה עושים לך כבוד על זה. מי כמוני יודע). ישנם מרצים שאפילו יתנו לך פקטור על זה.

מעניין לבחור, סרן, בחטיבת שריון (שעושים הרבה מילואים וכמעט תמיד בשטחים) מוצא זמן לסרב בפעם הראשונה (לא אמרו אחרת) דווקא אחרי 6 שנות לחימה בשטחים ובפעם הראשונה שבה נלחמים באוייב שאומר גלויות שמטרתו לגמור אותנו.

הבחור פחדן, או גרוע מכך: טומן ראשו בחול ושולח אחרים ליטול את סיכון המוות במקומו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-07-2006, 22:00
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
סרן במיל' אמיר פסטר נידון ל-28 ימי מחבוש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "מאסר לקצין במילואים שסירב להשתתף בלחימה בצפון"

פסטר, סטודנט באוניברסיטת תל-אביב המשרת בגדוד חרמ"ש, קיבל אתמול בלילה צו 8, אך סירב לקחת חלק בלחימה ונשפט על ידי מפקדו בחטיבה שבו הוא הוצב, ונידון ל-28 ימי מחבוש. הוא הסביר בבית הדין הצבאי כי "ההשתתפות במלחמה מנוגדת לערכים שעליהם להתחנך".
חברתו של פסטר, ניצן להב, אמרה כי היא תומכת בהחלטתו של חברה. "אני מחזקת אותו", אמרה הערב ל-nrg מעריב. "בשביל דבר כזה צריך הרבה אומץ".

לדבריה, חברה לא קיבל את ההחלטה בקלות. "זו היתה החלטה מאוד קשה עבורו", סיפרה. "הוא קיבל את הצו אתמול בלילה, אבל בגלל שהוא קצין הוא ידע כבר בשישי בצהריים שהוא יזומן למילואים. במהלך כל סוף השבוע הוא התלבט מה לעשות ואז החליט שלא להתייצב כשהצו יגיע".

היא אמרה כי בימים הראשונים למלחמה פסטר דווקא תמך בה, אולם ככל ששמע חדשות, גמלה בליבו ההחלטה שעליו לסרב. לדבריה, הדיווחים על הנעשה בכפר כנא הבוקר נתנו לו לגיטימציה סופית.

להב אמרה כי בני משפחתו של פסטר התקשו לקבל את הידיעה על כוונתו לסרב, וכך גם חלק מחבריו, שמתגוררים בחיפה ובאזור הצפון. היא עצמה וחלק מחבריה תומכים בהחלטתו. "אני חושבת שאפשר להפסיק את המלחמה בעוד שבוע או שבועיים, אז למה לחכות אם אפשר לעשות את זה היום?", אמרה.
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/456/844.html

ישן 30-07-2006, 22:05
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
צודקת, למה לחכות עם ההכרזה הגלוייה על הפקרת הצפון, אם אפשר להכריז על כך כבר היום...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "סרן במיל' אמיר פסטר נידון ל-28 ימי מחבוש"

אני מ-א-ו-ד מקווה שאני טועה, אבל הרושם הקשה שלי אומר שאנחנו בדרך להפסקת אש, שלא תקדם
אותנו באינץ' למטרות (המקוריות, לא תוצר הספין של "סילוק החזבאללה מטווח ק"מ אחד מהגדר"...),
ובמצב כזה, צוי השמונה נראים יותר כמו הכרזה של "שופוני יא נאס", מאשר כוונה כנה לעקור מהשורש
את האיום על צפון מדינת ישראל.
המלחמה הזו היא המוצדקת בתולדות המדינה, אם היא באמת מכוונת לעקירת האיום הזה, אבל האמת
היא שמעבר ליחידות מיוחדות ולחיל האוויר, לא הופעל מאמץ לסילוק איום הרק"ק על צפון המדינה, וחרף
המאמץ האדיר והראוי להערצה של הטייסים והלוחמים - הרי שאין תחליף לנעל הכבדה שלוחצת לאוייב על
הגרוגרת - ואת המהלך הזה נראה לי שאין שום כוונה לבצע (לדעתי גם לפני כנא לא הייתה כוונה
להשתמש בכל המילואים שגוייסו, אלא יותר להראות שאנחנו מסוגלים).

ושוב, כל זה סתם ספקולציה שנובעת מחוסר אמון שלי באט"ד. ייתכן שאני טועה. הלוואי שאני
טועה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:27

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר