לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-03-2006, 12:14
  תום מרילין תום מרילין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
טוב
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ViVo שמתחילה ב "[QUOTE=תום מרילין]שמור על..."

הבהרה: אין אחריות על מה שאני כותב, מדובר בדברים שלמדתי משיטוט באינטרנט ולא בידע מקצועי, אם אני טועה אני אשמח שמישהו יתקן אותי.

אני אתן לך דוגמא מהמצלמה שלי :
כפי שאתה יודע, ללומיקס FZ5 יש מה שנקרא זום X12, או בצורה שונה- 35-432MM
עכשיו אם אני מודד את המרחק בין תחילת העדשה לחיישן (אני לא מודד, המידע נמצא איפהשהו באינטרנט)
אני מגלה שבWIDE המקסימלי המרחק הוא 6MM ובטלה המרחק הוא 72MM.
נשאלת השאלה- אם אלה המרחקים, למה קוראים לזה 35-432MM?
תשובה: בשביל להגיע לכאלה אורכי מוקד צריך עדשה רצינית, גדולה וכבדה, ממש לא מתאים למצלמת P&S קומפקטית ולכן יש מה שנקרא "קרופ פאקטור" , לוקחים את המרחקים המעשיים (36-432) ומחלקים במרחקים האמיתיים (6-72) , התוצאה שמתקבלת היא המכפיל או ה"קרופ פאקטור", כמובן שככל שהקרופ פאקטור קטן יותר התמונה שתצא אייכותית יותר
אני יודע שכל העסק הזה פורפורציונלי לגודל החיישן ובמצלמות מקצועיות אין בכלל קרופ פאקטור (מה שנקרא FULL FRAME) מכיוון שהחיישן כ"כ גדול (למעשה נדמה לי שהוא בגודל 35MM), אבל אני לא כ"כ בטוח איך זה הולך בחישובים, עדיף שאיזה מקצוען יסביר

כל זה הסבר לידע כללי.

עכשיו לעניין- נניח אתה רוצה לצלם ב200MM (איפשהו באמצע הדרך אצלך) מכיוון שאין לך מייצב כדאי לך לדאוג שמהירות התריס תהיה לפחות 200\1 , מה זה ה200? זה בעצם אורך המוקד כפול המכפיל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-03-2006, 14:58
  מישהu מישהu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
שלח הודעה דרך MSN אל מישהu
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Arziv שמתחילה ב "גם אתה כנראה לא ממש הבנת מה..."

זיו- לא הסברת עד הסוף.
כתוצאה מהבדל בין הגודל של הפילם, לגודל של החיישן- נוצרה בעייה: מכיוון שהחיישן קטן יותר, נוצר שימוש רק במרכז העדשה, מה שמביא ל"גידול"- עדשות כמו 70-300 הופכות ל-105-450, כתוצאה מקרופ פקטור של 1.5. לכן, בחברות שמכבדות את עצמן יוצאות עדשות שמיועדות לקרופ פקטור מסוים, ועם אורכי מוקד שמתאימים לו (בניקון- DX, בסיגמא- DC, בקנון- אין לי מושג, לא מתעניין בזה).
הקרופ פקטור הוא היחס בין גודל בחיישן לגודל של פילם סטנדרטי. התוצאה תיתן לנו את הגורם שבו נצטרך להכפיל את אורך המוקד של העדשה, בכדי לקבל אותו ב"מושגי" 35 מ"מ. כלומר, בהתייחס לניקון למשל (יש לקרוא את החישוב מימין לשמאל, תשאלו את טל למה)

22.33:35=1.5 -> קרופ פקטור של 1.5, עדשת 50 מ"מ לדוגמא תהיה 50x1.5=75.

מקווה שזה מובן...
עמרי

ישן 03-03-2006, 16:27
צלמית המשתמש של Arziv
  Arziv Arziv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Arziv שלח הודעה דרך MSN אל Arziv
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי מישהu שמתחילה ב "למה וויכוח? בניגוד מוחלט..."

העדשות מיועדות לביונט מסוים, להברגה מסוימת, לא לקרופ פקטור.
הרי יש גם לניקון וגם למינולטה קרופ פקטור זהה, אבל ביונט שונה - לכן עדשות ניקון מליין הDX
לא יתלבשו על הביונט של מינולטה ולהפך למרות שהקרופ פקטור שונה.

ליין העדשות המתאימות לקרופ פקטור 1.6 של קאנון והביונט המתאים להן נקראים EF-S

סיבה לכך שיש עדשות עם אורך מוקד קצר יותר הוא בגלל מבנה פיזי קטן יותר של המראה, ולכן יש יותר מקום לאלמנט האחורי, לא בשביל להתאים את אורכי המוקד או משהו כזה.
אורכי המוקד של עדשת 18-55 של קאנון מליין הEF-S יהיו שווים לאורכי המוקד של עדשת 18-55, שנניח שהיא קיימת, מליין "לא מותאם".

לא מובן - אבל זה מה שהצלחתי לנסח.
לשאלות אתם מוזמנים לפנות אליי באופן פרטי

ישן 03-03-2006, 16:36
  מישהu מישהu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.04
שלח הודעה דרך MSN אל מישהu
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Arziv שמתחילה ב "העדשות מיועדות לביונט מסוים,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Arziv
העדשות מיועדות לביונט מסוים, להברגה מסוימת, לא לקרופ פקטור.
הרי יש גם לניקון וגם למינולטה קרופ פקטור זהה, אבל ביונט שונה - לכן עדשות ניקון מליין הDX
לא יתלבשו על הביונט של מינולטה ולהפך למרות שהקרופ פקטור שונה= זהה?.

ליין העדשות המתאימות לקרופ פקטור 1.6 של קאנון והביונט המתאים להן נקראים EF-S

סיבה לכך שיש עדשות עם אורך מוקד קצר יותר הוא בגלל מבנה פיזי קטן יותר של המראה, ולכן יש יותר מקום לאלמנט האחורי, לא בשביל להתאים את אורכי המוקד או משהו כזה.
אורכי המוקד של עדשת 18-55 של קאנון מליין הEF-S יהיו שווים לאורכי המוקד של עדשת 18-55, שנניח שהיא קיימת, מליין "לא מותאם".

לא מובן - אבל זה מה שהצלחתי לנסח.
לשאלות אתם מוזמנים לפנות אליי באופן פרטי

אתה צודק בעיקרון- אבל מעשית, גם הקרופ פקטור הוא סיבה לעדשות החדשות. אבא שלי קיבל את המינולטה i7000 שלו, אומנם לפני הרבה שנים, עם עדשת 28-85. דיגיטלי של חיישן APS בא בד"כ עם 18-55 המקביל כמעט, או 18-70. עובדה.
דבר שני, אתה מוכן להסביר שוב את עניין האלמנט האחורי? אני לא בטוח שהבנתי. תודה.
עמרי

ישן 03-03-2006, 14:58
  תום מרילין תום מרילין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי netanel131 שמתחילה ב "יש לך טעות ענקית אם ניסית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי netanel131
יש לך טעות ענקית

בכלל קראת מה שכתבתי?

אם ניסית להסביר מה זה קרופ פקטור אז ממש אבל ממש לא הצלחת
כן, נו, נראה אותך
קרופ פקטור נוסע מגודל החיישן
זו התחלה טובה
וזה ממש לא קשור ל
P&S
מה שתגיד
נכון שיש גם בP&S קרופ פקטור
טוב שאתה לא סותר את עצמך אחרי שורה
אבל ה36-432 זה כבר אחרי הקרופ פקטור
בP&S היצרנים בדרך כלל מפרסמים את אורך המוקד האמיתי על העדשה אבל הם מפרסמים גם את אורך המוקד אחרי הקרופ פקטור.
איפה בדיוק כתבתי משהו שונה?
הכלל אצבע אומר
שאם למשל אתה מצלם ב200מ"מ אסור לך לרדת במהירות הסגר בפחות מ1/200 לדעתי בP&S זה לא כל כך נכון כי צילמתי באורך מוקד של 114מ"מ (לאיזו P&S יש אורך מוקד של 114MM?) ומהירות תריס של 1/20 ויצאו לי תמונות טובות
אתה יודע שאני יכול לצלם ב432MM בחשיפה של 8 שניות ולהוציא תמונה חדה כתער?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:01

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר