לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-12-2005, 08:28
  ace23 ace23 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
אוקיי
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי simbadda שמתחילה ב "אך אמרו אנשים גדולים ממני... ..."

שוויון זה אחלה של דבר, שיהיה שוויון אני בעד. אבל שוויון צריך לבוא לידי ביטוי מכל הבחינות, כושר, סולם מאמצים ועוד. ככה שאם בנות/ נשים לא יכולות לעמוד בחלק מהדברים, בעיקר מופנה כלפי סולם המאמצים, אז איפה השוויון? שוויון צריך לבוא לידי ביטוי בכל הבחינות במיוחד בקורס תובעני ויוקרתי כמו קורס טיס. ככה שאם בנות לא יכולות לעמוד בדרישות הפיזיות שדורשים מהבנים בקורס טיס ובכל זאת משאירים אותם שם (מה שקורה) אז מקומם לא שם. כי אם בן יהיה בעל הכושר הגופני והכח הפיזי של הנשים בקורס טיס הוא כבר היה עף מזמן.

ככה ששוויון זה לא, אלא אם אתם קוראים לשני קורסי טיס שונים ברמתם, אחד עבור הבנות ואחד עבור הבנים, שוויון...

נ.ב: טייסות יש בחיל האוויר רק עקב צו בית המשפט שכפה את זה, אילולא צו זה לא היו טייסות גם היום.

הנה ציטוט מוכר: תשמעי מיידלע, את ראית פעם גבר סורג גרביים? ראית פעם אישה כירורגית או מנצחת על תזמורת? נשים לא מסוגלות לעמוד בלחצים הדרושים מטייסי קרב" (עזר וייצמן, מפקד חיל האוויר, ראש אג"ם, שר הבטחון, נשיא המדינה)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-12-2005, 11:42
  HU99 HU99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ace23 שמתחילה ב "לפי מה שאני מכיר יש הבדל די גדול"

תגיד לי למה נראה לך שהבנות פחות פיזיות מהבנים?
היית בקורס הזה? אתה מכיר את הבנות האלו?
אח שלי היה בקורס טיס וחתם וויתור כעבור כמה חודשים...
הוא שומר עד היום על קשר עם אחד מהקורס שנהיו חברים טובים...
אתה יודע איך הבן נראה? מטר וסיגריה ושוקל איזה 50 קילו. צפלון אחי.
הטירונות בטיס היא 03 אם אני לא טועה, טירונות שכל בת יכולה לעבור.
והקורס בכלל לא כזה פיזי. תאמין לי שאני ב טוח שלא עושים להן הנחות.
מעבירי הגיבוש הם בנים. הם יכלו פשוט לא לקבל את הבנות - ועובדה שזה לא ככה.
אם הבנות סיימו קורס, כנראה שהן מתאימות לא פחות מבנים.
נראה לך שהיו לוקחים סיכון כזה ומפקידים בידי מישהו לא מתאים כלי של עשרות מיליוני דולרים, שיכול לעשות נזק מטורף, רק בגלל פוליטיקה?! זה לא ג'י איי ג'יין אחי...
ישן 28-12-2005, 12:13
  ace23 ace23 אינו מחובר  

אוקיי מקובל עלי
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי HU99 שמתחילה ב "תגיד לי למה נראה לך שהבנות..."

אבל אתה אפילו לא יודע עד כמה הפוליטיקה מעורבת בכל דבר. ברגע שצו בית משפט קבי שבנות יכולות להתמיין לקורס טיס, היו חייבים להתחיל למיין אותם ולתת לכמה מהם לעבור כל מחזור או כמעט כל מחזור, כי זה לא נראה טוב בתקשורת אם 150 בנות יעשו גיבוש טיס לדוגמא במשך 5 שנים ואף רחת מהם לא תעבור, יגידו שמפקדי קורס טיס הם שוביניסטים ואין שוויון ועוד ועוד ותיווצר לקורס טיס תדמית אעה בתקשורת, דבר שאף אחד לא רוצה, לכן חייבים למיין אותם ולקבל אותם, זה לא שוויון, זה אפילו לא קרוב לשוויון.

עזר ויצמן אמר את המשפט הזה: "תשמעי מיידלע, את ראית פעם גבר סורג גרביים? ראית פעם אישה כירורגית או מנצחת על תזמורת? נשים לא מסוגלות לעמוד בלחצים הדרושים מטייסי קרב", לפני 40 שנה, המבנה הפיזיולוגי של נשים לא השתנה מאז וכנראה שגם לא ישתנה עוד 100 שנים, מה שהיה תקף אז כנראה שגם תקף היום לגבי הלחצים, מה שבטוח הפוליטיקה כן השתנתה וזה מה שקובע.

שלא תבין, ברגע שהן עוברות קורס טיס ומוכשרות בהטסה או ניווט מטוס אני סומך עליהן אבל הדרך שבה הן משיגות את זה היא לא כשרה.

ישן 28-12-2005, 12:35
  HU99 HU99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ace23 שמתחילה ב "אוקיי מקובל עלי"

לא נראה לי אחי...מה זה אשמתן? הן מנסות להתמיין כמו כל אחד נכון? מצליחות בלי שום פרוטקציות נכון? הדרך שלהן כשרה לגמרי..אולי כל מה שהולך מסביב לא בסדר וגם זה לא בטוח.
עזר ויצמן שוביניסט אחי...הוא לא איזה מדען של הפיזיולוגיה. נכון הוא היה מפקד חיל אויר, שר בטחון, נשיא ועוד ועוד, אבל הוא לא יודע למה הבנות האלו מסוגלות ולמה לא, עם כל הכבוד לו.
תראה אני מסכים שבחורה לא תוכל להיות לוחמת בסיירת או כל יחידה מיוחדת אחרת. גם לי זה נראה לי ריאלי. אבל לוחמת בגדוד? בלי שום בעיה! גם של גולני, גבעתי וכו'...אני חושב שצריך לפתוח חטיבה של בנות או משהו. אם הן רוצות את זה, מסוגלות לזה, וגם ככה יש מחסור בקרביים בגלל כל המשתמטים למיניהם והאוכלוסיה הקטנה של המדינה, אז למה לא?!
בשביל להמחיש לך את השוביניזם בצבא, תשמע משהו שקרה לי עם איזה שייט שאני מכיר.
יש לי משקפיים, ושאלתי אותו אם אני יכול להתקבל עם משקפיים לשייטת.
הוא ענה לי: תשמע, יש גם טייסות, הכל אפשרי.
ישן 28-12-2005, 14:28
  ace23 ace23 אינו מחובר  

בסדר
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי liordatel שמתחילה ב "לא הבנתי כל כך מה אתה רוצה."

בנות יכולות להיות טייסות, אבל אני עדיין חושב שחייילות ביחידות שדה הן לא יכולות להיות. זה תובעני מדי במיוחד בכל הקשור לכושר גופני (בוא נגיד שאת זה הן כן יכולות לעשות) וסחיבות, בנות לא יכולות לסחוב 30,40, או 50 ק"ג על הגב כמו שבן יכול אצל חלקן מדובר אפילו במקרים מסוימים יותר ממשקל גופן.

אין ספק שעזר ויצמן שובינסט, זה ידוע לכולם אבל האיש היה המפקד הכי מיתולוגי של חיל האוויר (מבלי לזלזל במוטי הוד), האיש היה בצבא רוב שנות קיומו ואני משער שבמהלך שנות שירותו שצבא (במיוחד בתקופה שבה היה ראש אג"ם ושר הבטחון) הוא נאלץ להתמודד עם כושרם הגופני של בנות ויכולותיהם הפיזיות, ככה שעם כל השוביניזם שנוזל לו מהפה האיש בכל זאת יודע יותר טוב ממני (בטוח) ואני משער שגם ממך על מה הוא מדבר.

נ.ב: אחת הטייסות החדשות ניסתה להתקבל ל-669, היא נכשלה במיונים וגם הבהירו לה באופן די חד משמעי שאין סיכוי.

ישן 29-12-2005, 14:33
  ace23 ace23 אינו מחובר  

מיידלע???
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי tammy1903 שמתחילה ב "מצטערת על ההקפצה אבל הייתי חייבת להגיב זה די הרתיח"

עדיין לידיעתך 98% בערך מהמערך הלוחם הם בנים (אולי אפילו יותר). לכן מן הסתם הדבר הכי מתאים זה שסולם המאמצים יותאם לבנים. בכל מקרה זה לא סותר את האפשרות ליצור סולם מאמצים שונה גם לבנות.

שיהיו בנות חופשי, פשוט הן יסבלו המון ורוב הסיכויים שגם בקרב הבנות נתחיל לראות כמות די גדולה של מתאבדות (בכל זאת רוב הבנות הן לא דמי מור, ג'י.איי.ג'ין). האמריקאים והבריטים ניסו לשלב בנות במערך הלוחם ונחלו כישלון, הדבר היחיד שבו הם הצליחו הוא שילובן בקורסי טיס שבמהלך השנים לאט לאט עלתה כמות הנשים הטייסות.

מצטער, אבל נראה לך שסתם תוקעים את ה"קרקל" בערבה? אף מפקד לא רוצה לקחת על עצמו את הסיכון של לסכן בנות בקרב... את הסיבות ויש הרבה תבחרי את.

ישן 29-12-2005, 15:31
  liordatel liordatel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.05
דבר חשוב לדעתי ובקשר לקרקל
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי tammy1903 שמתחילה ב "מצטערת על ההקפצה אבל הייתי חייבת להגיב זה די הרתיח"

קודם כל קיים סולם מאמצים מותאם לבנות, מלבד ביחידות המובחרות, (כן חבר'ה, יש כמה בנות ביחידות המובחרות...) מהסיבה הפשוטה מאוד שלעיתים קרובות מאוד למען השלמת המשימה הלוחמים חורגים בהרבבבבה מסולם המאמצים הקבוע בחוקים המטכ"ליים. ולראייה שלבנות ישנו סולם מאמצים משל עצמם הוא שבקרקל. מסע הכומתה שלהן הוא סך הכל כ16 קילומטרים.
בעוד שבפלס"רים אחרים מסעות הכומתה הם 90 ו-100 קילומטרים(כיום), וזאת לאחר שהקטינו את סולם המאמצים. אני זוכר שהמסע כומתה של אח שלי היה 110 או 120.
מלבד זאת, זה נושא שלא מעלים אותו כל כך אבל הדברים שאפשר לעשות לנשים בשבי רב בהרבה מאצל הגברים.
עוד משהו, קרקל זוכים לפעילות מבצעית ענפה. החל מהשכבת מארבים וכלות הדמיון.
במקום להגיד תודה לבנות שרוצות להתנדב ולשמור לך על התחת והן באמת שומרות לך על התחת אז אתה מלכלך ואומר שלא רוצים להכניס אותם לפעילות, תאמין לי, יש להם הרבה פעולות.
דרך אגב, נראה לי שהדיון הזה מיותר, תמי, אולי לא תאמיני אבל ישנן בנות ביחידות מטכ"ליות.
יחידות יחסית קטנות.
ואני לא רוצה לשמוע יותר בבקשה שהצבא שובניסט.
אם את רוצה להיות בשייטת אז מן הסתם תצטרכי לעמוד בסולם המאמצים של שאר הלוחמים בכדי לא לעקב את הכוח בפעולות מבצעיות.
נ.ב.
רק שתדעי שלהרבה מאוד לוחמים סולם המאמצים לא מותאם והמון המון חיילים נפצעים במהלך ההכשרה המבצעית ובמסלול.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www1.idf.il/SIP_STORAGE/DOVER/files/2/23802.gif]
אריות מלחמה.

ישן 30-12-2005, 19:31
צלמית המשתמש של tammy1903
  tammy1903 tammy1903 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.02
חחחחח(:
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי liordatel שמתחילה ב "דבר חשוב לדעתי ובקשר לקרקל"

אב"כ היא יחידה מטכליות בכאילו..
וטייס וחובלים הן היחידות המובחרות היחידות שבנות יכולות להגיע אליהן.
לטייס התמיינתי ולגיבוש של חובלים לא הלכתי ככה שאני מעודכנת ומודעת הייטב לכל היחידות שקיימות לבנות לוחמות.
ולגבי המסעות כומתה אתה טועה ודווקא בגדול.
המסע כומתה שלי היה בדיוק אבל בדיוק לפני חודש.
ועשינו 26 קילומטר!
ככה שהייתי אומרת שיש הבדל די גדול בין 16 ל26...
נכון..ההבדל בין בנים לבנות הוא עצום במסעות הכומתה אבל אל תמעיט מדי....
אגב...הבנים של הנדסה עשו 51 אם אני לא טועה..
ככה שיוצא שבנות עשו בערך חצי.

ואני מאוד מצטערת להודיע לך שכמות המבצעים והמארבים שבנות בקרקל זוכות אליו הוא אפילו לא רבע שליש או עשירית מהכמות שהבנים הלוחמים זוכים להשתתף בהם במהלך כל השירות הסדיר שלהם ואת אני אומרת מ2 חברות ששרתו בקרקל וכבר השתחררו ועוד 5 שעכשיו שם.
2 שסיימו טירונות אחרונה ועוד 3 שמשרתות בקרקל כבר שנה וחצי....
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:29

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר