לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-05-2006, 18:25
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מעניין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "אילנה דיין נתבעת בתביעה אזרחית בגין הכתבה על "וידוא ההריגה""

מה שמעניין במיוחד זה לא מה שיש בתביעה אלא מה שאין בה.
יש: ר' תובע את דיין אך היא לא מי שהעלתה את הפרשה לכותרות ולא מי שהאשימה אותו לראשונה בוידוא הריגה ובהתעללות בגופה.נהפירסום הראשון היה בידיעות אחרונות, כמעט שבוע לפני הכתבה בעובדה.
אין: אין תביעת דיבה כנגד ידיעות אחרונות או כנגד מי שכתבו את הידיעה החדשותית שהאשימה אותו.

יש: ר' תובע על סילוף.
אין: ר' לא מכחיש את העובדות שהובאו בכתבה. אין טענה שר' לא ביצע וידוא הריגה ולא ירה בה שלא לצורך.

או בשורה התחתונה: ר' יצא זכאי בבית המשפט בגלל בעיית ראיות (עבודה רשלנית של מצ"ח?) אך הוא לא מסוגל להוכיח שהוא לא אשם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-05-2006, 21:35
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי levy99 שמתחילה ב "הסבר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי levy99
אתה חותם אני כותב רק מה שאני יודע, אם כך אולי שכחתה.
מדובר בפיברוק הכתבה לא רק בנושא.
בכתבה (מה שאני זוכר) נשמע בקשר משהו כמו "זו ילדה... ואחר כך נשמע ירי מקלעים ואחר כך צחוק היסטרי של החיילים.
מתברר שלאחר השמע "זו ילדה" צורף פס קול של יריות שהחילים צילמו במיטווח ופס הקול של הצחוקים היה ממסיבה בבסיס שהיתה ימים רבים לפני הארוע.
לכן טוב עושה החייל
ולכל הכתבים ובעיקר לאילנה המדושנת בהערצה עצמית, שיכתבו רק מה שהם יודעים
ומי שמפברק כתבה בשביל רייטינג דמו בראשו

להבדיל ממך אני קצת מכיר את העובדות (למעשה קיוויתי שר' יתבע גם אותי). מעולם לא ראיתי את הקלטת, אך ממש ששמעתי מאנשי ההפקה של עובדה היא לא נערכה בצורה מגמתית וכך גם לא הכתבה ששודרה אלא שעל הקלטת העיו קטעים שונים שלא היו מסודרים ברצף כרונולוגי (מצלמת וידאו במוצב, צילמו על קלטת אחת, הריצו אחורה, שוב צילמו וכו').
הצילום של הארוע הספציפי שבו נהרגה אימן אל-המס לא היה מספיק כדי "להחזיק מסך", אבל היו בו הקלטות קשר מתאימות.
ירי המא"גים לא היה מהארוע שבו נהרגה אימן אל-המס, אבל הוא היה מארוע אחר ולא ממטווח כמו שכתבת. בפס הקול שמלווה את ירי המא"גים נשמעים פרצי צחוק והם לא מודבקים.
במהלך שידור הכתבה נכתב, או נאמר, מפורשות, כי הירי אינו מהארוע שנשוא הכתבה.
לגבי הסיבה בבסיס - זה הקטע שהיה בקלטת מיד אחרי צילומי הארוע. המסיבה הזו צולמה כמה ימים קודם (להזכירך, תקופת החגים), אך במערכת עובדה הבינו, כנראה, שבגלל סדר הצילום היא מיד אחרי הרג הילדה. אם אני זוכר נכון אילנה דיין אמרה משהו בסיגנון: וזה מה שיש בקלטת מיד אחרי וידוא ההריגה.

בכל מקרה ר' יצא זכאי ובשל 'ייחוד עילה' הוא לא יועמד שוב לדין על הירי המיותר הזה ולא על סיכון החיים המיותר (ראה בשירשורים קודמים בנושא את דברי מפקד האוגדה). הסיכוי היחיד לכך שהאמת תצא לאור הוא אם ר' יתבע את ידיעות אחרונות (והוא לא יתבע, כי הוא יודע שיפסיד) או אם משפחת הילדה המתה תתבע את ר' בתביעה אזרחית.

ישן 16-05-2006, 22:01
  ציבי ציבי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.03
מקור הבעייה בדואליות של אילנה דיין
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "אילנה דיין נתבעת בתביעה אזרחית בגין הכתבה על "וידוא ההריגה""

עורכת דין או עיתונאית.
בתכנית עובדה לבשה דיין את כובע עורך הדין, או ליתר דיוק התובעת. היא הציגה ראיות לשם השגת אישום, ונמנעה מלהציג עובדות שימנעו זאת. במקום בו הטיעון שלה היה חלש היא ציינה זאת, אבל בשפה רפה. בעיקר בולטת לעין העובדה שהיא לא הציגה בתכנית מפה או תצ"א של המקום, שתסביר, או לא תסביר, את המצאותה של הילדה בסמוך למוצב.
על פניו, במהלך התכנית, אפשר היה להבין כי מסלול ההליכה של הילדה מביתה לבית הספר עבר בסמוך למוצב, והפעילות הצהלית נגדה הייתה חריגה. לאחר שהראו את התצ"א היה ברור שהדברים לא כך. בתכניתה של דיין היה חסר רק אלמנט אחד- הסניגור. כולו היה כתב תביעה ערוך ביד אומן אך לא במקומו הנכון.
היה עליה לשמור את יכולתה המשפטית לתחום הראוי לכך ולא להביאו לתחום העיתונות. אסור לעיתונאי לחתור להרשעה בכל מחיר, ועליו להציג לשומעיו או קוראיו את כל העובדות, גם אם הן חותרות תחת התאוריה והאגנדה שלו. גברת דיין לא נהגה כך ולכן עליה לשלם את המחיר.
כולי תקוה שהמחיר יהיה גבוה, כדי להרתיע משפטנים/עיתונאים מלערב את תחומי עיסוקם.
ישן 16-05-2006, 22:55
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אני חושב שאנחנו נראה מה יקרה בבית המשפט, אין טעם להתלהם."

אתה זוכר לא נכון.
את ההד הגדול עשתה הידיעה בידיעות ויום אחר כך קולותיהם של המקורות של הכתבה שהוקלטו ע"י הכתבים ושודרו בחדשות ערוץ 2.
הכתבה של עובדה הייתה רק אחת מתוך צרור גדול של כתבות בכל כלי התקשורת. אם אני זוכר נכון זה הלך בערך כך (לא ממש סדר כורונולוגי אלא מה שהובא) :
  • ידיעה מפורסמת בידיעות אחרונות.
  • כל ערוצי התקשורת עוסקים בפרשה בלי להביא מידע חדש כמעט.
  • מעריב מנסה 'להרוג' את הסיפור בכל דרך אפשרית.
  • בחדשות ערוץ 2 מתפרסצמות הקלטות.
  • ינון מגל בחדשות 10 משדר את השיחזור מטעם ההגנה.
  • הארץ ואתרי החדשות באינטרנט כותבים פעם בעד ופעם נגד ר' (ובעיקר מביאים את מה שכבר פורסם בכלי תקשורת אחרים)
  • כרמלה מנשה ברשת ב' מחזקת את הסיפור של ידיעות אחרונות (וגם לוקחת עליו בעלות).
  • כתבה של עובדה.
  • כתבת מגזין גדולה בשבעה ימים של ידיעות אחרונות (ע"י שוש מולא) בעד ר'.
  • הסיפור יורד מהכותרות.
  • המעצר של ר' מוארך והסיפור קצת חוזר.

ישן 16-05-2006, 22:35
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
כולנו חוטאים בחד צדדיות
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "א. כולנו עושים זאת. מציגים..."

אלא שבדרך כלל איש אינו נפגע מהטבע הזה, במקרה זה היתה פגיעה קשה בשמו הטוב ובחייו של אדם מסויים. ומכאן ההבדל.

לעצם העניין, התובע יצטרך להוכיח שהיה זדון באופן הסיקור או שלפחות היתה רשלנות עתונאית שחורגת מהסטנדרט הנמוך בלאו הכי בתקשורת הישראלית. לדעתי זה קייס עם סיכוי קלוש לעבור בבית משפט, בעיקר משום שהמקור לכתבה היו החיילים שהם עצמם ניסו לתפור תיק לקצין, ולא ברור איזה עוד מקורות היה ניתן להצליב עם גרסתם (חוץ מגרסת הקצין כמובן).

ייתכן שהעניין ייגמר בהסדר, משום שלהפקה יש אינטרס מסויים לקבור את הספור ולא לזכות בפרסום שלילי. לעומת זאת, אולי לאילנה דיין יהיה אינטרס להגיע לבית משפט ולשחק את אבירת חופש העיתונות והדמוקרטיה.
ישן 16-05-2006, 23:00
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "כולנו חוטאים בחד צדדיות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sam Weller
משום שהמקור לכתבה היו החיילים שהם עצמם ניסו לתפור תיק לקצין, ולא ברור איזה עוד מקורות היה ניתן להצליב עם גרסתם (חוץ מגרסת הקצין כמובן).

לצערי, בשל חסיון מקורות, לא אוכל לפרט. אך דע שלפני הפירסום המידע הוצלב ונבדק שוב ושוב ממקורות אמינים מאד. ולא אלו לא החיילים ששיקרו.

ישן 16-05-2006, 23:10
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אתה מתכוון שלפי מקורותיך לא רק החיילים שיקרו"

אני אומר רק את זה: שני חיילים שיקרו (ואני חשדתי בכך מהרגע הראשון), גם חייל אחר (שלא העיד במשפט) שיקר בתחקיר אבל לכיוון ההפוך, לטובת המ"פ. שאר העדים לא שיקרו והם אמינים מאד אך הם לא העידו בבית המשפט. חלקם עדיין משרת בצה"ל והסבירות שהם ישמיעו את דעתם כשישתחררו הולכת וקטנה.

ישן 16-05-2006, 23:58
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "היחידים שיודעים בוודאות מה קרה שם אלה הם ה"סרן", והחיילים שהיו שם."

פלוגה מסייעת:
מ"פ
ס"פ
מ"מ סיור
מ"מ מרגמות
מ"מ נ"ט
מ"מ חבלה

לכל אחד מהמ"מים הנ"ל יש סמל, קשר, שני מ"כים ומחלקת חיילים.
מפל"ג: רס"פ, סרס"פ, קשר מ"פ, נהג מ"פ (ב' קודקוד) וחופ"ל.

חלק מכל הללו היו בבית.
עמדות מאויישות בגירית בזמן התקרית: שני חיילים בש.ג., שני חיילים בעמדת תצפית (אלו ששיקרו) וחייל בחמ"ל.

עם המ"פ יצאו מהמוצב לכיוון הילדה בסך הכל שישה אנשים ובינהם: אחד החיילים מהש.ג., הסמ"פ, אחד הקצינים, והקשר מ"פ.
מ"מ נוסף היה בתוך המוצב ולא ראה החוצה.

עכשיו תעשה לבד את החשבון כמה אנשים יכלו להעיד על מה שראו עינהם.
אגב, הששניים ששיקרו הודו שהם פשוט לא ראו את המתרחש.

ישן 17-05-2006, 15:04
  ציבי ציבי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.03
תודה ליוסיפון, ואלו השגותי
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "א. כולנו עושים זאת. מציגים..."

א. הטיעון שכך עושים כולם אינו מקובל עלי. עיתונאי טוב צריך להציג את מירב הזוויות ולא להצניען.
ב. איני זוכר בדיוק מהיכן קלטתי את הנתון שהילדה הייתה בדרכה אל ביה"ס, יתכן וזה היה בכתבה ויתכן וזה היה באחד העיתונים. בכל מקרה, ראוי היה להציג לציבור מפה של האזור, שלא יחשוב, כמוני למשל, שהילדה הלכה לה לתומה במקום בו ילדים פלשתינים הולכים, ואז בה הזאב הרשע וטרף אותה.
לענייננו, המצאותו של ילד או ילדה פלשתינאים במקום בו אינם צריכים להיות מעלה חשד מוצדק בקרב חיילים, ראה כמה מתפיסות האמל"ח היו אצל ילדים.
באשר להערה של אחד מחברינו בקשר לצורך להוכיח כוונת זדון. המנעות מהצגת מלמדת על זדון, לא פחות מהצגה שיקרית.
ולעניין החיילים ששיקרו. למרבית הציבור אין קשר למקורות צבאיים, כפי שלך יש, ולכן עלינו להסתמך על העיתונות ובתי המשפט. הקצין יצא זכאי, חלק מהעדויות התבררו כשקריות, ודי לנו בך. אם יש מישהו שחושב שנעשה כאן עוול לצדק, יעלה ויתבע.
ישן 17-05-2006, 20:58
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ציבי שמתחילה ב "תודה ליוסיפון, ואלו השגותי"

א. עיתונאי טוב צריך למכור עיתונים. זה אומר להביא סיפורים מעניינים ולא לפגוע בהם. לכן עיתונאי טוב לא הורג לעצמו את הסיפור ולא מחליש אותו. אם הוא יהיה חייב לכתוב הסתייגות כלשהי (נניח הכחשה של דובר) אז הוא יכתוב אותה בסוף הידיעה/כתבה ולא יבליט אותה.
אל תצפה לאובייקטיביות או לכתיבה אמביוולנטית. אותן תמצא במאמרים אקדמיים ובאנציקלופדיה. יודע מה? גם שם לא.
ב. את סיפור ההליכה לבית הספר קראת במעריב מתוך התרוצים שהמשפחה נתנה להיסתובבות של הילדה ליד המוצב. ככה זה, גם מעריב מנסה למכור סיפור: "ידיעות טועה". ובשביל למכור את הסיפור אפשר להביא גם תרוצים מופרכים שאפילו הפלסטינים שמספרים אותם לא מאמנים בהם (השעה הייתה 06:48, הייתה לה שעת 0 בבית הספר? היא הייתה 600 מטר באב"ם ובכיוון ההפוך מבית הספר ועוד).
אין ספק, הילדה הזאת לא הייתה תמימה וכן הייתה בת מוות. אבל זה לא מצדיק את הכדורים המיותרים שר' ירה לעברה. ואת הסיכון חיים המיותר שגרם לחייליו. מחט שנותן לר' תפקיד פיקודי מועל בתפקידו ונותן אמון במפקד בלתי ראוי.

ישן 17-05-2006, 09:17
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
הבעייה מתחילה מזה שהשמטרה ורשויות החוק נטפלות יותר חזק למי שהתקשורת נטפלת אליו

וזה הכי פסול פה.

הרי על העתונות אין חוק של שוויון. אין להם גם אחריות של יושר משפטי ונייטרליות מלאה. לעומת זה למשטרה ולפרקליטות יש חוק של שוויון ויושר משפטי.

כשהמשטרה והפרקליטות עובדים תחת התזמורת של התקשורת, מזה מתחיל עוות הדין.

בארה"ב המשפטים מנוהלים על ידי חבר מושבעים. לפני שבוחרים את חבר המושבעים שואלים אותם האם הם יודעים על המקרה מהעתונות, רדיו, וטלביזיה. מי שקרא והושפע מהעתונות, הוא אוטומטית נהיה פסול למשפט הזה.

נכון שבארץ אין חבר מושבעים. זה נתון לוויכוח נפרד. אבל למה מרשים לשופטים ולחוקרי המשטרה להיות נתונים להשפעת התקשורת.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 17-05-2006 בשעה 09:20.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:24

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר