לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-04-2006, 05:46
  שאבז שאבז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.05
למה מחכים?

מדוע לא מנחיתים מהלומה גרעינית על איראן ומחסלים אותה עכשיו ומיד?
אם השכן שלי היה יושב ומנקה את האקדח שלו ומספר בכל השכונה שהוא הולך לרצוח אותי הייתי מתלונן במשטרה ומחכה 24 שעות לראות אותו עצור ומורחק מהחברה.
אחרי 24 שעות אם היה עדיין מסתובב חפשי הייתי מחסל אותו ללא נקיפות מצפון מבחינת עשיתי את שלי במסגרת ההתחייבות שלי כאזרח על פי חוק והתלוננתי במשטרה וכשראיתי את אזלת היד של המשטרה פעלתי מיד כדי לשמור על החיים שלי.

למה העם היהודי אינו לומד מההיסטוריה?
אירופה וארה"ב ידעו שהנאצים משמידים במשרפות את העם היהודי לפחות שנתיים ימים ולא עשו כלום.

אחמאנידיג'אד אומר בפירוש שצריך לחסל את מדינת ישראל אז מדוע להמתין?
כל יום שעובר לא פותר לנו את הבעייה.
בשביל מה הקמנו את מערך האטום הישראלי? בשביל ימים כאלה.
הגיע הזמן להראות לעולם האיסלמי הברברי שישראל מגיבה לאיומים ולהחזיר לעצמנו את כוח ההרתעה ולנטרל את הצואה האיראנית.

הכל בגלל השמאל האובדני העלוב והמנוטרל.
מדיניות הכניעה הרפוסה חילחלה לכל שדרות העם לצבא ומערכת הבטחון.
תזכרו !! אף אחד לא יעשה בשבילנו את העבודה.
הקם להשמידך השכם להשמידו ויפה שעה אחת קודם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-04-2006, 21:17
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
המצב לאשורו הוא כזה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי שאבז שמתחילה ב "איזו הירואיקה."

המודיעין על תוכנית הגרעין האירנית הוא ככל הנראה מוגבל למדי. רווינו כשלונות מודיעיניים של ישראל ושל אחרים בשנים האחרונות - לדוגמא תכנית הנשק הלא קונבנציונלי של סדאם ולעומתה תכנית הגרעין של לוב. אפשר להניח שהפער המודיעיני מקשה מאד על בניה של תכנית תקיפה ממוקדת. שימוש בנשק גרעיני אינו על הפרק לא על ידי ישראל ואפילו לא על ידי ארה"ב. גם אם בידי ישראל תמונה מודיעינית מלאה, אין לה יכולת צבאית לתקוף את כל המתקנים הגרעיניים בו זמנית, לכל היותר היא יכולה לבחור מטרות איכות בתקווה שהדבר יגלגל כדור שלג. מטרת איכות אפשרית כזאת היא נשיא אירן, הצרה היא שכדור שלג כזה יכול להתגלגל חזרה אלינו.

מבחינת מאזן האימה מול אירן - ישראל כנראה משותקת למדי ללא מטריה בינלאומית. החיזבאללה מצפון, סיוע פלשתיני מיו"ש ועזה, ואיום מוחשי מאד על קהילות יהודיות בחו"ל יגבו ככל הנראה מחיר גבוה מאד מהעורף הישראלי, והיהודי. האם הצמרת הישראלית מוכנה לספוג את זה, בעיקר שיש אפשרות שפעולה באירן לא תשיג את מטרתה? אני די בספק.

מבחינה בינלאומית - דברים השתנו מאז 1981 - ישראל כבר איננה השובב החביב של אמריקה. התדמית שלה בעולם ובארה"ב השתנתה, והתלות שלה בעולם המערבי גדלה מאד. ללא תאום מראש לא תהיה פעולה ישראלית מול אירן, ואם תהיה, ובעיקר אם תכשל, המחיר שישראל תשלם יהיה עצום. זה מחיר נסבל אם יש ודאות שהתקיפה תצליח ושבכל מקרה הקהילה הבינלאומית לא תנקוף אצבע להסרת האיום בסופו של דבר, אבל אין ערובה להצלחה ויש כרגע לפחות צל של ספק לגבי נכונות פעולה של המערב. זה מתכון משתק.

מה יהיה? יש אפשרות שישראל תקח הימור גדול, למרות שאני די ספקני לגבי הכוחות הפוליטיים שיכולים להניע מהלך כזה. יש אפשרות שהקהילה הבינלאומית תתחיל לנוע בכוון חיובי, אבל זה יצריך עוד זמן רב - שנה שנתיים - וטעויות של אירן, שבינתיים מפגינה יכולת וירטואוזית של הליכה על חבל. יש אפשרות שתהליכים פנימיים באירן ישנו את המהלך, אבל אינני מבין מספיק כדי לקבוע אם זה ראלי. האפשרות הסבירה בעיני, שההתכתשות הדיפלומטית עם אירן תמשך ולבסוף העולם ישלים עם אירן גרעינית.

ולבסוף, למה הלגלוג על הודעתך? פשוט כי היא מנוסחת כמו סיסמת קרב. בלי התייחסות לקונסטלציה הבינלאומית, בלי להתייחס לשיקולים הצבאיים, ובמין גישה כזאת שישראל תעשה מה שטוב לישראל והגויים יקודו לנו.
ישן 27-04-2006, 16:46
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
הכוונה לאופציה גרעינית?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי שאבז שמתחילה ב "השאלה אינה אם יש יכול או אין יכולת."

הסיטואציה הנוכחית מצדיקה בעיניך שימוש בנשק גרעיני? אפילו במלחמת יום כיפור לא נעשה שימוש בנשק גרעיני.

אני מקדיש לך שיר של רנדי ניומן: Political Science

No one likes us-I don't know why
We may not be perfect, but heaven knows we try
But all around, even our old friends put us down
Let's drop the big one and see what happens

We give them money-but are they grateful?
No, they're spiteful and they're hateful
They don't respect us-so let's surprise them
We'll drop the big one and pulverize them

Asia's crowded and Europe's too old
Africa is far too hot
And Canada's too cold
And South America stole our name
Let's drop the big one
There'll be no one left to blame us

We'll save Australia
Don't wanna hurt no kangaroo
We'll build an All American amusement park there
They got surfin', too

Boom goes London and boom Paris
More room for you and more room for me
And every city the whole world round
Will just be another American town
Oh, how peaceful it will be
We'll set everybody free
You'll wear a Japanese kimono
And there'll be Italian shoes for me

They all hate us anyhow
So let's drop the big one now
Let's drop the big one now
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:57

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר