לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-07-2006, 11:16
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
דיון :האם אנחנו חוזרים לימים שלפני אוקטובר 73?(לא מבחינה פוליטית!)

האם כבר 6 שנים אנחנו לא נמצאים ממש כמו בימים שלפני אוקטובר 73 ,כששאננות אפפה את ישראל והשיכרון מהניצחון ב67 עטף את האזרחים בביטחון לא נורמלי ואז הגיע ה6 באוקטובר 73 ואיתו התנפצו כל האשליות בנוסף לשלושת האלפים הארונות שנעטפו בדגל המדינה ונטמנו באדמה הזאת,והאנשים שחזרו עם השריטה מאל מאזה.

מאז ומתמיד מכרו לי את התדמית של צה"ל הצבא הכי חזק בעולם וניפחו לי את האגו,אבל היום לאחר קריאת חלק מן האשכולות הכל מתמוסס לי מול הפנים,אותם חיילים גיבורים מתים בסופו של דבר מחוסר מקצועיות של המערכת הצבאית,אותו חייל נחטף כי הערכות המודיעין לא מדויקות דיו,האם זה לא תחילתה של נפילת ההילה סביב צבא ההגנה לישראל והכניסה לפרופורציות ?,לכניסה למצב שבו צבא לא מתפקד בהכרח טוב אל מול אוייב נחוש ומאומן?,מערך שאנן ולא דרוך לרעות שבאות מן הצפון?.

לא יודע מה אתכם,אבל התחושה שלי שהמלחמה רק החלה,האבדות רק יגדלו והמצב של צה"ל יחמיר יותר מאשר ייטיב (המחסור בציוד,שחיקת מערך,הערכות מודיעין שגויות,וקו מחשבה של אנחנו נלחמים נגד פאלחים בשנת 48 כשאנחנו בעלי כל הטכנולוגיה),אני מקווה שאתבדה מהר מאוד.
נשמע כאילו אני בפאניקה אבל אני לא,לצערי מה שאני רואה זה מה שאני כותב,אנחנו משלמים בחיי אזרחים על נאיביות וחשיבה אסטרטגית מיושנת.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-07-2006, 11:46
  דש"א גולני מיל' דש"א גולני מיל' אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.06
לצערי כן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "דיון :האם אנחנו חוזרים לימים שלפני אוקטובר 73?(לא מבחינה פוליטית!)"

צבא שבטוח בצורה בלתי מוגבלת בכוחו ומשמיע הצהרות רהב בלתי נגמרות. צבא שבטוח שרכבי הבט"ש שלו משוריינים ועמידים, שהטנקים שלו בלתי פגיעים, ושהאוניות שלו בלתי פגיעות בסוף חוטף.
תמיד תמיד אסור לזלזל באוייב.
לפני יום כיפור בטחנו במיגון - מעוזים תעוזים וכו' וחיל אויר בלתי מנוצח, וגם היום אנחנו בטוחים במיגון, שכפ"ץ קרמי, חליפות מיגון לסופה והאמר, פילבוקסים, הטנק הכי מוגן בעולם וכו' וכו' במיגון לא מנצחים.
אולי הגיע הזמן להחזיר את ווינגט שיחזיר את צהלנ"ו ליציאה מהמיגון ולתפיסה התקפית. תפיסה כזו גובה מחיר לטווח הקצר וחוסכת הרבה מחיר לטווח ארוך. נדמה לי שמאז "כחול וחום" לא השתתפו גדודי חי"ר רגילים בלוחמה מיוחדת נגד האוייב, כי היה מחיר, ולא הייתה הנהגה שהעיזה לעמוד ולומר שיש מחיר להתקפה שבסוף חוסר את מחיר ההגנה. על נפגעים בהגנה תמיד אפשר להאשים את האוייב או את ערנות הש"ג

ישן 16-07-2006, 12:00
  פין פציל פין פציל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.05
חבר'ה,להרגע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "דיון :האם אנחנו חוזרים לימים שלפני אוקטובר 73?(לא מבחינה פוליטית!)"

יש אמת במה שאתם אומרים,אבל אל תשכחו שני דברים עיקריים:
1.חלק גדול מהפאשלות (יש לאמר הקשות) של צה"ל קרו גם,ואולי בעיקר,בגלל החלטות מדיניות שהובילו אותו למצב הזה.
אני מדבר על חיזבאלונים בקו מוצבים מרשים על הגדר,ואני מדבר על תשתיות חמאס שכמעט וקשה למחוק אחרי ההתנתקות.

2.הדבר השני הוא שמדובר במלחמה.
התרגלנו,גם כצבא וגם כעורף למבצעים מזהירים ומהירים נגד כל מיני אויבים שקמו להורגנו.
אני מדבר על 2 המבצעים בשנות ה90 בלבנון ועל כל מיני מבצעים בעזה ואיו"ש.
חשוב לזכור שהפעם מדובר נגד ארגון צבאי(קשה לי להגיד צבא,אבל זה לא רחוק) מאומן,מיומן ומצויד במיטב הנשק והציוד הצבאי המתקדם ביותר ממחסני הנשק האירני,הסורי וכל גילגוליו.
אין לנו לשכוח שבמלחמה,יש נפגעים,ובמלחמה גם יש תקלות כמו דו"צים,תקלות טכניות וגם שגיאות מודיעיניות ומבצעיות.

נכון שאני לא שמח לשמוע הסברים למה המערכות המתוחכמות לא פעלו ולמה לא ידענו שיש להם טילים כאלה ואחרים,אבל חייבים לדעת לחטוף ולספוג כאלה דברים.

תראו,

להערכתי לפנינו לחימה ארוכה,עם הפתעות נוספות לדברי נאסראללה ימח"ש.
הפתעות כאלה יכולות להיות מכאיבות מאוד(טילים על ת"א,הפלת מטוסים,פיגוע חדירה ליישוביי הצפון).

אני חושב שבהשוואה ל1973(וזה מדבריי מבוגרים ממני,אני לא הייתי קיים אז),יש קונצנזוס במדינה לגביי מה שצריך לעשות:

האיום הנורא של הטרור מצפון חייב להפסק !!!!

ישן 16-07-2006, 12:07
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
במובן מסוים אני מסכים איתך, אך אינני חושב שאפשר להקביל זאת לתקופת האופוריה שלפני 1973

ישראל לא אפופה בשום שאננות כמו אחרי מלחמת ששת הימים. אנחנו לא שיכורי ניצחון משום שלא ניצחנו בשום מערכה בשנים האחרונות.
ישראל נלחמת בטרור מאז פתיחת ארועי גאות ושפל בסוף שנת 2000. ידענו הצלחות רבות, אך גם כשלונות לא מעטים.

לדעתי הפגיעה המרכזית במדינת ישראל היא בכושר ההרתעה שלה וביכולת שלה לפעול מול ארגוני גרילה וצבאות לא סדירים. ארגונים ומיליציות הם הבעיה הגדולה והמיידית שלנו, לא צבא סוריה או מצריים.
אומנם, לא מדובר באיום אסטרטגי קיומי כמו איום הגרעין האירני, אך עדיין מדובר באיום אשר פוגע בשגרת החיים של חלק גדול מתושבי המדינה.
החיזבאללה לא מפחד מאיתנו משום אין לו מה להפסיד, כנ"ל החמאס, חללי אל אקצה וחבריהם.

ההסכמה העיקרית שלי עם דבריך היא עם המשפט האחרון שכתבת בעניין החשיבה האסטרטגית המיושנת.

ישן 16-07-2006, 12:26
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
הלחימה מול ארגוני גרילה ומיליציות לא סדירות
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "במובן מסוים אני מסכים איתך, אך אינני חושב שאפשר להקביל זאת לתקופת האופוריה שלפני 1973"

היא לא רק בעיה שלנו (ע"ע ארה"ב בעיראק מאז 2003),הלחימה אל מול לוחמים עקשניים עם נשק שאינו מתוחכם שנחושים בדעתם וחדורי אומץ ותקווה היא זאת שהופכת את הלחימה לקשה.
האמונה הדתית שלהם היא זאת הנותנת בהם את הכוח לפעולות נקם ואת האומץ לנסות להתמודד עם "האוייב הציוני".

העובדה שלא נלחמנו נגד צבא סדיר כבר 30 שנה ככל הנראה עשתה את שלה,תפיסותיה הצבאיות של ישראל עשו הסבה והתאמה לאיום הפלסטיני ועבודה מול ארגוני טרור אך לא פעם ולא פעמיים הצליחו המתנגדים בעזרת פעולות נועזות לגרום לצה"ל להיראות מגוחך.

לצערי הפעולה בכרם שלום הייתה רק הטריגר לפתיחתה של חזית חדשה שמטרתה פגיעה במטרות אסטרטגיות בליבה של ישראל וזריעת מורא בקרב אזרחיה.
הימים הם אומנם לא אותם כמו לפני 6 באוקטובר אך החוסר מוכנות,והנוק אאוט שקיבלנו לפנים אחרי האירועים האחרונים-הפגיעה בספינת הדגל של חה"י שהייתה בדיוק באותה רמה ירי טילי הסאגר על כוחות חש"ן וחרמ"ש ביוה"כ.הקו מחשבה שהנחה את צה"ל עזבו אתכם מהערבים האלה,טמבלים אין להם אפילו תחמושת לקלצ'ניקוב,ביום שישי צה"ל לא האמין שיהיו לחיזבאללה טילי קרקע ים.
עכשיו כל תרחיש הופך לאפשרי,וכך גם החזית מסתבכת.

ישן 16-07-2006, 12:14
  Pshahar Pshahar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.04
להוציא את הפסקה הראשונה בהודעתך

אני הייתי מתנער מהשאר, פאניקה די מוגזמת בדבריך.

העימות כאן מול ארגון טרור, ולא -בשלב זה- מול המדינה המארחת אותו. שיקולי אנושיות(מתרופפים לאיטם ברגע זה , ובצדק) מצד צה"ל מגבילות באפשרויות התגובה ובעוצמתה. ישנן ויהיו תקלות מבצעיות, שום צבא או גורם לא פטור מהן.
אין מה להשוות את המצב לזה שקדם למלחמת יוה"כ.

כשנלחמים מול ארגון טרור היורה מתוך בתים ומוצבי או"ם - לצפות שלא יהיו נפגעים אזרחיים - טמטום , בלשון המעטה. אני די בטוח שסוריה , למשל , תהיה עם אצבע יותר יציבה ושקולה על הדק הטק"ק שלה.

אל תתייחס להצהרות פרופגנדיות כאלו ואחרות, נסה להזכר מה היו תגובות הסורים לאחר מטסי חיל האויר בשטח סורי, או כוננות צה"ל ברמת הגולן בשנת 1996 , למי שזוכר. מה שאני זוכר - כלב סורי עם זנב בן הרגליים בורח בבעתה ... לאחר שנבח ללא הפסקה כמה ימים.
ישן 16-07-2006, 13:02
  Pshahar Pshahar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.04
גם החיזבאללה חוסה תחת הכנפיים של איראן
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי פין פציל שמתחילה ב "[ אל תתייחס להצהרות..."

ו .... ?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פין פציל
[
אל תתייחס להצהרות פרופגנדיות כאלו ואחרות, נסה להזכר מה היו תגובות הסורים לאחר מטסי חיל האויר בשטח סורי, או כוננות צה"ל ברמת הגולן בשנת 1996 , למי שזוכר. מה שאני זוכר - כלב סורי עם זנב בן הרגליים בורח בבעתה ... לאחר שנבח ללא הפסקה כמה ימים.

ההבדל מלפני 10 שנים הוא התמיכה וההסכם הצבאי בין דמשק לטהרן.

זה מה שמביא את הסורים לכשכש בזנב בראוותנות ובאיומים שנשמעו הבוקר.[/QUOTE]

אתה חושב באמת שהסורים בונים על הברית הצבאית הזו ? האיראנים ימהרו "לעזור" להם ?

סוד (אולי..) קטנצ'יק - האיראנים תומכים בסוריה כבר הרבה זמן ... "הברית" הזה - אמצעי לחץ בלבד.
ישן 16-07-2006, 16:39
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
כמעט שאין דבר כזה לא מבחינה פוליטית

כיוון שמה שהוביל לנחיתות שנקלענו אליה אז - ומה שהוביל לנחיתות בה אנו מצויים כיום (ואנחנו מצויים בנחיתות, כיוון שתושבי חלק גדול מהמדינה חשופים לאש אוייב וזה מצב בלתי נסבל בהגדרה מבחינתנו, להבדיל מהאוייב) - הן החלטות מדיניות: אז, ההבלגה מול קידום הטילים המצריים לתעלה (חזית בה, בסופו של דבר, יכול האוייב לטעון להישג טריטוריאלי כלשהו, דבר חסר תקדים) והיום, ההבלגה מול התעצמות החזבאללה לאורך השנים האחרונות וגילגול המערך שלו דרומה. ואף מילה על החמאס ברצועה, כדי שזה לא יהפוך לאשכול פוליטי לגמרי.

אני עוצר כאן בדיוק מהסיבה הזו, אבל הכיוון ברור למדי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:25

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר