לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-06-2006, 08:19
  הנדרסון מלך הגשם הנדרסון מלך הגשם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
לא הייתי ממהר כמוך לקבוע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עמיחי שמתחילה ב "לישכת עורכי הדין- והצעות אנונימיות"

יש כזה דבר סיטואציה. השופט הזוטר שגורלו ועתידו תלוי בחריצת דינו ללא ערעור בידי כב' הנשיאה השופטת בייניש,לקידום או לייבוש מקצועי ויש את הבעל ... שמופיע בפניו. אני לא מכיר את בייניש ואת הנושא ולא בא לקבוע שהוא כן או לא ניצל לרעה את הסיטואציה. אין לי קשר לנושא או ידע לקבוע את זה. אבל הסיטואציה בעייתית, בעיקרון ,לפעמים לא צריך לדבר הרבה, די בהבעת פנים, טון דיבור, רמיזות וחצאי משפטים, והשופט כבר רועד מפחד .... יש דברים שמונעים רק כדי למנוע לזות שפתיים, למשל בנים של שופטים לא יתמחו בביהמ"ש בו מכהן האבא, זה גם פגיעה בחופש העיסוק... והכל בלי שאני אומר דבר על המקרה הספיציפי ועו"ד בייניש, איני מכיר אותו ואת פרטי הטענות שהועלו בלישכה ואיני יכול לחוות דעה אם הטענות נכונות. אני מדבר במישור העקרוני. אף אחד לא היה רוצה להיות הצד שכנגד. לשופט יש כח עצום באולם, לנווט את המשפט, אבל גם לסובב אותו בהתממות אם כוונתו אינה טהורה וקשה מאד להתלונן על זה...

http://www.smkb.ac.il/aha/content/Projects/shoaa/teudot/Teguvot_Itonut.htm

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-06-2006, 08:37
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
הוציאו אותך משלוותך, עמיחי...P:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עמיחי שמתחילה ב "לישכת עורכי הדין- והצעות אנונימיות"

התופעה הבעייתית של הופעת בנים של/בני זוג של, מול שופטים שכפופים לקרובי זה שמופיע מולם,
היא בעייתית - עוד לפני שנקשרה בשמם של הביינישים.
רק בשבוע שעבר השכילה צ'רלטון לשכור את שירותיו של בנו של ברק, כאשר הייתה משיבה בעתירה
לבג"ץ. התוצאה: למרות שהעתירה הייתה מוצדקת לחלוטין, סירב בג"ץ אפילו לדון בה (או בלשונו
של זאב רווח: "מי מתעסק? זה אבנר ברק...").
שיטת מינוי וקידום השופטים, הופכת את שופטי ביה"מ העליון, ואת נשיאו בפרט - לקריטיים מבחינת
קידום שופטים זוטרים מהם - ועל כן הם ירעדו כשיצטרכו לפסוק נגד בן הזוג של הנשיאה הבאה
בעליון. זה שאתה בעד לבטל את הלשכה (צעד נכון וראוי - אין שום סיבה בעולם שיהיה בישראל
איגוד מקצועי שיהיה רשאי לשלול רשיון מקצועי של מי שלא רוצה להיות חבר בו...), לא מצדיק
השתלחות באלה מתוכה שדווקא מדברים בטעם והגיון - רק בגלל שדברי הטעם נאמרו על הביינישים
יקיריך...
ישן 12-06-2006, 08:53
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ניסיון כושל כרגיל, עמיחי...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי עמיחי שמתחילה ב "הנסיונות שלך להעביר הנושאים עליהם אני מגיב לאישיים היו לי לצנינים"

לו היה לך צל-צילו של מושג בתחום (ולא היית דובר-מטעם-עצמו...), היית יודע שהעתירה הקודמת לא
הייתה זהה - שכן הזכויות שנרכשו ע"י צ'רלטון היו ב3 שפות בלבד, בעוד שצ'רלטון תבעה החשכת
מסכים בכל השפות...
מעבר לכך, זה שבעבר עתירה נדחתה למרות שלא הייתה אמורה להדחות (גם לצרכן הלא-עשיר
יש זכות שלא יפרו חוזה עימו, עמיחי...), לא מחייב החלטה אחרת באותה עתירה (ובג"ץ שינה
פסיקותיו מן העבר - למשל את פסיקתו השפוייה של לנדוי בקשר ללחץ פיזי מתון...).

השיקול הראשון במעלה של שופטי בג"ץ הוא השיקול הפוליטי, אחריו בא השיקול הברנז'אי (עשיר
קודם לעני, גם בנושא סעד מבג"ץ...) ורק בסוף החוק, שבטרם הוא התירוץ לפסיקות בעייתיות של
בג"ץ (פשוט נותנים לו פרשנות יצירתית - או מבטלים אותו לגמרי...).

אל תיחת עמיחי - המשך בקרבותיך למען הביינישים. אין ספק שבמדינה ההזוייה שלנו, תימשך
האנומליה שבה צריך שופט החפץ בקידום, יצטרך להוסיף לשיקוליו לפני פסיקה - גם את העובדה
שאשתו של נציג התביעה/הגנה, היא זו שתחליט אם יקודם...
ישן 13-06-2006, 07:27
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ברגע דתציין אותי לטובה, אדע שעליי לבדוק מה קרה לי, שהפך אותי לתומך בשחיתות...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי עמיחי שמתחילה ב "הסברת היטב מדוע אתה עונה שלא לענין"

מכיוון שגם כעת חמקת מלענות, אני אזכיר שוב: אתה הבטחת לתת דוגמאות לחילוקי דעות של נציגי
העליון בוועדה למינוי שופטים בשנים האחרונות, סביב מינוי שופטים לעליון. עליך להבין שגם התחמקות
זו תשובה - ולא בדיוק תשובה מפתיעה.
נציגי העליון בוועדה בעידן ברק, מקיימים "התוועדות לא רשמית" ובה מכריעים פה-אחד עבור מי יצביעו.
המסורת המפוקפקת נשמרת היטב, ורק במקרה אחד (ש-א-י-נ-ו עוסק במינוי לעליון, אלא דווקא בקידום
של שופטת מהשלום למחוזי) הצביע השופט טירקל נגד השאר. מאז הדבר לא חזר על עצמו - ובכל מקרה, במינויים לעליון, מעולם לא נשברה אחידות השורה, ומי יודע, אולי בקרבו נוכל לברך על המוגמר
עם הצטרפותו של קרמניצר, איש אולטרה-שמאל נוסף, אל שאר כבודם/כבודן...
החוק אגב מצפה מכל חבר חבר וועדה להצביע עפ"י מצפונו, אבל ידוע שהחוק חל רק על בני תמותה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:46

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר