לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-12-2005, 18:25
  gili_i gili_i אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל gili_i
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tyu שמתחילה ב "שאלות על השריון"

טוב אחי

אני בשריון
חטיבה 7 כבוד קודם כל!!
דבר שני
טען ברמה הבסיסית טוען פגזים לתותחן, בעקרון זה התפקיד הכי חשוב בטנק כי הוא המאגיסט הוא הטען הוא הקשר והוא גם מחליף את הנהג קיצר הוא עושה הכי הרבה הו א הכי פעיל הוא הכי תותח
במרכבה סימן 4 כדאי לך להיות אם אתה מתגייס עוד שנה כי אין להם פלוגות מבצעיות אולי אחת כל הטנקים שלהם נמצאים בביסל"ש - בית הספר לשריון בסיירים איפה שאני מתאמן עכשיו

הכי עדיף בעקרון לדעת כולם זה 188 כי גם הטנק יחסית טוב וגם יש מבצעית
הכי מבצעיים זה חטיבה 7 הם פרוסים בכל הארץ הם עושים גם הרבה קווי חי"ר קיצר הם הכי פעילים כרגע...יש להם את הגאווה הכי גדולה יש שם את המשמעת הכי קשה .והכי חשוב הם לא נקבות כמו 401 ו188
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-12-2005, 00:32
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי tyu שמתחילה ב "אני ידוע שמתחשבים או לפחות..."

טען קשר - אחראי לתחמוש ותפעול מערכות הירי והקשר בטנק: תותח, מרגמה, מקלעים ומדוכות עשן (בחלק מהטנקים יורה במרגמה ובמדוכות) יורה במקלעו (במרכבה 4 אין לטען מקלע).

כשאתה נכנס לאוטובוס לביסל"ש מהבקו"ם אתה ממלא שאלון עדיפויות לגבי באיזה חטיבה אתה מעדיף לשרת. מתחשבים עד כמה שאפשר, כי בדרך כלל רוב החיילים ירצו לשרת בחטיבה עם הטנק החדיש ביותר (למרות שהיום זה לא קריטי כמו בעבר - כשאני התגייסתי לחטיבה 401 ול500 (שהתפרקה) היו טנקי מג"ח, שעליהם אף אחד לא רצה לשרת. אני אישית סימנתי בעדיפויות קודם 188,אחרכך 7 אחרכך 500 ובסוף 401, והגעתי ל500.

לא ברור לי מה כל הקישקושים על "פאק" במרכבה 4. כנראה סוג של שמועה שהתחילה אצל חייל ששירת כנהג בניסויים לפני כמה שנים, הידיעה הגיע לעיתון (כתבים שמעולם לא ראו נשק נהנים לכתוב על צה"ל), ועד היום עוברת מפה לאוזן בין מלש"בים שלא מבדילים בין תובה לצריח. אל תאמין לכל הנפצה שמספר לך מתגייס טרי, כי כולם אוהבים לדבר, גם על דברים שאין להם בהם חצי מושג.

לגבי התפקיד המומלץ - בכלליות, תותחנים הם אלה שקיבלו ציון גבוה יותר בבוחן רפא"ל לקראת סוף הטירונות. אם יש לך "טאצ'" בידיים ומיומנות מוטורית גבוהה בידיים אז יש לך סיכוי טוב. זה תפקיד שמתאים יותר לאנשים שמסוגלים ללמוד הרבה חומר, ויש להם קורדינציה טובה (וידיים טובות על הבקרים).
טען קשר זה תפקיד שמתאים לאנשים שיודעים לעבוד טוב. יש הרבה עבודה פיזית, הטעינה זה עסק מעייף, הרבה אקשן של לקפוץ על הכיסא טען, לקפל אנטנות, לירות במא"ג, לחזור למטה, לטעון פגז, לחזור למעלה, לזרוק רימון, לקפוץ למטה, לקפוץ שוב למעלה, לירות במא"ג.... הרבה אקשן.
נהג זה תפקיד לחפ"שנים. אתה יושב בתא נהג (ולא בצריח כמו כולם), עושה את העבודה שלך, שזה לנהוג (שזה לא קל כמו לנהוג באוטו), רוב הזמן אתה לא רואה כלום ונוסע "על עיוור" לפי פקודות המט"ק. טוחנים הרבה צ'ופרים בפנים וזה תפקיד סבבה, במיוחד אם אתה אוהב לנהוג (ועל טנק בשטח זה הרבה יותר כיף מאוטו על הכביש). יש גם הרבה עבודה על הכלי מבחינת טיפולים.

אני ממליץ לך לקחת בעירבון מוגבל מאד המלצות של חיילים שזה עתה התגייסו על "החטיבה הכי מבצעית" ו"אלה הכי פעילים", "יש להם ***** הכי הכי" וכדומה. מי שהתגייס לחטיבה מסויימת הוא ממש לא אוביקטיבי, ואין לו טיפת מושג לגבי תעסוקת הגדוד שלו עצמו, בטח שלא על תעסוקת הגדודים האחרים ובטח ובטח שלא החטיבות האחרות. אם יש לך קרוב משפחה או חבר קרוב ששירת בשריון (וכבר השתחרר כי אחרת הוא יקשקש לך כמו הבחור הקודם שענה לך), אני ממליץ שתשאל אותו לגבי איזה חטיבה עדיפה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:11

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר