לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-05-2006, 21:20
  marcel marcel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.03
בעל צילם את אשתו בוגדת :הנשיא ברק>ראיה לא קבילה

הבעל צילם את אשתו בוגדת בביתם; הנשיא ברק: הראיה לא קבילה
נשיא העליון קבע כי הצילום ללא הסכמה מהווה פגיעה בפרטיות: "נישואים לא שוללים זכות לפרטיות"
<>שמואל דקלו‏ 15:58 14/5/06
<>נשיא בית המשפט העליון, אהרון ברק, קבע היום כי צילום תמונות שבהם האשה מקיימת יחסים במרתף בית הדירות שהיא גרה ללא ידיעתה והסכמתה מהווה פגיעה בפרטיות ולכן רשאי בית המשפט לבטל את הגשתן כראיות במשפט גירושין. עם השופט ברק הסכימו השופטת מרים נאור ועדנה ארבל. במסגרת פסק הדין שניתן היום בעניין קובע ברק שחוק הגנת הפרטיות חל גם על בתי הדין הרבניים ולמעשה על כל ערכאה שיפוטית וכל גוף המוסמך להכריע בסכסוכים.

מדובר בבעל ואשה שחיו בנפרד והבעל תביעת גירושין כנגד האשה בבית הדין הרבני. האשה התנגדה לגירושין. להוכחת עילותיו לגירושין הציג הבעל תמונות שבהן היא נראית מקיימת יחסי מין עם אחר בבית שבו התגורר בעבר עם אשתו. האשה התנגדה להגשת התמונות שנמסרו לבית הדין.

בית הדין הרבני האזורי, שהחליט כי האשה חייבת לקבל גט לאלתר, קבע כי התמונות קבילות גם אם הושגו תוך פגיעה בפרטיות האשה. על כך עירערה האשה לבית הדין הרבני הגדול. בית הדין הרבני קבע כי חוק הגנת הפרטיות חל גם על בתי הדין הרבניים אלא שלטענת בית הדין הגדול האשה לא צולמה בהיותה "ברשות היחיד", שכן מדובר בבית מגורים המשותף הרשום על שם שניהם מבלי שהוצא צו הרחקה כנגד הבעל. בית הדין קבע כי הבעל מצא אותה במרתף שהוא איננו מהווה רשות היחיד. לכן גם אם היה מדובר בפגיעה בפרטיות הרי שפגיעה זו היא במסגרת ההגנות שמעניק החוק.

השופט אהרון ברק מציין, כי הפרטיות מבטיחה את זכותו של אדם לנהל את אורח החיים שבו הוא חפץ בביתו בלא הפרעה מבחוץ. ברק דוחה את עמדת בית הדין הרבני, שקבע כי בין הבעל לאשה מתקיימת פרטיות משותפת דהיינו שניהם היא יחידה אחת. ברק אומר כי הנישואין אינם שוללים מבני זוג את זכותם לפרטיות נפרדת וכל בן זוג רשאי לשמור את פרטיותו כלפי בן הזוג האחר.

לעניין הטענה כי הצילום לא נעשה "ברשות היחיד" אומר ברק, כי יש לבחון את המונח "רשות היחיד" על פי הקשרה. רשות היחיד לא נקבעת לפי דיני הנכסים, אומר ברק, אלא לפי דיני הפרט. "הזכות לפרטיות היא זכותו של האדם ולא של המקום", קבע. לכן, לדבריו, "רשות היחיד" עשוי לחול גם במקום שלפרט אין כל קניין כגון בית הוריו, בית חולים ואפילו תא טלפון.

עוד אמר ברק, כי לא משנה אם הצילום נעשה בחדר השינה או במרתף, שכן שני המקומות הם רשות היחיד של האשה לעניין צילומה.

ברק גם דוחה את הפרשנות שנתן בית הדין הרבני לפיה לגבר יש הגנה על פי חוק הגנת הפרטיו וקבע כי הצילום נעשה שלא בתום לב. "אין לך פגיעה קשה מזו בפרטיות. פגיעה זו היא מעבר לכל מידה ראויה". בהתייחס לכך החליט ברק לבטל את פסקי הדין של בית הדין הרבני ולהחזיר את הדיון על בסיס פסק הדין האמור. "גם אם בית הדין הרבני היה מתבסס על עדותו של הבעל שראה את הדברים במו עיניו, הרי שגם אז עדות זו היא פסולה, שכן היא התקבלה בדרך של בילוש או התחקות אחרי אדם, העלולים להטרידו", ציין ברק. את האשה ייצגו עוה"ד פסח קניר וענבל לאור צדיק ואת הגבר עו"ד אבנר זינגר ושירי קוברסקי. (בג"ץ 6650/04).

גלובס
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-05-2006, 16:35
  הנדרסון מלך הגשם הנדרסון מלך הגשם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי marcel שמתחילה ב "בעל צילם את אשתו בוגדת :הנשיא ברק>ראיה לא קבילה"

הסבר קצר:פסה"ד הזה יגרום בין היתר לגידול במספר הנשים העגונות

הוא הגיש בקשה לגט. לפי החוק כדי שביהמ"ש יחייב אותה בגט הוא צריך להציג הוכחה לעילת גט. למשל בגידה. היא מסרבת לתת גט ועכשיו כדי לקבל גט הוא חייב להציג הוכחה. זה החוק הדתי. הוא לא אשם שזה החוק ושהיא מעגנת אותו. עכשיו בא יפה הנפש ברק וקובע שאסור להציג ראיות לבגידה וכך תוקע אותו לנצח. עכשיו היא יכולה לתקוע אותו כעגון לנצח או לסחוט אותו: כסף תמורת גט
כי לפי החוק הוא חייב לשלם מזונות אשה עד הגט הסופי , אבל אם הוכח שהיא בוגדת המזונות מתבטלים..
כמובן שגם גבר יוכל לפי הפסיקה הזאת לבגוד על ימין ועל שמאל, לסרב לתת גט ולאשה לא תהיה עילה לכפית גט כי אין לה הוכחת בגידה, הוא יתמם וידרוש בבית הדין שלום בית ויסחוט ממנה כסף תמורת גט. בית הדין בלי הוכחת הבגידה לא יפעיל נגדו סנקציויות של סרבן גט. הוא יהיה מוגן לגמרי.
אני בעד גירושין ללא סיבה ואני בעד גירושים לפי בקשת צד אחד בלבד, ללא הסכמת הצד השני, אבל כל עוד החוק מחייב הסכמת שני הצדדים וסיבה- אין לו ברירה. במקרה אחר ואולי יותר נפוץ, זו תהיה אשה כי יש יותר נשים עגונות מגברים עגונים.
ברור שאין דעתי נוחה מהקלטות סתר של אנשים מקיימים יחסי מין
אבל הפיתרון הוא גירושים ללא צורך בהבאת נימוק.
צריך לבחון ענין זה בקונטקסט של המציאות.
איך אפשר להגיד לגבר או אשה, אתם חייבים להביא עילה מספקת כדי לקבל גט ובגידה היא אחת העילות המרכזיות ואח"כ לקבוע שכמעט כל ראיה להוכחת בגידה היא פסולה ?
פסה"ד הזה חל כמובן גם על ראיות שמביאה אשה ויגדיל את מספר העגונות. אשה שבעלה בוגד בה על ימין ועל שמאל והוא מסרב להתגרש ומשחק אותה תמים בבית הדין, היא לא תוכל עכשיו לעשות לו כלום !

http://www.smkb.ac.il/aha/content/Projects/shoaa/teudot/Teguvot_Itonut.htm

ישן 15-05-2006, 18:02
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
רב המגיבים פה ואתה ביניהם לוקים בראייה צרה של הסוגייה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי הנדרסון מלך הגשם שמתחילה ב "אז שיבטלו את הצורך להביא עילה לגט וכידוע בגידה היא עילה מרכזית לגט"

החיים לפעמים מתסכלים. החוק הקיים דורש הוכחות למעשה בגידה, את החוק לא קבע בית המשפט ואין בכוחו לשנותו. ברור מהראיות שהביא הבעל שהאישה בוגדת ועל כך אין עוררין. אבל חייב להיות סייג על האמצעים להשגת ראיות, הסייג הזה מגן על כולנו מפני חדירה בלתי מבוקרת לפרטיותנו. כמו שכולנו, כך אני מקווה, דורשים שהמשטרה לא תוכל לצותת לקו הטלפון שלנו ללא אישור מבית משפט, כך אנחנו גם צריכים לצפות שבן משפחה, שכן או סתם אדם זר לא יוכל לעקוב אחרינו ולא יוכל להפר את זכותנו לקיים את חיינו בדלת אמותינו. נכון, זה יוצר אתגר גדול יותר במקרים כמו מקרה הגרושין הזה, אבל זה נותן הגנה חשובה הרבה יותר לכלל האזרחים.

פסילת הראיה היא אכיפת הסייג מכיוון שאם בית המשפט היה מקבל את הראיה לפנים משורת הדין הוא היה מרוקן את חוק הגנת הפרטיות מתוכנו. החוק אינו מייצג תמיד את הצדק, הוא נועד להסדיר את חיינו זה עם זה ועם הרשויות, לפעמים הוא מצר את צעדנו, לפעמים הוא מצר את צעדי המדינה, לפעמים זה פוגע בנו ולפעמים זה מגן עלינו. אם בחלוף הזמן מתברר שחוק מסויים יוצר עוותים קשים המחוקק יכול לשנותו ולא בית המשפט.
ישן 15-05-2006, 18:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בדיוק להיפך - אלה שמנסים להסתכל על הסוגייה רק מפריזמת ה"פרטיות" סובלים מצרות ראייה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "רב המגיבים פה ואתה ביניהם לוקים בראייה צרה של הסוגייה"

כל השאר, דווקא הבינו שהעניין החמור כאן הוא רצונו של ביה"מ לקחת לעצמו זכות לכפות על בעל להשאר
עם אשה כשהוא יודע שאינה נאמנה לו, ושכל רצונה בהשארות נשואה, הוא כספי.
סוגיית הפרטיות היא סוגייה פלילית, ואם יש סייגים לגבי האופן שבו הושגה הראייה, שיתכבדו ויגישו תלונה
למשטרה - אבל העובדה היא שהבעל יודע, השופטים יודעים וגם האשה יודעת - שיש לבעל כל הצידוקים
שבעולם לא לרצות להשאר נשוי לגברת, והחוצפה שבלבטל את זכותו להתגרש מאשתו, בשעה שאותם
שופטים עצמם, מסבירים בהקשר לתיק אחר על כך שזו זכותו היסודית של כל אדם לבחור באיזו אופן יחיה את
חיי משפחתו - זה דבר שהדעת אינה סובלת.

הניסיון כאן בתוך שבועיים לתחוב לציבור לתוך הגרון את עקרונות איסור פרי העץ המורעל בשני מקרים
שונים (כשהראשון משמש תקדים לשני...), היא תופעה שכרגע פגעה קשות בזכות יסוד של גבר לא להיות
נשוי לאישה שבגדה בו - ובעתיד תעלה לנו במצעד עבריינים שישתחררו על סעיפים טכניים שכאלה...
ישן 15-05-2006, 19:20

וציטוט מלא יותר
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "ציטוט מההחלטה ההיא"

הנחת המוצא בשאלת קבילותן של ראיות היא זו הנוהגת עימנו מאז ומתמיד,
ולפיה ראיה שהיא רלוונטית - קבילה במשפט. עם זאת, בהתאם לדוקטרינה האמורה
לבית-המשפט שיקול-דעת לפסילת קבילותה של ראיה בפלילים, אם נוכח לדעת כי
הראיה הושגה שלא כדין וקבלתה במשפט תיצור פגיעה מהותית בזכותו של הנאשם
להליך הוגן שלא בהתאם לגדריה של פיסקת ההגבלה. מדובר בנוסחת איזון עקרונית
השואפת להשגת פשרה ראויה בין מכלול הזכויות והאינטרסים הרלוונטיים לשאלת
קבילותן של ראיות שהושגו שלא כדין, ובהם: חשיפת האמת העובדתית, הלחימה
בעבריינות וכן ההגנה על שלום הציבור ועל זכויות נפגעי העבירה מחד גיסא; אל מול
ההגנה על זכויות הנאשם ועל הגינות ההליך הפלילי וטוהרו מאידך גיסא.

נוסחת האיזון האמורה תיושם על-פי שיקול-דעתו של בית-המשפט בהתחשב
בנסיבותיו של כל מקרה לגופו ובהתאם לאמות-המידה המנחות עליהן עמדנו. אמות-
מידה אלה נוגעות לאופיה ולחומרתה של אי החוקיות שהיתה כרוכה בהשגת הראיה;
למידת ההשפעה של אמצעי החקירה הפסול על הראיה שהושגה; וכן לשאלת הנזק מול
התועלת החברתיים הכרוכים בפסילתה. הדוקטרינה האמורה תהא כללית ומיושמת על
כל סוגי הראיות, לרבות הודאות נאשמים.

ההכרעה המלאה: http://elyon1.court.gov.il/files/98...8051210.n21.pdf
ישן 15-05-2006, 19:38

בהחלט רלוונטית, אבל לא חוקית
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ציטוטים יפים. הבעייה היא שהפסיקה מאתמול הפכה אותם חסרי משמעות..."

הראיה חושפת אמת עובדתית ללא ספק. כעת נדרש בית המשפט להכריע כך:
- האם בפסילת הראיה תפגע במשהו הלחימה בעבריינות? תשובה :לא.
- האם יש נזק לחברה אם תפסל הראיה? תשובה: לא - אין פה שום סיכון לחברה.
- האם היתה פה פגיעה בזכות בסיסית של האישה? כן.

אם בית המשפט יקבל את הראיה, הוא למעשה יפרוץ סכר ויאפשר לכל אדם בסיטואציה דומה לפגוע בפרטיות אדם אחר. הנזק לפרטיות הוא עצום. לעומת זאת הנזק שבאי קבלת הראיה הוא מזערי לחברה - עוד בעל מתוסכל שיידרש לעבוד קצת יותר קשה כדי להשיג את הגט המיוחל.

נראה לי מידתי לחלוטין - קשה עבור הבעל ולא צודק באספקט מסויים, ואני מתאר לעצמי שהמצוקה הנפשית היא קשה מאד, אבל מועיל לכלל החברה וזה העקרון החשוב יותר במקרה זה.
ישן 15-05-2006, 19:48
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בראבו, והנה הבהרת בכותרת למה כיוונתי: הוכחה מרשיעה לאונס, בחיפוש ללא צו - תיפסל...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "בהחלט רלוונטית, אבל לא חוקית"

זה שאתה חושב שיתנו לביה"מ לשקול את השיקולים שאתה ממליץ לו, זה יפה, אבל כמובן לא נכון
באופן מוחלט - מה גם שהשיקולים שניסחת, הם סבירים בעיניך - אבל אדם אחר יכול בהחלט להוסיף
את השיקול "זה יפגע בזכותם של נבגדים באשר הם, להשיג גט על בסיס הבגידה בהם? בהחלט כן",
ולראות איך למרות שביה"מ היה מודע לו, הוא פשוט התעלם ממנו לחלוטין...
אתה קובע שאין פה סיכון לחברה, אבל אני קובע שפגיעה בזכותו היסודית של נבגד לפרק את ברית
הנישואין על בסיס הבגידה, היא נזק לחברה - כאשר מדובר על אלפי מקרים שיושפעו מהפסיקה הזו...

הטיעון שייפרץ סכר אם ביה"מ יקבל את הראייה, הוא אבסורדי - שכן ראיות כאלה מתקבלות בתביעות
גירושין, כבר עשרות שנים - ומה שקרה כעת, זה בדיוק ההיפך: כעת נפרץ סכר, ונבגדים לא יוכלו להוכיח
טענותיהם. עד כה, הנורמה המתחייבת בהשגת גט מצד אדם נבגד, היא להשיג הוכחה חד משמעית
לבגידה ע"י בן/ת הזוג. הוכחה כזו ת-מ-י-ד תושג ע"י פגיעה בפרטיות הנואף. מה לעשות. זה שביה"מ
בחר להתערב בסוגייה הזו, בטענה המתחסדת שזכותה של האישה לפרטיות נפגעה, היא מופלאה.

הנזק לבעל הוא גדול. הנזק לכלל הנבגדים הוא עצום. הנזק לחברה גדול בהרבה מהרווח שכביכול
הושג בהקשר של "מניעת פגיעה בפרטיות" (רווח פעקטיבי לחלוטין, שכן חוק איסור פגיעה בפרטיות
תמיד היה בתוקף, למעט בהקשר של דיני האישות - וכעת כשחדר גם לשם, המרוויחים היחידים ממנו
יהיו רק הנואפים, ולא "החברה"...).
ישן 15-05-2006, 20:18
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

איפה מצאת הוכחה שלא? אתה בעצמך דיברת על "חוקיות הראייה" בכותרת שלך...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "איפה מצאת הוכחה לכך?"

הטיעון שלך ש"נכון לעכשיו זה עוד לא קרה", הוא חסר משמעות, שכן עוד לא הגענו לאירוע שבו יעלה
התקדים הזה - ואני מבטיח לך שאם עורך דינו של האנס לא יהיה חסר-מוח לחלוטין, הוא בהחלט יעלה
את הטיעון הזה - וכעת (לראשונה אי-פעם) יש לטיעון סיכוי יותר מסביר להתקבל כבר בערכאה הראשונה
(וסיכוי מעולה להתקבל אם יהיה צורך לערער עד לעליון של בייניש...).

אני שוב ושוב חוזר לסוגייה המעניינת שלטעמך יש למנוע ממי שנבגד את הזכות להתגרש על הבסיס
הזה, שכן אתה תומך בשלילת זכותו להשיג ראיות למעשה הניאוף. זה לא שאני מוכן להגמיש למענה
את מערכת החוקים, אלא שבפועל מערכת החוקים הוגמשה בשבילה במשך עשרות שנים - ולא נגרם
שום נזק לחברה, אלא רק לנואפים. אתה מוכן, כדי לסייע לנואפים, לפגוע באלה שרוצים להתגרש מהם.
אין מפר פרטיות, שלא על רקע אישות, שהרוויח אי-פעם מזה שהחוק הוגמש לצרכי אישות...
ישן 15-05-2006, 20:40

בוא נשאיר את הספקולציות לשעת מבחן
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "איפה מצאת הוכחה שלא? אתה בעצמך דיברת על "חוקיות הראייה" בכותרת שלך..."

אני בהחלט טוען שיש לאפשר למי שנבגד להתגרש, בתחום זה אני יותר ליברלי ממך משום שאני לא חושב שדרושות כלל הוכחות. רוצה אחד מבני הזוג לפרק את החבילה מסיבותיו הוא, החוק צריך לאפשר לו לעשות כן.

ישראל היא מקום שבו הפרטיות היתה מאז ומעולם למרמס - זה עניין תרבותי - מהצוות הרפואי בבית החולים שידון במצבך למול עיניהם של העוברים והשבים, דרך ארגונים ומקומות עבודה שמפשפשים בהסטוריה המשפחתית שלך שלא לצורך וכלה בשכן ממול שילטף את בטנה של אישתך ההרה ללא בושה. בתקופה שבה מבחינה טכנית החדירה לפרטיות קלה יותר, והדרכים לעשות שימוש לא נאות ומזיק במידע רבות וקלות יותר, נכון מאד להגביה את חומות ההגנה. מובן שיש מי שנפגע מהמצב, אבל אפשר לתקן עוותים גם בלי להתפשר על טובת הכלל (ראה הפסקה הקודמת).
ישן 15-05-2006, 21:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אין שום ספקולציות. המצב הנוכחי מבטיח שיש כרגע תקדים האוסר את פרי העץ המורעל...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "בוא נשאיר את הספקולציות לשעת מבחן"

ספקולציה היא לחשוב שזה לא יחולל מהפכה נוראית בכל הנוגע להרשעת עבריינים, ולא לחשוב שזה
שזה כן יחולל...
עצם העובדה שכעת מצב כזה הוא בכלל אפשרי - צריכה להדיר שינה מעינינו. כרגיל, רק את מה שרע
בארה"ב אנחנו מחקים. את דרכי מינוי השופטים המוצלחות שלהם, ברק ובייניש דווקא מסרבים לחקות...

אתה לא יותר ליברלי ממני בכל הנוגע לגירושין, שכן אני סבור שיש לאפשר גירושין לכל החפץ בכך -
אבל לי חשוב שהצד האחראי להרס הזוגיות, דהיינו הצד הנואף - לא יפיק רווח כלכלי מפירוק הזוגיות,
ועל כן יש חשיבות להוכחת אשמתו.

אין קשר בין ליטוף בטן אישה הרה, לבין חוק הפרטיות. העובדה שהתאפשר לנבגדים להגן על עצמם
באמצעות חשיפת הניאוף - לא פגעה בזכותה של אישה הרה לדרוש שלא יגעו בבטנה, ולא שינתה
מאומה לגבי העובדה שאם תצותת לשיחת טלפון שאינך צד לה, אתה תיחשב כעבריין (אלא אם כן
אתה עשיר או מקורב, אבל זה כבר סיפור אחר לחלוטין...).
ישן 15-05-2006, 18:35
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, אתה מתבלבל...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אתה מתבלבל"

רק אתמול קבעו 6 שופטי בג"ץ שזכות האדם לחיי המשפחה שיבחר, היא חוקתית (הם כמובן התכוונו
לאדם הערבי, אבל מכיוון שנמנעומלציין זאת, הרי שגם ליהודים קיימת זכות זו עפ"י הפסיקה...).
באותו יום בדיוק שלל ברק את הזכות הזו מאדם, בשם זכותה של אשתו הנואפת לפרטיות. ברק הודיע
שזכותה לפרטיות גוברת על זכותו להיות לא-נשוי לה - כאילו שיש סתירה בין השתיים...

לא צריך להעלות את זכות האדם להתגרש על מזבח רצונו של ביה"מ העליון להראות שהוא יותר גדול
וחשוב וביה"ד הרבני...

בכל מקרה, הפסיקה האווילית הזו, ששתי מטרותיה הן מלחמה בבבתיה"ד הרבניים, וניסיון נוסף להחדיר
לנו את העקרון הלא-חכם שיאפשר זיכוי אשמים על פריט טכני של "אופן השגת הראייה המרשיעה" (גם
כשברור שהיא מרשיעה לחלוטין) - תגרום לנזק נוראי לכל מי שיודע/ת שבן/בת זוגו/ה בוגד/ת בו/ה - ורוצה להתגרש מאותה/ו נואף/ת. כעת אין שום דרך להוכיח את הדבר הזה, וא/נשים ייכבלו למי שאינם/ן
רוצים/ות עוד להשאר נשואים לו/ה. כן, כאן בכלל אין פגיעה בזכות יסוד...
ישן 15-05-2006, 18:55
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

שים לב שאני בכלל לא נכנס לסוגייה של למי יש יותר גדול, שברק ואתה כה נלהבים ממנה...
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אז גם לאישה הנואפת זכות חוקתית להשאר נשואה לבעלה"

לא אכפת לי מהם טיעוני בי"ד זה או אחר (לברק זה חשוב, שכן כך יוכל להראות שהוא מעל ביה"ד הרבני,
וגם יאכוף עלינו תקדים מופלא נוסף...), שכן אני עוסק בזכויות יסוד...
הניסיון המגוחך לטעון שצריך הסכמה של שני בני זוג כדי לפרק זוגיות, שאתה מעלה כאן, כאילו כדי
לבטל את טענת הפגיעה בזכות יסוד - הוא מגוחך להחריד. כדי לפרק זוג, מספיק שאחד לא רוצה.
כאשר יש לו גם נימוקים כ"כ חזקים שמראים שהצד השני בכלל לא רוצה בזוגיות (אחרת אני מניח שלא
הייתה נוהגת לבגוד בו ולהביאו לרצות לפרק ת'חבילה...), אזי הטיעון בכלל מקבל מימדים לא טבעיים של
אבסורד...
זכותו לפרק את החבילה אמורה להיות מוחלטת גם ללא כל הוכחות, אבל כאשר יש בידו הוכחות שמראות
מה שווה טענת "סירוב הגט" של הצד השני - אז על כמה וכמה שראוי שהיא תוצג...
אם הגברת לא רוצה להתגרש, מן הראוי שתדע לעשות צעד בסיסי במערכת יחסים בין בני זוג, כמו
למשל לא לבגוד...
ישן 15-05-2006, 19:29
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה מתרגם אותי לעברית?...
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אז הטענות שלך הן לחוקי האישות ולא לדיני הראיות"

אני אסביר כך שלסם לא יהיו קשיים לתרגם אותי, וייחסך ממנו הצורך לכתוב בגוף שלישי, באופן
סרקסטי ומושחז להפליא...
מה שאני אומר זה שביה"מ העליון החליט לפתע-פתאום (אחרי עשרות שנים של סטטוס קוו בכל הנוגע
לקבלת ראיות לניאוף בבתי דין רבניים), החליט ביה"מ העליון להתערב ולבצע איסור גורף, שימנע מכל
בן/בת זוג נבגד/ת, את היכולת להוכיח שנעשה לו/ה עולל, ובכך להשיג את הזכות הבסיסית, לפרק את
החבילה הזוגית שלו/ה. זכות יסודית זו, אינה נופלת במאומה מזכותו של הנואף/ת לא להצטלם שלא
בטובתו/ה בזמן הניאוף...

ביה"ד הרבני, שאיני נכנס לסוגייה הפוליטית לגבי זכותו להיות בורר יחיד (ולא נכנסתי אליה גם קודם -
המלחמה בהם היא שוב קטע שלך ושל ברק. אני מתעניין באנשים בהקשר הזה, ולא בפוליטיקה...), היה
דווקא הגוף שנהג באופן סביר בכל הנוגע לסוגייה הזו. כל בית משפט אזרחי, שלא עוור ע"י איסור פרי
העץ המורעל, היה נותן לבעל גט במקום, במיוחד כאשר נימוקי האישה להתנגדות לגט הם שהראייה
לניאופה הושגה בדרך שפגעה בפרטיותה...
ישן 15-05-2006, 19:49

דווקא הבנתי אותך היטב
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה מתרגם אותי לעברית?..."

אתה טוען שהזכות לקבלת גט גוברת על הזכות לפרטיות, או יותר נכון שאין מקום לפסול ראיה שהושגה באופן לא חוקי, אלא לכל היותר להעמיד לדין את העבריין. זה אולי היה סביר לו כולם היו שומרי חוק ונאלצים לעבור עליו רק משמוצו כל האפשרויות האחרות. אבל אין דבר מרתיע יותר מפסילת הראיה הלא חוקית -השגת ראיות באופן לא חוקי היא כמעט תמיד הדרך הקלה ביותר - עבור אנשים פרטיים במקרים כגון אלה, ועבור המשטרה בעניינים פליליים. אני סבור שרצוי לגרום לאנשים לציית לחוק כי החוק מגן על כולנו. אני מעדיף לדעת שהמשטרה אינה מצותתת תמידית לטלפון שלי בתקווה ללכוד אותי פעם אחת בדבר עברה, אני מעדיף לדעת שבתא השרותים במקום עבודתי אין מצלמה שבודקת אם אני באמת עושה את צרכיי או סתם מעביר את זמני על חשבון המעסיק, ואני גם מעדיף לדעת שבמקרה ומדובר בעבריין מסוכן (אנס, רוצח, שודד וכו') עדיין יכול בית המשפט לקבל ראיה לא חוקית כדי להגן על הצבור.
ישן 15-05-2006, 19:57
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ייתכן שהבנת היטב, אבל שמרת זאת לעצמך. מה שכתבת בשמי היה שונה לגמרי ממה שטענתי...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "דווקא הבנתי אותך היטב"

אני טוען שהזכות של הנבגד להוכיח שבגדו בו בכדי להשיג שינוי מצבו המשפחתי, א-י-נ-ה נ-ו-פ-ל-ת
מהזכות של הבוגד לפרטיות. אתה תרגמת את "אינה נופלת" ל"עולה על". אני לא ערערתי על זכות
הנואפת ללכת להתלונן במשטרה - אבל ערערתי על זכותה לבטל גירושין בטענה שההוכחה לבגידתה
אינה כשרה...
אני מאוד מתרשם מזה שאתה סבור שעל כולנו לציית לחוק (שכן אני, כידוע, הטפתי לכולנו להפר חוק
וכמה שיותר, יותר טוב...), אבל אני לא חושב שנושא אזרחי כמו דיני אישות צריך להיות מקושר עם
התחום הפלילי באופן שברק חיבר אותו - בצורה שפגעה בזכותם של כל הנבגדים להשיג גט על הרקע
הזה. מה לעשות, אני לא רואה באדם נבגד שהשיג צילומים של הפרטנר הבוגדני, עבריין-בכוח. אני לא
ממש חושב שהפסיקה של ברק השיגה גם איזושהי הרתעה כלפי העבריינים האמיתיים בתחום הפגיעה בפרטיות, אלא, כמו תמיד, פגעה בשומרי החוק, שבמצב רגיל בכלל לא ולמים לפגוע בפרטיותו של
מישהו.
הפסיקה הזו לא תזיז לתאגיד שיפעיל ריגול תעשייתי אחר מתחריו, או לפוליטיקאי המושחת שמקליט את
יריבו. היא כן תפגע אנושות באישה שרוצה גט מבעלה הבוגדני וכעת לא יכולה לציג הוכחה לניאופיו.

העובדה שהפסיקה העקרונית הזו הגיעה בתחום שבו היה סטטוס קוו שלא הזיק במאומה לאכיפת (או אי-אכיפת) חוקי הפרטיות במישור הפלילי, במשך כל השנים - היא הסיפור העצוב. החברה לא ניזוקה
מאי אכיפת חוקי הפרטיות בקשר לנואפים - אבל היא ניזוקה כעת כאשר אלפי מקרים של אנשים
נבגדים שחפצים להתגרש, לא יוכלו לעשות כן, תודות לפסיקה הזו...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:28

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר