לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-03-2006, 16:54
  RmSs RmSs אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
לפי מה אתה קובע שהוא הציל את הכלכלה?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי תפוחים שמתחילה ב "אתה מסכים שהוא הציל את הכלכלה?"

כל הנתונים שעלו בתקופת נתניהו ("צמיחה") הם נתונים שנמדדים ב"ממוצע לנפש". אתה יודע מה זה אומר? אני אתן לך דוגמא. בתקופתו של נתניהו "השכר הממוצע במשק" עלה באיזה 1.5%. השכר הממוצע במשק הוא 7,000 בערך. באופן אירוני, את השכר הממוצע במשק (ולמעלה ממנו) מרוויחים רק 25% מהמפרנסים. איך זה הולך? פשוט מאוד.

מנכ"ל שופר-סל מרוויח 430,000 ש"ח בחודש (!), איתו עוד עשרה בכירים שמרוויחים 100,000 ש"ח כל אחד. בשופר-סל של נגיד 500 קופאים וקופאיות שמשתכרים 3,330 שקל בחודש. זאת אומרת: בשופר-סל ישנם 511, ו"השכר הממוצע בשופר-סל הינו 6,050 ש"ח". ברור שהשכר הממוצע גבוה, 6,050 זה שכר מכובד מאוד, רק ש-11 עובדים בחברה מרוויחים המון, ו-500 עובדים בחברה מרוויחים מינימום שבוקשי מאפשר להם להתקיים. "בממוצע" הם מרוויחים 6,050 ש"ח. אותם זה מן הסתם לא מעניין השכר הממוצע במשק, כי היא לא מגיעים אליו. בכלל, 48% מרוויחים מינימום.

כנ"ל עם "התוצר הממוצע לנפש". גם הוא עלה באחוז או שניים בממוצע. אם תקרא את האותיות הקטנות, תראה ששני העשירונים העליונים הם אלו שעלו, ה-8 האחרים ירדו, ו"בממוצע" נרשמה עליה. כמו שאתה מבין, למעשה חלה עליה בשני העשירונים העליונים, ירידה ב-8 התחתונים. עבור 80% מכלל הציבור מדובר בירידה ברמת החיים, בעוד ששני העשירונים העליונים בעליה.

אז על איזו "הצלה" של נתניהו אתה מדבר? על מאה אלף עניים חדשים? שתף אותי.
כמו שאני רואה את זה, נתניהו בעיקר דאג להנציח את הפערים ולהרחיבם.

נערך לאחרונה ע"י RmSs בתאריך 26-03-2006 בשעה 16:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:36

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר